Jump to content

Motorola RAZR V3


valtrex
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειχα γράψει παλιότερα για το προβλημα του V3 να ξεχωρίζει τις ομαδοποιημένες επαφές όταν κάνεις καποια αλλαγή στο όνομα. Βρήκα μια μικρή λύση:

Aς πούμε οτι έχουμε μια επαφή με 2 νούμερα πχ κινητο 123 πρωτέυων και σταθερο 456.

-Αλλαζουμε το όνομα της επαφής και το αποτέλεσμα είναι να προκυψουν 2 ξεχωριστες επαφές η μια το "123" με το διορθωμένο όνομα και η άλλη το "456" με το παλιο όνομα.

-Διορθώνουμε το όνομα και της 2ης επαφής "456" ωστε να είναι ίδιο με το "123". Οι επαφές παραμένουν 2 ξεχωριστές.

-Θέτουμε ως πρωτεύων την επαφή "456" και η επαφή ομαδοποιήται ξάνα έχοντας ως πρωτευων τον αριθμο "456"!

-Αν θέλουμε τώρα ξαναβάζουμε πρωτεύων τον αριθμό "123" και η επαφή παραμένει μία!

Δε δοκίμασα για επαφές με 3 ή περισσότερους αριθμούς αλλά πιστεύω οτι θα λειτουργεί το ιδιο.

Ελπίζω το κολπάκι να φανεί χρήσιμο σε κάποιους.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

...

 

Έχω κάποιες απορίες σχετικά με το V3 (έκδοση 3CR):

1.) Παρατήρησα ότι όταν αποθηκεύω στον τηλεφωνικό κατάλογο κάποιο όνομα μεγαλύτερο από 12 χαρακτήρες, το εμφανίζει τόσες φορές όσα είναι και τα τηλέφωνα που έχω καταχωρήσει σε αυτό. Υπάρχει κάποια λύση σε αυτό, ίσως με κάποια νέα έκδοση λογισμικού?

 

...

 

 

Καμιά ιδέα για αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Καμιά ιδέα για αυτό?

 

afto den simvenei epeidi to onoma einai megalitero alla etsi pernei kathe kataxorisi xehorista diladi an se ena onoma valeis 5 tilefona tha to emfanizei 5 fores, vevaia iparxei lisi se afto, mporeis na epilexeis ena apo afta ta 5 gia paradeigma san protevon opote tha sou emfanizei mono to ena

Link to comment
Share on other sites

afto den simvenei epeidi to onoma einai megalitero alla etsi pernei kathe kataxorisi xehorista diladi an se ena onoma valeis 5 tilefona tha to emfanizei 5 fores, vevaia iparxei lisi se afto, mporeis na epilexeis ena apo afta ta 5 gia paradeigma san protevon opote tha sou emfanizei mono to ena

 

Ναι, το ξέρω αυτό με το πρωτεύον, αλλά όταν έχω όνομα μεγαλύτερο από 12 χαρακτήρες, μου το εμφανίζει τόσες φορές, όσα είναι και τα τηλέφωνα που αντιστοιχούν στο όνομα αυτό. Για ονόματα με λιγότερους από 12 χαρακτήρες δεν υπάρχει πρόβλημα, εμφανίζει μόνο το πρωτεύον τηλέφωνο. Μόνο σε μένα συμβαίνει αυτό? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το ξέρω αυτό με το πρωτεύον, αλλά όταν έχω όνομα μεγαλύτερο από 12 χαρακτήρες, μου το εμφανίζει τόσες φορές, όσα είναι και τα τηλέφωνα που αντιστοιχούν στο όνομα αυτό. Για ονόματα με λιγότερους από 12 χαρακτήρες δεν υπάρχει πρόβλημα, εμφανίζει μόνο το πρωτεύον τηλέφωνο. Μόνο σε μένα συμβαίνει αυτό? :wacko:

Εμένα πάντως δέν το κάνει. Δοκίμασε να κάνεις αυτό που εγραψα στην προηγούμενη σελίδα, θέσε ως πρωτεύων ένα αλλο αριθμό της επαφής και εφόσον το όνομα είναι ιδιο και στους 5 αριθμούς θα τα ομαδοποιήσει...εμένα τουλάχιστον έτσι κάνει!(σημείωση-δεν έχω δοκιμάσει με 5 νούμερα,νόμιζα οτι το V3 δέχεται μέχρι 4 σε κάθε επαφή)

 

Μήπως ξέρει κανείς πώς θα βάλω τόνους στα ελληνικά;;;

Link to comment
Share on other sites

Loipon telika eida to mayro apo konta k den me enthousiase,isos logo tou oti to pliktrologio paramenei asimenio k kanei antithesi tespa kapoioi isos to goustaroun etsi,ego oxi etsi pira to klasiko asimenio.

 

Kati allo,ton ambient sensor stil powerbook 15'' k 17'' pano apo to pliktrologio den to prosekse kaneis(isos k na lexthike alla einai apeira ta post gia na to vro)trelli kainotomia kata tin gnomi mou.

 

Oso gia ta ypoloipa e nai re paidia den moizei me nokia k isos diskoleyto se merika pramata (kathoti nokia k ericson user xronia) alla mpros sta kali ti einai o ponos...

Den tha po oti einai tilefonara k speyste sta katastimata na to parete,gousta einai ayta.An zitate tilefono kathara k oxi paixnidomixani camera videocamera grammatea mixeraki siskeyi gia masaz,tote aksizei na to riksete mia matia.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως δέν το κάνει. Δοκίμασε να κάνεις αυτό που εγραψα στην προηγούμενη σελίδα, θέσε ως πρωτεύων ένα αλλο αριθμό της επαφής και εφόσον το όνομα είναι ιδιο και στους 5 αριθμούς θα τα ομαδοποιήσει...εμένα τουλάχιστον έτσι κάνει!(σημείωση-δεν έχω δοκιμάσει με 5 νούμερα,νόμιζα οτι το V3 δέχεται μέχρι 4 σε κάθε επαφή)

 

Μήπως ξέρει κανείς πώς θα βάλω τόνους στα ελληνικά;;;

 

 

Φίλε μου, σε ευχαριστώ πολύ! Το κόλπο έπιασε! ;)

 

Όσο για τους τόνους στα ελληνικά, δεν το έχω καταφέρει και δεν νομίζω να γίνεται...

Link to comment
Share on other sites

"το V3 διαθέτει πολυφωνικούς και MP3 ήχους κλήσης, καθώς και τη δυνατότητα αναπαραγωγής MP3"

 

Εγώ που έστειλα στον κολλητό ένα μικρό mp3 πάντως δεν του ανοίγει είπε.

Link to comment
Share on other sites

Loipon telika eida to mayro apo konta k den me enthousiase,isos logo tou oti to pliktrologio paramenei asimenio k kanei antithesi tespa kapoioi isos to goustaroun etsi,ego oxi etsi pira to klasiko asimenio.

 

Kati allo,ton ambient sensor stil powerbook 15'' k 17'' pano apo to pliktrologio den to prosekse kaneis(isos k na lexthike alla einai apeira ta post gia na to vro)trelli kainotomia kata tin gnomi mou.

 

Oso gia ta ypoloipa e nai re paidia den moizei me nokia k isos diskoleyto se merika pramata (kathoti nokia k ericson user xronia) alla mpros sta kali ti einai o ponos...

Den tha po oti einai tilefonara k speyste sta katastimata na to parete,gousta einai ayta.An zitate tilefono kathara k oxi paixnidomixani camera videocamera grammatea mixeraki siskeyi gia masaz,tote aksizei na to riksete mia matia.

 

Πού το είδες το μαύρο; Στην Ελλάδα;

Σαν χρώμα συμφωνώ ότι μου αρέσει λιγότερο από το ασημί. Νέες δυνατότητες όμως; Έλεγαν πχ ότι θα έχει δυνατότητα εγγραφής βίντεο..

Τελικά μόνο σε χρώμα διαφέρει ;;;

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά! Είμαι νέο μέλος στην παρέα σας και ομολογώ οτι στην τελική μου αγορά του MOTOROLA V3, με βοηθήσατε πολύ... Αύριο έρχεται....

Απορία

Μπαίνει ελληνική γλώσα, καθότι αγορασμένο από Γερμανία; Σε κάποιο σημείο ανφερεται κάτι για πακέτο γλώσσας. Πρέπει να το πάω στην αντιπροσωπεία; Πόσο κοστίζει αυτό στην Ελλάδα;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων! :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά! Είμαι νέο μέλος στην παρέα σας και ομολογώ οτι στην τελική μου αγορά του MOTOROLA V3, με βοηθήσατε πολύ... Αύριο έρχεται....

Απορία

Μπαίνει ελληνική γλώσα, καθότι αγορασμένο από Γερμανία; Σε κάποιο σημείο ανφερεται κάτι για πακέτο γλώσσας. Πρέπει να το πάω στην αντιπροσωπεία; Πόσο κοστίζει αυτό στην Ελλάδα;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων! :) :) :)

Και εμένα με ενδιαφέρει το θέμα της γλώσσας γιατί δεν έχει Σουηδικά το τηλέφωνο μου!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά επειδή σκέφτομαι σοβαρά να αγοράσω το κινητάκι θα ήθελα να σας κάνω μερικές ερωτησούλες.Διάβασα σε κάποια ξένα forums ότι δεν είναι όλο από τιτάνιο αλλά έχει και πλαστικό.Αληθεύει;Επίσης είναι εύκολο να γράφεις στο πληκτρολόγιο;Στο oteshop που μπήκα λέει ότι έχει 65000 χρώματα η εσωτερική οθόνη!Τελικά έχει 65000 ή 262000;Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

It's Christmas time.

Ubuntu has been broken ;)

Be aware of the consequence.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν, καλώς ήρθες στο myphone! :)

 

Τώρα, όσο αφορά την εσωτερική οθόνη του κινητού έχει 262.000 χρώματα και είναι πραγματικά υπέροχη!!! Για πλαστικό δεν νομίζω να υπάρχει κάπου στο κινητό, ίσως μόνο το καπάκι της μπαταρίας, αλλά και αυτό είναι πολύ καλής ποιότητας. Καλύτερα θα ήταν να το δεις από κοντά πριν το αγοράσεις, αλλά νομίζω πως από εμφάνιση το κινητό λέει πολλά... ;)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!Κοίτα βασικά σκεφτόμουνα μεταξύ του K750i και του RAZ αλλά πάντα ήθελα ένα μεταλικό κινητό που να είναι ανθεκτικό και να μην τρίζει και χαλάει όπως οι πλαστικούρες!Τώρα από δυνατότητες δεν πολύ με ενδιαφέρει γιατί και ψηφιακή έχω και mp3 player και γενικά μου αρέσει να κάνει μεγάλη εντύπωση το κινητό!!Ψώνιο εε :D Και γενικά το RAZ μάλλον ταιριάζει απόλυτα με τα γούστα μου.Τι λέτε και σεις;

It's Christmas time.

Ubuntu has been broken ;)

Be aware of the consequence.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR V3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...