Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπαρχει καποιο λινκ να παραγγειλω μια δευτερη μπαταρια για "καβατζα";αν ειναι δυνατον να ειναι εφαμιλλη της μαμισιας και οχι καμια μουφια.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δειτε το προβλημα που εχουν 3 διαφορετικα τηλεφωνα , και οχι μονο αυτο που εχω τραβηξει το video, ισως να μην το εχετε προσεξει .... αλλα το κανουν και τα 3 που εχω παραλαβει το δικο μου και αλλα 2 φιλων...

 

 

 

Το πρόβλημα το κάνει και με απλή αλλαγή της ρύθμισης? Διότι με τον τρόπο που το χειρίζεσαι δεν μου φαίνεται περίεργο να δημιουργήσει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα το κάνει και με απλή αλλαγή της ρύθμισης? Διότι με τον τρόπο που το χειρίζεσαι δεν μου φαίνεται περίεργο να δημιουργήσει πρόβλημα.

 

 

Τωρα ετυχε να το κανει σε τοση ωρα... μπορει να το κανει και με μια απλη ρυθμιση... απλα τραβαγα το video και δεν ηθελα να το σταματησω μεχρι να το κανει...

 

αλλες φορες με το που πατησεις να το αλλαξεις το κανει... αλλες φορες μολις το βαλεις στο αυτοματο.. δεν το κανει παντα στο ιδιο χρονικο σημειο... το θεμα ειναι οτι το κανει σε 3 συσκευες...

 

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ανεβαζω και αλλα που τα τραβηξα τωρα... να δειτε συμπεριφορα

 

 

 

 

τα video τραβηχτηκαν μολις τωρα απλα για να το δειτε και με νορμαλ χρηση γιατι πριν πραγματικα αργησε να το κανει...

Edited by kost1980
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά σε αυτο το βίντεο που ειδα στο youtybe
είδα οτι ο κύριος εκτός απο τα wipe έκανε και "formating /system" ειναι σωστό αυτο; πρέπει να το κανουμε σε ολες τις rom?

και μια αλλη ερωτηση οι υπολοιπες rom εκτος του minideal υποστηρίζουν 160 χαρακτήρες στο μηνυμα ή πρεπει να κάνουμε όλα αυτά που λέτε;

Ευχαριστώ!

 

160 χαρακτήρες στο sms υποστηρίζει η ROM που "έφτιαξα" και που ανέφερα σε προηγούμενο post. Υπάρχει ένα bug στο quick reply το "παλεύω" όμως και ελπίζω να το λύσω γρήγορα.

 

DIS-EUR-9B18D-P188F07 V1.0.5 B04

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα ειναι οτι το έχει δει , ξέρει τις δυνατότητες του και πάει εκει με κλειστά μάτια μιας και ξέρει τι παίρνει.

Το να πάρει κατι άλλο άγνωστο δεν ξέρω αν θελει.

Huawei 610s και θα με θυμηθης............:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εχω απορια. Γιατι γεμιζει σταδιακα ο εωτερικος αποθηκευτικος χωρος χωρις να προσθετω εφαρμογες και χωρις να τις ενημερωνω;
Link to comment
Share on other sites

160 χαρακτήρες στο sms υποστηρίζει η ROM που "έφτιαξα" και που ανέφερα σε προηγούμενο post. Υπάρχει ένα bug στο quick reply το "παλεύω" όμως και ελπίζω να το λύσω γρήγορα.

 

DIS-EUR-9B18D-P188F07 V1.0.5 B04

 

Αυτην εχω φλασαρει και εγω και μπορω να πω φιλε μπραβο για την δουλεια!!! Γρηγορη, σταθερη και μαμα! Κανενα προβλημα απο εμενα που θελω μαμα ρομ χωρις τα σκουπιδια τους...

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι που δεν εξήγησα περισσότερο, δεν είναι επίσημη έκδοση, όμως βασίζεται σε επίσημες εκδόσεις για το ΖΤΕ V967S και για την ακρίβεια 219175B0165-CU-CN-9B18D-P188F07 V1.0.5 B01 και 232250B0444-DIS-KR-TB1S-P188F07 V1.0.0 B04.

Υπάρχουν όμως και αρκετές προσθήκες όπως ο loader, το πληκτρολόγιο, το ρολόι που βασίζονται σε εκδόσεις της Google, το calculator και το DSP Manager που βασίζεται σε εκδόσεις cyanogenmod. Και τέλος οι διορθώσεις που αναφέρονται στο προηγούμενο μήνυμα.

Η παραπάνω έκδοση έχει μόνο τις απαραίτητες εφαρμογές για την λειτουργία του κινητού (αυτό φαίνεται άλλωστε και από το μέγεθός της) και έχουν διαγραφεί όλα τα modules / libraries που αναφέρονται σε κινέζικες εφαρμογές.

 

Για οποιαδήποτε άλλη απορία στην διάθεση σας.

 

Θα μπορούσες να δώσεις λεπτομέρειες για τον τρόπο φλασαρίσματος, τα gapps αν τα κατεβάζουμε ξεχωριστά και γενικά ένα how to για να παρακινήσεις ακόμα περισσότερο κόσμο να δοκιμάσει την δουλειά σου, που δείχνει εξαιρετική...

 

Νομίζω πως αφού έχεις δαπανήσει τόσο κόπο ενδιαφέρεσαι να αναγνωριστεί η δουλειά σου...

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα

 

σε αυτο το τηλ.. εχει δοκιμασει κανεις το προγραμμα.. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kdv.sim.selector&hl=el το ειχα στο LENOVO P770 kai ηταν μια χαρα τωρα προσπαθω αλλα τιποτα

μπορει καπιος να το δοκιμαση και στην δικη του ρομ και να μου πει ...

η αν υπαρχει καποιο αλλο αντιστοιχο .......

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πιστεύω πως υπάρχει μεγάλη πληθώρα σε rom για το κινητό μας και κακώς έχουμε κολλήσει στις rom από τον carliv που από ότι φαίνεται έχει σταματήσει και το support. Δυστυχώς δεν έχω πολύ χρόνο να μπορέσω να τις περάσω... Πχ η note 3 δείχνει εξαιρετική...

 

Κοιτάξτε εδώ...

http://www.needrom.com/phone-roms/zte/v967s/

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα

 

σε αυτο το τηλ.. εχει δοκιμασει κανεις το προγραμμα.. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kdv.sim.selector&hl=el το ειχα στο LENOVO P770 kai ηταν μια χαρα τωρα προσπαθω αλλα τιποτα

μπορει καπιος να το δοκιμαση και στην δικη του ρομ και να μου πει ...

η αν υπαρχει καποιο αλλο αντιστοιχο .......

 

Εγώ το έβαλα αλλά δεν κατάλαβα τι ακριβώς κάνει?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο forum. Θα χρειαστώ αρκετή βοήθεια και info, ίσως απ' τους λίγο πιο έμπειρους, καθώς το θέμα δεν το γνωρίζω καθόλου.

 

Άφησα χτες το βράδυ ανοιχτό το κινητό ενώ είχε λίγη μπαταρία (κάπου στο 15%, ίσως και πιο κάτω) και όταν ξύπνησα ήταν κλειστό, είχε αποφορτίσει τελείως. Το έβαλα για φόρτιση, πήγα να το ανοίξω και μου κάνει πλέον αυτό που θα δείτε στο παρακάτω video που τράβηξα:

 

Αυτό είναι το λεγόμενο boot loop;

Για αρχή έλυσα το κινητό κι άφησα έξω τη μπαταρία 5-10 λεπτά, όπως προτείνεται.

Κι εννοείται googl-αρα λίγο αλλά σε όλα τα guides λένε ότι πρέπει να πάω στο recovery (για να κάνω wipes και φλασάρισμα). Το θέμα όμως είναι ότι η μπαταρία είναι εντελώς ξεφόρτιστη και, αν παρατηρήσατε καλά στο video, δε φορτίζει καν. Το κόκκινο led ψηλά δεν ανάβει, παρά μόνο για κλάσματα όταν ξεκινάει να δείχνει το boot logo. Και βέβαια δε δείχνει ποτέ την εικόνα με τη μπαταρία και το ποσοστό που έδειχνε όταν φορτίζουμε με το κινητό κλειστό. Άρα δεν μπορώ να μπω σε recovery.

 

Τι κάνω λοιπόν; Μια ιδέα που μου ήρθε είναι να δοκιμάσω με τη μπαταρία του ξαδέρφου μου (έχει κι αυτός το ίδιο κινητό) για να μπω recovery και να φλασάρω...

Απ' την άλλη, βάσει των παραπάνω, δεν ξέρω αν έχει πλέον θέμα η συσκευή, η μπαταρία, το λειτουργικό ή και τα 3. Και βέβαια έχω στο μυαλό μου και την περίπτωση της εγγύησης, αλλά δε γνωρίζω αν δίνουν και πόσους μήνες. Ξέρει κανείς για το to2c; Και τέλος σε περίπτωση εγγύησης, τα μεταφορικά πήγαινε-έλα είναι δικά μου;

 

Λοιπόν κατ' αρχήν sorry για το μέγεθος του ποστ, αλλά επειδή φαίνεται αρκετά σοβαρό το πρόβλημα, το κάνω παράθεση για να διαβάσει αναλυτικά τι συνέβη κάποιος έμπειρος. (Ίσως έπρεπε να το ποστάρω πλέον στο thread-οδηγό για το SP flash tool, αφού εδώ συνήθως λύνονται πιο απλές-σύντομες απορίες. Τέλος πάντων, ίσως το ποστάρω ή μου τα μεταφέρουν εκεί αν είναι καλύτερα.)

 

Έκανα πριν από λίγο τον έλεγχο. Στο δικό μου το κινητό με την μπαταρία του ξαδέρφου, μου έκανε το ίδιο ακριβώς πράγμα. Αυτό το συνεχόμενο boot loop και δεν φόρτιζε κιόλας (κι ήταν στο 30% περίπου αυτή, όχι στο 0% όπως η δικιά μου). Αντίθετα, στο κινητό του ξαδέρφου με τη δικιά μου μπαταρία δούλευε κανονικά, αφού την φόρτισε λίγο βεβαίως πρώτα (και προφανώς φόρτισε κανονικά εκεί).

 

Επομένως, με δεδομένο ότι στη δικιά μου συσκευή με 2 διαφορετικές μπαταρίες μου έκανε το πρόβλημα του αρχικού ποστ, ενώ στο άλλο κινητό δούλεψαν όλα κανονικά και με τις 2 μπαταρίες, βγάζουμε το συμπέρασμα ότι είναι θέμα συσκευής. Το πιο ανησυχητικό της υπόθεσης όμως είναι ότι δεν μπαίνει και στο CWM Recovery. Το δοκίμασα επανειλημμένα (με τη μπαταρία που είχε 30%) και δεν έμπαινε, αντιθέτως έκανε το ίδιο boot loop και πήγαινε πάλι στο logo του ZTE.

 

Το μόνο που σκέφτομαι να κάνω πλέον είναι να φλασάρω με το SP Flash Tool αρχικά μόνο το recovery-cwm-6044.img και να δω αν μπαίνει μετά στο CWM. Αν δε μπαίνει, να φλασάρω πάλι από SP Flash Tool όλη την εργοστασιακή ROM (ZTE-V967S_v105_ForFlashtool.7z), αν και την τελευταία φορά που το έκανα είχα άσχημες εμπειρίες.

 

Και περιμένω από χτες απάντηση από το to2c.com για την περίπτωση εγγύησης. Έχει αγοράσει πολύς κόσμος από το μαγαζί, δεν ξέρει κάποιος/α τη γίνεται με αυτό το θέμα, καθώς και με τα μεταφορικά που ρωτάω στο παραπάνω ποστ;

Edited by GiO_K
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έβαλα αλλά δεν κατάλαβα τι ακριβώς κάνει?

 

γραφεισ το τηλ. και αυτοματα καλει απο την σιμ που το δεινεις

αν π.χ εχουμ ε697χχχχχχχχχχχ το γραφουμε στην σιμ 1

αν 694χχχχχχχ το γραφουμε στην σιμ 2

και καλει αυτοματα χωρις να κανεις επιλογει σιμ εσυ

δοκιμασε το λιγο η καποιος αλλος ειναι πολυ καλο , εγω το ειχα στο λενοβο και δουλευε μια χαρα με lewa rom

τωρα εχω προβλημα......

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι καινουριο μελος της παρεας σας (μας) πλεον και εχω ενα προβλημα με το κινητο μου. Το ειχα ξανα οταν το πρωτοπηρα αλλα ψαχνωντας στο forum εγκατεστησα το sd maid και βρισκοντας τα νεκρα αρχεια τα διεγραψα και μπορεσα να κατεβασω ολες τις εφαρμογες που πριν ειχα. Αυτη το φορα όμως την εφαρμογη sd maid την ειχα οποτε δε μπορω να την κατεβασω. Ρωταω αν ξερει κανεις καμια παρομοια free εφαρμογη σαν το sd maid ωστε να διαγραψω τα νεκρα αρχεια.

 

Αν σας μπέρδεψα, οταν κατεβαζω καποιες παλιες εφαρμογες κατά τη διαδικασία εγκατάστασης, εμφανίζει το μήνυμα "άγνωστος κωδικός σφάλματος κατά την εγκατάσταση της εφαρμογής: "-24". Δυστυχως το sd maid που μου ελυσε το προβλημα την προηγουμενη φορα το ειχα, οποτε τι προτεινετε να κανω????

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι καινουριο μελος της παρεας σας (μας) πλεον και εχω ενα προβλημα με το κινητο μου. Το ειχα ξανα οταν το πρωτοπηρα αλλα ψαχνωντας στο forum εγκατεστησα το sd maid και βρισκοντας τα νεκρα αρχεια τα διεγραψα και μπορεσα να κατεβασω ολες τις εφαρμογες που πριν ειχα. Αυτη το φορα όμως την εφαρμογη sd maid την ειχα οποτε δε μπορω να την κατεβασω. Ρωταω αν ξερει κανεις καμια παρομοια free εφαρμογη σαν το sd maid ωστε να διαγραψω τα νεκρα αρχεια.

 

Αν σας μπέρδεψα, οταν κατεβαζω καποιες παλιες εφαρμογες κατά τη διαδικασία εγκατάστασης, εμφανίζει το μήνυμα "άγνωστος κωδικός σφάλματος κατά την εγκατάσταση της εφαρμογής: "-24". Δυστυχως το sd maid που μου ελυσε το προβλημα την προηγουμενη φορα το ειχα, οποτε τι προτεινετε να κανω????

 

Με μια απλή αναζήτηση στο google μπορείς να βρεις το sd maid .apk και να το εγκαταστησεις χειροκινητα, ειτε να βάλεις ενα εναλλακτικό μάρκετ όπως το aptoide και να το κατεβάσεις απο εκεί.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Την εχω περάσει απο χθές, δεν είδα κάποιο bug μέχρι στιγμης και ειναι αρκετά γρηγορη και όμορφη. Να δούμε πως θα τα πάει και από κατανάλωση. :)

 

Πάντως πιστεύω πως υπάρχει μεγάλη πληθώρα σε rom για το κινητό μας και κακώς έχουμε κολλήσει στις rom από τον carliv που από ότι φαίνεται έχει σταματήσει και το support. Δυστυχώς δεν έχω πολύ χρόνο να μπορέσω να τις περάσω... Πχ η note 3 δείχνει εξαιρετική...

 

Κοιτάξτε εδώ...

http://www.needrom.com/phone-roms/zte/v967s/

Link to comment
Share on other sites

Την εχω περάσει απο χθές, δεν είδα κάποιο bug μέχρι στιγμης και ειναι αρκετά γρηγορη και όμορφη. Να δούμε πως θα τα πάει και από κατανάλωση. :)

 

 

Περιμένω εκτενές review...

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω εκτενές review...

 

Αν και δεν τα παω καλά με αυτά θα το προσπαθήσω.

Μεχρι στιγμης παει καλά η ρομ, ουτε κολληματα ουτε τιποτα, εξισου καλα δειχνει να τα παει και με την μπαταρία.

Το gps κλειδωνει σε δευτερόλεπτα (δεν ξερω αν εχει καποια σχέση η ρομ με αυτο).

Μονο που δεν δουλευει ο τροπος για να τραβαμε screenshot με volume down και power button, οποτε εβαλα μια εφαρμογη απο το μαρκετ.

Θα την αφησω μερικες μερες να δω πως παει.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου κάνεις μια χάρη; φτιάξε έναν φάκελο στην επιφάνεια και βάλε μέσα 2-3 εφαρμογές που να είναι αποθηκευμενες στη κάρτα μνήμης και όχι στο τηλ. Μετά συνδεσε το κινητό με τον υπολογιστή μέσω usb. Αποσυνδεσε το κινητό και δες αν οι εφαρμογές είναι μέσα στο φάκελο ή όχι.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο λινκ να παραγγειλω μια δευτερη μπαταρια για "καβατζα";αν ειναι δυνατον να ειναι εφαμιλλη της μαμισιας και οχι καμια μουφια.
Εγώ χτες παρήγγειλα αυτήν http://www.ebay.co.uk/itm/181202170981?var=480267560963&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649#ht_2882wt_846
Link to comment
Share on other sites

160 χαρακτήρες στο sms υποστηρίζει η ROM που "έφτιαξα" και που ανέφερα σε προηγούμενο post. Υπάρχει ένα bug στο quick reply το "παλεύω" όμως και ελπίζω να το λύσω γρήγορα.

 

DIS-EUR-9B18D-P188F07 V1.0.5 B04

Καλημέρα! Μολις βρω λίγο χρονο θα την δοκιμασω! Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου κάνεις μια χάρη; φτιάξε έναν φάκελο στην επιφάνεια και βάλε μέσα 2-3 εφαρμογές που να είναι αποθηκευμενες στη κάρτα μνήμης και όχι στο τηλ. Μετά συνδεσε το κινητό με τον υπολογιστή μέσω usb. Αποσυνδεσε το κινητό και δες αν οι εφαρμογές είναι μέσα στο φάκελο ή όχι.

 

Μολις το δοκιμασα και οντως μετα την αποσυνδεση δεν υπαρχουν οι εφαρμογες στον φακελο.

Σοβαρο bug.. Δεν δοκιμασα με καμια εφαρμογη του μαρκετ τυπο folder organizer να δω τι κανει, αν βρω λιγο χρονο θα ασχοληθω αργοτερα.

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι δυνατον μολις παραλαβεις κ τη τεσταρεις ασε ενα σχολιο να ξερουμε:)

Link to comment
Share on other sites

Τωρα ετυχε να το κανει σε τοση ωρα... μπορει να το κανει και με μια απλη ρυθμιση... απλα τραβαγα το video και δεν ηθελα να το σταματησω μεχρι να το κανει...

 

αλλες φορες με το που πατησεις να το αλλαξεις το κανει... αλλες φορες μολις το βαλεις στο αυτοματο.. δεν το κανει παντα στο ιδιο χρονικο σημειο... το θεμα ειναι οτι το κανει σε 3 συσκευες...

 

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ανεβαζω και αλλα που τα τραβηξα τωρα... να δειτε συμπεριφορα

 

 

 

 

τα video τραβηχτηκαν μολις τωρα απλα για να το δειτε και με νορμαλ χρηση γιατι πριν πραγματικα αργησε να το κανει...

 

κανενας δεν το εχει αυτο το προβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...