Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 925


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια μπηκα σε ενα site και μου βγαλε κατα πασα πιθανοτητα μια προειδοποιηση για trojan και οτι απειλειται το κινητο.Αυτο που με προβληματισε ειναι οτι ανεφερε οτι ειναι nokia lumia 925 δηλαδη αναγνωρισε το κινητο.Τι λετε;Μπορω να κανω κατι;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν,τα φώτα σας. Με το λογαριασμό outlook που δημιούργησα για τo windows phone έχω πρόβλημα. Εδώ και καμιά δεκαριά μέρες μου βγάζει ότι είναι μπλοκαρισμένος,δε μπορώ να στείλω mail και γενικά να κάνω οποιεσδήποτε ενέργειες, διότι αναφέρει πως έγινε παραβίαση του λογαριασμού και χρησιμοποιήθηκε για ομαδική αποστολή spam mail ή άλλων ανεπιθύμητων ενεργειών κλπ κλπ,που αντίκειται στη σύμβαση παροχής υπηρεσιών της microsoft. Σκέφτηκα να διαγράψω το λογαριασμό και να δημιουργήσω άλλον,απλά θα χαθεί ό,τι σχετίζεται με αυτόν. Δε με νοιάζει τόσο το mail,όσο τί γίνεται με το τηλέφωνο του οποίου είναι ο πρώτος λογαριασμός. Είπα να στείλω mail-απάντηση στο πρώτο που σου στέλνουν αυτοί,αλλά δε γίνεται. Και εν τέλει ζητάει αριθμό κινητού τηλεφώνου για να στείλουν κωδικό επαλήθευσης και τον εισάγω για να ξαναλειτουργήσει το όλο πράγμα.

Αριθμό δεν στέλνω,οπότε...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,τα φώτα σας. Με το λογαριασμό outlook που δημιούργησα για τo windows phone έχω πρόβλημα. Εδώ και καμιά δεκαριά μέρες μου βγάζει ότι είναι μπλοκαρισμένος,δε μπορώ να στείλω mail και γενικά να κάνω οποιεσδήποτε ενέργειες, διότι αναφέρει πως έγινε παραβίαση του λογαριασμού και χρησιμοποιήθηκε για ομαδική αποστολή spam mail ή άλλων ανεπιθύμητων ενεργειών κλπ κλπ,που αντίκειται στη σύμβαση παροχής υπηρεσιών της microsoft. Σκέφτηκα να διαγράψω το λογαριασμό και να δημιουργήσω άλλον,απλά θα χαθεί ό,τι σχετίζεται με αυτόν. Δε με νοιάζει τόσο το mail,όσο τί γίνεται με το τηλέφωνο του οποίου είναι ο πρώτος λογαριασμός. Είπα να στείλω mail-απάντηση στο πρώτο που σου στέλνουν αυτοί,αλλά δε γίνεται. Και εν τέλει ζητάει αριθμό κινητού τηλεφώνου για να στείλουν κωδικό επαλήθευσης και τον εισάγω για να ξαναλειτουργήσει το όλο πράγμα.

Αριθμό δεν στέλνω,οπότε...

 

Συμβαίνει ακριβώς το ίδιο στην αδερφη μου. Της έδωσα το 925 μου, της δημιούργησα outlook το οποίο λειτούργησε για μια-δυο μέρες και τώρα έχει το ίδιο θέμα. Δεν θέλω να δημιουργήσω αλλον λογαριασμό γιατι θα πρέπει να στήσω το τηλέφωνο απο την αρχή. Είπα να επικοινωνήσω τηλεφωνικώς αλλα δεν πρόλαβα (σ/κ δεν λειτουργούν). Καμία ιδέα?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρηκα...κινηταρα το 925 και σκεφτομαι να τσιμπήσω το 16 αρι!! Βρηκα σε ενα σκρουτζομαγαχο lumia 925. 1 πηρα τηλεφωνο και με διαβεβαιωσαν οτι ειναι ακριβώς τα ίδια...εσείς ξερετε τίποτα επι του θέματος?
:whip:
Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρηκα...κινηταρα το 925 και σκεφτομαι να τσιμπήσω το 16 αρι!! Βρηκα σε ενα σκρουτζομαγαχο lumia 925. 1 πηρα τηλεφωνο και με διαβεβαιωσαν οτι ειναι ακριβώς τα ίδια...εσείς ξερετε τίποτα επι του θέματος?

 

Μην το φοβάσαι το .1 δεν σημαίνει κάτι κακό απλά ότι προορίζεται για Ευρώπη.

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Μην το φοβάσαι το .1 δεν σημαίνει κάτι κακό απλά ότι προορίζεται για Ευρώπη.

 

Οπότε να μην ανησυχω..σαν κινητο τα 320 που κοστιζει τα αξιζει?διοτι τώρα εχω ενα xperia sp το πηρα 250 και μου εχει βγαλει την πιστη με τα κολληματα του...:(:mad:

:whip:
Link to comment
Share on other sites

Οπότε να μην ανησυχω..σαν κινητο τα 320 που κοστιζει τα αξιζει?διοτι τώρα εχω ενα xperia sp το πηρα 250 και μου εχει βγαλει την πιστη με τα κολληματα του...:(:mad:

 

κολλήματα και WP δεν πάνε μαζί....;)

Εννοείται πως τα αξίζει.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μια νέα αναβάθμιση μόλις μου ήρθε και την εγκατέστησα άμεσα. Γνωρίζει κανείς τι αλλαγές φέρνει; Αν και ξεκινάω το ψάξιμο τώρα.
3>4
Link to comment
Share on other sites

συγκάτοχοι του 925, μήπως έχει πάρει κανενός το αυτί αν με την επερχόμενη αναβάθμιση θα είναι δυνατή η ανοιχτή ακρόαση ραδιοφώνου [μεγάφωνο + ακουστικά] κεραία], γιατί αν δεν κάνω λάθος έως τώρα παίζει μόνο ακουστικά!
Link to comment
Share on other sites

Κάνεις λάθος !!! Παρατεταμένο πάτημα στη πάντα και σου βγάζει επιλογή !!!

 

πολύ καλό!ούτε εγώ το ήξερα!!! Πάνω που το windows phone είχε αρχίσει να μου αρέσει τόσο πολύ διαβασα κάτι κ με χάλασε.....λεει ότι στην 8.1 με το κουμπί πίσω δεν θα κλείνουν η εφαρμογές αλλα θα τις κρατάει ανοιχτές στο background.εγω έφυγα απο το android ακριβώς για αυτο τον λόγο!τώρα θα με κάνουν να φυγω και απο εδώ κ να πάω σε iPhone.κριμα!!!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν σ' αρέσει και θα φύγεις?

 

γιατι όταν κλείνω τις εφαρμογές θέλω να κλείνουν.στο android με εκνεύριζε απίστευτα που όλα έτρεχαν πίσω.

Link to comment
Share on other sites

πολύ καλό!ούτε εγώ το ήξερα!!! Πάνω που το windows phone είχε αρχίσει να μου αρέσει τόσο πολύ διαβασα κάτι κ με χάλασε.....λεει ότι στην 8.1 με το κουμπί πίσω δεν θα κλείνουν η εφαρμογές αλλα θα τις κρατάει ανοιχτές στο background.εγω έφυγα απο το android ακριβώς για αυτο τον λόγο!τώρα θα με κάνουν να φυγω και απο εδώ κ να πάω σε iPhone.κριμα!!!

 

 

Γιατί είναι τόσο κακό αυτό για σένα; Τόσο κακό που έχεις αλλάξει ήδη μία φορά πλατφόρμα και θα ξανά αλλάξεις;

3>4
Link to comment
Share on other sites

Μια νέα αναβάθμιση μόλις μου ήρθε και την εγκατέστησα άμεσα. Γνωρίζει κανείς τι αλλαγές φέρνει; Αν και ξεκινάω το ψάξιμο τώρα.

ποιο καριερ εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν θέλω να αλλαξω μου αρέσουν τα windows αλλα ο λόγος που έφυγα απο το andoid ήταν αυτος.εκλεινα μια εφαρμογή και απο μονες τους άνοιγαν 10.εμενα προσωπικά με ενοχλεί αυτο
Link to comment
Share on other sites

ποιο καριερ εχεις?
Τι είναι τούτο το καριερ; Πήγα πληροφορίες τηλεφώνου δεν το βρήκα κάπου.
3>4
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν θέλω να αλλαξω μου αρέσουν τα windows αλλα ο λόγος που έφυγα απο το andoid ήταν αυτος.εκλεινα μια εφαρμογή και απο μονες τους άνοιγαν 10.εμενα προσωπικά με ενοχλεί αυτο

 

δεν ξέρω αν ισχύει αυτο (ότι δεν θα τερματίζονται οι εφαρμογές) αλλά στα windows δεν έχεις προβλήματα με τις εφαρμογές που τρέχουν. Ούτε και στο ios. Επίσης νομίζω πως μέχρι 8 εφαρμογές μπορούν να τρέχουν ταυτόχρονα. Μετά τερματίζονται αυτόματα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,τα φώτα σας. Με το λογαριασμό outlook που δημιούργησα για τo windows phone έχω πρόβλημα. Εδώ και καμιά δεκαριά μέρες μου βγάζει ότι είναι μπλοκαρισμένος,δε μπορώ να στείλω mail και γενικά να κάνω οποιεσδήποτε ενέργειες, διότι αναφέρει πως έγινε παραβίαση του λογαριασμού και χρησιμοποιήθηκε για ομαδική αποστολή spam mail ή άλλων ανεπιθύμητων ενεργειών κλπ κλπ,που αντίκειται στη σύμβαση παροχής υπηρεσιών της microsoft. Σκέφτηκα να διαγράψω το λογαριασμό και να δημιουργήσω άλλον,απλά θα χαθεί ό,τι σχετίζεται με αυτόν. Δε με νοιάζει τόσο το mail,όσο τί γίνεται με το τηλέφωνο του οποίου είναι ο πρώτος λογαριασμός. Είπα να στείλω mail-απάντηση στο πρώτο που σου στέλνουν αυτοί,αλλά δε γίνεται. Και εν τέλει ζητάει αριθμό κινητού τηλεφώνου για να στείλουν κωδικό επαλήθευσης και τον εισάγω για να ξαναλειτουργήσει το όλο πράγμα.

Αριθμό δεν στέλνω,οπότε...

 

 

 

 

 

Συγνώμη που στο λέω αλλα αν στείλεις τον αριθμο τηλ σου θα σου λυθεί άμεσα και το θέμα. Πίστεψε με κανεις μα κανείς δε δίνει δεκάρα να ξέρει τον αριθμο του κινητού σου. Ελάτε στο σήμερα και διευκολλύνετε τη ζωή σας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οπότε να μην ανησυχω..σαν κινητο τα 320 που κοστιζει τα αξιζει?διοτι τώρα εχω ενα xperia sp το πηρα 250 και μου εχει βγαλει την πιστη με τα κολληματα του...:(:mad:

 

 

 

 

 

 

Φίλε μόνο τη διαφορα που θα δεις στην οθόνη σε σχέση με αυτο που έχεις αρκει για να μην έχεις ενδοιασμούς... Μέρα με τη νύχτα.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Ενόψει αγοράς έχω αρκετές απορίες τις οποίες αν μπορείτε θα ήθελα να μου απαντήσετε βοηθώντας με να κάνω σωστή επιλογή!!!:p μια από αυτές είναι το αν αληθεύει το ότι τα 925 Vodafone branded κολλάνε λίγο και έχουν γενικά κάποια μικρόπροβλήματα σε σχέση με τα unbranded...ισχύει κάτι τέτοιο??;);)
:whip:
Link to comment
Share on other sites

Οχι, δεν ισχύει. Το έχουν αναφέρει κάποιοι ελάχιστοι αλλά δεν νομίζω. Το καλύτερο είναι να πας σε ένα nokia care (ή και στο σπίτι σου) και να του αλλάξεις rom (δωρεάν βέβαια). Έτσι θα αποκτήσεις data sense και θα απαλλαγείς από το λογότυπο της vodafone

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οχι, δεν ισχύει. Το έχουν αναφέρει κάποιοι ελάχιστοι αλλά δεν νομίζω. Το καλύτερο είναι να πας σε ένα nokia care (ή και στο σπίτι σου) και να του αλλάξεις rom (δωρεάν βέβαια). Έτσι θα αποκτήσεις data sense και θα απαλλαγείς από το λογότυπο της vodafone

 

Στα nokia care λέει θέλουν 16 ευρώ πλέον...χάνω εγγύηση όμως;

Η όπως αναφέρει κάποιος συμφορουμιτης όταν πάς για σέρβις φλασαρεις πάλι Voda?

Edited by ilias_g
:whip:
Link to comment
Share on other sites

Στα nokia care λέει θέλουν 16 ευρώ πλέον...χάνω εγγύηση όμως;

Η όπως αναφέρει κάποιος συμφορουμιτης όταν πάς για σέρβις φλασαρεις πάλι Voda?

 

Όχι, δεν πληρώνεις μία.... Έδωσε την προηγούμενη εβδομάδα γνωστός μου ένα 820.

Στο φινάλε πες πως σου κάνει επανεκκινήσεις οπότε θα το κάνουν δωρεάν και χωρίς δεύτερη κουβέντα.

Ναι, χάνεις την εγγύηση.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...