Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν του κανει restart(ουτε εμενα το εκανε)απλως χανει τις sim και ζηταει το pin για να ενεργοποιηθουν.Μια φορα το ειχα στα χερια μου και το κοιταγα και ξαφνικα χανεται το σημα(μπαρες)μου βγαζει το χ και μετα μου πεταει το αριθμολογιο για να βαλω το pin,εντελως κουφο!

Οταν ξαναπερασα την rom δεν μου το ξαναεκανε

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οπως ακριβως το περιγραφει ο thanasiss γινεται, απλα προσπαθω να αποφυγω το φλασαρισμα γιατι βαριεμαι να ξαναπερναω τα backup..
Link to comment
Share on other sites

Οπως ακριβως το περιγραφει ο thanasiss γινεται, απλα προσπαθω να αποφυγω το φλασαρισμα γιατι βαριεμαι να ξαναπερναω τα backup..

 

Αυτα νομιζω ειναι δικαιολογιες... αν θελεις να λειτουργει σωστα πρεπει να το κανεις....

Edited by kost1980
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως μπορώ να αυξησω την ένταση στα hands free? ????

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=374049

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Φλασαρα την τελευταια max flavour αλλα δεν μπορω να κανω το GravityBox να δουλεψει, ειχα διαβασει παλιοτερα οτι ειχε θεμα με την συγκεκριμένη ROM, ισχυει ακομα?
Link to comment
Share on other sites

Την τελευται βδομαδα εχει αρχισει και κανει νερα ο κινεζος, στα καλα καθουμενα κλεινει και τις 2 SIM και ζητάει PIN, το οποιο γινεται και σε standby χωρις να το καταλαβαίνω και ουσιαστικά να ειμαι χωρις τηλεφωνο.

 

Ειμαι με την 1.0.5 minideal, εχει παρουσιαστει σε καποιον αλλο κατι παρόμοιο?

 

 

Και σ΄εμένα μου το έχει κάνει πάνω απο 5 φορές τις τελευταίες 10 ημέρες ενώ πρίν ήταν απροβλημάτιστο. Ξαφνικά κλείνει τις 2 sim και ζητάει pin.

 

Επίσης τώρα τελευταία όταν μιλάω στο τηλέφωνο και μετακινούμαι πολλές φορές χάνει το σήμα και διακόπτει την συνομιλία. Δεν ξέρω αν είναι θέμα δικτύου ή τηλεφώνου αλλά δεν το είχα αυτό το πρόβλημα πριν.

 

Υποθέτω πως αν αλλάξω την rom (έχω την minideal 1.0.5 ) ίσως λυθούν αυτά τα θέματα. Γνωρίζει κανείς κάτι;

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδια,

είμαι νέος εδώ οπότε συγγνώμη αν γράφω σε λάθος σημείο. Ήθελα μια μεγάλη εξυπηρέτηση απο κάποιο μέλος αν είναι δυνατόν, έχω το zte v967s και η μπαταρία μου έχει χαλάσει, έχω ήδη παραγγείλει απο aliexpress αλλα επειδη θα έρθει σε 45-60 μέρες και δεν είμαι σίγουρος αν φταίει μόνο η μπαταρία, υπάρχει κάποιο μέλος που θα μπορούσε να με εξυπηρετήσει ? να βρισκόμασταν 5 λεπτα να δοκίμαζα τη δική του μπαταρία να δω αν θα ανοίξει το κινητο ? μένω στο ελληνικό αττικης αλλά αν δεν υπάρχει κάποιος εδω κοντά έρχομαι και με μετρό όπου μου πείτε.

ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγγνώμη για το offtopic.

Link to comment
Share on other sites

Και σ΄εμένα μου το έχει κάνει πάνω απο 5 φορές τις τελευταίες 10 ημέρες ενώ πρίν ήταν απροβλημάτιστο. Ξαφνικά κλείνει τις 2 sim και ζητάει pin.

 

Επίσης τώρα τελευταία όταν μιλάω στο τηλέφωνο και μετακινούμαι πολλές φορές χάνει το σήμα και διακόπτει την συνομιλία. Δεν ξέρω αν είναι θέμα δικτύου ή τηλεφώνου αλλά δεν το είχα αυτό το πρόβλημα πριν.

 

Υποθέτω πως αν αλλάξω την rom (έχω την minideal 1.0.5 ) ίσως λυθούν αυτά τα θέματα. Γνωρίζει κανείς κάτι;

Δεν χρειαζεται να την αλλαξεις,μονο να την ξαναπερασεις

Link to comment
Share on other sites

Εαν δεν θες να πας σε καποια custom ROM κανεις ενα factory reset και θα εισαι ενταξει, εγω περασα την max flavour για αλλαγη και μεχρι τωρα δεν εχει ξαναπαρουσιασει το προβλημα
Link to comment
Share on other sites

O. K. Ευχαριστώ για όλες τις απαντήσεις επειδή κατά τα άλλα δεν έχω αλλά προβλήματα με την mini deal Θα κάνω πρώτα Factory reset ή να την ξαναπεράσω για να δω αν λυθεί το πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εδώ και αρκετό καιρό από το ηχείο που ακούγεται η φωνή του συνομιλητή ακούγεται ένα ενοχλητικό τρίξιμο. Σε βαθμό κάποιες φορές να μην ακούω καθαρά τον συνομιλητή. Το έχει κανένας άλλος αυτό ;
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμενα το ίδιο αλλά όχι σε τόσο μεγάλο βαθμό. Πάντως είναι πολύ ενοχλητικό... Όπως το κόβω νομίζω ότι ειναι hardware το πρόβλημα, σαν να μην κάνει κάτι καλά επάφή.. έτσι το "νοιώθω"..

τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

απενεργοποιηστε το 3g και ξαναδοκιμαστε.Εμενα σταματαει εντελως αυτος ο ηχος.Δεν το κανει παντα,ειναι αναλογα το σημα και με την κεραια του παροχου
Link to comment
Share on other sites

Το 3g το έχω απενεργοποιήσει. Το πρόβλημα μου φαίνεται και μένα hardware σαν να τρίζει το πλαστικό ή η το πλεγμα που έχει μπροστά το ηχείο.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πάω για άλλη μπαταρία. Η τα φαγε τα ψωμιά της η κάτι παίχτηκε επειδή έχω να κλείσω την συσκευή κάνα μήνα και το φορτίζω όπως να ναι
Link to comment
Share on other sites

Αγοραστηκε σημερα bluetooth handsfree nokia bh-118 και εχω το εξης προβλημα.Οταν ειναι 3g η συσκευη ακουω τον αλλον(το ιδιο και αυτος)με το κλασσικο χρου χρου που κανει,δηλαδη ουτε τον ακουω ουτε με ακουει.Οταν τερματισω την κληση η συσκευη χανει την sim και μου ζηταει ξανα τον κωδικο(δεν κανει restart).Οταν η συσκευη ειναι σε gsm mode δουλεουν ολα τελεια.Το bluetooth το δοκιμασα σε zet v965 και παιζει μια χαρα σε 3g,οποτε το προβλημα ειναι μαλλον στην δικη μου συσκευη.Εχετε αντιμετωπισει τετοιο προβλημα,υπαρχουν τιποτα ρυθμισεις που μπορω να κανω?Δυστηχως τα μαγαζια δεν ανοιγουν τις συσκευες για να κανεις live test οποτε το αγοραζεις και αν δεν κανει τον πινεις...εγω εκανα την δοκιμη μπροστα του λεγοντας του απο πριν οτι υπαρχουν τετοια προβληματα,εκεινος βεβαια το αρνηθηκε αλλα οταν το ειδε με τα ματια του δεν μιλησε.Με τα πολλα μου προτεινε να μου δωσει τα λεφτα πισω αλλα τι να τα κανω αφου θελω Bluetooth.Σε καποιες συσκευες samsung(handsfree)ξερω οτι η εταιρια κανει upgrade το firmware για το Nokia δεν ηξερε να μου πει(την Δευτερα λεει θα μιλησει με το service).

Οποια βοηθεια καλοδεχουμενη...

Σκεφτομαι μηπως βαλω αλλη rom(εχω minideal 1.0.5)αλλα δεν ξερω αν ειναι θεμα της rom αστε που ειναι ευχαριστημενος με αυτην.

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα τρωει κατι σκαλωματα,του στυλ,εχω το κινητο συνδεδεμενο με το φορτιστη και δν φορτιζει καθολου το κινητο,ειτε μενει κολλημενο το ποσοστο της μπαταριας.Ευτυχως οταν του κανω ενα restart λυνεται το προβλημα.(μια φορα το τριμηνο να εμφανιζεται το προβλημα ).Ισως το παθαινει αμα το φορτιζεις πολλες φορες την εβδομαδα για λιγο,χωρις να φτασει στο 100% η μπαταρια. Edited by Tr2n
Link to comment
Share on other sites

όλες μου οι επαφές είναι αποθηκευμένες σε μορφή 6987654321

και είναι όλες αποθηκευμένες στο gmail μου

όταν με παίρνουν τηλέφωνο εμφανίζεται ο αριθμός αλλά όχι η επαφή

παρόλο που ο αριθμός είναι αποθηκευμένος

μερικές(5-6) τις εμφανίζει παρόλο που είναι χωρίς το +30

άμα αλλάξω την επαφή σε +306987654321 την εμφανίζει μια χαρά

παλιά τις εμφάνιζε μια χαρά χωρίς να χρειάζεται να βάλλω το +30 από μπροστά

τι μπορεί να φταίει?

 

επίσης επειδή έχω καιρό να παρακολουθήσω τις εξελίξεις σε custom roms

μπορεί κάποιος να μου πει συνοπτικά τι παίζει αυτό τον καιρό?

Link to comment
Share on other sites

για τις επαφές μπορείς να βάλεις χειροκίνητα το +30 η να κατεβάσεις το number fixer και να το κάνει αυτό..
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

το έκανα με το number fixer αλλά τώρα δεν

αναγνωρίζει τους αριθμούς όταν είναι χωρίς

το +30 :P

πρώτη φορά μου συμβαίνει κάτι τέτοιο...

κάποια άλλη ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όχι ότι είναι μεγάλο πρόβλημα, αλλά το παρατήρησα και είπα να το καταγράψω και να μου πέιτε σκέψεις.

Στην εφαρμογή snapchat το κινητό δεν με αφήνει να τραβήξω κανονικά βίντεο. Με αφήνει απο τα 5-6 δευτερόλεπτα που κανονικα μπορείς, να τραβήξω μόνο 2-3 δευτερόλεπτα βίντεο.Χρησιμοποιεί κανείς την εφαρμογή?'Εχει κανείς αντίστοιχο πρόβλημα? Την AOSP έχω.

Link to comment
Share on other sites

Ευχάριστα νέα..

 

Νέα cyanogen Rom με Android 4.3. Βέβαια θέλει δουλειά ακόμα..

 

http://www.needrom.com/mobile/cyanogen-mod-10-2-beta-2/

Edited by anikologr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...