Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η πρωτες rom 4.4 για mtk6589 κινητά.οποτε σε κάνα μήνα θα έχουμε νέες rom "http://www.gizmochina.com/2014/03/10/finally-android-4-4-kitkat-is-available-for-mediatek-mt6589-chipset/"
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τότε να την περάσεις με flashtools. Η μέθοδος περιγράφετε εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372405

Rom για να περάσεις με flashtools ζήτα από το minideal ή κάποιος που ξέρει να σου πει από κάπου να την κατεβάσεις. Κάπου θα υπάρχει.

Αν δεν βρεις κάπου τότε κάποιος που να έχει το τηλέφωνο πρέπει να κάνει ένα backup της Rom με Droid Tools και να την ανεβάσει κάπου για να την κατεβάσεις μετά. Η διαδικασία περιγράφετε εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372973

(Αν δεν βρεις κάπου μέχρι μεθαύριο θα μου έρθει ένα v967s και θα σου την κάνω εγώ τη διαδικασία με το backup)

 

Σε ευχαριστω παρα πολυ.

Θα δοκιμασω και θα σε ενημερωσω.

Σου ειμαι υποχρεος!

Link to comment
Share on other sites

Σαν ασχετος που ειμαι τωρα εμαθα για την λειτουργια mhl.την υποστηριζει το κινητο μας για προβολη ταινιων η YouTube σε LCD τηλεοραση?αν οχι υπαρχει αλλος τροπος?
Link to comment
Share on other sites

Σαν ασχετος που ειμαι τωρα εμαθα για την λειτουργια mhl.την υποστηριζει το κινητο μας για προβολη ταινιων η YouTube σε LCD τηλεοραση?αν οχι υπαρχει αλλος τροπος?

Ασύρματα μέσω miracast.το έχω σύνδεση με την 3d tv που έχει υποστήριξη αλλιως με miracast υsb έχει φτηνά κ καλά

Link to comment
Share on other sites

Ενας φιλος ειχε ακουμπησει πανω σ ενα τραπεζι το 967S και απο πανω του ενα Sony Xperia (η πλατη του Sony ακουμπουσε την οθονη του ΖΤΕ) και μετα απο λιγο οταν πηγε να τα πιασει,καιγαν και τα 2 και η μπαταρια του ΖΤΕ σχεδον ειχε σβησει.Απο τοτε η μπαταρια τελειωνει πολυ πιο γρηγορα (του κραταει μια μερα απο τις 3,πιο πριν).Υπαρχει καποια λυση να την επαναφερουμε?
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω δύο θέματα με το Νέο ZTE V967S μου:

1.Όταν το απενεργοποιώ (το σβήνω) και προσπαθήσω να το ξεκινήσω αμέσως ΔΕΝ ΞΕΚΙΝΑ. Βγάζω τη μπαταρία και τη ξαναβάζω και ξεκινά κανονικά.

Μήπως χρειάζεται να μεσολαβήσει κάποιος χρόνος από την απενεργοποίηση μέχρι την επανεργοποίηση ;;

2.Ταυτόχρονα με ένα φίλο μου αγοράσαμε το συγκεκριμένο μοντέλο. Όταν επικοινωνούμε μεταξύ μας αντιμετωπίζουμε το εξής πρόβλημα: όποιος από τους δύο καλέσει τον άλλο την στιγμή που μιλά στο μεγάφωνό του ακούγεται ένας οξύς ήχος σαν μικροφωνισμός. Ξέρετε κάτι ;;;;

Link to comment
Share on other sites

Όταν επικοινωνούμε μεταξύ μας αντιμετωπίζουμε το εξής πρόβλημα: όποιος από τους δύο καλέσει τον άλλο την στιγμή που μιλά στο μεγάφωνό του ακούγεται ένας οξύς ήχος σαν μικροφωνισμός. Ξέρετε κάτι ;;;;

 

έχω το ίδιο πρόβλημα και δε λύθηκε με αλλαγή rom!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι με miui εδω και πολυ καιρο και θελω να κανω μια αλλαγη. Ποια θεωρειται καλυτερη rom για το κινητο μας αυτη την περιόδο? Ευχαριστω!

 

edit: Εχω βάλει την aosp τελικα να την δοκιμασω για λιγο. Εχει δοκιμασει κανεις αν αλλαζει το dpi&fonts σε αυτη τη ρομ?

Edited by PAN_10
Link to comment
Share on other sites

εχω αγορασει την automaton pro και την smart cover pro και καμια απο τα 2 προγραμματα οταν κλεινει το κινητο και το ξανα ανοιγω δεν φορτωνει το προγραμμα αυτοματα... ενω εχω ενεργοποιημενο να ανοιγουν αυτοματα... υπαρχει καποιο μυστικο... ενω παλιοτερα γινοταν ξαφνικα μια μερα σταματησε...
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να κανω μια ερωτηση..σαν πρωην κατοχος του απλα απιστευτου κινητου που υπαρχει για το θεμα πυξιδα..οταν το ειχα παρει το εργαλειο ελεγε στα specs απο minideal και γενικα οτι ΔΕΝ υποστιριζει!τωρα θελοντας να παρω ενα ακομη βλεπω ξαφνικα οτι υποστιριζει e-compass και υπαρχει και σε λευκο!υποστιριζει η οχι?το εχει δοκιμασει κανεις?
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Υπαρχει καποιος τροπος να αφαιρεσω καποια γλωσσα απο το τηλεφωνο, γιατι βλεπω το -macedonia- και με πιανει αναγουλα?
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος μεσω gravity να ανοιγω το notification&quick settings και στην lockscreen?γιατι στην aosp δεν το κανει. Επισης υπαρχει τροπος να μην κανει το πηδημα στο τελος καθε σελιδας στις ρυθμισεις, στον browser?(δεν ξερω αν λεω σωστα οποιος εβαλε aosp θα καταλαβει )
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος μεσω gravity να ανοιγω το notification&quick settings και στην lockscreen?γιατι στην aosp δεν το κανει. Επισης υπαρχει τροπος να μην κανει το πηδημα στο τελος καθε σελιδας στις ρυθμισεις, στον browser?(δεν ξερω αν λεω σωστα οποιος εβαλε aosp θα καταλαβει )

 

bounce effect λεγεται αυτο και απο οτι ειχα κοιταξει παλιοτερα νομιζω δεν αλλαζει γτ ειναι μερος της ρομ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Υπαρχει καποιος τροπος να αφαιρεσω καποια γλωσσα απο το τηλεφωνο, γιατι βλεπω το -macedonia- και με πιανει αναγουλα?

 

Χαχαχα αυτά είναι...

Δε μιλάς σοβαρά, έτσι; :rotfl:

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος μεσω gravity να ανοιγω το notification&quick settings και στην lockscreen?γιατι στην aosp δεν το κανει. Επισης υπαρχει τροπος να μην κανει το πηδημα στο τελος καθε σελιδας στις ρυθμισεις, στον browser?(δεν ξερω αν λεω σωστα οποιος εβαλε aosp θα καταλαβει )

 

Λογικά πρέπει να υπάρχει γιατί στη miui που έχω αυτό γίνεται.

 

Το άλλο που λες πρεπει να είναι bug του στο browser γιατί μου το κανει στο ταμπλέτ που είναι aosp 4.2.2

Link to comment
Share on other sites

Λογικά πρέπει να υπάρχει γιατί στη miui που έχω αυτό γίνεται.

 

Το άλλο που λες πρεπει να είναι bug του στο browser γιατί μου το κανει στο ταμπλέτ που είναι aosp 4.2.2

 

 

Και γω miui ειχα και το κανε τωρα δεν βρισκω κατι.ηταν πολυ πληρες η miui τελευταιες αναβαθμισεις ομως δεν πηγαινε τοσο καλα και ειπα να δοκιμασω κατι καινουριο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Υπαρχει καποιος τροπος να αφαιρεσω καποια γλωσσα απο το τηλεφωνο, γιατι βλεπω το -macedonia- και με πιανει αναγουλα?

 

Όντως έκανες μόλις αυτό το κόμεντ? Και στην τελική πόσες φορές βλέπεις τις γλώσσες?

Link to comment
Share on other sites

:lol:παιδια εαν το παραγγειλω τωρα απο geekbuying/minideal το θελω για την ανηψια μου 17 χρονων για να μην παω σε καποιο "ανωνυμο" κινεζικο.

εχει βγαλει κανενα θεμα -προβλημα?

για να μην μην τα ακουσω που θα ειναι απο κινα.

μηπως ειναι χοντρο/βαρυ για κοριτσι 17χρονο?που θελει κατι "ωραιο" γιατι ολες οι φιλες τις εχουν η iphone η samsung :lol:

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

Απαντηση:

Προς GiO_K=Αρκετα σοβαρα.

Προς Slester=Μονο που εχω στο μυαλο μου φτανει ,δεν χρειαζεται και να το βλεπω.

Link to comment
Share on other sites

:lol:παιδια εαν το παραγγειλω τωρα απο geekbuying/minideal το θελω για την ανηψια μου 17 χρονων για να μην παω σε καποιο "ανωνυμο" κινεζικο.

εχει βγαλει κανενα θεμα -προβλημα?

για να μην μην τα ακουσω που θα ειναι απο κινα.

μηπως ειναι χοντρο/βαρυ για κοριτσι 17χρονο?που θελει κατι "ωραιο" γιατι ολες οι φιλες τις εχουν η iphone η samsung :lol:

 

Αν ψαξεις λιγο πιο πισω, θα δεις οτι απο τ,α σχολια προκυπτει πως προκειται για μια απο τις πιο αξιοπιστες, απροβληματιστες και με μεγαλη υποστηριξη συσκευες.

ΟΜως θεωρω οτι εχουν πλεον κυκλοφορησει νεωτερα μοντελα, επισης αξιοπιστα και σε καλυτερη τελικη τιμη.

Για το θεμα μεγεθους, αυτο ειναι θεμα γουστου και μεγεθους παλαμης. Μην ξεχναμε οτι προκειται για πενταιτζο κινητο. ΠΙστευω ομως οτι θα το συνηθισει ευκολα και μετα δεν θα θελει να κατεβει σε ιντζες, οπως οι περισσοτεροι.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

:lol:παιδια εαν το παραγγειλω τωρα απο geekbuying/minideal το θελω για την ανηψια μου 17 χρονων για να μην παω σε καποιο "ανωνυμο" κινεζικο.

εχει βγαλει κανενα θεμα -προβλημα?

για να μην μην τα ακουσω που θα ειναι απο κινα.

μηπως ειναι χοντρο/βαρυ για κοριτσι 17χρονο?που θελει κατι "ωραιο" γιατι ολες οι φιλες τις εχουν η iphone η samsung :lol:

 

Το κινητό είναι αντικειμενικά ογκώδες λόγω της μεγάλης του μπαταρίας. Δεν θα σου το πρότεινα για κοπέλα. Καλύτερα να κοιτάξεις κάποιο άλλο μοντέλο αν όχι σε μικρότερες ίντσες, τότε σίγουρα πιο λεπτό.

Link to comment
Share on other sites

εννοειται πως δεν συστηνεται για κοπελια!! ειναι αρκετα μεγαλο βαρυ και χοντρο το κινητο ακομα και για τα δικα μου τα χερια (αν και το συνηθισα σχεδον αμεσως παρολο που δεν ποτε δεν επαψε σε σχεση με το desire x φιλου να μου φαινεται θηριο...) θα προτεινω κατι σαν to lenovo s820 το οποιο ειναι ομορφο ελαφρυ και λεπτο (και στα 140 ευρω)
Link to comment
Share on other sites

Απαντηση:

Προς GiO_K=Αρκετα σοβαρα.

Προς Slester=Μονο που εχω στο μυαλο μου φτανει ,δεν χρειαζεται και να το βλεπω.

 

Αρκετά κιόλας, μάλιστα.

Δηλαδή έχεις το κινητό στο χέρι και σκέφτεσαι ότι κάπου στις ρυθμίσεις υπάρχει γλώσσα χώρας που αναφέρεται ως Macedonia;

Κρατιέμαι, κρατιέμαι.... Αλλά τελικά :rotfl:

(Δεν κοροϊδεύω ε. Απλά είναι λίγο θεϊκό το "πρόβλημα" που...αντιμετωπίζεις. :lol:)

 

Για να απαντήσω και λίγο ontopic: χωρίς να είμαι κανας ειδικός, δεν το κόβω να γίνεται αυτο που ζητάς.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...