Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

1} το εχω ενα μηνα και τελευταια αρχισε να μου κλεινει μια φορα την ημερα στα καλα καθουμενα .γνωριζει κανεις κατι??!! και δεν ειναι θεμα μπαταριας παταει καλα.

2} το bag του 14 τοις εκατο στην μπαταρια γινεται απο την μπαταρια η απο την συσκευη? δηλ. αν υπαρχει το προβλημα και αλλαξει κανεις μπαταρια μπορει να ειναι οκ??!!

3} σημερα αλλο κολπο .η μπαταρια του απο 48 τοις εκατο μεσα σε 10 λεπτε πηγε στο 4 τοις εκατο.

 

μηπως τα κινεζικα λειτουργουν για ενα δυο μηνες και παμε για αλλα!!

στον πρωτο μηνα ολα ηταν αψογα.

 

μηπως ο φιλος bbb εχει καμια αποψη για τις αποριες μου η οποιος αλλος φιλος ευπροσδεκτος

 

Υ.Σ

σημερα το πρωι που ξυπνησα το βρηκα κλειστο παλι ενω ειχε μπαταρια στο 68 τοις εκατο. δεν ανοιγε με τιποτε.τι μπαταρια εβγαλα τι απο πανω κανονικα το ανοιγα τι volume up μαζι me power button . μα τιποτε. και εκει που απογοητευτηκα και το ειχα για πεταμα ξαφνικα πηρε μπροστα.

 

εχουν τυχει σε καποιον αλλο παρομοια πραγματα? και αν ναι υπαρχει εξηγηση και λυση??!!

 

Mε ποια rom εισαι φιλε μου?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

1.0.5 απο το2c απειραχτη μονο αγγλικο recovery και partition απο πειραγματα

Δεν δοκιμαζεις και μια αλλη rom για να δεις τι γινεται.Δοκιμασε και του mindeal.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

γιατι εχει ακουστει κατι για αυτην που φοραω?! και για να αλλαξω rom νομιζω πρεπει να ξαναστησω το τηλ. απο την αρχη?

η να παρω backup και απο που και θα υπαρχει το backup μετα την αλλαγη rom και το backup θα ειμαι για επαφες εφαρμογες και ολα?

Edited by nickolasbab
Link to comment
Share on other sites

Δεν δοκιμαζεις και μια αλλη rom για να δεις τι γινεται.Δοκιμασε και του mindeal.

 

Μα η 1.0.5 που φοράει είναι του minideal..βάλε την max flavour μήπως το σώσεις...

Link to comment
Share on other sites

Μα η 1.0.5 που φοράει είναι του minideal..βάλε την max flavour μήπως το σώσεις...

 

τι εννοεις μηπως το σωσω.νομιζεις θα χειροτερεψει εως χαλασει τελειως? και δεν εχω minideal αλλα το2c.προσφατα που πηρα 2 για φιλους απο minideal ειδα οτι μαλλον η rom einai διαφορετικη απο αυτη του to2c γιατι το μαυρο ηταν πολυ καλιτερο και ακομη και οι φωτο ηταν πιο ευκρινεις

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις μηπως το σωσω.νομιζεις θα χειροτερεψει εως χαλασει τελειως? και δεν εχω minideal αλλα το2c.προσφατα που πηρα 2 για φιλους απο minideal ειδα οτι μαλλον η rom einai διαφορετικη απο αυτη του to2c γιατι το μαυρο ηταν πολυ καλιτερο και ακομη και οι φωτο ηταν πιο ευκρινεις

 

η ρομ είναι ακριβώς η ίδια και στα δύο.Το μόνο που κάνουν αυτοί είναι να τις κάνουν multilanguage και root.Τίποτα άλλο.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

η ρομ είναι ακριβώς η ίδια και στα δύο.Το μόνο που κάνουν αυτοί είναι να τις κάνουν multilanguage και root.Τίποτα άλλο.

 

1 ]τοτε γιατι το μαυρο ητανε καλλιτερο και οι φωτο πιο ευκρινεις?

2 ]επισης καποιο link για την max flavor? αυτη ειναι στα ελληνικα? υπαρχει ελλ.γλωσσα μεσα οπως στην 1.0.5?

3 ]και αν παρω back up και απο που προτεινετε θα ξαναμπουν ολα στη συσκευη εννοω επαφες προγραμματα κλπ.?μετα την αλλαγη rom?

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανενας να μας πει εντυπωσεις απο τη max smart v3;

αυτήν έχω από την στιγμή που βγήκε και είμαι πολύ ευχαριστημένος.Το μόνο που έχω παρατηρήσει είναι ελάχιστα μεγαλύτερη κατανάλωση στο wifi αλλά σε αποζημιώνει όταν δεις το wifi του να απογειώνεται σε επίπεδα λήψης...Απλά δεν έχω ξαναδεί τέτοια λήψη από άλλο κινητό.:)

 

1} το εχω ενα μηνα και τελευταια αρχισε να μου κλεινει μια φορα την ημερα στα καλα καθουμενα .γνωριζει κανεις κατι??!! και δεν ειναι θεμα μπαταριας παταει καλα.

2} το bag του 14 τοις εκατο στην μπαταρια γινεται απο την μπαταρια η απο την συσκευη? δηλ. αν υπαρχει το προβλημα και αλλαξει κανεις μπαταρια μπορει να ειναι οκ??!!

3} σημερα αλλο κολπο .η μπαταρια του απο 48 τοις εκατο μεσα σε 10 λεπτε πηγε στο 4 τοις εκατο.

 

μηπως τα κινεζικα λειτουργουν για ενα δυο μηνες και παμε για αλλα!!

στον πρωτο μηνα ολα ηταν αψογα.

 

μηπως ο φιλος bbb εχει καμια αποψη για τις αποριες μου η οποιος αλλος φιλος ευπροσδεκτος

 

Υ.Σ

σημερα το πρωι που ξυπνησα το βρηκα κλειστο παλι ενω ειχε μπαταρια στο 68 τοις εκατο. δεν ανοιγε με τιποτε.τι μπαταρια εβγαλα τι απο πανω κανονικα το ανοιγα τι volume up μαζι me power button . μα τιποτε. και εκει που απογοητευτηκα και το ειχα για πεταμα ξαφνικα πηρε μπροστα.

 

εχουν τυχει σε καποιον αλλο παρομοια πραγματα? και αν ναι υπαρχει εξηγηση και λυση??!!

 

Από το 40 πήγαινε και μένα στο 12% μέχρι που αγόρασα το battery repair και πλέον δουλεύει ρολόι :D....προσοχή να ακολουθήσεις τις οδηγίες μόνο!

Ελπίζω να βοήθησα!Για ότι άλλο εδώ είμαστε

Link to comment
Share on other sites

αν υπαρχει διαθεση παιδια και γνωση ας απαντηθουν και οι αλλες αποριες μου .ευχαριστω

 

Η ρομ είναι η ίδια.Αυτό μπορώ να στο απαντήσω με σιγουριά.

Για τα χρώματα που λες έχει αναφερθεί διαφορά σε παρτίδες με παρτίδες.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Η ρομ είναι η ίδια.Αυτό μπορώ να στο απαντήσω με σιγουριά.

Για τα χρώματα που λες έχει αναφερθεί διαφορά σε παρτίδες με παρτίδες.

 

ευχαριστω σκεφτομαι να βαλω την miui αλλα με αυτα που εχω τωρα περασμενα στο τηλ. τι γινεται?

να παρω back up πρωτα την υπαρχουσα rom kai apo που?

και μετα backup επαφες μονο και εφαρμογες?

πως γινεται γενικα η διαδικασια με το backup μην γινει καμια πατατα να μπορω να το επαναφερω οπως ητανε πριν?

 

η miui εχει μεσα και playstore?

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πέρασα την miui η οποία δεν μου άρεσε και με restore επανέφερα την 1.05 που είχα. Για να σου λυθεί η απορία το restore επαναφέρει το κινητό ακριβώς (εφαρμογές, επαφές, ρυθμίσεις κλπ. ) όπως ήταν την στιγμή που πήρες backup. Απολύτως ίδιο.
Link to comment
Share on other sites

λοιπον

θα πρεπει στο κινητο σας να εχετε το wsm tools

κατεβαζετε και το gravitybox

το εγκαθιστατε και το ενεργοποιειτε μεσα απο το wsm tools

reboot

και μετα πατε στο gravitybox->γενικες επιδιορθωσεις

και τικαρετε το επιδιορθωση αναγνωρισης καλουντος (και τα 2 το ενα ειναι για κλησεις το αλλο για τα sms)

reboot

και ειστε ετοιμοι

 

To εχω κανει και δεν υπαρχει καμμια αλλαγη. Παλι δεν αναγνωριζει τους αριθμους.

 

η miui εχει μεσα και playstore?

Πρέπει να εγκαταστήσεις τα gapps

Edited by spoonman
Link to comment
Share on other sites

Εχουμε καινούργια MIUI rom 3.12.7

Στο update από πάνω από την 3.11.29 μου χάλασε μερικές ρυθμίσεις και επειδή δεν έχω πολύ χρόνο την έβγαλα....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πέρασα και εγώ την MIUI και είναι πράγματι πολύ όμορφη αλλά δεν έχω το google play. Τι έχω κάνει λάθος? Επίσης υπάρχει κάποιος τρόπος να περάσω την MIUI και οι εφαρμογές που έχω στο τηλ να μην χαθούν? Έκανα ένα backup και αν χρειαστεί μπορώ να γυρίσω.
Link to comment
Share on other sites

η ρομ είναι ακριβώς η ίδια και στα δύο.Το μόνο που κάνουν αυτοί είναι να τις κάνουν multilanguage και root.Τίποτα άλλο.

 

 

καλημερα, ποιο καταστημα το κανει αυτο to minideal????

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημέρα, έχω κάνει πατάτα και ελπίζω να μπορείτε να με βοηθήσετε.

Διαβαζοντας όλα τα καλά σχόλια περί την MIUI είπα να την δοκιμάσω και εγώ.Οπότε την πέρασα όπως είχα περάσει και την 1.0.5 από την 1.0.3 που μου είχε έρθει το κινητό.Έτσι προέκυψε πρόβλημα με το play store αφού δεν το έχω και ούτε μπορώ να μπω στο recovery να το κάνω install από το πιο πάνω link που κατέβασα. Το volume down+Power button δεν με πηγαίνει στο recovery και δεν έχω και το qyuckboot αφού τα έκανα όλα wipe. Υπάρχει κάποια λύση ώστε να περάσω το play store?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...