Jump to content

Motorola RAZR V3


valtrex
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα.στην 1)ερωτηση σου -->δεν εχω βρει ουτε εγω λυση σε αυτο και οσο και αν ρωτησα απαντηση δεν πηρα!

2)ερωτηση σου δεν σου απαντω γιατι δεν στελνω μηνυματα και δεν ξερω τι ακριβως ισχυει!

παντως και με ενεργοποιημενο gprs η μπαταρια αγγιζει τα μεγιστα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια χαρα,

 

Ξέρει κανείς αν υπάρχει ρύθμιση στο v3 για : 1) να μην ειμαι συνέχεια attach στο GPRS δίκτυο καθώς είναι ανούσιο και καταναλώνει ενέργεια

2) να μην χρειάζεται σε κάθε γραπτό μήνυμα ξεχωριστά να επιλέγω αν θέλω αναφορά παράδοσης- αλλά να είναι μόνιμα ενεργοποιημένη ή μη.

 

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά,

 

2) Αυτο δεν γινεται. Πρεπει καθε φορα να επιλεγεις αν θες αναφορα παραδοσης

Link to comment
Share on other sites

Thanks, επίσης ξέρει κανείς πώς βλέπουμε το υπόλοιπο της μνήμης;

Mενού-Ψυχαγωγία-ήχοι-Διαθέσιμος Χώρος

Link to comment
Share on other sites

αλησπέρα...Πριν από μία εβδομάδα αγόρασα από το Πλαίσιο ένα μαύρο V3. Το βράδυ που έστελνα μηνύματα κι επικρατούσε ησυχία άκουγα έναν ήχο (σαν να πετά κουνούπι) ο οποίος έβγαινε από το πληκτρολόγιο του κινητού και ακουγόταν όταν το φως του πληκτρολογίου ήταν ανοιχτό. Το πήγα πίσω στο Πλαίσιο (μου είπαν ότι δεν είναι φυσιολογικό) και μου το αντικατέστησαν. Άνοιξα το καινούριο και όλα καλά. Δεν ακουγόταν τίποτα...Το βράδυ πάλι τα ίδια...Πήγα σήμερα το πρωί στο Πλαίσιο..άνοιξαν όλα τα V3 που είχαν (4 συνολικά: 3 μαύρα κι ένα μπλε) και ενώ στην αρχή δεν έκαναν τον ήχο μετά από 3 λεπτάκια ανοιχτά τον έκαναν...Αύριο θα μου φέρουν άλλα να τα δοκιμάμουμε κι αυτά...Το πήγα στη Motorola και μου είπαν αν θέλω να μου το αντικαταστήσουν αυτοί σε 3 μέρες...δεν το άφησα. Είπα να περιμένω κι αύριο να δω τι θα γίνει με το Πλαίσιο, κι αν είναι θα το πάω στη Motorola να μου το αντικαταστήσουν...Έχω απογοητευτεί πολύ, κι έχω εκνευριστεί γιατί έχω κάνει τη διαμόρφωση μέχρι τώρα 2 φορές (κατάλογος, ήχοι, φωτογραφίες, πρώτη φόρτιση 12 ώρες με κλειστό το κινητό), και θα την κάνω σίγουρα και μία τρίτη...δεν ξέρω τι να πω...!!!!Απογοήτευση!!!
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα,

 

Ξέρει κανείς αν υπάρχει ρύθμιση στο v3 για : 1) να μην ειμαι συνέχεια attach στο GPRS δίκτυο καθώς είναι ανούσιο και καταναλώνει ενέργεια

2) να μην χρειάζεται σε κάθε γραπτό μήνυμα ξεχωριστά να επιλέγω αν θέλω αναφορά παράδοσης- αλλά να είναι μόνιμα ενεργοποιημένη ή μη.

 

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά,

Χωρίς να θέλω να πω κάτι που δεν ισχύει νομίζω πως το μάτι μου έχει πάρει μια επιλογή που λέγεται Auto Attach gprs την οποία την απ/ενεργοποιείς με seem editing.Δεν το ξερα πάντως πως καταναλώνει ρεύμα.

 

Ωπ μια στιγμή το βρήκα

SEEM 010a_0001

**all offsets are HEX**

offset 00 -	bit 0: GPRS auto-attach at power-on (1 on, 0 off) (if bit 1 is on, auto-attach will be off)
	bit 1: GPRS detach after GPRS data session (bit 0 must be on to activate)

========

Το θέμα είναι πως αν το απενεργοποιήσεις το auto-attach εάν θέλεις να κάνεις attach τι γίνεται?

 

Και όσο για το δεύτερο ερώτημα είναι από τα μεγαλύτερα προβλήματα της motorola.Πρέπει σε κάθε μήνυμα να επιλέγεις την αναφορά.Δε γίνεται αλλιώς.

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να πω κάτι που δεν ισχύει νομίζω πως το μάτι μου έχει πάρει μια επιλογή που λέγεται Auto Attach gprs την οποία την απ/ενεργοποιείς με seem editing.Δεν το ξερα πάντως πως καταναλώνει ρεύμα.

όχι ρεύμα ρε,μπαταρία καταναλώνει. :D

Link to comment
Share on other sites

αλησπέρα...Πριν από μία εβδομάδα αγόρασα από το Πλαίσιο ένα μαύρο V3. Το βράδυ που έστελνα μηνύματα κι επικρατούσε ησυχία άκουγα έναν ήχο (σαν να πετά κουνούπι) ο οποίος έβγαινε από το πληκτρολόγιο του κινητού και ακουγόταν όταν το φως του πληκτρολογίου ήταν ανοιχτό. Το πήγα πίσω στο Πλαίσιο (μου είπαν ότι δεν είναι φυσιολογικό) και μου το αντικατέστησαν. Άνοιξα το καινούριο και όλα καλά. Δεν ακουγόταν τίποτα...Το βράδυ πάλι τα ίδια...Πήγα σήμερα το πρωί στο Πλαίσιο..άνοιξαν όλα τα V3 που είχαν (4 συνολικά: 3 μαύρα κι ένα μπλε) και ενώ στην αρχή δεν έκαναν τον ήχο μετά από 3 λεπτάκια ανοιχτά τον έκαναν...Αύριο θα μου φέρουν άλλα να τα δοκιμάμουμε κι αυτά...Το πήγα στη Motorola και μου είπαν αν θέλω να μου το αντικαταστήσουν αυτοί σε 3 μέρες...δεν το άφησα. Είπα να περιμένω κι αύριο να δω τι θα γίνει με το Πλαίσιο, κι αν είναι θα το πάω στη Motorola να μου το αντικαταστήσουν...Έχω απογοητευτεί πολύ, κι έχω εκνευριστεί γιατί έχω κάνει τη διαμόρφωση μέχρι τώρα 2 φορές (κατάλογος, ήχοι, φωτογραφίες, πρώτη φόρτιση 12 ώρες με κλειστό το κινητό), και θα την κάνω σίγουρα και μία τρίτη...δεν ξέρω τι να πω...!!!!Απογοήτευση!!!

και εμενα ετσι κανει το κινητο αλλα οχι παντα.σημασια εχει οτι δεν με ενοχλει καθολου και δεν πιστευω να ειναι και προβλημα,το εχω ηδη 5μηνες και το κινητο δουλευει μια χαρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτοί στο Πλαίσιο δεν το γνωρίζουν; Περίεργο πάντως που δέχτηκαν να ανοίξουν όλα τα V3 που είχαν...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτοί στο Πλαίσιο δεν το γνωρίζουν; Περίεργο πάντως που δέχτηκαν να ανοίξουν όλα τα V3 που είχαν...

δεχτηκαν η μηπως ο φιλος τα παραλεει :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Aκριβώς,RAVER.Αυτό το buzz ακούγεται από το φωτισμό του πληκτρολογίου.

όλα έτσι κάνουν.

 

Μεγαλε τωρα με ησυχασες... γιατι σημερα μου επεσε κατω το πολυαγαπημενο μου μαυρο β3 :( και προσεξα αυτο το βουιτο απο το πληκτρολογιο....

 

Καλα εσκασε κατω με την οθονη αλλα δν επαθε γρατζουνια :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

"Σκυλί" το V3, πέραν πάσης αμφιβολίας... :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέω ότι άνοιξαν ΟΛΑ τα κινητά εννοώ 4...δεν είχαν κι άλλα...όσο για τον ήχο το πήγα στο service της motorola στο Μαρούσι όπως έγραψα και πιο πάνω, και μου είπαν κι εκείνοι ότι δεν είναι φυσιολογικό και ότι θα μπορούσαν κι εκείνοι να μου το αντικαταστήσουν σε 3 εργάσιμες...Απλά περιμένω κι αύριο το πλαίσιο μήπως φέρει από άλλες παρτίδες, κι αν το κάνουν και τα άλλα θα το πάω στη motorola...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Αναστάσιε μάλλον άλλον θόρυβο εννοούμε γιατί αλλιώς όλα τα V3 εδώ μέσα είναι προβληματικά. Το buzz που ακούγεται από το φωτισμό του πληκτρολογίου το έχουμε όλοι.
Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

Xrh/ntas to RSD lite 2.5 perasa sto V3r mou to S/W R4515_G_08.BD.43R_PDS005_LP0039_DRM0101_JPJAVA_G_08_R4515_06_00_02R_SE6763AXXB107E _1FF_MotoFon.RU.shx. Ola kala, ektos apo ena themataki. Den exei ellinika.

Einai ta language packs tou V3 symvata me to V3r?

(sorry gia ta greeklish, alla kai o firefox kanei ta dika tou).

N95 hacked edition

5800 XM

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε εδώ http://grmoto.blogspot.com/ και κατέβασε το lp0031 langpack για το v3 σου και flashare το στο κινητό.
http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε εδώ http://grmoto.blogspot.com/ και κατέβασε το lp0031 langpack για το v3 σου και flashare το στο κινητό.

όχι,τα lp του V3 ΔΕΝ κάνουν για το V3r!!!! :!:

Πρέπει αν βρεις lp για V3r...Eγώ έχω ψάξει αλλά δεν έχω βρει...

 

ίσως κάποιος να μπορέσει να το κάνει extract από το κινητό του...

Link to comment
Share on other sites

V3r,V3i,V3 AMAN ΠΙΑ!ΟΛΗ ΤΗΝ ΑΛΦΑΒΗΤΟ ΘΑ ΒΑΛΟΥΝ ΣΤΑ V3??Ο ΡΑΤΣΙΣΜΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ;-p
http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Αναστάσιε μάλλον άλλον θόρυβο εννοούμε γιατί αλλιώς όλα τα V3 εδώ μέσα είναι προβληματικά. Το buzz που ακούγεται από το φωτισμό του πληκτρολογίου το έχουμε όλοι.

όντως σε όλα το κάνει...

Link to comment
Share on other sites

Και νόμιζα ότι είχε πρόβλημα το δικό μου! Δεν είχα ποτέ rzr και δεν το ήξερα! Πάντως είναι το μόνο κινητό που πέρασε από τα χέρια μου που κάνει τέτοιο θόρυβο! Είναι βέβαιο ότι είναι φυσιολογικό; Λογικά δεν θα έπρεπε να κάνει κανένα θόρυβο!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Και νόμιζα ότι είχε πρόβλημα το δικό μου! Δεν είχα ποτέ rzr και δεν το ήξερα! Πάντως είναι το μόνο κινητό που πέρασε από τα χέρια μου που κάνει τέτοιο θόρυβο! Είναι βέβαιο ότι είναι φυσιολογικό; Λογικά δεν θα έπρεπε να κάνει κανένα θόρυβο!

Kοίτα,δε λέμε να κάνει και σαν μπετονιέρα! :p

 

Απλά όταν βάζεις το αυτί σου στο πληκτρολόγιο ενώ έχει απόλυτη ησυχία,να ακούγεται ''ελαφρά''.

Link to comment
Share on other sites

Kοίτα,δε λέμε να κάνει και σαν μπετονιέρα! :p

 

Απλά όταν βάζεις το αυτί σου στο πληκτρολόγιο ενώ έχει απόλυτη ησυχία,να ακούγεται ''ελαφρά''.

ΛΟΛ...μάλλον είναι ο φωτισμός της συσκευής...ο τύπος των led...δεν είναι κοινό πληκτρολόγιο..είναι rzr πληκτρολόγιο!!!!! :) enjoy it :P

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR V3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...