Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αν θυμαμαι καλα, καποιος την δοκιμασε παλιοτερα. κοιταξε στα πιο πισω ποστς. δε πρεπει να ειναι οκ για καθημερινη χρηση ομως.

 

εχει καποιες γλωσσες μεσα, ΔΕΝ εχει ελληνικα ομως.

αν ψαχνεις για καποια συγκεκριμενη, πες με να κοιταξω

Link to comment
Share on other sites

αν θυμαμαι καλα, καποιος την δοκιμασε παλιοτερα. κοιταξε στα πιο πισω ποστς. δε πρεπει να ειναι οκ για καθημερινη χρηση ομως.

 

εχει καποιες γλωσσες μεσα, ΔΕΝ εχει ελληνικα ομως.

αν ψαχνεις για καποια συγκεκριμενη, πες με να κοιταξω

 

Δηλαδη την pure μονο με αγγλικα την χρησιμοποιουμαι ;;;

ΖΤΕ v967s

ONDA V975M rozak v 2.0.1

Link to comment
Share on other sites

Έχω το τηλέφωνο στον τρίτο χρόνο και λειτουργεί ακόμα απροβλημάτιστα(λίγο πιο αργά) παρότι το έχω φορτώσει κάργα….

Μια ερώτηση όμως που η επιστήμη σηκώνει ψηλά τα χέρια.

Έχω σύνδεση στη wind και καλώντας το 122 για να ακούσω τα μηνύματα του τηλεφωνητή μου βγαίνει ενιαίος ευρωπαϊκός αριθμός έκτακτης ανάγκης…απευθυνόμενος στην wind μου λένε ότι ο τηλεφωνητής είναι μια χαρά και ενεργοποιημένος.... δοκίμασα τη κάρτα sim σε άλλο τηλέφωνο και μια χαρά ο τηλεφωνητής …. Έχει κανείς άποψη;;; έχει συμβεί σε κανέναν άλλον;;

Link to comment
Share on other sites

Έχω το τηλέφωνο στον τρίτο χρόνο και λειτουργεί ακόμα απροβλημάτιστα(λίγο πιο αργά) παρότι το έχω φορτώσει κάργα….

Μια ερώτηση όμως που η επιστήμη σηκώνει ψηλά τα χέρια.

Έχω σύνδεση στη wind και καλώντας το 122 για να ακούσω τα μηνύματα του τηλεφωνητή μου βγαίνει ενιαίος ευρωπαϊκός αριθμός έκτακτης ανάγκης…απευθυνόμενος στην wind μου λένε ότι ο τηλεφωνητής είναι μια χαρά και ενεργοποιημένος.... δοκίμασα τη κάρτα sim σε άλλο τηλέφωνο και μια χαρά ο τηλεφωνητής …. Έχει κανείς άποψη;;; έχει συμβεί σε κανέναν άλλον;;

Το ίδιο πρόβλημα έχω. Παίρνω στον αριθμό που δίνει (κινητό) για να ακούς τα μηνύματα από το εξωτερικό..

Link to comment
Share on other sites

εκλεισε κ εμενα δυο χρονια κ δυστυχως με αφησε το ακουστικο.ξερει κανεις αν ειναι ευκολο να αλλαχτει.εχει παρει το ματι κανενος να υπαρχει σαν ανταλλακτικο;

Huawei x5

Zte carl

Huawei y210

Samsung e1182

Zte v967s

Link to comment
Share on other sites

εκλεισε κ εμενα δυο χρονια κ δυστυχως με αφησε το ακουστικο.ξερει κανεις αν ειναι ευκολο να αλλαχτει.εχει παρει το ματι κανενος να υπαρχει σαν ανταλλακτικο;

 

Το ακουστικό (πάνω-μπροστά) που ακούς στις κλίσεις (speaker) ή το ηχείο (κάτω-πίσω) που ακούς στην ανοικτή ακρόαση (loud speaker)

Link to comment
Share on other sites

Με αφησε το δικο μου σημερα. Μετα απο 2 χρονια... εκλεισε κ δεν ξανανοιξε ποτε. Με προειδοποιησε κανοντας μου περιεγα κλεισιματα και παγωματα. Τωρα ψαχνω κατι αναλογο. Σκεφτομαι για doogee f5.
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να μπω σε recovery mode πατώντας το Volume Down + Power χωρίς επιτυχία (το USB debugging είναι τσεκατισμένο).

Βλέπω το Logo ZTE για λίγο και μετά τίποτα.

Δοκίμασα και από το μενού του Mobile Uncle, σε αυτή τη περίπτωση απλά μένει στο Logo ZTE και δεν κάνει τίποτα άλλο.

 

Καμιά ιδέα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω το τηλέφωνο στον τρίτο χρόνο και λειτουργεί ακόμα απροβλημάτιστα(λίγο πιο αργά) παρότι το έχω φορτώσει κάργα….

Μια ερώτηση όμως που η επιστήμη σηκώνει ψηλά τα χέρια.

Έχω σύνδεση στη wind και καλώντας το 122 για να ακούσω τα μηνύματα του τηλεφωνητή μου βγαίνει ενιαίος ευρωπαϊκός αριθμός έκτακτης ανάγκης…απευθυνόμενος στην wind μου λένε ότι ο τηλεφωνητής είναι μια χαρά και ενεργοποιημένος.... δοκίμασα τη κάρτα sim σε άλλο τηλέφωνο και μια χαρά ο τηλεφωνητής …. Έχει κανείς άποψη;;; έχει συμβεί σε κανέναν άλλον;;

 

Το είχα κι εγώ όταν από Cosmote το γύρισα σε Wind. Επικοινώνησα μαζί τους, και μετά από μερικές μέρες με κάλεσαν και μου είπαν οτι είναι οκ, και όντως ήταν.

Link to comment
Share on other sites

Και μενα με ενδιαφερει για speaker αν υπαρχει σε κανα site.

 

εκλεισε κ εμενα δυο χρονια κ δυστυχως με αφησε το ακουστικο.ξερει κανεις αν ειναι ευκολο να αλλαχτει.εχει παρει το ματι κανενος να υπαρχει σαν ανταλλακτικο;

http://www.aliexpress.com/store/product/New-Earpiece-Front-Frontal-Speaker-for-ZTE-V967S-Free-shipping-Tracking-code/1178770_32222130297.html

 

Προσπαθώ να μπω σε recovery mode...

 

δοκιμασες να βγαλεις την μπαταρια για κανα 2λεπτο και να το δοκιμασεις παλι;

Link to comment
Share on other sites

ναι παιδια το speaker με αφησε.το μεγαφωνο δουλευει κανονικα.δεν με βολευουν κ τα ακουστικα στην δουλεια.

αν εχει κανενας καποιο βιντεο απο αλλαγη του η εστω καποιον οδηγο ας βαλει το λινκ.δυο το χρειαζομαστε ηδη κ μπορει να το χρειαστουν κ αλλοι.μπορει να μπει κ στο πρωτο μηνυμα να υπαρχει

Huawei x5

Zte carl

Huawei y210

Samsung e1182

Zte v967s

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το πρόβλημα με το Wi-Fi που κολλάει και μπλοκάρει όλο το κινητό με ανάγκασαν να προχωρήσω στην παραγγελία ενός doogee x5.

 

Κρίμα γιατί μέχρι τώρα με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο..

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασες να βγαλεις την μπαταρια για κανα 2λεπτο και να το δοκιμασεις παλι;

 

ναι το δοκίμασα, δεν αλλάζει τίποτα. Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έπεσε στα χέρια μου ένα zte v967 του οποίου το wifi και bluetooth δεν ενεργοποιείται. Πατάς το κουμπί πάει να ενεργοποιηθεί και σβήνει. Δοκιμασα και άλλες ρομ αλλά το ίδιο. Μάλλον το τσιπακι του wifi είπε bye bye. Καμμία ιδέα που θα ψαξω για αντικατάσταση; Είναι όλο το board μαζί έτσι;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έπεσε στα χέρια μου ένα zte v967 του οποίου το wifi και bluetooth δεν ενεργοποιείται. Πατάς το κουμπί πάει να ενεργοποιηθεί και σβήνει. Δοκιμασα και άλλες ρομ αλλά το ίδιο. Μάλλον το τσιπακι του wifi είπε bye bye. Καμμία ιδέα που θα ψαξω για αντικατάσταση; Είναι όλο το board μαζί έτσι;

Δυστυχώς και εμένα το Wi-Fi κάνει εδώ και ένα μήνα νερά. Μερικές φορές συνδέεται για λίγο, άλλες δεν συνδέεται και μπλοκάρει όλο το κινητό.

 

Μετά πρέπει να βγάλεις μπαταρία, να το χτυπήσεις λίγο και με λίγη τύχη θα ξεμπλοκάρει.

 

Το 3g εξακολουθεί να δουλεύει κανονικά. Προφανώς από τις τούμπες που έχει φάει από τα μικρά μου το έχει πάθει..

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα stock, miui ,max flavor αλλά τίποτα. Και το ωραίο είναι ότι ενώ το 2g/3g δούλευε κανονικά και έκανε κλήσεις χθες έκλεισε και δεν ξανάνοιξε. Με το ζόρι με flash tools έβαλα την minideal και όταν άνοιξε επιπλέον δεν αναγνώριζε ούτε σιμ ούτε κάρτα μνήμης. Άρα το board bye bye
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

5μιση ωρες sot!!!!! με μπαταρια 2μιση χρονων παρακαλω!!!

αποκλειστικα με πλοηγηση (chrome με wifi, opera mini με data σε 2g) και καμια 30 sms!

 

 

πως να το αλλαξω ρε γμτ μετα!?!?!?!

ειμαι σιγουρος οτι δε θα βρω κατι αντιστοιχο στην αυτονομια!

 

 

αν υπηρχε τροπος για overclock και αυξηση της ραμ θα το κρατουσα αλλο τοσο!

(φυσικα αν το αλλαξω, θα μεινει back up συσκευη)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου συμφωνω απολυτα μαζι σου !! Κι εγω ψαχνομαι να το αλλαξω με κρυα καρδια αφου οσα θεματα κι αν εχω διαβασει δεν υπαρχει τηλεφωνο που να λειτουργει απροβληματιστα out of the box χωρις παρεμβαση (αλλαγη rom) ή να εχει την αυτονομια του zte. Εγω στα 2+ χρονια που το εχω μια φορα του αλλαξα ρομ (max flavor) ετσι απο περιεργεια, οχι οτι δεν μου εκανε η στοκ του minideal. Ειναι κριμα παντως που δεν υπαρχει καποιος με γνωσεις και ορεξη να ασχοληθει με το κινητο, να φτιαξει μια ρομ 4.4.2 τουλαχιστον.
Link to comment
Share on other sites

προσωπικα επειδη μαρεσει να πειραζω τις συσκευες, θα ηθελα να παω σε καποια που εχει πληθωρα επιλογων σε ρομς, ωστε να βρω οποια μου ταιριαζει. οπως με το zte μετα απο πολλες δοκιμες κατεληξα στην pure vanilla!!!!!!!

θα το ξαναπω. αν μπορουσε να υπερχρονιστει κι να γινει κατι με την ραμ, δε θα το αλλαζα με τιποτα μεχρι να χαλασει.

οσον αφορα την εκδοση του android, με την 4.2 που φοραει ρολαρει τελεια. οκ, καλο θα ηταν φυσικα να επαιρνε και νεοτερες εκδοσεις!

 

επισης φανταζομαι πηρε το ματι σου την 4.4 που κυκλοφορει. beta βεβαια. προσωπικα δε την εχω δοκιμασει, κυριως λογω ελλειψης χρονου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...