Jump to content

Motorola RAZR V3


valtrex
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έκανε και το δικό μου αυτό. Είναι εντελώς κουφό, αλλά το έλυσα ως εξής: χρησιμοποιώ πάντα την ίδια θύρα USB του λάπτοπ (αν το βάλω σε άλλη δεν το βλέπει) και ΠΡΩΤΑ το βύσμα στο τηλέφωνο και ΜΕΤΑ στην USB.

Σε ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπέρα παιδιά.Ειμαι και εγω κατοχος του κινητου.Σκέφτηκα λοιπον να συγκεντωσουμε ολα τα απαραιτητα στοιχεια που θα μπορει να κατεβασει καποιος χρηστης του ν3.Αν ειναι αρκετα και καλα προγραμματα να τα ανεβασουμε στο site των παιδιων που ήδη εχουν κανει δουλεια

Ορισμένα links για αρχη:

 

http://www.motox.info/showthread.php?t=4274&highlight=ambient

http://www.motopage-links.uk.tt/

http://www.planetmotox.net/motox101/faq.htm

http://www.geocities.com/motorolarazr_v3/

 

Αν κάποιος εχει και προγράματα για bluejaking καλό θα ήταν να τα στείλει με email στο bororo και αν αυτός μπορεί να τα ανεβάσει.Ελπίζω να μην παρεξηγηθεί η προσπαθεια μου

Link to comment
Share on other sites

παιδια, υπαρχει κανενα mod για να μεγαλωσει ο αριθμος μητρωου των εισερχομενων και εξερχομενων κλησεων? Κραταει μεχρι 10 και στις δυο περιπτωσεις, ενω θυμαμαι το τελευταιο moto e770 κραταγε τις τελευταιες 30 κλησεις.
Link to comment
Share on other sites

paidia me poio flex megalwnei o arithmos sms pou apothikeyei i siskeyi? mexri posa ftanei? svinei ta palia dedomena?

Δε νομιζω οτι βελτιωνεται η χωρητικοτητα με καποιο flex...

Ας μας δωσει τα φωτα του κανενας πιο ειδικος (Bomber21 ακους??:p)

Link to comment
Share on other sites

Ακουω! :p Αλλα ψιλοαπεχω γιατι το razr μου ειναι στο service ! :(

 

Για να αποθηκευονται περισσοτερα sms,πρεπει να διαλεξετε να αποθηκευονται στη συσκευη και οχι στη sim.

Εμενα απο εκει που χωραγε 30,τωρα χωραει 100+.

Για να μη μπλεκεται με seem editing,κατεβαστε το Mototool και απλα επιλεξτε την αναλογη επιλογη.

Link to comment
Share on other sites

man mipos mporeis na doseis kai kapoio link gia to Mototool ?den mporo na to vro...einai megali anagi ...thanks prokatavolika

Debugging is twice as hard as writing the code in the first place. Therefore, if you write the code as cleverly as possible, you are, by definition, not smart enough to debug it.

 

— Brian W. Kernighan and P. J. Plauger in The Elements of Programming Style.

Link to comment
Share on other sites

paidia me poio flex megalwnei o arithmos sms pou apothikeyei i siskeyi? mexri posa ftanei? svinei ta palia dedomena?

 

Για να αποθηκευονται τα sms στο τηλεφωνο και οχι στη sim:

seem 0032_0001--> offset 40--> bit 6 απενεργοποιημενο.

 

Για να μην χανεις τα SMS και τα MMS οταν αλλαζεις SIM:

seem 004a_0001--> offset 0173--> 00.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι γνωστο Μπαγκ των ΜΟΤΟ απο ανεκαθεν.......Και βεβαια δε λεει να το φτιαξει με τπτ!!:mad:

Βαλε τη γλωσσα στο κινητο στα αγγλικα, φτιαξε τις κατηγοριες που θες και μετα πηγαινε και προσεθεσε οποια εικονα θες σε οποια κατηγορια θες,Στο τελος μπορεις να επιστρεψεις στα Ελληνικα και ολα θα ειναι οκ ;)

 

Ευχαριστω για την πληροφορια.

:)

Link to comment
Share on other sites

τον τελευταιο καιρο παρατηρησα το ενδεχομενο να εχω μυνημα αλλα να μην εχει χτυπησει το τηλεφωνο.το μυνημα ομως υπαρχει και ειναι στα εισερχομενα.το ιδιο και με μερικες κλησεις

αυτο δεν συμβαινει παντα αλλα περιστασιακα.μηπως ειναι προβλημα λογισμικου?καποιο bug ισως οπως το bug που εχει να αργει αφου ανοιξω το πορτακι να μιλησω να περιμενω 1-2 δευτερολεπτα για να ακουσω τον συνομιλιτη.

οποιος εχει το ιδιο προβλημα η εχει καμμια ιδεα τι παιζει ας ποσταρει

 

PS :software info R374_G_0E.4079R

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

re paides energopoihsa apo to P2KTools to engineering menu alla den mporo na to vro pouthena mesa sto tilefono...ti lete na ekana strava...exo pitarei me minimata kia den thelo na ta sviso...mipos kserete pos na ta kano backup ? tha sas eimoun ypoxreos an voithousate ....

Debugging is twice as hard as writing the code in the first place. Therefore, if you write the code as cleverly as possible, you are, by definition, not smart enough to debug it.

 

— Brian W. Kernighan and P. J. Plauger in The Elements of Programming Style.

Link to comment
Share on other sites

Βαλε τη γλωσσα στο κινητο στα αγγλικα, φτιαξε τις κατηγοριες που θες και μετα πηγαινε και προσεθεσε οποια εικονα θες σε οποια κατηγορια θες,Στο τελος μπορεις να επιστρεψεις στα Ελληνικα και ολα θα ειναι οκ

 

@mythos_bt: Σωστά, η αλλαγή γλώσσας λύνει το προβλημα προσωρινά, απλά φρόντισε να σκεφτείς καλά το όνομα από την κατηγορία που θα δημιουργήσεις γιατί μετά....rename γιόκ! :whistle:

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

re paides energopoihsa apo to P2KTools to engineering menu alla den mporo na to vro pouthena mesa sto tilefono...ti lete na ekana strava...exo pitarei me minimata kia den thelo na ta sviso...mipos kserete pos na ta kano backup ? tha sas eimoun ypoxreos an voithousate ....

Νομιζω το engineering menu βρισκεται στα εργαλεια γραφειου.Αλλα τι το θες;Δεν εχει καποια ουσιαστικη λειτουργια.

 

Για τα μηνυματα ανεφερα πως τα αυξανεις.

Backup μηνυματων μπορεις να κανεις και με το mobile phone tools Και με το p2ktools σε ΑΤ mode.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση για οποιον γνωριζει κατι γιαυτο και ειδικα για τον Bomber21

Διαβαστε πρωτα, αν δεν το εχετε διαβασει το παρακατω

http://www.motox.info/showthread.php?t=10070

Εχουμε φτασει στο σημειο να φταξουμε ενα custom μενου. Μετα απο εκει και περα δεν υπαρχει τροπος να βαλουμε ενα εικονιδιο στο νεο μενου. Μηπως καποιος (bomber21) ειμααταν σε θεση να μαθουμε τι αριθμο θα μπορουσε να εχει το νεο εικονιδιο? Αναφερομαι στα εικονιδια (.gif) οταν ανοιξεις τα skins. Αυτα εχουν ολα αριθμο που αντιστοιχει σε μια επιλογη πχ. λεμε οτι το 8000.gif αντιστοιχει στην καμερα. Αν μπορουσαμε με καποιον τροπο να βρουμε αυτο τοτε θα μπορουσαμε να βαλουμε μια εικονα στην νεα επιλογη.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση για οποιον γνωριζει κατι γιαυτο και ειδικα για τον Bomber21

Διαβαστε πρωτα, αν δεν το εχετε διαβασει το παρακατω

http://www.motox.info/showthread.php?t=10070

Εχουμε φτασει στο σημειο να φταξουμε ενα custom μενου. Μετα απο εκει και περα δεν υπαρχει τροπος να βαλουμε ενα εικονιδιο στο νεο μενου. Μηπως καποιος (bomber21) ειμααταν σε θεση να μαθουμε τι αριθμο θα μπορουσε να εχει το νεο εικονιδιο? Αναφερομαι στα εικονιδια (.gif) οταν ανοιξεις τα skins. Αυτα εχουν ολα αριθμο που αντιστοιχει σε μια επιλογη πχ. λεμε οτι το 8000.gif αντιστοιχει στην καμερα. Αν μπορουσαμε με καποιον τροπο να βρουμε αυτο τοτε θα μπορουσαμε να βαλουμε μια εικονα στην νεα επιλογη.

 

Α,τωρα καταλαβα.Αυτο ειναι θεμα p2kmenu editor.Αλλα δεν το εχω δοκιμασει ποτε.

 

to mototool pou to vriskw re paidia gia download?

http://www.motox.info/showthread.php?t=1297

Μotorola tool

 

 

 

 

Σημερα παρελαβα το V3 μου!!29 ευρω η επισκευη!

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα το V3 μου!!29 ευρω η επισκευη!

 

Γιατι σου χρεωσαν την επισκευη;Εχει ληξει η εγγυηση η' καταλαβαν οτι το προβλημα το δημιουργησες εσυ;

Link to comment
Share on other sites

Γιατι σου χρεωσαν την επισκευη;Εχει ληξει η εγγυηση η' καταλαβαν οτι το προβλημα το δημιουργησες εσυ;

Καταλαβαν οτι το πειραξα εγω! :D

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

έχω ένα Motorola V3 Black το οποίο δεν έχει blue tooth led όπως αναφερεται στο εγχειρίδιό του. Είναι λογικό αυτό, ή το τηλέφωνο είναι μαϊμού;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

έχω ένα Motorola V3 Black το οποίο δεν έχει blue tooth led όπως αναφερεται στο εγχειρίδιό του. Είναι λογικό αυτό, ή το τηλέφωνο είναι μαϊμού;

Εισαι σιγουρος οτι δεν εχει;;

Οταν κανεις μια μεταφορα μεσω bluetooth μπορεις να δεις αν αναβοσβηνει;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το έχετε δει κάπου αλλού ήδη, αλλά τα νέα χρώματα που ετοιμάζει η Μοτορόλα για το RAZR V3i είναι απίστευτα!

 

http://www.gizmoid.gr/wp-content/uploads/2006/04/razrjeweltones.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το έχετε δει κάπου αλλού ήδη, αλλά τα νέα χρώματα που ετοιμάζει η Μοτορόλα για το RAZR V3i είναι απίστευτα!

 

Όταν λέει αναμένονται μέσα στο τρίμηνο δηλαδή πότε; Καλό καλοκαίρι στην καλύτερη; Έχω μια επιδότηση κι επειδή δεν βρίσκω κανά κινητό που να με συγκινεί λέω να αλλάξω το V3 με ένα V3i. Αν ήταν σε μπλε μπορεί να το είχα ήδη πάρει. Εσείς τι λέτε; Να το πάρω ή βλακεία θα κάνω; :O

Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

Όταν λέει αναμένονται μέσα στο τρίμηνο δηλαδή πότε; Καλό καλοκαίρι στην καλύτερη; Έχω μια επιδότηση κι επειδή δεν βρίσκω κανά κινητό που να με συγκινεί λέω να αλλάξω το V3 με ένα V3i. Αν ήταν σε μπλε μπορεί να το είχα ήδη πάρει. Εσείς τι λέτε; Να το πάρω ή βλακεία θα κάνω; :O

Αν δε σε ενδιαφερει η καλυτερη καμερα και το mp3 player, τοτε ποιος ο λογος να το αλλαξεις? :O

Η αληθεια ειναι οτι και εγω εχω επιδοτηση και μπηκα στο ιδιο τριπακι, αλλα τελικα κρατησα το v3 :cool:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR V3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...