Jump to content

Motorola RAZR V3


valtrex
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια εχω ξαναζητησει εδω μεσα τις ρυθμισεις των mms cosmote.καποιος μου ειπε για την σελιδα της motorola και παρολο που το εψαξα δεν μπορω να βρω που και πως ακριβως γινεται.

δοκιμασα να το δωσω στην αντιπροσωπεια της motorola γα να μου τα βαλουν αλλα μου ειπανε οτι δεν υπαρχει δυνατοτητα λογω του οτι ολες οι θεσεις των προφιλ ειναι πιασμενες.... :confused: ειναι γεγονος οτι εχω κανει αναβαθμιση του αρχικου firmware με καποιο απο την motox αλλα παρολαυτα δεν θα επρεπε να μπορω να σβησω ή να αλλαξω καποιο απο τα ηδη υπαρχοντα προφιλ;

υπαρχει καποιος που ειχε το ιδιο προβλημα εδω μεσα και καποιος που εχει ή ξερει τις εν λογω ρυθμισεις;

ευχαριστω

 

Και βέβαια μπορείς να σβήσεις τα mms profiles που μπήκαν με το f/w του Motox. Από το κεντρικό μενού επέλεξε Μηνύματα, πάτα το πλήκτρο του μενού (ανάμεσα στα πλήκτρα με τις τελείες) και έπειτα Ρυθμίσεις Μηνυμάτων και μετά MMS Ρυθμίσεις. Κάτω κάτω σου λέει τον Server σου. Κάνε clik εκεί και αφου δείς τους 3 διαθέσιμους με το μεσαίο κουμπί πάλι άρχισε να σβήνεις :)

 

 

paidia epeidi eimai ligo asxeti me ola ayta poy lete, elpizw i erwtisi mou na min einai blakeia.. kserete an mporw na ixografisw tragoudi k na to balw gia ixo klisis??
Να ηχογραφήσεις δέν μπορείς, μπορείς όμως να του περάσεις μέσω PC όποιο τραγούδι (Mp3) θές και να το ακούσεις απ' το κινητό. Τώρα για ήχο κλήσης παίζει το εξής, το mp3 δεν πρέπει να ξεπερναεί κάποια δευτετόλεπτα (περίπου μισό λεπτό)!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@ste_pa an kai tis exo xanadosei, here:

 

ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ MYCOSMOS

MMS MOTOROLA V600-V300-V80-V220-V3

 

Για να ενεργοποιηθούν οι Υπηρεσίες MMS που προσφέρει η Cosmote, θα πρέπει πρώτα να ρυθμίσετε τη συσκευή σας. Προκειμένου να γίνουν οι σωστές ρυθμίσεις, σας αποστέλλουμε τις παρακάτω παραμέτρους που θα πρέπει να αποθηκευθούν στη συσκευή σας.

 

Στο κεντρικό Menu της συσκευής θα επιλέξετε INTERNET και μετά το μενού ΣΥΝΔΕΣΕIΣ WEB (WEB SESSIONS )και πιέζοντας το πλήκτρο του μενού (το κεντρικό πλήκτρο κάτω από τις τρεις γραμμούλες )

επιλέγετε ΝΕΑ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΗ ( New Entry).

Θα εμφανιστούν διάφορα υπομενού τα οποία θα πρέπει να συμπληρώσετε όπως παρακάτω:

 

NAME: Πληκτρολογείτε MMS SESSION

Gateway IP1: Πληκτρολογείτε 010.010.010.020

Port1: 9201

Service Type1: Επιλέγετε WAP

GPRS APN: Πληκτρολογείτε mms

Ότι άλλο δεν αναφέρεται αφήστε το όπως έχει.

 

Επιλέξτε ΤΕΛΟΣ (Done) , και θα εμφανίζεται το μήνυμα “ΑΠΟΘΗΚΕΥΤΗΚΕ:MMS SESSION”

 

Αμέσως μετά θα επιλέξετε το προφίλ που δημιουργήσατε πατώντας το menu (το μεσαίο κουμπί με τις τρεις γραμμούλες) και επιλέξετε την επιλογή ΟΡΙΣΕ ΤΡΕΧΩΝ “Set Default”.

 

Στη συνέχεια, στο κεντρικό Menu της συσκευής θα επιλέξετε ΜΗΝΥΜΑΤΑ, πιέζετε το πλήκτρο του μενού (με τις τρεις γραμμούλες) και επιλέγετε ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ και στη συνέχεια επιλέγετε MMS ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ και ΑΛΛΑΓΗ. Εμφανίζονται οι εξής ρυθμίσεις:

DOWNLOAD: Επιλέγετε ΑΥΤΟΜΑΤΟ

EXPIRE AFTER/ΛΗΞΗ ΜΕΤΑ: Επιλέγετε 3 ημέρες

REPLY TYPE( Τύπος απάντησης): Επιλέγετε ΜΗΝΥΜΑ MULTIMEDIA

SERVER INFO: Επιλέγετε 1 και πιέζοντας το πλήκτρο του μενού (τρεις γραμμούλες) επιλέγετε ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ. Εμφανίζονται οι εξής επιλογές:

SERVICE NAME: MMS SESSION

SERVER NAME: Πληκτρολογείτε http://195.167.65.220:8002 και ΟΚ

WEB ΣΥΝΔΕΣΗ : Επιλέγετε το προφίλ MMS SESSION.

Οι ρυθμίσεις έχουν ολοκληρωθεί.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και παλι!

 

λοιπον,επειδη φοβαμαι μη παθει τιποτα το κινητακι μου κανω τοσες ερωτησεις :O

 

1) Στα σκιν ειπαμε οτι απλως διαγραφω το φακελο με το ρ2κ,αλλα αν εχει attribute 4 τοτε και παλι ακολουθω αυτη τη διαδικασια ή αλλαζω πρωτα ολα τα αρχεια σε 0?

 

2) Απ'οτι διαβασα για να διαγραψω κλειδωμενα αρχεια οπως wallpapers,videos απλα τα διαγραφω με το ρ2κ.Δηλ δεν αλλαζω το attribute.Ισχυει ε?

 

3) Πως μπορω να καταλαβω στο ρ2κ ποιοι ηχοι ειναι ποιοι? Εννοω οτι στο κιν εχει τα ονομα τους πχ moto.mp3 και στο ρ2κ λεει alertfile~xxx .Θα κοιταω το μεγεθος τους ή υπαρχει καλυτερος τροπος?

 

4) Η εφαρμογη myphoto δεν κλειδωνει φωτο του αλμπουμ?

 

Αυτα απο ερωτησεις!!!

 

υγ εχω αρκετα παιχνιδια και μολις τεσταρω ποια δουλευουν πληρως με στο V3 θα τα στειλω στον bororo αν θελει να τα ανεβασει

 

1) Ναί

 

2) Ναί

 

3) Μπορείς να κάνεις ένα μαζικό download των ήχων στο PC σου και να ακούς και να σβήνεις, εγώ αυτό έκανα δηλαδή :)

 

4) Ναί

 

Υ.Γ. Στείλε μου όποτε μπορέσεις THANX!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα! :)

 

Ειμαι κατοχος ενος SE Κ700 και επειδη βαρεθηκα να ψαχνω κινητα με εξωπραγματικες δυνατοτητες (τις οποιες σπανια εως ποτε δε θα χρησιμοποιησω), αποφασισα οτι αυτο που μου ταιριαζει ειναι ενα κινητο με βασικες λειτουργειες (κλησεις, μηνυματα, αντε και καμια φωτο που και που) το οποιο να με ευχαριστει και μονο που θα το βλεπω στο χερι μου!

Ετσι κατεληξα σε αυτο το πανεμορφο, κατα τη γνωμη μου, τηλεφωνακι :cool:

 

Πριν ομως το αγορασω θα ηθελα να κανω μερικες ερωτησουλες:

1. Με ενδιαφερει ιδιαιτερα η αυτονομια. Γενικα δεν κανω και πολυ χρηση του κινητου (1-2 κλησεις την ημερα, σπανια sms, σπανιοτερα φωτο και το κλεινω τα βραδια). Με αυτες τις συνθηκες ποσο περιπου θα κραταει η μπαταρια του?

2. Αξιζει τωρα η αγορα του ή να περιμενω να βγει το v3x μηπως μειωθει και αλλο η τιμη του?

3. Διαβαζοντας τις τελευταιες περιπου 15 σελιδες του thread, βλεπω οτι γενικα ολοι οι κατοχοι ειναι ικανοποιημενοι απο την ποιοτητα κατασκευης του. Απο το μενου και ευχρηστια πως τα παει?

 

Αυτα προς το παρον. Αν θυμηθω τιποτα αλλο που θελω να ρωτησω εδω ειμαστε! :O

Υ.Γ. Στο μαυρο χρωμα το κινητο ειναι πολυ sexy! :love::love:

Link to comment
Share on other sites

poly oraio kai to avatar sou.. :)

1.poly kali 4 meres.. kleisto vradia ypologise analogika parapano..

2.allo.. poso?.. ante 250..

3.menu typoical motorola.. :)

 

symfono gia to mauro.. :)

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

 

Μήπως ξέρει κάποιος να μου πεί

 

1.Εχω setαρει το τηλέφωνο να κατεβάζει απο το menu e-mail τα μηνυματά μου από τον server μου.Παρατηρώ ότι όσα ειναι γραμμένα στα ελληνικά το τηλέφωνο τα κατεβάζει μεν αλλά δεν διαβάζονται (βάζει ερωτηματικά),όσα είναι στα αγγλικά η με αγγλικούς χαρακτήρες τα διαβάζει κανονικά.Τι κάνω;;

 

2.Πώς ρυθμίζω το e-mail να κατεβάζει μόνον τα νέα μηνύματα e-mail και όχι όλα;;;

 

3.Υπάρχει κάποιο προγραμματάκι Java που να διαβάζει αρχεία word-excel;;;

 

Thanksssss!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες & από μένα παιδιά (παρθένος.. στο forum ;) )

Λοιπόν & για να μπαίνω κατ'ευθείαν στο ψητό..

είμαι &'γω κάτοχος του V3 & τις τελευταίες 2 μέρες μετά

από έντονη δραστηριότητα με το p2k (με το οποίο

ομολογουμένως δεν έχω & την πλεον μακροχρόνια σχέση

για να γνωρίζω τις ιδιοτυπίες του) το κινητό μου ανέπτυξε

πρωτοβουλίες με χειρότερη απ'όλες να μου στέλνει

διπλά & τριπλά μηνύματα. Ενώ πχ εργοστασιακά στους

150+ χαρακτήρες μου το έστελνε κανονικά ως μονό το

μήνυμα, πλεον γράφω 50-60 χαρακτήρες & μου το

στέλνει διπλό :!: κάνοντας μου φυσικά πρώτα την

ερώτηση "απόστολή μηνύματος? (2 μηνύματα) "

Μήπως έχει κανείς ιδέα τι μπορεί να έχω πειράξει??

 

Παρεμπιπτόντως έκανα επαναφορά στις εργοστασιακές

ρυθμίσεις & το πρόβλημα δε λύθηκε...

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων guys

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες & από μένα παιδιά (παρθένος.. στο forum ;) )

Λοιπόν & για να μπαίνω κατ'ευθείαν στο ψητό..

είμαι &'γω κάτοχος του V3 & τις τελευταίες 2 μέρες μετά

από έντονη δραστηριότητα με το p2k (με το οποίο

ομολογουμένως δεν έχω & την πλεον μακροχρόνια σχέση

για να γνωρίζω τις ιδιοτυπίες του) το κινητό μου ανέπτυξε

πρωτοβουλίες με χειρότερη απ'όλες να μου στέλνει

διπλά & τριπλά μηνύματα. Ενώ πχ εργοστασιακά στους

150+ χαρακτήρες μου το έστελνε κανονικά ως μονό το

μήνυμα, πλεον γράφω 50-60 χαρακτήρες & μου το

στέλνει διπλό :!: κάνοντας μου φυσικά πρώτα την

ερώτηση "απόστολή μηνύματος? (2 μηνύματα) "

Μήπως έχει κανείς ιδέα τι μπορεί να έχω πειράξει??

 

Παρεμπιπτόντως έκανα επαναφορά στις εργοστασιακές

ρυθμίσεις & το πρόβλημα δε λύθηκε...

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων guys

κλεισε το itap για αρχη......

http://pics.homere.jmsp.net/t_24/64x64/031106_tiger.gif I'M NOT PERFECT BUT I'M SO CLOSE THAT SCARES ME

LIVE YOUR LIFE ;) :!:LIFE IS SHORT.......AND YOU'RE TALL :this:

Link to comment
Share on other sites

Η λύση είναι μία και αρκετά απλή :) Ακου λοιπον τι θα κάνεις, θα ανοίξεις το p2tools, θα συνδεθείς σε p2k mode και θα πας στην καρτέλλα other features. Εκεί θα επιλέξεις messages και θα πατήσεις το κουμπί που λέει read options. Μόλις το τηλέφωνο τελειώσει το διάβασμα και σου εμφανίσει ποιές λειτουργίες είναι ενεργοποιημένες βεβαιώσου ότι οι 2 κάτω επιλογές (func. right soft key when reading sms KAI unicode in sms) δεν είναι τικαρισμένες αν είναι ξετίκαρε τες, πάτα save options κάνε restart τo κινητό σου! Λογικά αυτό είναι, το itap δεν νομίζω ότι έχει σχέση! Ελπίζω να βοήθησα ;)
Link to comment
Share on other sites

Για αυτούς που θέλουν να κάνουν "χειροκίνητα" το SEEM editing:

 

SEEM 0032_0001 offset 3F -bit 4

 

Είναι το bit που ορίζει το SMS Unicode: 1 on, 0 off

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως πανω στη βιασυνη μου εσβησα ενα σκιν που ηθελα.

το silver της motorola.

αν γινεται καποιος να μου το στειλει η να μου πει απο που να το κατεβασω.

thanx!!!!!

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως πανω στη βιασυνη μου εσβησα ενα σκιν που ηθελα.

το silver της motorola.

αν γινεται καποιος να μου το στειλει η να μου πει απο που να το κατεβασω.

thanx!!!!!

Μπορείς να το πάρεις από εδώ. :)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Έχω βαρεθεί να εγκαθιστώ java games στο V3 και να μην τα παίζει, βγάζοντας ένδειξη "σφάλμα εφαρμογής". :mad: Καμιά καινούργια ιδέα για το τι μπορεί να φταίει; :( :cry:
Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ! πολύ περίεργο σε εμένα δουλεύουν κανονικά τα δοκίμασα χθές ;) Τι να πω? Μήπως είναι θέμα firmware (αν και δεν το νομίζω) τι να πω, τι να πω :(
Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ! πολύ περίεργο σε εμένα δουλεύουν κανονικά τα δοκίμασα χθές ;) Τι να πω? Μήπως είναι θέμα firmware (αν και δεν το νομίζω) τι να πω, τι να πω :(

 

Λογικά δεν φταίνε τα παιχνίδια. Τι στο καλό όμως μπορεί να φταίει; :confused:

Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

για mas y mas ("αυτούς" και αυτές.. αν και υπάρχουν και οι άλλες, no comment.. :) )

http://www.areamobile.de/images/handies/motorola/V3/200509141237motorola_razr_v3_pink.jpg

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

TI NA ΠΩ;..

http://www.mobile-review.com/uploads/3745308196564842.JPG

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR V3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...