Jump to content

Motorola RAZR V3


valtrex
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ως γνωστόν το κινητό μας έχει την ικανότητα αναπαραγωγής video files με κατάληξη .mp4 -και μπράβο του. Μετά από δοκιμές όμως κατέληξα στο οτι αν το video έχει την εξελιγμένη κωδικοποίηση ήχου AAC και μάλιστα stereo όπως στα αρχεία που έχω δοκιμάσει, αυτό παίζει...μουγγό :X ενώ αν συνδυάζεται με amr τότε όλα είναι οκ

 

Μήπως λοιπόν ανακαλύπτουμε έμμεσα οτι δεν έχουμε δυνατότητα αποκωδικοποίησης ήχου σε μορφή AAC? Όχι οτι θα είναι συγκλονιστικό αν επιβεβαιωθεί ή είναι ήδη γνωστό, just wanted to share with u all....

 

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδες σε ότι έχει να κάνει με το φωτισμό το δοκίμασα και εγώ αλλά δεν είναι κάτι ιδιαίτερο καθώς τα πλήκτρα του V3 δεν φαίνονται :) οπότε δεν ωφελεί σε κάτι...παρόλα αυτά είναι ακόμα μια επιλογή ενεργοποιημένη στο κιν. μου...ας βρίσκετε εκεί και ας μην την χρησημοποιώ :)

 

Ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...

Σκεφτομαι να κανω ενα reflash στο κινητο με flash απο motox.us (ειμαι αναμεσα στις

R374_G_0E.42.0CR_reflash_mlp_MOTOX.shx και R374_G_0E.42.09R_reflash_mlp_MOTOX.shx. ποια μου προτεινετε? )

αλλα 8ελω πρωτα απ'ολα να κανω backup στο εργοστασικαο firmware.

Εχω διαβασει τα περισσοτερα manuals που κυκλοφορουν καθως και σχεδον ολες τις σελιδες του forum για να μην κουραζω με ιδιες ερωτησεις αλλα δεν βρηκα καποια απαντηση στο εξης. Γνρωριζω πως μπορω να κανω συγκεκριμενα και μεμονωμενα αρχεια του συστηματος αλλα γινεται να κανω backup ολο το firmware δλδ ολα τα αρχεια τα seem κτλπ?

Αγορασα το V3 πριν 1 εβδομαδα απο ρωμη και το μονο που εκανα ειναι ενα reflash με την ελληνικη γλωσσα

φοραει την εκδοση που τελειωνει σε ER_A (καπως ετσι αν δεν κανω λαθοσ)

Link to comment
Share on other sites

Να περάσεις την εκδοση μια απο τις δυο που λες..όποια θες εσύ..αλλα να μην είναι βυ ΜΟΤΟΧ διότι έχει κατι διαφημησούλες μεσα..δεν κάνουν κακό..αλλα πιάνουν λίγο χώρο :)
Link to comment
Share on other sites

εννοεις να μην ειναι απο την σελιδα του moto? που αλλου μπορω να βρω firmware ektos απο αυτη τη σελιδα?

και για το backup του firmware του αρχικου δεν γινεται τπτ?

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω ριξει τρελο διαβασμα τις τελευταιες μερες και εμα8α απ"ολα τα manuals που κυλοφορουν για ολα τα monsterpack flash flex flelash αλλα εξακολουθω να μην μπορω να αποφασισω 8ελω την εξης συμβουλη.

μου προτεινετε να εγκαταστησω ενα monster pack η ενα απλο reflash και αν ναι ποιο.

οσοι χρηστες εχουν κανει εγκατσταση καποιο τελευταιο firmware ασ πουν την αποψη τους.

απλα ειναι ολοκαινουριο το κιν και φοβαμαι μην κανω καποια βλακεια γιατι απο οτι ειδα αν βαλω καποιο bootloader πιο συγχρωνο δεν 8α μπορω να γυσριισω σε καπιο παλιο.

Οποια συμβουλη καλοδεχουμενη

ευχαριστω

 

p.s: το κιν εχει το εξης firmware : R374_G_0E.40.3ER_A

FLEX :SE8613AXXL1048

Link to comment
Share on other sites

Paidia epeidi skeftomai na agoraso to razor mporeite na anevasete fotos pou exete travixei me to razor kai telos tha itela na rotiso poia i diafora anamesa stin EU,MULTILINGUAL KAI EU-MUTLINGUAL version tou euxaristo poli.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν φίλε από την σελίδα της μοτοχ θα κατεβάσεις το λογισμικό που θες απλά όταν μπείς στην σελίδα θα πας στιν αριστερή στηλη και θα επιλέξεις το "Monster packs" που βρίσκετε κάτω ακριβώς απο το "Home" εκεί λοιπόν θα σου βγάλει δυο κουτάκια με λογισμικά που θα έχουν ως επικεφαλίδες "MotoX Monster Machine - RAZR V3 Monster Packs by MotoX" και "RAZR V3 Monster Packs" εσύ θα πας να κατεβάσεις από το δεύτερο κουτάκι όπερ δηλδη "RAZR V3 Monster Packs"...και ο λόγος που θα το κάνεις αυτό είναι οτι το πάνω κουτάκι περιέχει διαφημήσεις και άλλα χαζά που σου είναι μερικώς..αχρηστα :) τώρα ως αναφορά το τελευταίο λογισμικό έγώ αυτό έχω βάλει και μεχρι στιγμής δεν έχω δει κάτι παράξενο... :)) εσύ τώρα που έχεις την αρχική του έκδοση θα παρατηρησεις κάποιες μικρές αλλαγές :) αν και είναι κάπως σχετικο αυτό :) από εκεί και πέρα πρέπει να μάθεις και λίγο Seem Editing για να ξεκλιδώσεις μικρές και απλές λειτουργίες από το κιν σου :)

 

Αυτα! τα είπα και ξεθύμανα :) ελπίζω να βοήθησα!

Link to comment
Share on other sites

Εχω διαβασει και για το seem editing και εκανα καποες αλλαγες για να εχω δικο μου animation στο ανοιγμα και στο κλεισιμο του τηλεφωνου. Παντως με βοηθησε αρκετα η συμβουλη σου και 8α το δοκιμασω συντομα.

ευχαριστω και παλι!

Link to comment
Share on other sites

ολα καλα με το reflash του Monster pack εκτος απο κατι μικρο.

Αν και στο τελος του reflash ολα εδειξαν οκ οταν εκανα ενα μικρο ελεγχο

για το ποιο bootloader εχει εγκαταστησει δυστηχως μου εδειξε τον παλιο

αντι για τον 0826 που 8α επρεπε να υπαρχει. Λετε να υπαρχει καποιο προβλημα?

Διαβασα οτι αν δεν εγκαταστησεις τον σωστο bootloader υπαρχει πι8ανοτητα

να αδειαζει πολυ γρηγορα η μπαταρια.

 

και κατι τελυταιο που παρατηρησα. οταν εκανα reflash η εξωτερικη ο8ονη ειχε ενα υποτονικο φως το οποιο μεν δεν μπορουσες να πεις οτι ηταν φωτεινο αλλα ηταν οτι επρεπε για να μπορεις να διαβασεις οτιδηποτε υπαρχει σ'αυτην (αναπαντητες μηνυματα κτλπ)

κανονικα ολοι γνωριζουμε οτι η εξωτερικη ο8ονη μετα απο καποια δευτερολεπτα σβηνει και δεν φαινεται πια τπτ....εκτος και αν πατησεις το αριστερο πληκτρο. υπαρχει περιπτωση μεσω ισως καποιου seem να παραμενει η εξωτερικη ο8ονη σε αυτο το υποτονικο φως για να μπορεις αναπασα στιγμη να διακρινεις την ο8ονη χωρις να σπαταλας την μπαταρια (τουλαχιστον τοσο οσο αν 8α ηταν αναμμενη η ο8ονη) ?

Link to comment
Share on other sites

απλα ειναι ολοκαινουριο το κιν και......

 

p.s: το κιν εχει το εξης firmware : R374_G_0E.40.3ER_A

FLEX :SE8613AXXL1048

 

 

Ολοκαίνουργιο???Χμ...δηλαδή έχει βγεί νεότερο firmware από το 40.79 που έχω στο δικό μου αγορασμένο προ μηνός?

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ sts_swiss όχι δεν νομίζω να ισχύει κάτι τέτοιο για την μπαταρία :)...αλλά δεν πέρνω κι όρκο...άβυσσος τα τσιπς των κινητών! :)
Link to comment
Share on other sites

Ολοκαίνουργιο???Χμ...δηλαδή έχει βγεί νεότερο firmware από το 40.79 που έχω στο δικό μου αγορασμένο προ μηνός?

 

 

 

το πηρα στις 25 οκτωβριου απο την ρωμη...σε ενα καταστημα στο statione termini (smartphone λεγεται το μαγαζι). αυτο μαλιστα που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι ειχε οτι κινητο σχεδον υπαρχει στον κοσμο περα απο τις γνωστες μαρκες που ερχονται στην ευρωπη...

μολις το ανοιξα εκανα check για το firmware και ειχε αυτο που προανεφερα...

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο έχει και ενός φίλου μου που το πήρε προχθές (γιατί του έκλεψαν το προηγούμενο v3 του).

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

mexri pou yperxe o bororo kai to site tou kala htan....

twra paizei kanena allo me java(kala games oxi parakmiaka),themes,wallpapes k.t.l

Epipleon mhpws mporeite na mou peite pio einai to neotero firmware kai einai kalo gai na to kanw update (egw twra exw to R374_G_0E.42.0CR!)

Link to comment
Share on other sites

Αντικατεστησα το language pack του τελευταιου firmware με το 0031 που εχει και ελληνικα.

 

Monster Pack

http://rapidshare.de/files/7541047/R374_G_0E.42.0DR_PDS005_LP0031_DRM0001_JPJAVA_G_0E_V3_06_03R_SE8615MBXXH1121_1FF.zip.html

 

Reflash

http://rapidshare.de/files/7541834/R374_G_0E.42.0DR_LP0031_Reflash.zip.html

Link to comment
Share on other sites

Και σε οτι αφορά τα επίσημα firmwares τι γίνεται? Και by the way πως μπορούμε να ξέρουμε κάθε φορά το τελευταίο update πέρα από την επίσκεψη σε service centers της Motorola?

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

paides kalh sas mera.exw to v3 kai egw kai eimai poly ikanopoihmenos.apla tha hthela miabohtheis.xrhsimopoiw to logismiko pc poy dinei h moto mazi me thn syskeyh kai den mporw na perasw skins sto kinhto moy.kserei kanenas ti mporw na kanw? :cry: thanks!!!
Link to comment
Share on other sites

exw kapia mhnymata ka thelw na ta krathsw!wstoso an kanw update ola diagrafontai!!den kserw alla pithanota tha ta pername ston ypologisti se mia morfh arxeiou kai meta tha ta ksanavazoume sto kinhto!mporei kaneis na mou pei aftin thn diadikasia!txsssss!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όποιος ξέρει ας βοηθήσει.. α.. και καλησπέρα :O .

Ενώ δεν είχα κανένα πρόβλημα με το κινητούλι μου, από χθες αντιμετωπίζω τα εξής: :cry:

Προσπάθησαν να μου στείλουν έναν ήχο .mp3 χθες με bluetooth... από κινητό SE k700i (από το οποίο τονίζω ότι μου είχαν ξαναστείλει .mp3 χωρίς πρόβλημα) και μου έβγαλε αυτήν την @@@@ "ο τύπος του αρχείου δεν αναγνωρίζεται" :cry: :cry: Ξαναπροσπαθήσαμε... αλλά πάλι τα ίδια.

Σήμερα, πέρασα από το Pc με usb 3 ήχους .mp3, οι οποίοι (εδώ ειναι το κουλό), ενώ φαίνονται στο μενού > ψυχαγωγία > ήχοι και αναπαράγονται κανονικότατα.. όταν πάω μενού > ρυθμίσεις > ρύθμιση ήχων > ρύθμιση > κλήσεις > αλλαγή............ ΔΕΝ μου εμφανίζει τους ήχους που πέρασα ΚΑΘΟΛΟΥ :X :cry: :cry: :wacko: :blink:

Γιατί?????????????????

Δεν το έχω πειράξει.. δεν του έχω κάνει τίποτα :cry:

"Η λήθη οδηγεί στην τραγική επανάληψη"
Link to comment
Share on other sites

επίσημα υποστηρίζινται .mp3

32 ή 64 με σταθερό bitrate..

με δειγματοληψία στα 22.05 ή 44.1 ΚΗz

οτιδήποτε άλλη προδιαγραφή μπορεί

να παιχτεί ή όχι..

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

επίσημα υποστηρίζινται .mp3

32 ή 64 με σταθερό bitrate..

με δειγματοληψία στα 22.05 ή 44.1 ΚΗz

οτιδήποτε άλλη προδιαγραφή μπορεί

να παιχτεί ή όχι..

Bitrate 64 kbs μονοφωνικο, σταθερό... ετσι είναι... όπως τα λες τα περνάω αλλα παρ' όλ' αυτά μου κάνει αυτά που λέω παραπάνω :cry:

"Η λήθη οδηγεί στην τραγική επανάληψη"
Link to comment
Share on other sites

αν είναι και η δειγματοληψία στα 22.05 ή 44.1 ΚΗz,

βγάλε και τα ID3 v1 και v2 TAGS..

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR V3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...