Jump to content

Motorola RAZR V3


valtrex
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά το πήρα το κινητό, είναι πανέμορφο και εξυπηρετικό. Μερικά ερωτήματα

1. Προσπαθώ να βρω τρόπο να βάλω δόνηση και αθόρυβο μαζί (εννοώ με μία κίνηση). είμαι εκπαιδευτικός και πριν μπω στην τάξη επιθυμώ με πάτημα ενός πλήκτρου να το κάνω αυτό. Είχα συνηθίσει από τα ericsson που είχαν "ναι στην δόνηση αν το τηλέφωνο είναι αθόρυβο", νομίζω και η siemens το είχαν.

2. δε μπορώ να αντιστοιχίσω τηλεφωνικό νούμερο σε πλήκτρο ταχείας πρόσβασης (π.χ το 2, το 3 κ.λ.π.). Προσπάθησα να το κάνω μέσω επεξεργασίας από τον κατάλογο, βρήκα τα τηλεωνικά νούμερα που θέλω , αλλά το νοόυμερο ταχείας πρόσβασης το έχει στη μορφή "1022", "1023", κ.λ.π. εν πάσει περιπτώσει κατάλαβα ότι αλλάζοντας το 1022 σε 1001 αντοιστοιχήζετε με τον αριθμό "!". το πρόβλημα είναι ότι καθώς έκανα αντιστοίχιση στον αριθμό που ήθελα, το τηλεφωνικό νούμερο που είχε ήδη αντιστοιχιστεί χάθηκε....ξέρει κανείς πώς γίνεται αυτό?

3. το κουτί δεν περιείχε κανένα cd rom. Με ένα καλώδιο που έχω για ψηφιακή φωτογραφική μηχανή κατάφερα να συνδέσω τον υπολογιστή με το τηλέφωνο. Αλλά τα win xp δεν βρίσκουν driver... ξέρει κανείς που θα βρω το mobile phone tools? φυσικά χωρίς να πληρώσω! (που καταλήξαμε, να πληρώνουμε και τους drivers....)

Παιδιά ευχαριστώ για το χρόνο σας και την υπομονή σας και μόνο να με διάβάσετε....

CARPE DIEM :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά το πήρα το κινητό, είναι πανέμορφο και εξυπηρετικό. Μερικά ερωτήματα

1. Προσπαθώ να βρω τρόπο να βάλω δόνηση και αθόρυβο μαζί (εννοώ με μία κίνηση). είμαι εκπαιδευτικός και πριν μπω στην τάξη επιθυμώ με πάτημα ενός πλήκτρου να το κάνω αυτό. Είχα συνηθίσει από τα ericsson που είχαν "ναι στην δόνηση αν το τηλέφωνο είναι αθόρυβο", νομίζω και η siemens το είχαν.

 

Για να βάλεις το κινητό τηλέφωνο στο αθόρυβο προφίλ (δόνηση), χωρίς να ανοίξεις το καπάκι, πατάς μία φορά το πλήκτρο για την αύξηση/μείωση της έντασης (στα αριστερά της συσκευής, το πάνω πλήκτρο). Ακολούθως πατάς δύο φορές το ακριβώς από κάτω πλήκτρο, μέχρι να εμφανιστεί στην οθόνη «Δον». Ακολούθως πατάς ξανά το πλήκτρο αύξησης/μείωσης της έντασης και είσαι ok! Για να το επαναφέρεις κάνεις ακριβώς τα ίδια βήματα, μέχρι να εμφανιστεί στην οθόνη «Δυν».

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου,

σ' ευχαριστώ ιδιαιτέρως!! μ' έσωσες! πολύλ απλά με δύο κινήσεις έχω δόνηση χωρίς να το ανοίξω...

(μαθαίνω που θα μου πάει...)

CARPE DIEM :)
Link to comment
Share on other sites

Mhpws tha mborouse kapoios na me voithisei na perasw themes se afto to kinito? Simfwna me to programmataki pou eixe mesa to kinito prospathw na to metaferw alla den ginetai tipota. Ta arxeia ta pernaei kanonika themata den vazei. otan paw na to kleisw to kinito tote mborei na ksekinisei i diadikasia metaforas tou thematos alla gia ligo. Les kai otan einai anoikto to knito den metaferei to thema epeidh einai se xrhsh ena allo.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γράφω συνήθως με itap (συνηθισμένος από το t9). Είναι πολύ πιό ΄συντομος και εύκολος τρόπος. Το πρόβλημα είναι πως όταν δεν υπάρχει η λέξη που θέλω στο λεξικό του κινητού, δεν με αφήνει να τη γράψω (ή τουλάχιστον δεν έχω βρει εγώ τον τρόπο στο v3). Ξέρει κανείς τον τρόπο? ευχαριστώ προκαταβολικά.
CARPE DIEM :)
Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας πηρα σημερα το μοτορολα ειναι τελειο το πηρα μαυρο καινουργιο απο πλαισιο 157 εθρο τελειο :)

για δευτερο το πηρα πρωτο εχο το s e k800i:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στην εσωτερικη οθονη δεν υπαρχει διαφορα.μονο στην εξωτερικη που το v3i εχει 65 χιλιαδες χρωματα.επισης το v3 το απλο που ειχα και το συγκρινα με το κινητο ενος φιλου v3i εμενα ειχε εως και 2 μερες περισσοτερο αναμονη μπαταριας χωρις ομως να ασχολουμε με εφαρμογες.μονο τηλεφωνηματα.παντως η διαφορα σε τιμη ζητημα να ειναι 3ο ευρο.:cool:

 

οι διαφορές

 

εν λοίγοις το i έχει 1,3mp κάμερα, microsd card slot, 710mAh μπαταρία έναντι 680 στο απλό, 65k στην εξωτερική οθόνη έναντι 4k στο απλό και 10MB εσωτερική μνήμη έναντι 5 στο απλό.

 

για την αναμονή λογικό είναι...στο ένα δίνει αναμονή 280h ενώ στο i 200h.

 

το ένα το βρίσκω στα 153,9 και το άλλο το V3i στα 195 ευρώ.

 

 

μάλλον θα χτυπήσω ένα απλό V3. Συμφέρει και για πρώτο εάν δεν έχεις απαιτήσεις και το χρησιμοποιείς ως κινητό τηλέφωνο και όχι πολύμιξερ.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

οι διαφορές

 

εν λοίγοις το i έχει 1,3mp κάμερα, microsd card slot, 710mAh μπαταρία έναντι 680 στο απλό, 65k στην εξωτερική οθόνη έναντι 4k στο απλό και 10MB εσωτερική μνήμη έναντι 5 στο απλό.

 

για την αναμονή λογικό είναι...στο ένα δίνει αναμονή 280h ενώ στο i 200h.

 

το ένα το βρίσκω στα 153,9 και το άλλο το V3i στα 195 ευρώ.

 

 

μάλλον θα χτυπήσω ένα απλό V3. Συμφέρει και για πρώτο εάν δεν έχεις απαιτήσεις και το χρησιμοποιείς ως κινητό τηλέφωνο και όχι πολύμιξερ.

ακριβως ειναι και πολυ ομορφο εγω χτες το πηρα και ειναι μια χαρα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και εγω οταν πηρα την αναβαθμιση προτιμησα το απλο.το μονο μειον ειναι οτι χαλασε σχετικα γρηγορα :(
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς τα Motorola δεν είναι αρκετά αξιόπιστα...για αυτό και το σκέφτομαι.

8 μήνες με το W700 και μερικούς με το W850 δεν είχα ούτε 1 πρόβλημα! Με τα Motorola στο φιλικό μου περιβάλλον ακούω συνεχώς. Σε συνάδελφο το V3xx σε 2 μέρες πήγε πάλι πίσω. Κάηκε η πλακέτα...!!

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς τα Motorola δεν είναι αρκετά αξιόπιστα...για αυτό και το σκέφτομαι.

8 μήνες με το W700 και μερικούς με το W850 δεν είχα ούτε 1 πρόβλημα! Με τα Motorola στο φιλικό μου περιβάλλον ακούω συνεχώς. Σε συνάδελφο το V3xx σε 2 μέρες πήγε πάλι πίσω. Κάηκε η πλακέτα...!!

 

Πάντως το V3 μου, εδώ και 17 μηνές που το έχω, δεν έχει παρουσιάσει κανένα απολύτως πρόβλημα.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Nαι δεν λέω ότι χαλάνε όλα. Αλλά ακούω και βλέπω πολλά παράπονα!

 

το V3 είναι ότι πιο όμορφο έχει βγει σε κινητό κατά την άποψή μου.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Nαι δεν λέω ότι χαλάνε όλα. Αλλά ακούω και βλέπω πολλά παράπονα!

 

το V3 είναι ότι πιο όμορφο έχει βγει σε κινητό κατά την άποψή μου.

 

Το ότι «βγάζει» προβλήματα, το διαβάζω κι εγώ εδώ, αλλά τουλάχιστον στην παρέα μου, όπου έχουμε 2 V3, 1 V3i και ένα V3x, δεν αντιμετωπίσαμε κανένα πρόβλημα. Ίσως να είναι από ορισμένες παρτίδες...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το V3 μου, εδώ και 17 μηνές που το έχω, δεν έχει παρουσιάσει κανένα απολύτως πρόβλημα.

Eγω οταν το πηρα ο τεχνικος μου εδειξε ενα συρταρι με motorola v3 που ηταν για φτιαξιμο και επειδη ητανε γνωστος μου μου ειπε να μην επιλεξω αυτο το κινητο.αλλα εγω "ακουσα την διψα μου" με αποτελεσμα να εχω στειλει 2 φορες το κινητο στο service για την ιδια βλαβη(δεν αναγνωριζει την καρτα sim).αποτελεσμα ειναι να μην εχω κινητο και να την βγαζω περα με το παλιο μου ericsson t66 και ενα φθηνο που αγορασα και τελειως μαπα κινητο sony ericsson j230i.:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μάλλον θα χτυπήσω ένα απλό V3. Συμφέρει και για πρώτο εάν δεν έχεις απαιτήσεις και το χρησιμοποιείς ως κινητό τηλέφωνο και όχι πολύμιξερ.

 

Σάββα διάβασε αν θες παραπάνω και τη δικιά μου άποψη μιας και ήμουν κάτοχος και των δύο συσκευών. Ενδιαφέρον το link σου αλλά υπάρχουν και θέματα όπως η εσωτερική οθόνη η οποία διαφέρει σημαντικά κι ας μην φαίνεται κάτι ανάλογο στη σύγκριση σου. Πολυμίξερ δεν είναι ούτε το V3i αφού κι αυτό είναι λίγο σε δυνατότητες για τα δεδομένα του ανταγωνισμού.

 

Από προβλήματα λογισμικού, είχα κάτι κολήματα τα οποία ήταν ελάχιστα στο V3 και συχνότερα στο V3i. Θέμα hardware ποτέ.

Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

όχι το πολυμίξερ δεν πάει για το V3i αλλά για αυτά τα ppc-gps-mp3-φτου και βγαίνω τηλέφωνα.

 

θα χτυπήσω ένα ασημί απλό κι ο θεός βοηθός!

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Eγω οταν το πηρα ο τεχνικος μου εδειξε ενα συρταρι με motorola v3 που ηταν για φτιαξιμο και επειδη ητανε γνωστος μου μου ειπε να μην επιλεξω αυτο το κινητο.αλλα εγω "ακουσα την διψα μου" με αποτελεσμα να εχω στειλει 2 φορες το κινητο στο service για την ιδια βλαβη(δεν αναγνωριζει την καρτα sim).αποτελεσμα ειναι να μην εχω κινητο και να την βγαζω περα με το παλιο μου ericsson t66 και ενα φθηνο που αγορασα και τελειως μαπα κινητο sony ericsson j230i.:cool:

 

Όπως έγραψα ακριβώς από πάνω, ίσως είναι ορισμένες παρτίδες ελαττωματικές...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.σημερα το πρωι με πηρανε απο το καταστημα της vodafone για το κινητο που ειχα αφησει το τελευταιο μηνα για φτιαξιμο,και μου ειπαν οτι το κινητο δεν φτιαχνεται! το εκλεισα και πηρα τηλεφωνο ενα τετραψηφιο αριθμο(απ'οτι καταλαβα στα κεντρικα) τους ανεφερα το περιστατικο,και μου ειπαν οτι εχω δικιο..και να παω στο κατστημα της πολης και να παρω ενα καινουργιο :blink: :wacko: :cry: Ετσι κι εκανα..αλλα βρηκα απεναντι μου "πορτα" τουε εξηγησα τι και πως και αυτοι κανανε δεν χαμπαριαζανε καθολου,Τους ειπα να παρουνε τα κεντρικα..το κανανε(ευτυχως) και μου δωσανε καινουργιο τηλεφωνακι,μονο που μου την σπασανε ειναι οτι ηθελαν τα παλια(φορτιστη,hands-free) παλι πισω.οπως και να χε'απο σημερα ειμαι κατοχος ενος v3r καινουργιου και αυτο ειχε και στο κουτι του και ενα σφουγγαρακι με το λογοτυπο Motorola,μαλλον για να σκουπιζω την οθονη :p

 

Ειδες καμια φορα τι κανουν οι φωνες :lol: :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και μου δωσανε καινουργιο τηλεφωνακι,μονο που μου την σπασανε ειναι οτι ηθελαν τα παλια(φορτιστη,hands-free) παλι πισω.οπως και να χε'απο σημερα ειμαι κατοχος ενος v3r καινουργιου και αυτο ειχε και στο κουτι του και ενα σφουγγαρακι με το λογοτυπο Motorola,μαλλον για να σκουπιζω την οθονη :p

Με γειά!:)

Και δεν τους έλεγες ότι τα έχεις χάσει...:p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Με γειά!:)

Και δεν τους έλεγες ότι τα έχεις χάσει...:p

Ευχαριστω! δεν το σκεφτηκα..ημουν και στην τσιτα εκεινη την ωρα.:yahoo: :tease:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω! δεν το σκεφτηκα..ημουν και στην τσιτα εκεινη την ωρα.:yahoo: :tease:

 

Ναι, καλά, τέτοια ώρα, τέτοια λόγια...

Το πολύ πολύ να μην σου δίναν τα αξεσουάρ του καινούριου βέβαια:X

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ναι, καλά, τέτοια ώρα, τέτοια λόγια...

Το πολύ πολύ να μην σου δίναν τα αξεσουάρ του καινούριου βέβαια:X

Εδω μου εδωσαν και κατι που δεν ειχα παρει την προηγουμενη φορα.παντως δεν το περιμενα αυτο απο την vodafone.:ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι; πώς είναι στην σύνταξή του sms; εύκολο; χρησιμοποιώ πολύ το τ9.

Αν μεταβεις απο t9 -> itap δεν θα χαρεις και πολυ. Η ικανοτητα δημιουργιας λεξεων ειναι προβληματικη. Υπαρχει χοντρο κολλημα σε λεξεις που πχ για 2-3 γραμμα εχουν συμφωνο ξ,ψ,ζ,φ η ζωριζεται να ολοκληρωσει μεχρι και απλες λεξεις...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR V3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...