Jump to content

Motorola RAZR V3


valtrex
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλα ουτε το mobiledit το ειδε.. :(

μαλλον εχει αλλεργια στα 98 SE.. :D

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους. Έχω μια απορία σχετικά με τη διαχείρηση αρχείων στο V3. Το έχει ο αδερφός μου και δεν μπορεί να περάσει απο τον υπολογιστή διάφορα αρχεία και κυρίως java εφαρμογές...Χρησιμοποιεί το πρόγραμμα της motorola. Ευχαριστώ

Oι drivers που εχει μεσα το cd της Motorola ειναι #%#%#^.Πρεπει να κατεβασει αλλους drivers!Kατεβασε το προγραμμα p2ktools,και οταν σου πουν τα windows οτι εντοπισαν νεα συσκευη usb,oδηγησε τον ''οδηγο ευρεσης νεου υλικου'' στους drivers που υπαρχουν στο φακελο του p2ktools!Με αυτο το προγραμμα θα περασεις και java!

 

 

Gregorisvas,καλωσηρθες! :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδόπουλα αυτό που ήθελα να ρωτήσω εγώ είναι αν το κιν έχει φωνιτική εντολή απ' ότι΄έχω πψάξει δεν βρήκα κάτι...αλλά έχω βρει οτι μπορείς να αποθηεκεύσεις φωνητικές εντολές...μια διευκρίνυση..δεν εννοώ να φωνητική κλήση...αλλά φωνητική εντολή...δεν έχει σχέση με το τηλεφωνικό κατάλογο...για τους παλιούς κατόχους μοτορόλα θα σας θυμήσω το ένδοξο startac το μικρό κιντητάκι...το οποίο είχε φωνητική εντολή...όποιος γνωρίζει κάτι σχετικά ας βοη8ήσει!

 

σας μερσώ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδόπουλα αυτό που ήθελα να ρωτήσω εγώ είναι αν το κιν έχει φωνιτική εντολή απ' ότι΄έχω πψάξει δεν βρήκα κάτι...αλλά έχω βρει οτι μπορείς να αποθηεκεύσεις φωνητικές εντολές...μια διευκρίνυση..δεν εννοώ να φωνητική κλήση...αλλά φωνητική εντολή...δεν έχει σχέση με το τηλεφωνικό κατάλογο...για τους παλιούς κατόχους μοτορόλα θα σας θυμήσω το ένδοξο startac το μικρό κιντητάκι...το οποίο είχε φωνητική εντολή...όποιος γνωρίζει κάτι σχετικά ας βοη8ήσει!

 

σας μερσώ...

Nομιζω γινεται απο τις συντομευσεις.Πηγαινε πχ στα μηνυματα και κρατα το μεσαιο πληκτρο (πανω απο τα πληκτρα της κατευθυνσης) για λιγα δευτερολεπτα και θα σου βγαλει ''συντομευση''.Νομιζω οτι μπορεις να του λες ''bluetooth'' και να σου ανοιγει το bluetooth κτλ!!

Link to comment
Share on other sites

Ringtone για μυνηματα:

http://rapidshare.de/files/10839312/Zboing__.mp3.html

Ringtone για κλησεις:

http://rapidshare.de/files/10839459/Crazy_Frog-Bomb_Edition.mp3.html

Eχουν πολυ πλακα (κατα τη γνωμη μου) :lol:!

Link to comment
Share on other sites

Ringtone για μυνηματα:

http://rapidshare.de/files/10839312/Zboing__.mp3.html

Ringtone για κλησεις:

http://rapidshare.de/files/10839459/Crazy_Frog-Bomb_Edition.mp3.html

Eχουν πολυ πλακα (κατα τη γνωμη μου) :lol:!

φιλε μου και στα 2 ανεβασες το Crazy_Frog-Bomb_Edition.mp3

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου και στα 2 ανεβασες το Crazy_Frog-Bomb_Edition.mp3

Eχεις δικιο! :O

Το διορθωσα τωρα! :)

Κατεβασε και τον ηχο για τα μηνυματα! :)

Link to comment
Share on other sites

φοβερος αυτος για τα μηνυματα.. :)

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Nομιζω γινεται απο τις συντομευσεις.Πηγαινε πχ στα μηνυματα και κρατα το μεσαιο πληκτρο (πανω απο τα πληκτρα της κατευθυνσης) για λιγα δευτερολεπτα και θα σου βγαλει ''συντομευση''.Νομιζω οτι μπορεις να του λες ''bluetooth'' και να σου ανοιγει το bluetooth κτλ!!

 

Μη νομιζεις, γινεται....

Εγω το εχω κανει, αλλα δε θυμαμαι ακριβως πως.

Για να το χρησιμοποιησεις πατας το μεσαιο πληκτρο (συντομευση για μενου), μετα το δεξι πλαινο (το μεγαλο) και μετα λες τη συντομευση!

Αν ψαξεις μερικες σελιδες πιο πανω θα το βρεις. Και εγω απο το forum το εμαθα... :happy:

Link to comment
Share on other sites

Μια ακόμη ερώτηση:O

Πώς μπορώ να διαγράψω ή να διορθώσω την κατηγορία General στον τηλεφωνικό κατάλογο;

Για κάποιον λόγω δεν μπορώ να μπώ στην επεξεργασία της συγκεκριμένης κατηγορίας. Μόλις πατήσω General, επεξαργασία με πετάει έξω στην οθόνη αναμονής...!:worry:

Κάποιος εθελοντής... for answare:rolleyes:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια μπορειτε να μου δωσετε κανενα λινκ με τους drivers για το usb cable του v3?Κατεβασα καποια αλλα δεν γινεται τιποτα.. :S
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω πως είναι άκομψο το πρώτο μου μήνυμα στο forum της Motorola να ασχολείται με κάτι τόσο βασικό αλλά οι γνώσεις μου περιορίζονται στα Siemens :O

 

Ερώτηση

Πώς εισάγουμε μια νέα-άγνωστη λέξη (π.χ. μαλλιοτράβηγμα :D ) στο λεξικό του iTap ώστε την επόμενη φορά να εμφανιστεί αυτόματα;;;

 

Γνωστός μου που αγόρασε το Razor, με ρωτάει και εγώ ρωτάω εσάς για να μου δώσετε τα φώτα σας :)

 

Ζητώ προκαταβολικά συγνώμη -μια και είμαι σίγουρος πως κάπου θα έχει αναφερθεί- αλλά οι 109 σελίδες είναι πολλές για να τις διαβάσω μία-μία και η αναζήτηση μου έδωσε λύσεις σε άλλα θέματα (160 χαρακτήρες σε 1 sms, γλώσσα εισαγωγής: Ελληνικά)

.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω πως είναι άκομψο το πρώτο μου μήνυμα στο forum της Motorola να ασχολείται με κάτι τόσο βασικό αλλά οι γνώσεις μου περιορίζονται στα Siemens :O

 

Ερώτηση

Πώς εισάγουμε μια νέα-άγνωστη λέξη (π.χ. μαλλιοτράβηγμα :D ) στο λεξικό του iTap ώστε την επόμενη φορά να εμφανιστεί αυτόματα;;

Δεν γινεται! :D Το itap ειναι ΓΤΠ! :D

 

φοβερος αυτος για τα μηνυματα..

Χαιρομαι!

 

Κάποιος εθελοντής... for answare

Δυστυχως,δεν ξερω! :sad:

Link to comment
Share on other sites

 

Ερώτηση

Πώς εισάγουμε μια νέα-άγνωστη λέξη (π.χ. μαλλιοτράβηγμα :D ) στο λεξικό του iTap ώστε την επόμενη φορά να εμφανιστεί αυτόματα;;;

Οταν εισαγεις μια λεξη σε καθε γραμμα που πατας στο κατω μερος της οθονης εμφανιζονται και οι συνδιασμοι που γινονται με τα γραμματα αυτα. Μετα επιλεγεις με το δεξι η αριστερο βελακι το γραμμα που θες και συνεχιζεις στο επομενο μεχρι το τελος της λεξης. Για τη λεξη κουκος ας πουμε οταν πατησεις τα 3 πρωτα γραμματα στην οθονη θα δεις "λου" και στο κατω μερος τους αλλους συνδιασμους που βγαινουν απο αυτα τα γραμματα.(Κου,Κοτ,Λοτ, κοθ, κτλ). Με το βελακι πας διπλα στο "κου" και μετα πατας το κ αλλα βγαινει το λ. Απο κατω παλι εχει τους συνδιασμους (Κουκ, Κου5 κτλ.) επιλεγεις αυτο που θες και συνεχιζεις.

Ελπιζω να βοηθησα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γινεται! :D Το itap ειναι ΓΤΠ! :D

Και όμως γίνεται...

 

Σε κάποιο από τα γνωστά sites (MotoModders, MotoX κλπ) υπάρχει iTAP editor.

Μέσω P2KTools κατεβάζεις κάποιο αρχείο το οποίο είναι το custom dictionary του iTAP, προσθέτεις ή αλλάζεις όσες λέξεις θέλεις με τον εν λόγω editor και ξανακάνεις upload το αρχείο.

 

Θα ψάξω λίγο και αν βρω κάτι πιο συγκεκριμένο για τον iTAP editor, I will let you know.

Link to comment
Share on other sites

Ομολογουμένως, το κινητό αυτό είναι πανέμορφο. Το είχα κάνει δώρο στην γυναίκα μου τον Αύγουστο μα τώρα το ''σκάλισα'' λιγάκι. Εύγε στην επιλογή σας λοιπόν, όσον αφορά το design περισσότερο και λιγότερο στις λειτουργίες του. Η απορία μου ειναι η εξής.

Η έκδοση R374_G_OE.42.09R είναι σκαλοπάτια ανώτερη απο την R374_G_OE.42.OER. Την ειχα περάσει στο κινητό και την δούλευα για μια εβδομάδα.

Αυτη η έκδοση δεν υποστηρίζει ελληνικα;

Και αν υποστηρίζει μπορώ να περάσω το αρχείο με το MultiFlashFlex ;

Σαν ξεχωριστό αρχείο δηλαδή και όχι σαν Monster pack ;

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Αν και αφορά όλους τους χρήστες Motorola το γράφω εδώ στο forum του V3:

 

Σήμερα έτρεξα το LiveUpdate του Motorola Phone Tools το οποίο με πληροφόρησε ότι υπάρχει διαθέσιμη η version 4.02

 

Την κατέβασα και την εγκατέστησα άνετα μέσω του Live update...

 

Το user interface είναι σαφώς βελτιωμένο σε σχέση με τις προηγούμενες versions. Δεν έχω ακόμα τολμήσει να δοκιμάσω syncronization για να δω αν κόβει τα ελληνικά ονόματα στους 12 χαρακτήρες όπως η προηγούμενη versions...

 

Μόλις έχω νεώτερα επί του θέματος, I' ll let U know...

 

 

Κανένα νέο για το πρόβλημα με τους 12 χαρακτήρες;;

Link to comment
Share on other sites

ακουσα οτι μεχρι τελη φεβρουαριου θα βγει V3 μπλε! προς το σιελ!

καλη φαση! τελικα αυτο το μοντελο θα ειναι για συλλογη!να εχεις ολα τα χρωματα!

bomberrrrr εκεινο θα το βαλουμε βιντεακι! :p

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Εχω καιρο να γραψω στο forum. Απο το Μάιο κατεχω και εγω αυτο το πανεμορφο κινητο. Επειδη για να ειμαι ειλικρινης δεν αντεξα να διαβασω τις 100 και πλεον σελιδες αυτου του θεματος, στις οποιες πιθανοτατα απαντωνται οι ερωτησεις μου, μηπως μπορει καποιος να μου λυσει 2 αποριες?

1) Εχω βαλει ενα mp3 ringtone διαρκειας 27 δευτερολεπτων, και οταν τελειωνει το ringtone κανει και το κινητο hang up και στελνει αυτον που καλουσε στον τηλεφωνητη....γινεται καπως να κανει repeat το ringtone για να μην κλεινει τοσο γρηγορα? (μη καθομαι και φτιαχνω τωρα μεγαλυτερο mp3 και τροω και πιο πολυ απο την πολυτιμη και λιγη μνημη του....)

 

2) Γινεται να αλλαξω τη γλωσσα του menu στα αγγλικα? Δεν συμπαθω και πολυ τις μεταφρασεις και ειδικα σε αυτο το κινητο ειδα και 2 κορυφαιες, στις φωτογραφιες εκει που εχει εναν ανεμιστηρα, στα αγγλικα "fan" το εχουν μεταφρασει "οπαδος" LOL, και μεσα στο profile καθε ατομου στον καταλογο, εκει που λεει για τηλεφωνο σπιτιου, στα αγγλικα "home" το εχουν μεταφρασει "αρχικη σελιδα" λες και ειναι στον internet explorer lol.

Γενικα θα προτιμουσα να το κανω αγγλικο....γινεται καπως απο το menu ΄ξη πρεπει να αλλαξει ολοκληρο το software, και ποσο ευκολο ειναι αυτο?

Link to comment
Share on other sites

2) Γινεται να αλλαξω τη γλωσσα του menu στα αγγλικα? Δεν συμπαθω και πολυ τις μεταφρασεις και ειδικα σε αυτο το κινητο ειδα και 2 κορυφαιες, στις φωτογραφιες εκει που εχει εναν ανεμιστηρα, στα αγγλικα "fan" το εχουν μεταφρασει "οπαδος" LOL, και μεσα στο profile καθε ατομου στον καταλογο, εκει που λεει για τηλεφωνο σπιτιου, στα αγγλικα "home" το εχουν μεταφρασει "αρχικη σελιδα" λες και ειναι στον internet explorer lol.

Γενικα θα προτιμουσα να το κανω αγγλικο....γινεται καπως απο το menu ΄ξη πρεπει να αλλαξει ολοκληρο το software, και ποσο ευκολο ειναι αυτο?

To 1 δεν το καταλαβα.

Για το 2 Ρυθμισεις-Διαμορφωση-Αρχικες Ρυθμισεις-Γλωσσα.

Link to comment
Share on other sites

Ομολογουμένως, το κινητό αυτό είναι πανέμορφο. Το είχα κάνει δώρο στην γυναίκα μου τον Αύγουστο μα τώρα το ''σκάλισα'' λιγάκι. Εύγε στην επιλογή σας λοιπόν, όσον αφορά το design περισσότερο και λιγότερο στις λειτουργίες του. Η απορία μου ειναι η εξής.

Η έκδοση R374_G_OE.42.09R είναι σκαλοπάτια ανώτερη απο την R374_G_OE.42.OER. Την ειχα περάσει στο κινητό και την δούλευα για μια εβδομάδα.

Αυτη η έκδοση δεν υποστηρίζει ελληνικα;

Και αν υποστηρίζει μπορώ να περάσω το αρχείο με το MultiFlashFlex ;

Σαν ξεχωριστό αρχείο δηλαδή και όχι σαν Monster pack ;

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων.

Μπορεις να περασεις το πακετο γλωσσων 0031.Το περνας κανονικα με το MultiFlashFlex.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Εχω καιρο να γραψω στο forum. Απο το Μάιο κατεχω και εγω αυτο το πανεμορφο κινητο. Επειδη για να ειμαι ειλικρινης δεν αντεξα να διαβασω τις 100 και πλεον σελιδες αυτου του θεματος, στις οποιες πιθανοτατα απαντωνται οι ερωτησεις μου, μηπως μπορει καποιος να μου λυσει 2 αποριες?

1) Εχω βαλει ενα mp3 ringtone διαρκειας 27 δευτερολεπτων, και οταν τελειωνει το ringtone κανει και το κινητο hang up και στελνει αυτον που καλουσε στον τηλεφωνητη....γινεται καπως να κανει repeat το ringtone για να μην κλεινει τοσο γρηγορα? (μη καθομαι και φτιαχνω τωρα μεγαλυτερο mp3 και τροω και πιο πολυ απο την πολυτιμη και λιγη μνημη του....)

 

2) Γινεται να αλλαξω τη γλωσσα του menu στα αγγλικα? Δεν συμπαθω και πολυ τις μεταφρασεις και ειδικα σε αυτο το κινητο ειδα και 2 κορυφαιες, στις φωτογραφιες εκει που εχει εναν ανεμιστηρα, στα αγγλικα "fan" το εχουν μεταφρασει "οπαδος" LOL, και μεσα στο profile καθε ατομου στον καταλογο, εκει που λεει για τηλεφωνο σπιτιου, στα αγγλικα "home" το εχουν μεταφρασει "αρχικη σελιδα" λες και ειναι στον internet explorer lol.

Γενικα θα προτιμουσα να το κανω αγγλικο....γινεται καπως απο το menu ΄ξη πρεπει να αλλαξει ολοκληρο το software, και ποσο ευκολο ειναι αυτο?

Αυτο που λες δεν εχει να κανει με την συσκευη, απλα εχεις ενεργοποιημενο τηλεφωνητη στην περιπτωση που δεν απαντας. Καλεσε το customer service του δικτυου σου και ζητησε να σου απενεργοποιησουν την προωθηση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR V3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...