Jump to content

Motorola RAZR V3


valtrex
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

TO EFTIAKSA!!!

telika to ekana monofoniko ,48kbps 44100Hz (14.7:1)

twra de kolaei alla bgike kai poly mikrotero sto miso mege8os ! i alli melodia omws pou exw gia na xtipaei gia kliseis afti einai me ta idia xaraktiristika pou eixe i alli pou kolouse se SMS alla de kolaei stis kliseis! , parakseno! any way! afou to brika no problems! ;) see ya

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συγνωμη,αλλα επειδη οπως εχω αναφερει πιο πανω,οτι ειμαι ενας απο τους πιο παλιους κατοχους του κινητου,αρα και απο τους πρωτους,θα ηθελα να πω οτι το bluetooth μπορει να ειναι μονιμα ενεργοποιημενο πολυ απλα απο την επιλογη ρυθμισεις επιλεγουμε ναι και δεν παμε καθολου στην επιλογη ανιχνευσιμο.

Τουλαχιστον εμενα ετσι δουλευει και του εχω κανει ηδη μια αναβαθμιση με την προτελευταια και δεν εχω σκοπο να του κανω την τελευταια γιατι δουλευει αψογα σε ολα εκτος απο screensaver που δουλευει μονο οταν φορτιζει ανοιχτο και τα θεματα που δεν δουλευουν σωστα.

Αλλα αυτα εμενα τουλαχιστον προσωπικα δεν με ενδιαφερουν και ετσι δεν θα πειραματιστω με την ακομη πιο καινουργια αναβαθμιση γιατι μπορει να μετανιωσω.

Αυτα.Ευχαριστω και συγνωμη για το μεγαλο post.

Φιλικα.Γιαννης. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

na se rwtisw kai kati mia pou isos 8a ksereis (san palios ! ;) )

 

sto menu -> ri8miseis -> arxikes ri8miseis -> ekei exei mia epilogi emfanisi o8onis kai exei na dialekseis metaki [oxi, 1 lepto , kai 2 lepta] ti kanei afti i ri8misi?!!!?

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

na se rwtisw kai kati mia pou isos 8a ksereis (san palios ! ;) )

 

sto menu -> ri8miseis -> arxikes ri8miseis -> ekei exei mia epilogi emfanisi o8onis kai exei na dialekseis metaki [oxi, 1 lepto , kai 2 lepta] ti kanei afti i ri8misi?!!!?

 

Ρυθμιζει την χρονικη διαρκεια εμφανισης της εξωτερικης οθονης πριν αυτη γινει μαυρη και γραφει μονο την ωρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

TO EFTIAKSA!!!

telika to ekana monofoniko ,48kbps 44100Hz (14.7:1)

twra de kolaei alla bgike kai poly mikrotero sto miso mege8os ! i alli melodia omws pou exw gia na xtipaei gia kliseis afti einai me ta idia xaraktiristika pou eixe i alli pou kolouse se SMS alla de kolaei stis kliseis! , parakseno! any way! afou to brika no problems! ;) see ya

 

Δεν εχει και διαφορα απο 64 και πανω στο κινητο και επισης η ΜΟΤΟ υποστηριζει επισημα απο 64 και κατω bitrate οποτε καντε convert τις μελωδιες σε 64 και κατω!!! :)

:tease:
Link to comment
Share on other sites

yannis64 το bluetooth οταν κάνεις αυτο που λες είναι ενεργοποιημένο μόνο στο μενου και δεν μπορεί να σε εντοπίσει κανενα αλλο τηλεφωνο εκτός κι αν πατησεις "Ανιχνευσιμο" οπότε και έχεις 60sec για να σε δει κάποιος, μετά γίνεσαι πάλι αόρατος! Διόρθωσε με αν κάνω λάθος!

Χρήσιμα τα bugs που είπες για την 3ER_A, βεβαια δεν τα έχω εντοπίσει ακόμα αλλα θα είναι μια καλή δικαιολογία για να απαιτήσω απο την αργοκίνητη και ανενημέρωτη αντιπροσωπεία Ηρακλειου να φέρουν τη νέα έκδοση (79R).Μπορείς σε παρακαλώ να περιγράψεις τα bugs πιο αναλυτικά;

Haki συμφωνώ μαζί σου οσον αφορα την αντιπροσωπεία αλλα όλα αυτα που λές τα είπα και εγώ και αλλα η !@#$% υπάλληλος δε συγκινήθηκε καθόλου και είπε οτι έχουν μόνο οτι τους στέλνουν απο πάνω...τη Δευτέρα θα πάρω ενα τηλεφωνάκι στήν κεντρική αντιπροσωπεία να δω τι θα μου πουν...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ενεργοποιημενο μονο στο μενου,ειναι συνεχως. ;)

Τουλαχιστον στο δικο μου ετσι γινεται.

Γιατι και οταν εχω ανοιχτο P/C εχω και ανοιχτο bluetooth και ειναι συνεχεια συνδεδεμενα και χωρις απαραιτητα να κατεβαζω κατι ,

αλλα και στο γραφειο με τους αλλους συναδελφους,εχουμε ολοι ανοιχτα bluetooth συνεχεια και οποτε θελουμε λαμβανουμε και στελνουμε ο ενας στον αλλον.

Αρα οπως καταλαβαινεις απλα ειναι συνεχεια ανοιχτο το bluetooth.

Τωρα οσο για τα screensavers απλα δεν δουλευει.Αφηνω ανοιχτο το πορτακι κι αντι μετα απο χ χρονικο διαστημα να μπει το screensaver απλα κλεινει τελειως ο φωτισμος της οθονης. :( Αμα ομως το φορτιζω δουλευει κανονικα. :confused:

Και οσο για τα θεματα οταν πατω επιλογη θεματος απλα αλλαζει μονο το φοντο και για να αλλαξω και το υπολοιπο μενου,χρωματα κ.λ.π πρεπει να παω στις ρυθμισεις και να αλλαξω το skin. :(

Aυτα προς το παρον. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ενεργοποιημενο μονο στο μενου,ειναι συνεχως. ;)

Τουλαχιστον στο δικο μου ετσι γινεται.

Γιατι και οταν εχω ανοιχτο P/C εχω και ανοιχτο bluetooth και ειναι συνεχεια συνδεδεμενα και χωρις απαραιτητα να κατεβαζω κατι ,

αλλα και στο γραφειο με τους αλλους συναδελφους,εχουμε ολοι ανοιχτα bluetooth συνεχεια και οποτε θελουμε λαμβανουμε και στελνουμε ο ενας στον αλλον.

Αρα οπως καταλαβαινεις απλα ειναι συνεχεια ανοιχτο το bluetooth.

To BT ειναι παντα ανοιχτο αλλα δεν ειναι ανιχνευσιμο παρα μονο για 60 sec και αν εχεις πατησει το "Ανιχνευσιμο"!!! Οταν ομως εχεις ηδη κανει pair με μια αλλη συσκευη, λεγε με pc αλλο κινητο συναδελφου κλπ δε χρειαζεται να ειναι ανιχνευσιμο το δικο σου κινητο για να σου στειλουν κατι. Επισης και οταν σου εχουν στειλει ηδη μια φορα και υπαρχει αποθηκευμενη στο κινητο τους η id του BT σου!!!Μπορουν να συνδεθουν με σενα χωρις να το κανεις εσυ ανιχνευσιμο!!! Αν ομως πας καπου εξω και αλλοι ψαχνου να βρουν τριγυρω τους ΒΤ συσκευες δεν προκειται να σε δουν ποτε αν πρωτα δεν το κανεις εσυ ανιχνευσιμο!!! ;)

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Είναι ακριβώς όπως τα λές ΑΓΝΩΣΤΟΣ!

Κατι άλλο τώρα, από ότι έχω καταλάβει για να βάλουμε java εφαρμογές στο κινητό απο το pc πρέπει πρωτα να ενεργοποιήσουμε την επιλογή java application install μέσω του PST και μέτα να χρησιμοποιήσουμε αλλα προγραμματάκια (πχ το midway) για να βαλουμε τα java.

Ομως αν σκαλισουμε το κινητό με το PST δεν βλάπτουμε την εγγυηση; Φανταζομαι θα υπάρχει και τρόπος να επαναφέρουμε το κινητό στην αρχική του κατάσταση ωστε να μήν καταλάβουν τιποτα στο service. Μπορεί κάποιος να με διαφωτισει;

Link to comment
Share on other sites

Τελικα υπάρχει πιο ευκολος τρόπος να βάλεις εφαρμογές. Απλά drag 'n' drop το .jar στο bluetooth object push profile του κινητου από το pc και έγινε!
Link to comment
Share on other sites

telika einai ontws kalol kinhto poio apotelesma vgainei giati....

 

:blink:

 

sorry alla de bgazw noima

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

το νοκια για μενα εχει απαιχτο μενου δεν συγκρινεται με κανενα αλλο μοντελο, αλλα το μοτορολα δεν συγκρινεται με κανενα αλλο μοντελο σε θεμα εμφανισης.. εσυ διαλεγεις.
Link to comment
Share on other sites

apla me mperdepses ligo giati ta egrapses ligo monokomata ,kai opws diabaza grigora den ebgala noima (idietera xwris simeia stiksis!).

 

 

telika einai ontws kalol kinhto poio apotelesma vgainei giati lew na afhsw to 7610 kai nan parw ayto mou aresei poly to design axizei ton kopo?

 

8a to katalabena etsi:

... telika einai ontws kalo kinito? pio apotelesma bgainei? giati lew na afhsw to 7610 kai na parw ayto ! Mou aresei poly to design . Axizei ton kopo?

 

 

:rolleyes:

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

na sa kanw mia erwtisi , afto to IM mesa sto kentriko menu tou kinitou ti einai ? kati gia to internet ap'oti psiliazomai!? exei kai stis melodies na dialeksw ixo pws na xtipaei to IM! e ti 8a pei IM kai ti kanei afto to IM ! :p

any way rwtaw giati einai sto kentriko menu

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

na sa kanw mia erwtisi , afto to IM mesa sto kentriko menu tou kinitou ti einai ? kati gia to internet ap'oti psiliazomai!? exei kai stis melodies na dialeksw ixo pws na xtipaei to IM! e ti 8a pei IM kai ti kanei afto to IM ! :p

any way rwtaw giati einai sto kentriko menu

 

IM = Instant Messenger!!!! :w00t: (Ασχετο το εμοτικον το εβαλα απλα γιατι μου αρεσε!!!!! :lol: )

Κανει οτι κανει και το ICQ το ΑΟΛ instant messenger MSN κλπ.....Δεν παιζει εδω στην Ελλαδα γιατι δεν εχουν εγκαταστησει proxies οι εταιριες κινητης για τετοιες υπηρεσιες!!

:tease:
Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις:

1)Πώς μπορώ να αποθηκεύσω ενα μύνημα στο V3 στα "Πρόχειρα";Υπάρχει άλλος τρόπος να σημειώσεις και να κρατήσεις κάτι?

 

2)Πώς γινεται να διαγράψω ενα σέτ ρυθμήσεων απο το "Web Συνδέσεις". Το κινητό έχει ήδη προεγκατεστημένες ρυθμήσεις για Cosmote,TIM που δεν χρειάζομαι και δεν με αφήνει να αποθηκεύσω αλλες.

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΜΕΡΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΑΥΤΟ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΕΙΠΩΘΕΙ.

1ΟΝ ) ΕΧΕΙ ΤΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΤΟ V3 RAZOR ΝΑ ΤΡΑΒΑΕΙ VIDEO?ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΠΟΣΗ ΩΡΑ?

2ΟΝ )ΠΟΣΗ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΜΝΗΜΗ ΕΧΕΙ?

ΚΑΙ 3ΟΝ ) ΟΤΑΝ ΒΑΖΕΤΕ ΜΙΑ ΜΕΛΩΔΙΑ ΣΕ ΜΟΡΦΗ ΜΡ3 ΚΟΛΛΑΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΣΗΚΩΣΕΙΣ?ΑΥΤΟ ΤΟ ΡΩΤΑΩ ΕΠΕΙΔΗ ΜΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ V300.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ.

Link to comment
Share on other sites

IM = Instant Messenger!!!! :w00t: (Ασχετο το εμοτικον το εβαλα απλα γιατι μου αρεσε!!!!! :lol: )

Κανει οτι κανει και το ICQ το ΑΟΛ instant messenger MSN κλπ.....Δεν παιζει εδω στην Ελλαδα γιατι δεν εχουν εγκαταστησει proxies οι εταιριες κινητης για τετοιες υπηρεσιες!!

 

Προσωπικά έχω κάνει τον IM client του V3 να δουλέψει με ICQ χρηιμοποιώντας το εξής ειδικό site Yamigo.

 

Πληροροφορίες για τις ακριβείς ρυθμίσεις που χρειάζονται θα βρείτε εδώ.

Link to comment
Share on other sites

3ΟΝ ) ΟΤΑΝ ΒΑΖΕΤΕ ΜΙΑ ΜΕΛΩΔΙΑ ΣΕ ΜΟΡΦΗ ΜΡ3 ΚΟΛΛΑΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΣΗΚΩΣΕΙΣ?ΑΥΤΟ ΤΟ ΡΩΤΑΩ ΕΠΕΙΔΗ ΜΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ V300.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ.

 

 

otan se kaloune kai xtipaei to kinito me melodia MP3 den kolaei !

otan sou stelnoun SMS kai xtipaei to SMS me MP3 melodia tote an einai ipsilou bitrate to MP3 kolaei (prepei na to kaneis sigekrimena xamilo bitrate to MP3 gia na einai OK) an kai paratirisa oti mia fora kai me to xamilo bitrate sta SMS kolise mia 2 fores, den paratirisa pote akribos, alla mou fente oti kolaei otan sou er8ei ena minima ,den to deis , kai meta ksanaer8ei allo SMS alla oxi amesos , meta apo ora (molis smayrisei i eksoteriki o8oni kai dixnei mayro)

 

alla stis kliseis oti MP3 kai na baleis de kolaei pote! ;)

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

στους ήχους κλήσεις πάντως οταν είχα βάλει mp3 στα 192 μου κόλλησε... :S

 

το έκανα στα 128 και ήταν μια χαρα... ;)

Ποτέ μην λογομαχείς με ενα βλάκα. Θα σε ρίξει στο επιπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας...
Link to comment
Share on other sites

στους ήχους κλήσεις πάντως οταν είχα βάλει mp3 στα 192 μου κόλλησε... :S

 

το έκανα στα 128 και ήταν μια χαρα... ;)

 

 

128 kbps kai ti sixnotita?

posi diarkia to ringtone?

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR V3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...