Jump to content

Motorola RAZR V3


valtrex
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας.

Θάθελα να χρησιμοποιήσω το V3 με τα ενσύρματο hands-free

σαν ασύρματα ακουστικά για το Pc

δηλαδή Pc+bluetooth και V3+ακουστικά για να ακούω μουσική απ το Pc μέσα στο σπίτι ασύρματα.

Καμιά ιδέα???

 

πολυ καλη ιδεα... και γω την εχω σκεφτει αλλα.... @@!! ρωτησα και στον γερμανο αν παιζει τπτ τετοιο και μου ειπαν οχι...: ζηταω, λενε, τρελα πραματα... τεσπα.. θα ταν καλο παντως...!! (αυτο το χα ρωτησει πριν 3-4 μηνες τωρα δεν εχω ιδεα...) ισως παιζει κατι...:rolleyes:

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

SOS

 

ΠΡΟΣΟΧΗ!

 

ΕΧΩ ΜΠΛΕΞΕΙ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΑ!

 

Διαβάστε τι λεει στην COSMOTE:

 

Για να ενεργοποιήσετε το WAP στο κινητό σας θα πρέπει να στείλετε το μήνυμα WAPA στο 1651. Αμέσως θα λάβετε ως απάντηση ένα γραπτό μήνυμα με τις οδηγίες εγκατάστασης ρυθμίσεων της συσκευής σας καθώς και τις ρυθμίσεις. Αφού διαβάσετε τις οδηγίες, "βγείτε" στην αρχική οθόνη του κινητού σας και επιλέξτε SAVE ή ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗ για αυτόματη εγκατάσταση των WAP ρυθμίσεων (settings) στο κινητό σας.

 

Μέσα στις επόμενες 24 ώρες, η ενεργοποίηση του WAP θα πραγματοποιηθεί και εσείς θα λάβετε ως επιβεβαίωση ένα μήνυμα από την Υπηρεσία Εξυπηρέτησης Πελατών της COSMOTE.

 

Αυτο ειναι στο website τους.

 

Το εκανα και σε λιγοτερο απο 24 ωρες ηρθε ενα μηνυμα.

 

Απο εκεινη την στιγμη ενα σημαδι ειναι συνεχεια ενεργοποιημένο στην οθονη του V3.

 

Διαβασα και λεει οτι το σημαδι αυτο εννοει πως τo GPRS ειναι διαθεσιμο.

 

Μπηκα στο Browser 3 φορες και βγηκα απευθειας γιατι φοβηθηκα.

 

Το σημαδι αυτο στο κιν εμενε ανοιχτο. 4 ημερες μετα ... εκλεισα το κινητο.

 

Λετε να με χρεωνε συνεχεια? ο browser ηταν κλειστος btw

 

 

 

Όχι

 

Το σήμα σου δείχνει ότι βρίσκεσαι σε περιοχή κάλυψης GPRS

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η χρέωση στο GPRS γίνεται με βάση τα Kb που κατεβάζεις και όχι με βάση τον χρόνο που είσαι συνδεδεμένος.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια... εχω ενα ν3 και δεν δουλευει στο flash μεσω του rsd lite (3.0) !!μηπως φταιει η εκδοση?? επειδη ειναι καπως παλιο κινητο και ισως θελει καποια αλλη..

 

 

μου γραφει FALL!! κανει excute αλλα δεν το τελειωνει... η 2,4 εκδοση του rsd lite ισως ειναι καλη...εε??

 

ειχα καποτε εκεινη την εκδοση αλλα την αλλαξα και εβαλα την 3,0 διοτι εχω v3x!!(αν φταει αυτο αν μπορει καποιος να μου δωσει καποια ιστιοσελιδα να το κατεβασω...) αν παλι δεν φταει αυτο, και ειναι κατι αλλο.. να μου το πει καποιος , μην καψω το κινητο... :O

 

 

 

{!! εχω καποιες αποριες...θα μπορεσετε να με βοηθησετε?? ειναι καποια τα οποια δεν τα χω καταλαβει σχετικα με τα ν3 , (ειναι καπως διαφορετικα απο τα αλλα) και θελω καποια καθαρη αναλυση!!για π.χ. παιζουν τα προγραμματα leadergl,rsd lite??(απο τι ειδα και καταλαβα,οχι) τα αντιστοιχα τους ποια ειναι? για να περασω MP,LP,reflash,drm, κλπ..!!!

 

(ειδα καποιο σαν: myltiflashflex, το εβαλα αλλα δεν μπορουσα να περασω MP, μου δειχνει ''κοκκινο'' αντι για ''πρασινο'', στο device!! κατι αλλο..??ισως εχω κανει καποια λαθη,ισως να χω λαθος προγραμμα!! για seem edit εβαλα ενα ΧV123 αλλα και δω εχω προβλημα.. μπορετε να με βοηθησετε??

 

ευχαριστω!!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Paidia eimai neos xrhsths tou motorola v3 kai den vriskw akri pws na prosthesw parapano apo ena arithmo tilefwnou se kapoia epafi.

Otan to kanw mou to vgazei sto eyrethrio 3 fores to onoma me ta antistoixa tilefwna. Pws ginetai s ena mono onoma xwris na fainetai deyteri fora sto katalogo na exw 3 tilefwna?

(epsaxa kai sto forum alla oyte ekei vrika akri mesa sto haos twn mhnymatwn).Kathe voitheia euprosdekti.

 

eyxaristw ek twn proterwn

 

4 noem 2007

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω το V3 μπροστά μου τώρα αλλά κάπου στις ρυθμίσεις λέει κύριο μενού/αναδιάταξη πλήκτρων ,κάτι τέτοιο,από κει το αλλάζεις.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εβαλα καρτουλα και ειδα οτι τελικά πραγματι το gprs δεν με εκαψε! ουφ ευτυχως... κατι λιγα λεπτα "καιει" απο την καρτα...

 

Λοιπον εχω ερωτηση:

 

Μπορω να βρω κανενα ΕΣΤΩ TRIAL προγραμμα DESTINATOR για να το φορτωσω στο V3 και να κανω την δουλιτσα μου (την πλακα μου δλδ) για οσο παει? κι ας με χρεωνει μεσω του gprs.... κι αν οχι ποσο κανει ενα προγραμματακι για να φορτωσει στο v3 και ποσο περιπου θα με χρεωνει η ετερεια?...

 

Κυριως για Θεσσαλονίκη και βορεια Ελλάδα το θελω... :)

Link to comment
Share on other sites

και γω αναζητω κατι σαν χαρτης... αλλα δεν με εχει βοηθησει κανεις ακομα (ολοκληροτικα) εγω θελω κατι πιο απλο χωρις συνδεση με broswer και να μπλεξω με χρεωσεις... θελω μια απλη φωτογραφια της Ελλαδος και να μπορεις να κανεις zoom!!αυτο θα ταν καλο!!;)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

ta vrika ok

 

ekeino pou den mporw na vrw gia na allaxw einai sthn kuria othoni pou aristera katw exei epilogi video kai dexia eyretyrio

 

thn epilogh video pws thn allazw gia na mporesw na valw thn epilogh camera???

 

αα, δεν ειναι τπτ δυσκολο!! λοιπον πας στο menu>ρυθμισεις>διαμοργωση>οικεια οθονη>πληκτρα χειρισμων>και μετα αλλαζεις ολα οσα θες απο τις ''συντομευσεις'' για π.χ. εσυ θες να αλλαξεις το <<αριστερο πληκτρο επιλογης>>

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

και γω αναζητω κατι σαν χαρτης... αλλα δεν με εχει βοηθησει κανεις ακομα (ολοκληροτικα) εγω θελω κατι πιο απλο χωρις συνδεση με broswer και να μπλεξω με χρεωσεις... θελω μια απλη φωτογραφια της Ελλαδος και να μπορεις να κανεις zoom!!αυτο θα ταν καλο!!;)

 

Αυτο υπάρχει φιλε μου. Καπου εδω μεσα διαβασα για ενα προγραμμα που υπαρχει στον Γερμανό. Με 20 κατι ευρω σου δινει καρτες χωρις GPRS. ;)

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να με βοηθησει για το αν υπαρχει hands free σε σχημα ακουστικου τηλεφωνου για motorola και που μπορω να το βρώ.

 

Ευχαριστω πολυ ....

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω κι εγώ μία ερώτηση. Σκέφτομαι να πάρω αυτό το BT: http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003427.

Θα δουλεύει; Το χει κανένας;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, σημερα το πρωι ξυπνησα και το motorola ηταν σβηστο. Σκεφτηκα οτι τελειωσε η μπαταρια. το εβαλα να φορτισει και τελειωσε μετα απο ωρα.

 

Το ανοιξα και τα κουμπια ανταποκρινονταν με ΤΕΡΑΣΤΙΑ καθυστερηση!

 

σκεφτηκα πως ισως ειναι επειδη εχω βαλει μερικες εφαρμογες επανω. τις εβγαλα και παλι τα ιδια. μου εχει σπασει τα νευρα, κανει απο μονο του ηχογραφησει κλησεις κλπ.

 

ξερει κανεις τι παιζει? :cry::!:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, σημερα το πρωι ξυπνησα και το motorola ηταν σβηστο. Σκεφτηκα οτι τελειωσε η μπαταρια. το εβαλα να φορτισει και τελειωσε μετα απο ωρα.

 

Το ανοιξα και τα κουμπια ανταποκρινονταν με ΤΕΡΑΣΤΙΑ καθυστερηση!

 

σκεφτηκα πως ισως ειναι επειδη εχω βαλει μερικες εφαρμογες επανω. τις εβγαλα και παλι τα ιδια. μου εχει σπασει τα νευρα, κανει απο μονο του ηχογραφησει κλησεις κλπ.

 

ξερει κανεις τι παιζει? :cry::!:

 

Μου το 'χει κάνει κι εμένα μερικές φορές, αλλά διορθώνεται με μία απλή επανεκκίνηση... :(

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

μπα εκανα 1000 επαν. τπτ ακομη :cry:

 

το κοβω... πας για μια ανανεωσουλα!!:happy: πρεπει αν ακνεις που και που!! (εγω παντως κανω..) παιρναω καινουρια mp-reflash!! κανε ενα backup σε ολα τα αρχεια και τις επαφες σου και παιρνα ενα καινουριο Mp!! (εκτος αν δεν θυμασαι πια!!:lol:);)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, δυστυχώς έχω κι εγώ ένα V3 και είναι εντελώς σκουπίδι. κολλάει συνέχεια, τα μηνύματα έρχονται ότι να ναι.. άσε για την μπαταρία.. αγόρασα καινούρια, το φορτίζω όλη μέρα, και σε λίγες ώρες αρχίζει πάλι να βαράει. Και να πεις ότι μιλάω.. παίζει να έχω full μπαταρία, να μιλήσω 2΄με το ρολόι και στα καπάκια αδειάζει.. μήπως μόνο εγώ το αντιμετωπίζω αυτό το πρόβλημα?
Pwleitai kinhto Palm Treo 750 axrhsimopoihto, sto kouti tou. Timh 300€, syzhtisimi
Link to comment
Share on other sites

παιδιά, δυστυχώς έχω κι εγώ ένα V3 και είναι εντελώς σκουπίδι. κολλάει συνέχεια, τα μηνύματα έρχονται ότι να ναι.. άσε για την μπαταρία.. αγόρασα καινούρια, το φορτίζω όλη μέρα, και σε λίγες ώρες αρχίζει πάλι να βαράει. Και να πεις ότι μιλάω.. παίζει να έχω full μπαταρία, να μιλήσω 2΄με το ρολόι και στα καπάκια αδειάζει.. μήπως μόνο εγώ το αντιμετωπίζω αυτό το πρόβλημα?

 

για την μπαταρια?? να σαι σιγουρη πως οχι!! ολος ο κοσμος του v3!!:lol: ειναι το χειροτερο πραμα στα v3!! :mad: και ειναι τοσο ωραιο (design)..

 

για να εχεις μια καλυτερη αποδοση του κινητου σου, πρεπει να το ''ανανεωσεις''!! παιρνα κανα mp, reflash, lp.. !! για την καλυτερη λειτουργεια του σ λεω να πειραματιστεις και να το φτιαξεις καπως...!!:happy:

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

για την μπαταρια?? να σαι σιγουρη πως οχι!! ολος ο κοσμος του v3!!:lol: ειναι το χειροτερο πραμα στα v3!! :mad: και ειναι τοσο ωραιο (design)..

 

για να εχεις μια καλυτερη αποδοση του κινητου σου, πρεπει να το ''ανανεωσεις''!! παιρνα κανα mp, reflash, lp.. !! για την καλυτερη λειτουργεια του σ λεω να πειραματιστεις και να το φτιαξεις καπως...!!:happy:

 

ti einai auta pou mou les? pws na to ananewsw dld? ti einai to mp, reflash, lp?? eimai ligo asxetoula.. :O:O

Pwleitai kinhto Palm Treo 750 axrhsimopoihto, sto kouti tou. Timh 300€, syzhtisimi
Link to comment
Share on other sites

ειναι καποια πραματα οπου στα motorola ειναι καπως σκαρτα!! δεν εχουν κανει και την καλυτερη δουλεια οι κατασκευαστες τους!! πρεπει να αλλαξεις το ολο εσωτερικο του κινητου σου... δλδ να περασεις καποιο monsterpack!! και μετα θα περασεις και μια αναβαθμιση για να σαι οκ!! και υστερα μπορεις να φτιαξεις το εσωτερικο design του κινητου!!:happy:

 

πρωτα κοιτα τι σημαινουν οι λεξεις και υστερα κοιτα πιο κατω

τι σημαινουν οι λεξεις:http://grmoto.blogspot.com/2006/11/motorola_26.html κοιτα στο site!

 

 

οσο για το που θα βρεις τα προγραμματα για να τα περασεις και με πιο τροπο θα κοιταξεις...

 

εδω για τα αρχεια που θα περασεις στο κινητο: http://grmoto.blogspot.com/search/label/V3

 

και τελος εδω θα βρεις τα προγραμματα:

 

http://files.filefront.com/RSD+LITE+3+0rar/;6227050;/fileinfo.html

με αυτο το προγραμμα θα μπορεις να περασεις τα mp,lp,reflash!! κοκ... ακομα και drm!!

 

http://dwalx.motofan.ru/mmm.php

νε αυτο θα μπορεις να περασεις java εφαρμογες στο κινητο!! (παιχνιδια κλπ)

 

http://dwalx.motofan.ru/sm.php

και με αυο θα περνας θεματα (skin) στο κινητο... (το design)

 

και υπαρχει και ενα ακομα προγραμμα το leadergl (10,8 version) και με αυτο θα μπορεις να κανεις μικρορυθμισεις...

 

 

αυτα..!!:happy:

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

:confused: Den h3era oti mporeis na kaneis tosa pragmata se ena kinhto.. k eidikotera s auto to kinhto.. Thanks, pantws, 8a ri3w mia matia sta link pou mou edwses.
Pwleitai kinhto Palm Treo 750 axrhsimopoihto, sto kouti tou. Timh 300€, syzhtisimi
Link to comment
Share on other sites

(και αυτα που σ λεω, λιγα ειναι... καποιοι αλλοι πιο καμενοι... εχουν βρει κι αλλα πολλα....) και γω εχω βρει και κατι ψιλολεπτομεριες.... και με εχουν βοηθησει κυριως τα guides που εχουν γραψει ...

 

και μεσα απο αυτα μπορεις να βρεις κι εσυ, κι αλλα πολλα...:happy:

 

αμα ενδιαφερεσαι ψαξε και μονη σου!!(θα δεις οτι αυτα ειναι μονο τα βασικα);)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

τι λέτε βρε παιδιά? το δικό μου κρατάει 2 με 3 μέρες και το χρησιμοποιώ αρκετά και με μηνύματα αλλά και με κλήσεις..
Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR V3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...