Jump to content

Motorola RAZR V3


valtrex
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1oν οι αναλογιες οθονης - καμερας δεν ειναι ιδιες

2ον μενου > ρυθμισεις > διαμορφωση > φοντο: βαζεις διαταξη = προσαρμογη σε οθονη

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

1oν οι αναλογιες οθονης - καμερας δεν ειναι ιδιες

2ον μενου > ρυθμισεις > διαμορφωση > φοντο: βαζεις διαταξη = προσαρμογη σε οθονη

Ευχαριστω πολυ φιλε μου,το προβλημα λυθηκε! :)

Ενας γνωστος εχει το v3i και εχει μια εφαρμογη μεσα και μπορει να :worry: αλλα bluetooth κινητα τα οποια ειναι ενεργα και να τους τραβηξει τα αρχεια.ειναι εφικτο αυτο η μου λεει ψεμματα.εγω δεν τον πιστευω..γιατι ποτε δεν καταφερα να δουλεψω αυτη την εφαρμογη και σε αλλες εταιριες..αλλα με την motorola ισως να συμβαινει το αντιθετο :O :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν βαλω μια επαφη πχ να ειναι personal η VIP και διαλεξω εναν

ειδικο-ξεχωριστο ηχο κλησης ετσι ωστε να καταλαβαινω απο τον ηχο ποιος με καλει, τοτε αυτος ο ηχος θα ειναι και ringtone kai sms alert tone(δλδ θα πεζει και στις κλησεις και στα μηνυματα)?

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχήν να ξέρεις οτι αν ορίσεις ειδικό ήχο κλήσης για μια επαφή και την έχεις να ανήκει σε κάποια ομάδα για την οποία μπορεί να έχεις ορίσει συγκεκριμένο ήχο κλήσης, αυτός (ο ειδικός ήχος κλήσης) υπερκαλύπτει τον ήχο κλήσης της ομάδας.

Από εκεί και πέρα, ΝΑΙ, η ειδοποίηση ισχύει και στα μηνύματα από αυτή την επαφή ή ακόμα και την ομάδα επαφών (π.χ. αν έχεις 10 άτομα στην business, χωρίς ξεχωριστό ήχο κλήσης στον καθένα και σου στείλει ένας μήνυμα, θα ακουστεί ως sms tone για 1 φορά, ο ήχος που έχεις αντιστοιχίσει στην business)

Στην αρχή μου φάνηκε ενοχλητικό γιατί σαν τρόπος ειδοποίησης δεν υπάρχει σε άλλη εταιρεία από όσο ξέρω, αλλά στην πορεία, είδα οτι είναι τελικά χρήσιμο να έχεις ηχητική αναγνώριση και στα μηνύματα!Αν δεν το θέλεις, το απενεργοποιείς από το προφίλ, στο "ταυτότητες κουδουνιού". Χάνεις όμως και τον ειδικό ήχο κλήσης στις ομάδες ή σε ξεχωριστές επαφές - αν έχεις ορίσει.

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

ισως σε μερικους φανει χρησιμο ισως σε αλλους ενοχλητικο αλλα να πεζει ολοκληρο το κομματι για το μυνημα ειναι λγο μεγαλο...ασε που μπερδευεσαι και δε ξερεις αν σε καλουνε η απλα χτυπαει για το μυνημα....

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις point σε αυτά και τα έχω σκεφτεί αλλά...hellomoto! :lol:

Το κινητό με προβλημάτισε πάλι πολύ btw, με την λειτουργία του bluetooth του. Από όσο έψαξα έχει την έκδοση 1.2 -λογικό για την ημερομηνία κυκλοφορίας του τότε- και κατά πάσα πιθανότητα έχει πρόβλημα στην επικοινωνία με τις νέες συσκευές όπως το ΝΟΚΙΑ 6131 που ενσωματώνουν την έκδοση 2.0 [η οποία επιτυγχάνει 3πλάσιο data transfer rate (EDR)]. Αυτό μου συνέβη χθές όταν τα κινητά αναγνωρίζονταν κανονικά (άρα δεν υπάρχει πρόβλημα hardware) αλλά ήταν παντελώς αδύνατη η ανταλλαγή αρχείων μεταξύ τους. Αντίθετα, ένα LG chocolate της παρέας με bluetooth version 1.2 και αυτό, αντάλασσε κανονικά αρχεία και με μένα και με το 6131...:mad: Μπορεί να οφείλεται σε ασυμβατότητα του δικού μου OBEX profile σε σχέση με του LG που μπορεί να ενσωματώνει κάποια βελτιωμένη έκδοση, ή σε οτιδήποτε άλλο δεν περναέι από το μυαλό μου, το θέμα είναι όμως οτι αν αυτό επιβεβαιωθεί περαιτέρω όσο θα κυκλοφορούν νέες συσκευές στην αγορά με bluetooth 2.0, εμείς θα οδηγούμαστε στην απομόνωση...:cry:

 

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

η συσκευη ειναι ισως πρωτοπορα και καινοτομιακη γιαυτο την εχω αλλα μονο για θεματα ντιζαιν και μεγεθους.ολα τα αλλα ειναι Χ ΙΜΗΟ

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Καλη ειναι η τιμη!

Βεβαια,το κινητο εχει τα χρονακια του και αυτο φαινεται αλλα ειναι το πως το βλεπει ο καθενας...

Εγω πχ δε το αλλαζω με τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

Καλη ειναι η τιμη!

Βεβαια,το κινητο εχει τα χρονακια του και αυτο φαινεται αλλα ειναι το πως το βλεπει ο καθενας...

Εγω πχ δε το αλλαζω με τιποτα...

 

ευχαρισρω που απαντησες εσυ εχεις

καποιο προβλημα με το κινητο

Link to comment
Share on other sites

ευχαρισρω που απαντησες εσυ εχεις

καποιο προβλημα με το κινητο

Eνα που μου ερχεται ειναι οτι δεν εχει αναφορα παραδοσης παντα ΟΝ.

Πρεπει να τη βαζεις καθε φορα που στελνεις μηνυμα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.φιλος μου απεκτησε το v3 σημερα και το κινητο δεν μπορει να τραβηξει βιντεο.:wacko: Ενω το δικο μου εχει κανονικα την επιλογη και επισης μπορει να τραβηξει μεχρι 10 δυτερολεπτα.

ειναι λογικο αυτο..αφου προκειτε για το ιδιο κινητο?

επισης στο δικο μου,θα μπορουσα να αυξησω την διαρκεια στα βιντεο :confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.φιλος μου απεκτησε το v3 σημερα και το κινητο δεν μπορει να τραβηξει βιντεο.:wacko: Ενω το δικο μου εχει κανονικα την επιλογη και επισης μπορει να τραβηξει μεχρι 10 δυτερολεπτα.

ειναι λογικο αυτο..αφου προκειτε για το ιδιο κινητο?

 

Λογικότατο. Προφανώς το κινητό του φίλου σου έχει παλαιότερη έκδοση λογισμικού με την οποία δεν υπήρχε η δυνατότητα καταγραφής βίντεο.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

otan leo na mhn to paro enoo gia ta problimata toy kai an exei emana moy kanei kyrios apo emfanisi oti prepi.to mono poy skeftomai einai an exei problimata:)

κανενα προβλημα δεν εχει.το κινητο δουλευει αψογα και το μενου παει σφαιρα.ειναι μια παρα πολυ καλη επιλογη και το καλυτερο σε πολυ προσιτη τιμη.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

otan leo na mhn to paro enoo gia ta problimata toy kai an exei emana moy kanei kyrios apo emfanisi oti prepi.to mono poy skeftomai einai an exei problimata:)

Παρτο! ;)

Link to comment
Share on other sites

grteo200 μην ποστάρεις χωρίς λόγο...δεν προσφέρει τίποτα στους υπόλοιπους χρήστες...γράφουμε κάτι όνταν έχουμε κάτι ουσιώδες να προσφέρουμε...

thanks..

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά προσπαθώ να αποθηκεύσω μια φωτογραφία από MMS για να τη στείλω με bluetooth σε άλλο κινητό και δεν μπορώ. Αναγκαστικά αποθηκεύεται όλο το ΜΜS. Μου διαφεύγει κάτι; :worry:
Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε το mms, όταν δείχνει στην οθόνη τη φωτογραφία (ουσιαστικα είναι επιλεγμένη με άσπρο πλαίσιο) πάτα το κουμπί των επιλογών. Λογικά θα σου βγάλει και την επιλογή αποθήκευση. Όταν το επιλέξεις θα σου ζητήσει να διαλέξεις αν θέλεις να αποθηκεύσεις τον αριθμό τηλεφώνου ή το αρχείο. Θα διαλέξεις το αρχείο και θα ακολουθήσεις τη διαδικασία.

Για να τη στείλεις με bluetooth μετά επιλέγεις τη φωτογραφία, αντιγραφή, bluetooth, κτλ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Thnx ρε φίλε. Απορώ τι το διαφορετικό έκανα χτες και στην αποθήκευση μου αποθήκευε όλο το MMS. Κλικάριζα μάλιστα τη φωτογραφία και αφού την έκανα προβολή ως φωτογραφία δεν μου έδινε καμία επιλογή. Δεν πειράζει, τέλος καλό όλα καλά! :)
Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

αγορασα προ ημερων μεταχειρισμενο ενα ν3 το οποιο παρουσιαζει το εξης προβλημα στην εξωτερικη οθονη: οταν εχω επιλεγμενη καποια φωτογραφια ως φοντο, στην εξωτερικη οθονη δεν φαινεται πρακτικα τιποτα, ουτε τα εικονιδια του σηματος ουτε η ωρα. Αν ομως δεν εχω επιλεγμενο κανενα φοντο τοτε η εξωτερικη οθονη δουλευει κανονικα και η ωρα/σημα εμφανιζονται κανονικα. Γνωριζετε τι μπορει να φταιει και εαν ειναι κατι που με ενα reflash/monsterpack μπορει να διορθωθει????(η εκδοση του software ειναι η R374_G_0E.42.0ER kai toy flex SE8604MXXG1133

 

please help...............

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR V3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...