Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκανα double post επειδή δεν χωράνε όλες οι φωτογραφίες μαζί σύνολο 9

Στο wakelock είναι φυσιολογικά αυτά τα νούμερα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν ξερω πως, αλλα εξαφανιστηκε η καμερα απο το κινητο. Το εικονιδιο δεν υπαρχει πουθενα αλλα ουτε και η εφαρμογη, οπου και αν εψαξα. Διαβασα αρκετα στο νετ αλλα ολοι ελεγαν οτι ή ειναι disabled ή οτι πρεπει να την ξαναεγκαταστησω. Κατεβασα τη RΟΜ απο minideal αλλα δεν βρηκα καποιο camera.apk οπως ελεγαν στα ξενα φορουμ. Σημερα αγορασα μια νεα microsd και μετεφερα τα παντα εκει, αλλα δεν πιστευω οτι δεν το εκανα σωστα, ολα λειτουργουν. Ειχα δωσει το κινητο για καποιες ωρες σε αλλα ατομα και ισως εκαναν καμμια στραβη αυτοι, δεν ξερω.

Αν δεν βρω καποια λυση, λετε να παω σε επανεγκατασταση της RΟΜ του minideal;

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχες κρατήσει κάποιο backup στο recovery; ψάξε στο /system/app της minideal rom για αρχεία με ονομα gallery.apk και gallery2.apk
Link to comment
Share on other sites

Δεν είχες κρατήσει κάποιο backup στο recovery; ψάξε στο /system/app της minideal rom για αρχεία με ονομα gallery.apk και gallery2.apk

Backup δεν εκανα οχι. Βρηκα μονο ενα gallery2.apk θα το δοκιμασω και θα σας πω.

edit. κανενα απο τα apk tis Rom δεν κανει install τρεχοντας το. μαλλον απλο copy θα θελει σε καποιο φακελο του συστηματος.

Edited by Longmire
Link to comment
Share on other sites

Ναι δε θα κάνεις εγκατάσταση.Θα το βάλεις με απλή αντιγραφή στο /system/app και θα αλλάξεις τα permissions του με root explorer.η διαδικασία αντιγραφής του αρχείου και αλλαγής των permissions του είναι αυτή που δείχνω στο βίντεο https://db.tt/7i75UpVd με χρήση του root browser lite
Link to comment
Share on other sites

Backup δεν εκανα οχι. Βρηκα μονο ενα gallery2.apk θα το δοκιμασω και θα σας πω.

edit. κανενα απο τα apk tis Rom δεν κανει install τρεχοντας το. μαλλον απλο copy θα θελει σε καποιο φακελο του συστηματος.

μήπως έχει και odex μαζί; αντέγραψέ τα με σωστά permissions sto system/app

Link to comment
Share on other sites

Δεν γινεται τπτ παιδια. Υπηρχε ηδη μεσα το gallery2.apk + gallery2.odex με τα σωστα permissions που ειδα στο βιντεο.

Θα κανω μαλλον φρεσκια επανεγκατασταση της 1.0.5 γιατι εχουν πειραχτει και αλλα αρχεια συστηματος απο τον αδερφο μου.

Ολες οι εφαρμογες που εβαλα απο το playstore και καποια mp3 ειναι στην καρτα μνημης sandisk. Κατα την εγκατασταση υπαρχει περιπτωση να διαγραφουν ολα αυτα;

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις καθαρή εγκατάσταση της ρομ θα σβηστούν και όλες οι εφαρμογές που έχεις βάλει. Ουσιαστικά στην κάρτα μνήμης δεν πηγαίνει ολόκληρη η εφαρμογή αλλά ένα μέρος αυτής. Για να κρατήσεις τις εφαρμογές σου υπάρχουν προγράμματα που κάνουν αυτή τη δουλειά όπως το titanium backup. Επίσης μπορείς να μπεις στο recovery και να κάνεις backup ολόκληρη την rom που έχεις τώρα. Μετά μπορείς να δοκιμάσεις να εγκαταστήσεις απο πάνω την 1.05 χωρίς πρώτα να κάνεις wipe user data/factory reset και κατά πάσα πιθανότητα μπορεί να δουλέψει κανονικά η κάμερα και θα έχεις όλες σου τις εφαρμογές σαν να μην τρέχει τίποτα. Αν και πάλι δεν γίνει τίποτε, τοτε πρέπει να κανείς μια καθαρή εγκατάσταση της ρομ και μετά μπορείς με το πρόγραμμα που σου είπα το titanium backup να επαναφέρεις μόνο τις εφαρμογές σου. Πάντως να ξέρεις ότι είναι πολύ καλύτερα να κάνεις το κόλπο με το μεγάλωμα του partition στα 2,5gb αν δεν σου φτάνει ο χώρος παρά να μεταφέρεις τις εφαρμογές στην κάρτα μνήμης.
Link to comment
Share on other sites

@bbbb

Δεν εχω παρα μονο 6-7 εφαρμογες, τις ξαναβαζω παλι δεν ειναι κοπος. Δεν το χρησιμοποιω ως τηλεφωνο (ειναι χωρις sim) οποτε ουτε το θεμα των επαφων με ανησυχει.

Τις εφαρμογες τις μετεφερα στην καρτα οχι λογω χωρου αλλα γιατι νομιζω τις διαβαζει πιο γρηγορα στην sandisk android ultra class10 που εχω.

Edited by Longmire
Link to comment
Share on other sites

Απο που αξιζη αυτην την στιγμη να το παρουμε και ποια θηκη μαζι?

 

http://www.to2c.com/zte-v967s.html

Link to comment
Share on other sites

 

Σε ευχαριστω Σταυρο για την απαντηση σου.Ελεγα να το αγοραζα απο merimobiles που εχω ξαναγοραση αλλα στο λινκ που μου εστειλες συμφερει αρκετα λογω των δώρων που δινει αλλα δεν ειδα πουθενα για paypal. Ειναι φερεγγειο το συγκεκριμενο σαιτ?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω Σταυρο για την απαντηση σου.Ελεγα να το αγοραζα απο merimobiles που εχω ξαναγοραση αλλα στο λινκ που μου εστειλες συμφερει αρκετα λογω των δώρων που δινει αλλα δεν ειδα πουθενα για paypal. Ειναι φερεγγειο το συγκεκριμενο σαιτ?

Φυσικά κι έχει paypal, και σίγουρα καλύτερο απ το απαράδεκτο merimobiles

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στο MobileUncle η επιλογή για YGPS μου είναι γκρίζα, δεν μπορώ να μπω στο μενού... έχει κανεις ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Η rom του Max flavour έχει καλά ελληνικά?είχα εγκαταστήσει την 3.ο και δεν είχε ελληνικά παντού!!!

 

Το menu και οι ρυθμίσεις είναι στα ελληνικά αλλά εφαρμογές όπως επαφές, μηνύματα και άλλα δεν είναι. Ρώτησα τον carliv και μου είπε ότι σε επόμενη έκδοση ίσως να βάλει το multilanguage σ'αυτες τις εφαρμογές

Link to comment
Share on other sites

Το menu και οι ρυθμίσεις είναι στα ελληνικά αλλά εφαρμογές όπως επαφές, μηνύματα και άλλα δεν είναι. Ρώτησα τον carliv και μου είπε ότι σε επόμενη έκδοση ίσως να βάλει το multilanguage σ'αυτες τις εφαρμογές

 

Ωραία θα την βάλω όταν είναι ελληνικά. :)

Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν 50 ώρες κράτησε η μπαταρία σε εμένα! Περίπου 4 ώρες σε πλήρη χρηση (σκάλισμα, εφαρμογές, σερφάρισμα και 45' Skype). Το υπόλοιπο διάστημα ήταν σε απλή αναμονή το τηλέφωνο με Wifi, Bluetooth, GPS κλειστά.

 

Μια χαρά! :)

Link to comment
Share on other sites

2 full ημέρες και ανάλογα τη χρήση ειναι μια χαρά.Σημαντικό ρόλο στην κατανάλωση της μπαταρίας παίζει και η ποιότητα του σήματος κινητής τηλεφωνίας ειδικά στο 3g.Οταν στα στατιστικά της μπαταρίας η γραμμή του σήματος ειναι τελείως πράσινη,τότε το κινητό σημαίνει πως έχει καλό σήμα.Αν ειναι προς το γκρίζο,τότε θα καταναλώνει περισσότερη μπαταρία γιατί θα ψάχνει συνεχως για σήμα.2 φωτό η μια με wind auto 3g στο w7s και μια με vodafone auto 3g στο v967s στα ίδια πάντα σημεία.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου έστειλαν tracking number(κυριακάτικα οεο???)

Αναμονή λοιπόν!(για τον φίλο δλδ κυρίως :lol:)

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

21 ωρες 43 λεπτα με μπαταρια :p

2 ωρες και 20 λεπτα ενεργή οθόνη(εγακτασταση εφαρμογων, 10 σμσ, πλοηγηση με 3g για κανα 20λεπτο)

wifi ανοιχτο ολες τις ωρες, επισης και το gps

3g επίσης (καλο σχετικα σημα-πρασινη σχεδον ολη η μπαρα)

 

υπολοιπο μπαταριας 66%!!!!

 

ολα αυτα με την 3.4 :D

 

 

edit:

πριν λιγο η συσκευη εκλεισε μονη της. δεν ανοιγε. μονο με βγαλσιμο μπαταριας καταφερα να την ανοιξω :( τι παιζει;

Edited by mol
Link to comment
Share on other sites

Για το έκλεισε δε ξέρω αλλά για το ότι δεν άνοιγε,μήπως έχεις ενεργοποιημένη τη γρήγορη εκκίνηση στο ρυθμίσεις--->προσβασιμότητα;
Link to comment
Share on other sites

21 ωρες 43 λεπτα με μπαταρια :p

2 ωρες και 20 λεπτα ενεργή οθόνη(εγακτασταση εφαρμογων, 10 σμσ, πλοηγηση με 3g για κανα 20λεπτο)

wifi ανοιχτο ολες τις ωρες, επισης και το gps

3g επίσης (καλο σχετικα σημα-πρασινη σχεδον ολη η μπαρα)

 

υπολοιπο μπαταριας 66%!!!!

 

ολα αυτα με την 3.4 :D

 

 

edit:

πριν λιγο η συσκευη εκλεισε μονη της. δεν ανοιγε. μονο με βγαλσιμο μπαταριας καταφερα να την ανοιξω :( τι παιζει;

 

Και σε εμένα με την minudeal 1.0.5 μια φορά μου κολησε όταν εκλεισα την οθόνη χωρίς να κλεισω ένα παιχνίδι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...