Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι φιλε εκανε πιστα οτι λεει ο οδηγος! Αν παρατηρησεις λεει να κανεις restore στο τελευταιο βημα , ετσι κ εκανα ( αν και ειχα διαβασει κ το δικο σου που ελεγες να το κανω αναμεσα στο βημα 6 - 7 )

Αλλα δε χρειαστηκε το κινητο ανοιξε κανονικα , απλα αργησε αρκετα και με φοβισε αρχικα.

Ολα καλα ομως ! Απλα οταν ανοιξε πριν κανω το restore ειχαν "χαθει " τα παντα φαινομενικα.

Ηταν σαν να ανοιγα το κινητο για πρωτη φορα , αλλα ακολουθησα τα βηματα ,εκανα restore στο τελος και ολα κομπλε!

Αα και σε ευχαριστω για το θεμα με το backup , θα προσπαθησω να το εντοπισω και θα κανω αυτο που λες!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά να ρωτήσω, έχει κάνει κανείς την αναβάθμιση στην Max Flavour 5; Αξίζει τον κόπο, είδατε κάποια διαφορά σε κάτι σε σχέση με την προηγούμενη Max Flavour;

 

Εντελώς άσχετα με όποια συζήτηση να ενημερώσω οτι έχοντας πλέον κλείσει 6μηνο με το κινητό (ROM Max Flavour), δηλώνω απόλυτα ευχαριστημένος. ΚΑΝΕΝΑ. ΑΠΟΛΥΤΩΣ. ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

Δεν κάνω πλάκα, με την εξαίρεση δύο (2) μόνο φορών που το κιν κόλλησε και χρειάστηκε να του βγάλω μπαταρία (πράγμα που μου έίχε συμβεί πάμπολλες φορές και στο 400€ HTC που είχα πριν), το κινητό.. απλά δουλεύει. Δεν καθυστερεί, δεν κολλάει, τίποτα. Δουλεύει.

 

(Best buy ever)

Edited by faethie
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω, έχει κάνει κανείς την αναβάθμιση στην Max Flavour 5; Αξίζει τον κόπο, είδατε κάποια διαφορά σε κάτι σε σχέση με την προηγούμενη Max Flavour;

 

Εντελώς άσχετα με όποια συζήτηση να ενημερώσω οτι έχοντας πλέον κλείσει 6μηνο με το κινητό (ROM Max Flavour), δηλώνω απόλυτα ευχαριστημένος. ΚΑΝΕΝΑ. ΑΠΟΛΥΤΩΣ. ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

Δεν κάνω πλάκα, με την εξαίρεση δύο (2) μόνο φορών που το κιν κόλλησε και χρειάστηκε να του βγάλω μπαταρία (πράγμα που μου έίχε συμβεί πάμπολλες φορές και στο 400€ HTC που είχα πριν), το κινητό.. απλά δουλεύει. Δεν καθυστερεί, δεν κολλάει, τίποτα. Δουλεύει.

 

(Best buy ever)

 

Εγώ εδώ και 3 μέρες είμαι με την Max Inception και είμαι πεπεισμένος ότι είναι η καλύτερη rom για το κινητό μας. Γρήγορη, ελαφριά, εξαιρετική από κατανάλωση μπαταρίας.

 

Όποιος σκέφτεται για μία αλλαγή να της δώσει μια ευκαιρία...

Link to comment
Share on other sites

καμια kitkat θα φαει το κινητο μας?

εχει βγει ο κωδικας για αλλα ΜΤΚ κινητα αλλα με το δικο μας δεν εχει ασχοληθει κανεις :(

Link to comment
Share on other sites

καμια kitkat θα φαει το κινητο μας?

εχει βγει ο κωδικας για αλλα ΜΤΚ κινητα αλλα με το δικο μας δεν εχει ασχοληθει κανεις :(

 

Μην τρέφουμε αυταπάτες.. Δεν πρόκειται...

Link to comment
Share on other sites

Ακολουθώντας τον γνωστό οδηγό μου έχει απενεργοποιημένο το YGPS.

Την διαδικασία την έχω επαναλάβει άπειρες φορές και είναι η πρώτη φορά που μου παρουσιάζεται.

 

Ξέρει κανείς κάτι;

Orange San Francisco AMOLED 512MB
Link to comment
Share on other sites

Ακολουθώντας τον γνωστό οδηγό μου έχει απενεργοποιημένο το YGPS.

Την διαδικασία την έχω επαναλάβει άπειρες φορές και είναι η πρώτη φορά που μου παρουσιάζεται.

 

Ξέρει κανείς κάτι;

 

Και εμένα το ίδιο.. Τι να συμβαίνει άραγε ;

Link to comment
Share on other sites

εδω

μη σε μπερδευει το ονομα ομως δεν ειναι KitKat

android 4.2.1 ειναι

απλα 4.4.4 ειναι ο κωδικος της αναβαθμισης

δηλαδη εγινε το 2014 απρίλιο (4) στις 4 του μηνα ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!!την τελευταια εβδομάδα το κινητο αν το αφησω απότομα στο τραπέζι ή το χτυπησω πισω στην κάμερα σβηνει...το εχω εδω και 7 μήνες περίπου χωρις να εχω προβλημα...δεν μου εχει πέσει ούτε μια φορα....μπορω να κάνω κατι ????:(
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια μικρή βοήθεια

 

παρέλαβα το κινητό από fastcardtech αλλά δεν έχει recovery της προκοπης και ουτε ειναι roοted

 

κατέβασα drivers και έτρεξα το γνωστό motochopper (run.bat, adb κλπ κλπ) αλλά σταματά στο daemon started succesfully και μετά τίποτα

 

τι κάνω τώρα ?

 

ΑΚΥΡΟ: Δεν είχα εγκαταστήσει προσεκτικά τους drivers!!

Edited by leasedline
εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την Max inception και την έχω εδώ και κανένα μήνα και μπορώ να πω ότι είναι καλή. Γρήγορη, καλή κατανάλωση μπαταρίας. Νομίζω ποιο καλά από την Max flavour.
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την Max inception και την έχω εδώ και κανένα μήνα και μπορώ να πω ότι είναι καλή. Γρήγορη, καλή κατανάλωση μπαταρίας. Νομίζω ποιο καλά από την Max flavour.

 

Είναι σαφώς η καλύτερη..και έχω δοκιμάσει τα πάντα..

Edited by anikologr
Link to comment
Share on other sites

Είναι σαφώς η καλύτερη..και έχω δοκιμάσει τα πάντα..

 

Eιναι αρκετα καλη σε αποδοση και μπαταρια αλλα βρηκα ενα bug με τα bluetooth hf μου ... οταν με παιρνουν τηλ κοβει το σημα και απο τις 2 καρτες οποτε δεν μπορω να τα χρησημοποιησω ... με την Miui δεν ειχα ποτε αυτο το θεμα με τα συγκεκριμενα hf ....

Link to comment
Share on other sites

Τις προάλλες αφαιρούσε περιττές εφαρμογές, και έχω την εντύπωση πως από λάθος πρέπει να έσβησα κάποια εφαρμογή την οποία να χρησιμοποιεί το GPS, γιατί από τότε δεν μπορεί να μου κλειδώσει δορυφόρο με τίποτα. Το κακό είναι πως το χρησιμοποιούσα για καταγραφή διαδρομών με το ποδήλατο (Strava), αλλά τώρα τίποτα; :(

Η άλλη περίπτωση είναι να έχει χαλάσει το GPS, αλλά αυτό δε μου φαίνεται τόσο πιθανό.

Link to comment
Share on other sites

Μία καλή προσφορά απο ενα νεο site στο φόρουμ μας.

http://www.ibuymi.com/zte-v967s-smartphone-android-42-mtk6589-quad-core-5-inch-ips-screen-1gb-4gb-p-397.html

Link to comment
Share on other sites

Μία καλή προσφορά απο ενα νεο site στο φόρουμ μας.

http://www.ibuymi.com/zte-v967s-smartphone-android-42-mtk6589-quad-core-5-inch-ips-screen-1gb-4gb-p-397.html

 

καλη η τιμη αλλα απο αξιοπιστια ?

Link to comment
Share on other sites

Μία καλή προσφορά απο ενα νεο site στο φόρουμ μας.

http://www.ibuymi.com/zte-v967s-smartphone-android-42-mtk6589-quad-core-5-inch-ips-screen-1gb-4gb-p-397.html

Προσοχη μονο γιατι, οπως επισημανε και συμφορουμιστας, λεει μονο Αγγλικα αι Κινεζικα.

Link to comment
Share on other sites

Προσοχη μονο γιατι, οπως επισημανε και συμφορουμιστας, λεει μονο Αγγλικα αι Κινεζικα.

 

Ε πιθανότατα έρχεται άθικτο από τη μαμά εταιρία με την εργοστασιακή ROM, γι' αυτό μόνο οι 2 αυτές γλώσσες. Έτσι μου είχε έρθει κι εμένα όταν το είχα στείλει για repair (από to2c.com), όπως το πήραν επιδιορθωμένο από το την εταιρία μου το έστειλαν πάλι πίσω χωρίς να το φλασάρουν, να το ρουτάρουν και να περάσουν google play, απλά με την εργοστασιακή ROM (κι εννοείται επιλεγμένη γλώσσα τα κινέζικα - εκεί ήταν λίγο θέμα 3-4 λεπτά για να βρώ τις ρυθμίσεις της γλώσσας για να βάλω αγγλικά :) ). Προφανώς τα έκανα μόνος μου με το που παρέλαβα, δεν ήταν τίποτα.

Edited by GiO_K
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα μέσω mini deal το ZTE V967S. Παρουσιάζει το εξής πρόβλημα. Μαυρίζει η οθόνη και όταν πατάω το κουμπί ον οφ ανάβουν μόνο τα τρία κουμπιά στο κάτω μέρος της συσκευής. Ο μόνος τρόπος για να λειτουργήσει είναι να βγάλω την μπαταρία. Αν γνωρίζει κανείς τι μπορεί να γίνει απαντήστε εδώ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...