Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εχω ενα ZTE V967s συγγενη.

Σημερα το πρωι του έκανε ενα κουλο του ζήταγε απο αρχη παλι ωρα.

Μετα του έκανε κατι περίεργα , έκλεισε και τωρα ουτε καν ανοίγει.

Το συνδεσα με υπολ τπτ.

Περασα drivers για να του περασω καμια άλλη ρομ μιας και μπλόκαρε παλι τπτ.

Δεν το βλέπει καν.

Τι μπορούμε να κάνουμε ? Σώζεται ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τπτ. Ουτε σε ρεκοβερι μπαινει.

τελείως πεθαμένο φαίνεται.

Πριν λίγο το άνοιξα. Υπάρχει κανενας τροπος να ξυπνήσει με κατσαβίδι ??

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

Έχω εδω και 19 μήνες το συγκεκριμένο μοντέλο. Το τελευταίο διάστημα μου έκανε συχνά κολλήματα και αναγκαζόμουν να βγάλω την μπαταρία και να το αφήσω λίγο εκτός για να επανέλθει.

ΣΚ το είχα παρατημένο κάπου και έμεινε από μπαταρία. Το βάζω να φορτίσει και μετά από 5 λεπτά (μπαταρία στο 9%) πατάω να ανοίξει. Έκανε πάλι το γνωστό πρόβλημα (ανοίγει και κολλάει μετά τη μουσική του ΖΤΕ στην πανδαισία χρωμάτων) όποτε το κλείνω για να το ανοίξω ξανά με το γνωστό κόλπο (μπαταρία off).

Από τότε το τηλέφωνο δεν ξανάνοιξε. Δοκίμασα 4 διαφορετικούς φορτιστές (πήγα σε καταστήματα win, Γερμανό) δοκίμασαν την μπαταρία και είπαν ότι δουλεύει και φορτίζει αλλά το τηλέφωνο αρνείται να ανοίξει !!!

Ξέρει κάποιος να μου πει τι να κάνω, κάποιος που είχε το ίδιο πρόβλημα ?

 

ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβγαλα τα πάντα από το τηλέφωνο (κάρτες, μπαταριά, sim) και το σύνδεσα μέσω usb στο pc και το αναγνωρίζει σαν συσκευή.

Κατέβασα το max_flavour_5 (όλοι λένε ότι είναι το καλύτερο) αλλά δεν ξέρω τι πρέπει να προσέξω για να μην τα κάνω όλα πουτ@ν@.

Οδηγίες κάποιος που το έχει κάνει παρακαλώ ?

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εμενα δεν ανοιγει με τπτ. Θα το κρατησω για ανταλλακτικα για το δικο μου. Ευχαριστω παντως.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
έβαλα την Μαξ φλειβορ πριν κάνα 2μηνο για να την δοκίμασω αλλά ρε παιδιά μόνο σταθερότητα δεν είδα όλο κολληματα, επανεκκινησεις, χάνει συνέχεια την μια σιμ κ τρώει πιο γρήγορα την μπαταρία.κρίμα γιατί είχα βαρεθεί την μαμά κ οπτικά μου άρεσε αρκετά.λέτε να υπάρχει περίπτωση να μην εχει κάτσει καλά;

Huawei x5

Zte carl

Huawei y210

Samsung e1182

Zte v967s

Link to comment
Share on other sites

Max Flavour θα σου πουν οι περισσότεροι.

Ήταν θεϊκή ROM για το κινητό, όταν το είχα. Η σταθερότερη και καλύτερη ROM από όλες τις απόψεις, κατά γενική ομολογία.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την Rom από έναν από το forum εδώ τον deliopoulo. ( https://s.basketbuild.com/devs/deliopoulos/ztenj89_we_jb2) είναι μια χαρά για εμένα.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια!εχω το κινητο σχεδον 2 χρονια.Σημερα το πρωι μου επεσε (του ειχα θηκη ) ,εκλεισε, το ξανανοιξα και απο τοτε δεν λειτουργει το μικροφωνο.Εχει κανεις καμια ιδεα για το πως να το φτιαξω η που να το παω η εστω καποια συμβατα hands free για να μπορω να το χρησιμοποιω μεχρι να δω τι θα κανω?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...