Jump to content

Motorola RAZR V3


valtrex
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guest valeria
Ρε παιδιά μια βοήθεια είμαι καινούρια και δεν ξέρω τι μου γίνεται... :( Γιατί δεν μπορώ να βρω πουθενά κάποιο p2k για να περνάω skins μέσα στο κινητό; :(
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά μια βοήθεια είμαι καινούρια και δεν ξέρω τι μου γίνεται... :( Γιατί δεν μπορώ να βρω πουθενά κάποιο p2k για να περνάω skins μέσα στο κινητό; :(

Κάνε πώς δεν είπα τίποτα. :p

Click

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους...

 

Βοηθεια παιδια, εχω το v3 και προσπαθω εδω και μερες να να το συνδεσω με το pc μεσω ενος p2k p2st η οπως αλλιως σ.... λενε αυτα τα programs ε λοιπον η ειμαι πολυ βλακας :blink: η εχω χασει καποιο επεισοδιο....ποιο καλο παιδι θα μου πει την διαδικασια βημα βημα καλοκαιρι ειναι δειξτε ελεος!!!! :cry: :cry: :cry:

D.T
Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Καλημερα σε ολους...

 

Βοηθεια παιδια, εχω το v3 και προσπαθω εδω και μερες να να το συνδεσω με το pc μεσω ενος p2k p2st η οπως αλλιως σ.... λενε αυτα τα programs ε λοιπον η ειμαι πολυ βλακας :blink: η εχω χασει καποιο επεισοδιο....ποιο καλο παιδι θα μου πει την διαδικασια βημα βημα καλοκαιρι ειναι δειξτε ελεος!!!! :cry: :cry: :cry:

Όπως τα λες,κι εγώ έχω κατεβάσει διάφορα και τελικά τζίφος :cry: Δεν αναγνωρίζουν το τηλέφωνο με τίποτα! :cry:

Link to comment
Share on other sites

Μπείτε εδώ:

 

http://www.geocities.com/motorolarazr_v3

 

Κατεβάστε οποιοδήποτε p2k πρόγραμμα απ' την κατηγόρία pc programs. Στον οδηγό για τα java uploads (βρίσκεται στο τέλος των κατηγοριών java games και java programs) της συγκεκριμένης σελίδας υπάρχει και μία λιτή εξήγηση για το πώς θα αναγνωρίσει το pc το κινητό σας.

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Μπείτε εδώ:

 

http://www.geocities.com/motorolarazr_v3

 

Κατεβάστε οποιοδήποτε p2k πρόγραμμα απ' την κατηγόρία pc programs. Στον οδηγό για τα java uploads (βρίσκεται στο τέλος των κατηγοριών java games και java programs) της συγκεκριμένης σελίδας υπάρχει και μία λιτή εξήγηση για το πώς θα αναγνωρίσει το pc το κινητό σας.

Έχω μπει εκεί,αλλά αν θυμάμαι καλά κάποια αρχεία δεν κατεβαίνουν σωστά...Θα ξαναπροσπαθήσω!Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Μπείτε εδώ:

 

http://www.geocities.com/motorolarazr_v3

 

Κατεβάστε οποιοδήποτε p2k πρόγραμμα απ' την κατηγόρία pc programs. Στον οδηγό για τα java uploads (βρίσκεται στο τέλος των κατηγοριών java games και java programs) της συγκεκριμένης σελίδας υπάρχει και μία λιτή εξήγηση για το πώς θα αναγνωρίσει το pc το κινητό σας.

To p2ktools βγάζει σφάλμα στο ξεζιπάρισμα :(
Link to comment
Share on other sites

Guest valeria

Τελικά βρήκα αλλού και το p2ktools και μαντέψτε:"Cannot connect to phone" Τι άλλο μπορώ να κάνω;Έχω xp,δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο... :(

 

Edit:Το έψαξα λίγο στο Motomodders και κατέληξα ότι μάλλον φταίει αυτό:

 

Next, install P2Kman. Installation is as simple as unzipping the archive and running p2kman.exe. Have your phone plugged in to the USB cable and the USB cable plugged in to your computer. When you first run P2Kman, a bunch of drivers will install:

 

* Motorola USB Device: Accessories Interface

* Motorola USB Device: Communications Class - Communications Interface

* Motorola USB Device: Communications Class - Data Interface

* Motorola USB Device: Data Logging DSP Interface

* Motorola USB Device: Data Logging MCU Interface

* Motorola USB Device: Test Command Interface

* Sound, video and game Controllers: USB Audio Device

 

 

Και εξηγούμαι αμέσως.Το πρώτο πρόγραμμα που πήγα να δοκιμάσω ήταν το p2kman.Όταν όμως πήγαινε να κάνει install τους παραπάνω drivers μου έλεγε ότι the driver cannot be installed ή κάτι τέτοιο.Μόλις πήγαινε στο επόμενο έλεγε το ίδιο.Το θέμα είναι ότι νομίζω ότι σε τέτοιες περιπτώσεις είναι τσεκαρισμένο το "Do not try to install this driver again" κάπως έτσι δεν το λένε;Τώρα λοιπόν δεν γίνεται προσπάθεια εγκατάστασης αυτών των drivers οπότε έχω το πρόβλημα που έχω...Μπορεί με κάποιο τρόπο να λυθεί;

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω, στο device manager πως το βλεπεις το τηλέφωνο? (σαν modem) αν γενικότρα το βλέπει το pc σαν modem ή σαν θαυμαστικό, κάνε δεξί click πάνω του, ap' to device manager πάντα και πάτα update driver->no not this time(next)->from a specific location και κάνε browse στον φάκελο drv του p2kman. δεν παίζει να μην στο βρεί. Σοβαρά τωρα θα φάω το καπέλο μου έτσι και δεν λειτουργήσει :)
Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Για να καταλάβω, στο device manager πως το βλεπεις το τηλέφωνο? (σαν modem) αν γενικότρα το βλέπει το pc σαν modem ή σαν θαυμαστικό, κάνε δεξί click πάνω του, ap' to device manager πάντα και πάτα update driver->no not this time(next)->from a specific location και κάνε browse στον φάκελο drv του p2kman. δεν παίζει να μην στο βρεί. Σοβαρά τωρα θα φάω το καπέλο μου έτσι και δεν λειτουργήσει :)
Περίμενε ένα ένα τα βήματα :O Γιατί είμαι και λίγο άσχετη!Που θα βρω το device manager;
Link to comment
Share on other sites

Guest valeria

Πήγα Control Panel στο Phone and Modem options και λέει ότι δεν μπορεί να βρει κάποιο πιο καινούριο driver απ'αυτό που έχω...Αυτό εννοείς;

 

Κατάλαβα τελικά τα έκανα όσα μου είπες,αλλά και πάλι δεν!Απίστευτο το τι έχω τραβήξει μ'αυτό το τηλέφωνο :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Πήγα Control Panel στο Phone and Modem options και λέει ότι δεν μπορεί να βρει κάποιο πιο καινούριο driver απ'αυτό που έχω...Αυτό εννοείς;

 

Κατάλαβα τελικά τα έκανα όσα μου είπες,αλλά και πάλι δεν!Απίστευτο το τι έχω τραβήξει μ'αυτό το τηλέφωνο :wacko:

 

 

Καλησπέρα εγώ πιστεύω ότι όταν έκανες απεγκατάσταση το πρόγραμμα για το ρ910 για κάποιο λόγω αφίνη κάποια αρχεία που μπλοφάρουν το πρόγραμμα του v3 και εγώ όταν πούλησα το ρ910 ( λόγω όγκου ) και πήρα το v3 τα ιδία τράβηξα , έμεινα 2 εβδομάδες χωρίς να μπορώ να κάνω συγχρονισμό με ότι και αν έκανα και αναγκάστηκα να το δώσω και να πάρω το κ750 .με αυτό μέχρι στιγμής όλα μια χαρά .

Κρίμα το v3 μου άρεσε ποιο πολύ από αλλά τα κινητά αλλά από την άλλη έχω ένα κατάλογο με 300 επαφές γατί είμαι επαγγελματίας .

Κώστας :cool:
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μάλλον δεν υπάρχει αλλο μέρος για να βρω το language pack R374_G_0E.40.9CR_Lang0031_reflash_MOTOX.shx

 

Μπορεί κάποιος απο αυτούς που πρόλαβαν να το κατεβάσουν να μου το στείλουν mail? Αν έχει κάποιος φίλος την καλοσύνη PM me!

thanx

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Καλησπέρα εγώ πιστεύω ότι όταν έκανες απεγκατάσταση το πρόγραμμα για το ρ910 για κάποιο λόγω αφίνη κάποια αρχεία που μπλοφάρουν το πρόγραμμα του v3 και εγώ όταν πούλησα το ρ910 ( λόγω όγκου ) και πήρα το v3 τα ιδία τράβηξα , έμεινα 2 εβδομάδες χωρίς να μπορώ να κάνω συγχρονισμό με ότι και αν έκανα και αναγκάστηκα να το δώσω και να πάρω το κ750 .με αυτό μέχρι στιγμής όλα μια χαρά .

Κρίμα το v3 μου άρεσε ποιο πολύ από αλλά τα κινητά αλλά από την άλλη έχω ένα κατάλογο με 300 επαφές γατί είμαι επαγγελματίας .

Λες ε;Ωχ αν είναι αυτό την έβαψα,άντε να βρω που έχει αφήσει τα ίχνη του το Pc Suite :wacko: Σ'ευχαριστώ πάντως είναι όντως μια καλή σκέψη :)
Link to comment
Share on other sites

χμμμ!!!! Δεν νομίζω οτι παίζει θέμα συγχισης των κινητών. Άλλωστε τα usb harware αυτήν την λογική έχουν (hot swapable). Τι να σου πω βρέ valeria εγώ μέσω του device manager το έκανα install (start->settings->control panel->system->hardware->device manager σε περίπτωση που δεν το έχεις βρεί). Αν θές κάνε ένα screenshot της οθόνης που σου βγαίνει(πατάς το κουμπί print screen και ανοίγεις το paint και πατάς edit->paste) . Σώστο ως jpeg φώτο και στείλτο μου στο motorolarazr_v3@yahoo.gr για να δω τι ακριβώς παίζει. Έχω όλη την καλή διάθεση να σε βοηθήσω αλλά δεν μπορω να καταλάβω ακριβώς τι γίνεται :)

 

φιλε birbili εγω να στο στείλω το language pack αλλά αφού θα το flashάρεις γιατί δεν του βάζεις το R374_G_0E.41.C0R (firmware & lang pack) που είναι και το πιό πρόσφατο, άλλωστε reflash είναι δεν θα χάσεις τίποτα απ' τα αρχεία σου :)

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
χμμμ!!!! Δεν νομίζω οτι παίζει θέμα συγχισης των κινητών. Άλλωστε τα usb harware αυτήν την λογική έχουν (hot swapable). Τι να σου πω βρέ valeria εγώ μέσω του device manager το έκανα install (start->settings->control panel->system->hardware->device manager σε περίπτωση που δεν το έχεις βρεί). Αν θές κάνε ένα screenshot της οθόνης που σου βγαίνει(πατάς το κουμπί print screen και ανοίγεις το paint και πατάς edit->paste) . Σώστο ως jpeg φώτο και στείλτο μου στο motorolarazr_v3@yahoo.gr για να δω τι ακριβώς παίζει. Έχω όλη την καλή διάθεση να σε βοηθήσω αλλά δεν μπορω να καταλάβω ακριβώς τι γίνεται :)

 

φιλε birbili εγω να στο στείλω το language pack αλλά αφού θα το flashάρεις γιατί δεν του βάζεις το R374_G_0E.41.C0R (firmware & lang pack) που είναι και το πιό πρόσφατο, άλλωστε reflash είναι δεν θα χάσεις τίποτα απ' τα αρχεία σου :)

Θα το έκανα,αλλά δεν νομίζω να βγάλεις κάποιο νόημα...Απλά ίσως εγώ να κάνω κάποιο λάθος...Ίσως να μην έχω καταλάβει ακριβώς τι πρέπει να κάνω.Βασικά άκου για να καταλάβω κι εγώ καλύτερα:Μέσα στο folder drv του p2kman υπάρχουν 3 αρχεία .inf Όλα καλά μέχρι εδώ.Από το device manager με ποιο απ'όλα πρέπει να κάνω update τον driver;Εγώ τα κάνω ένα-ένα.Μου βγάζει Υοur hardware is installed and ready to use.Μετά πάω στο c:\windows\system32\drivers και βάζω τα δύο .sys.Aυτό κάνω.Υπάρχει και κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
paidakia voithisteme na valo sto kinito tin java eortologio? me poio programma kai apo pou tha to vro? thanks
Aυτό γίνεται με κάποιο p2k πρόγραμμα ρίξε μια ματιά εδώ ,τώρα να σε βοηθήσω παραπάνω δυστυχώς δεν ξέρω κι εγώ καινούρια είμαι :)
Link to comment
Share on other sites

bettytsa πήγαινε στο http://www.geocities.com/motorolarazr_v3 και κάνε τα εξής:

 

Στα προγράμματα για PC κατέβασε το p2ktools (με αυτό θα ανεβάσεις το στο κινητό σου την εφαρμογή)

 

Στα προγράμματα Java κάτω κάτω υπάρχει ένα link για έναν οδηγό Java upload, κατάβασε και αυτό διάβασέ το και είσαι έτοιμη. Μιας και είσαι στην σελίδα ρίξε και καμία ματιά στα άλλα προγράμματα και στα παιχνίδια μήπως θές και τίποτε άλλο (τόση δουλειά έπεσε για να ανεβούν όλα αυτά με την 56άρα σύνδεση να μην το διαφημίσουμε και λίγο??? χιχιχιχι!!!!).

Link to comment
Share on other sites

βρε valeria τα πράγματα δεν είναι τόσο δύσκολα: κατ' αρχήν σε μένα στον φάκελο υπάρχουν 4 αρχεία p2k.inf, USBMOT2000.INF, p2k.sys, usbser.sys. Απ' ότι θυμάμαι δεν σου αφήνουν πολλές επιλογές τα windows, απλά τους λε΄ς που είναι ο φάκελος( όχι το κάθε αρχείο ξεχωριστά) επιλέγουν αυτά πιό inf θα χρησιμοποιήσουν. Το να μεταφέρεις τα sys μονη σου στον φάκελο έιναι ανούσιο γιατί αυτό κάνουν ουσιaστικά και τα windows.

 

Απλά τίκαρε το include this location και στο browse θα πρέπει να έχεις κάτι τέτοιο C:\μέρος που έχεις το πρόγραμμα\P2kman\Drivers v2.3 και πάτα next.

 

Συγκεκριμένα νομίζω ότι χρησιμοποιήτε το p2k.inf αλλά αυτό δεν σε ενδιαφέρει και πολύ :)

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
βρε valeria τα πράγματα δεν είναι τόσο δύσκολα: κατ' αρχήν σε μένα στον φάκελο υπάρχουν 4 αρχεία p2k.inf, USBMOT2000.INF, p2k.sys, usbser.sys. Απ' ότι θυμάμαι δεν σου αφήνουν πολλές επιλογές τα windows, απλά τους λε΄ς που είναι ο φάκελος( όχι το κάθε αρχείο ξεχωριστά) επιλέγουν αυτά πιό inf θα χρησιμοποιήσουν. Το να μεταφέρεις τα sys μονη σου στον φάκελο έιναι ανούσιο γιατί αυτό κάνουν ουσιaστικά και τα windows.

 

Απλά τίκαρε το include this location και στο browse θα πρέπει να έχεις κάτι τέτοιο C:\μέρος που έχεις το πρόγραμμα\P2kman\Drivers v2.3 και πάτα next.

 

Συγκεκριμένα νομίζω ότι χρησιμοποιήτε το p2k.inf αλλά αυτό δεν σε ενδιαφέρει και πολύ :)

Έχεις δίκιο είναι πιο εύκολο όπως το λες,το ίδιο πράγμα έκανα κι εγώ ουσιαστικά.Το έκανα και με τον δικό σου τρόπο και δεν κάνει τίποτα...Μου λέει Cannot connect to phone.Το πιο περίεργο είναι ότι αφού το πει λίγο μετά χάνεται εντελώς η σύνδεση του τηλεφώνου με το καλώδιο και πρέπει να το ξανασυνδέσω...
Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Με ποιό πρόγραμμα το παλεύεις? Στα έκανε τελικά Install ένα ένα???
To παλεύω με το p2kman,αλλά και το p2ktools τα ίδια μου έκανε.Έκανα την ίδια διαδικασία που μου είπες τώρα και κανένα από τα δύο δεν το αναγνωρίζει...Το mobile phone tools πάντως το βλέπει κανονικά.Έκανα και συγχρονισμό κι απ'όλα!Όσο για το ένα-ένα απ'ότι κατάλαβα τελικά πρέπει να έκανε το ένα install,και μετά όταν έβαζα το άλλο αρχείο πρέπει να έκανε αντικατάσταση το προηγούμενο αρχείο...Αυτό κατάλαβα...Αλλά τώρα το έκανα όντως όπως είπες εσύ το έβαλα να βρει τον φάκελο drv και έψαξε εκεί μέσα έκανε ότι έκανε install αλλά τίποτα...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR V3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...