Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@Chryssostomos

@greekman ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια παω να το παρω τωρα:p καιρο εχει που το ζαχαρωνω και ολο ψαχνω αν βρω κατι καλυτερο αλλα αν δεν κανω λαθος σε αυτα τα λεφτα τελικα δεν υπαρχει.

σιγουρα δεν περιμενω την υποστηριξη των nexus & galaxy αλλα απο οτι ειδα στο needrom και xda κατι υπαρχει για να παιξουμε λιγο!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

@Chryssostomos

@greekman ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια παω να το παρω τωρα:p καιρο εχει που το ζαχαρωνω και ολο ψαχνω αν βρω κατι καλυτερο αλλα αν δεν κανω λαθος σε αυτα τα λεφτα τελικα δεν υπαρχει.

σιγουρα δεν περιμενω την υποστηριξη των nexus & galaxy αλλα απο οτι ειδα στο needrom και xda κατι υπαρχει για να παιξουμε λιγο!!

 

μια χαρά και είναι και η μαμά ρομ,απλά εμείς έχουμε το μικρόβιο!!

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παίζει 720p video.Bάλτε κωδικοποίηση hw στον mx και όχι hw+.Και mp4 1080 με sw κωδικοποίηση τα παίζει κανονικά.

 

Εχεις επιλέξει απο ρυθμίσεις --->προφιλ ήχου την ενίσχυση ήχου στα ακουστικά; Δίνει μια διαφορά στην ένταση του ήχου.Επισης υπάρχει και αυτός ο οδηγός για ενίσχυση του ήχου στα mtk http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=374049

Με βάση τον παραπάνω οδηγό πήγαινε στο audio-->headset mode--->max vol. και βάλε 160 -->set και ο ήχος θα δυναμώσει πάρα πολύ

 

ευχαριστώ για τις χρήσιμες οδηγίες!!

Δούλεψε μια χαρά!!

τώρα μπορώ να μπουκώνω τα ακουστικά από την ένταση....

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα σημερα το δευτερο zte το οποιο προοριζεται για το θειο μου.Το πηρα απο το to2c.com με ολα τα extra που ειχε δωρο.

Απλα θελω να αναφερω οτι εχω αμφιβολιες για την δευτερη ''αυθεντικη'' μπαταρια που δινει.Δεν εχει καμια σχεση με την μαμα του κινητου ως προς την εμφανιση. Τωρα ποσο θα κρατησει αυτο ειναι αλλο θεμα, περισσοτερο για backup την παραγγειλα.

Εσεις το εχετε προσεξει αυτο?Αν θελετε φωτογραφια να ανεβασω καποια στιγμη να δειτε διαφορες.

Ηρθε με την 1.05 την οποια την συγκρινα με του mini deal και ειναι ιδια.

Handsfree χρησιμοποιω απο SE model HPM-60J ηταν τα πιο δυνατα σε σχεση με αλλα που δοκιμασα..αλλα και παλι δεν τρελενεσαι,δεν εχουν κουμπι για να απαντας/τερματιζεις κλησεις. Αυτα που στειλανε μαζι δεν τα εχω δοκιμασει ακομα να δω αν δουλευουν σωστα, αυτο θα το δει ο θειος μου σε κανα δυο μερες που θα του το παραδωσω πειραγμενο:p

Edited by panos_1986
Link to comment
Share on other sites

Θανάση αν μπορείς δοκίμασε και τα ακουστικά απο το w7s.Θα δεις ότι έχουν αυτό το βάθος που λες.Προσωπικά τα μόνα ενσύρματα ακουστικά που βρήκα μέχρι στιγμής να έχουν κανονικό ήχο (χωρίς ωστόσο να παίζει το κουμπί) είναι αυτά τα κινέζικα μάρκας suoge που πήρα απο το πανηγύρι

Τα ειχα δοκιμασει στο πρωτο zte που πηρα για εναν φιλο μου, αν θυμαμαι καλα δεν λειτουργουσε το μικροφωνο.

Της επομενες μερες θα ερθουν τα ακουστικα που πουλαει το to2c, θα δοκιμασω να δω αν δουλευουν σωστα και θα γραψω εδω, για την ποιοτητα ηχου δεν ειμαι γνώστης....:)

Προσωπικα δεν βαζω ποτε ακουστικα απλα επιδη ψαχνουν τα παιδια και προτεινουν συμβατα ακουστικα τα βρηκα μπροστα μου και τα δοκιμασα.

 

@gil_aok για να δεις την αυτονομια του τηλεφωνου βαλε μια εφαρμογη μπαταριας οπως αυτη https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gsamlabs.bbm φορτησε 100% και κανε την χρηση που κανεις και οταν φτασει σε χαμιλο ποσοστο βγαλε φωτογραγιαανεβασε φωτογραφια με τα αποτελεσματα για να δουμε και εμεις οι περιεργοι :) σημαντικο ειναι να γραψεις το ποσοστο φωτεινοτητας.

 

@panos_1986 τα δυο τηλεφωνα που εχω παρει μεχρι στιγμης τα εχω παρει με δευτερη μπαταρια και ειναι ολες ιδιες, αν θες ανεβασε φωτογραφια για να δουμε την δευτερη μπαταρια.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

παιδες το show recent apps που το βρισκω? (στο gravitybox βρηκα να το ενεργοποιησω)

υπαρχει ομως και official στο κινητο? φοραω την 1.0.5 για την ωρα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχθες παρελαβα το κινιτο απο mini deal αψογο ειναι καλυτερο απο οτι περινενα δεν εχει κανενα προβλημα ολα λειτουργουν ρολοι.
Link to comment
Share on other sites

αυτο ηξερα και εγω αλλα δεν ανταποκρινεται... δεν κανει κατι.. :wacko:

Προσπάθησε να το πατήσεις λιιιιγο πιο πάνω απο εκει που πατάς κανονικά το μονό κλικ.Και η διαφορά που θα δεις με την ρύθμιση του gravitybox ειναι ότι όταν ανοίξει αυτή η λίστα πάνω δεξιά (ή όποια άλλη θέση επιλέξεις) εμφανίζονται 3 γραμμές που αν τις πατήσεις,σβήνουν με την μία όλες οι ανοιχτές εφαρμογές και δε χρειάζεται να τις "σπρώχνεις" μια-μια

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε να το πατήσεις λιιιιγο πιο πάνω απο εκει που πατάς κανονικά το μονό κλικ.Και η διαφορά που θα δεις με την ρύθμιση του gravitybox ειναι ότι όταν ανοίξει αυτή η λίστα πάνω δεξιά (ή όποια άλλη θέση επιλέξεις) εμφανίζονται 3 γραμμές που αν τις πατήσεις,σβήνουν με την μία όλες οι ανοιχτές εφαρμογές και δε χρειάζεται να τις "σπρώχνεις" μια-μια

 

οοοοοοοοοοοοοχχχ!! εχεις απολυτο δικιο.. ενα τσικ πιο πανω θελει... thx!! :)

Link to comment
Share on other sites

Επίσης να πω ότι για όποιον χρησιμοποιεί την προεπιλεγμένη οθόνη κλειδώματος,αν θέλει να έχει άμεση πρόσβαση στην μπάρα ειδοποιήσεων (να κατεβαίνει χωρίς να ξεκλειδώνει πρώτα το κινητό,χρήσιμο προσωπικά για μένα) μπορει να πάει στο gravitybox--->lockscreen tweaks--->statusbar lock policy--->unlock if keyguard insecured
Link to comment
Share on other sites

Επιτελους βγηκε παραμετρος για να ξυπνα το τηλ απο τα volume keys! X-posed additions module του x-posed ειναι:)

Καλημέρα, μπορείς να δώσεις περισσότερες λεπτομέρειες για το πώς το κάνουμε αυτό? είναι κάποια ρύθμιση μέσα απο το gravity box?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες. Πήρα χθες το τηλέφωνο επιτέλους zte v967 μετά από 25 ημέρες αναμονή αλλά έχω ένα πρόβλημα. Όταν έχω εισερχόμενη κλήση ενώ έχω περάσει τις επαφές στο τηλέφωνο, δεν μου εμφανίζει το όνομα της επαφής της εισερχόμενης κλήσης παρα μόνο το νούμερο. Όταν τις ψάχνω εγώ για να πάρω τηλέφωνο προφανώς τις εμφανίζει κανονικά.Έχει αντιμετωπίσει κανείς το πρόβλημα αυτό;
Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως ξερει κανενας να μου πει γιατι το gravity box δεν μου δουλευει?? οταν παει να ανοιξει μου βγαζει μηνυμα οτι το system framework not responding ,να σας πω οτι επδει περιμενω τη καρτα μνημης απο ebay δεν εχω βαλει καρτα μνημης και ο χωρος που μου απεμεινε ειναι μονο 67mb. ευχαρστω!!:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως ξερει κανενας να μου πει γιατι το gravity box δεν μου δουλευει?? οταν παει να ανοιξει μου βγαζει μηνυμα οτι το system framework not responding ,να σας πω οτι επδει περιμενω τη καρτα μνημης απο ebay δεν εχω βαλει καρτα μνημης και ο χωρος που μου απεμεινε ειναι μονο 67mb. ευχαρστω!!:)

Το Xposed framework το εβαλες ? http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1574401

αν το εχεις βαλει πας σε αυτο > modules> και τικαρεις το gravity box

Καλημέρα παίδες. Πήρα χθες το τηλέφωνο επιτέλους zte v967 μετά από 25 ημέρες αναμονή αλλά έχω ένα πρόβλημα. Όταν έχω εισερχόμενη κλήση ενώ έχω περάσει τις επαφές στο τηλέφωνο, δεν μου εμφανίζει το όνομα της επαφής της εισερχόμενης κλήσης παρα μόνο το νούμερο. Όταν τις ψάχνω εγώ για να πάρω τηλέφωνο προφανώς τις εμφανίζει κανονικά.Έχει αντιμετωπίσει κανείς το πρόβλημα αυτό;

Πιστευω η ποιο ευκολη λυση ειναι να βαλεις Xposed framework και gravity box, στο gravity box > general fixes> και τικαρεις το Fix caller ID for phone.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Αμα το ξυπνατε συνεχεια απο τα κουμπια Volume θα χαλασουν αυτα μετα. Βαλτε το Automaton να το ξυπνατε απο αερος!

 

Γιατί το power button τόσο εύκολα χαλάει;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω η ποιο ευκολη λυση ειναι να βαλεις Xposed framework και gravity box, στο gravity box > general fixes> και τικαρεις το Fix caller ID for phone.

καλησπερα. Εχω κ εγω το προβλημα με την αναγνωριση.

έκανα το fix caller id for phone, μου ζητάει να σβήσω όλες τις επαφές κ να τις ξαναπεράσω μετά το reboot.

Επίσης, μετά την εγκατάσταση του gravitybox, To ExDialer έπαψε να λειτουργεί.

Σας ευχαριστώ όλους για την πολύτιμη βοήθειά σας :)
Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως ξερει κανενας να μου πει γιατι το gravity box δεν μου δουλευει?? οταν παει να ανοιξει μου βγαζει μηνυμα οτι το system framework not responding ,να σας πω οτι επδει περιμενω τη καρτα μνημης απο ebay δεν εχω βαλει καρτα μνημης και ο χωρος που μου απεμεινε ειναι μονο 67mb. ευχαρστω!!:)

 

καλησπερα. Εχω κ εγω το προβλημα με την αναγνωριση.

έκανα το fix caller id for phone, μου ζητάει να σβήσω όλες τις επαφές κ να τις ξαναπεράσω μετά το reboot.

Επίσης, μετά την εγκατάσταση του gravitybox, To ExDialer έπαψε να λειτουργεί.

Τι?? :worry: , δεν μου ζητησε ποτε να διαγραψω επαφες, μονο μια επανεκκινηση.

Εχω gravitybox και ExDialer και δεν εχω κανενα προβλημα.

 

Περιεργα πραγματα σου ετυχαν :worry:

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Θανάση και σε μένα το μήνυμα που βγάζει ειναι για διαγραφή των επαφών μετά το reboot.Δες την εικόνα

Γιατί το power button τόσο εύκολα χαλάει;

Προσωπικά βρίσκω άβολη την θέση του.Θα το προτιμούσα στα πλάγια

καλησπερα. Εχω κ εγω το προβλημα με την αναγνωριση.

έκανα το fix caller id for phone, μου ζητάει να σβήσω όλες τις επαφές κ να τις ξαναπεράσω μετά το reboot.

Επίσης, μετά την εγκατάσταση του gravitybox, To ExDialer έπαψε να λειτουργεί.

Ο exdialer σου πετάει σφάλμα ή δεν ανοίγει καθόλου; Απεγκατάσταση και επανεγκατάσταση δοκίμασες;

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και παλι με μια ερωτηση ;)

 

επειδη σκεφτομαι να βαλω μια καρτα απο καρτοκινητο και μια για data, θα δουλευουν και οι 2 σε 3G;

ρωταω γιατι καπου πηρε το ματι μου οτι η μια θα δουλευει 2G.

 

 

και μια πιο μικρουλα ερωτησουλα:O

 

πηρε κανεις καποια απο τις δερματινες θηκες που δινει τι to2c;

 

γιατι την 8αρα μινι καρτα που δινει δωρο μπορω να την παρω και απο το e-shop με τα ιδια και λιγοτερα χρηματα

http://www.e-shop.gr/product?id=PER.549171

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Με την default ρομ της zte 1.03 ή 1.05 το 3g δουλεύει μόνο στην πρώτη κάρτα.Για 3g εναλλάξ σε όποια σιμ θες πρέπει να βάλεις την smart rom
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...