Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η Max Smart αναφέρεται ότι είναι version 4.3, όμως αυτό είναι λάθος.

 

Εάν κάποιος ανοίξει το αρχείο build.prop θα παρατηρήσει τις εξής εγγραφές:

ro.build.version.sdk=17 (API level 17 = 4.2.x)

ro.build.id=JOP40D (JOP40D = android-4.2.1_r1)

ro.build.description=ztenj89_we_jb2-user 4.2.1 JOP40D eng.root.20130716.165204 release-keys

ro.build.fingerprint=ZTE/P188F07/P188F07:4.2.1/JOP40D/20130716.165204:user/release-keys

ro.build.version.release=4.3 (εδώ μπορεί να γράψουμε ότι θέλουμε, αυτό είναι μια πληροφορία μόνο για το about στο κινητό, μπορείς να γράψεις ότι θες π.χ 4.4, δεν σημαίνει όμως ότι η έκδοση είναι 4.3 ή 4.4 )

 

Προφανώς ξέρεις κάτι περισσότερο... Πάντως τα μενού είχαν διαφορές κυρίως στον αισθητικό τομέα..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εμένα με την Max smart στις πρώτες φορές που το φόρτισα μου κράτησε 2 μέρες. Στην τελευταία μου κράτησε 6 μέρες έχω και screenshot
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει κανένας τώρα τελευταία το πρόβλημα με την κατανάλωση μπαταρίας από τις υπηρεσίες google. Όταν πάω στην μπαταρία δείχνουν ποσοστό περίπου 20%.λύνεται με το να κλείσεις την ανίχνευση τοποθεσίας απλά έλεγα μήπως υπάρχει καμία άλλη λύση...

Χρησιμοποιώ την flavour

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πέρασα την πρότελευταία miui και δεν εμφανίζεται το όνομα της επαφής σε εισερχόμενα μηνύματα ή κλήσεις. Έχει κανείς καμια ιδεά;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πέρασα την πρότελευταία miui και δεν εμφανίζεται το όνομα της επαφής σε εισερχόμενα μηνύματα ή κλήσεις. Έχει κανείς καμια ιδεά;

 

εγκατεστησε xposed μετα το gravity box και απο εκει εχει μια επιλογη η οποια φτιαχνει το +30 γιατι συνηθως αυτο φταιει και για τις επαφες και για τα μυνηματα

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

εγκατεστησε xposed μετα το gravity box και απο εκει εχει μια επιλογη η οποια φτιαχνει το +30 γιατι συνηθως αυτο φταιει και για τις επαφες και για τα μυνηματα

νομιζω οτι xposed και miui μαζι δεν δουλευουν. υπαρχει αλλη εφαρμογη με παρομοια λειτουργια. για ψαξτο λιγο

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι xposed και miui μαζι δεν δουλευουν. υπαρχει αλλη εφαρμογη με παρομοια λειτουργια. για ψαξτο λιγο

 

δεν διαβασα για miui δικο μου λαθος

ειναι το wsm tools που δουλευει σε miui και απο εκει κανεις εγκαταση το mi tools,βεβαια μπορεις να κανεις και εγκατασταση το pre-fixer που το ρυθμιζεις εσυ με +30 σε καθε επαφη

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

εβαλα την miui και προσπαθω απο τις επιλογες να βαλω να κανει κλησεις μονο απο την σιμ 1

το δεχεται αλλα οταν κανεις επαναφορα το τηλεφωνο χανεται η επιλογη και σε μεταφερει παλι στην επιλογη always

επισεις ρυθμιζοντας την επιλογη να καλει μονο απο την σιμ 1 (π.χ) ο dialer εχει ενεργοποιημενα και τα δυο πληκτρα επιλογης σιμ

υπαρχει καποια ρυθμιση για να διορθωθει αυτο η ειναι προβλημμα της ρομ??????

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως αλαζουμε την εικονα στην αρχη του boot πριν το animation; Ειχα δοκιμασει μια ρομ και αντι του ζτε βγαζει κατι κινεζικα τωρα, οποια ρομ και να φλασαρω.
Link to comment
Share on other sites

Θελω να περασω αγγλικο ρεκοβερυ μιας και εχω στα κινεζικα.

Πριν το τολμησω ομως θελω να βεβαιωθω οτι δεν θα εχω καποιο προβλημα με τις εφαρμογες που εχω ηδη εγκατεστημενες η με το ροοτ της συσκευης.

Γνωριζει καποιος?

Θα ακολουθησω τις οδηγιες που αναφερονται στα τεχνικα θεματα της πρωτης σελιδας

 

Μολις εγινε! Χωρίς κανενα προβλημα και ο ασθενης επεζησε!:rolleyes:

Αντε να προχωρησω τωρα και σε μπακαπ! :cry:

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Μολις εγινε! Χωρίς κανενα προβλημα και ο ασθενης επεζησε!:rolleyes:

Αντε να προχωρησω τωρα και σε μπακαπ! :cry:

Παρε ενα πληρες στην καρτα sd,οποτε οτι και να γινεις επαναφερεις ευκολα.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως αλαζουμε την εικονα στην αρχη του boot πριν το animation; Ειχα δοκιμασει μια ρομ και αντι του ζτε βγαζει κατι κινεζικα τωρα, οποια ρομ και να φλασαρω.

 

Το ίδιο πράγμα είχα κάνει κι εγώ πριν λίγο καιρό. Μήπως έβαλες την εργοστασιακή ROM κι εμφανίζεται εκείνη η αηδία με τα πορτοκαλί κινέζικα γράμματα; Και μετά όταν φλασάρεις άλλες ROM, το logo μένει ίδιο.

 

Μ' αυτό εδώ γίνεται φίλε μου:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1953726

Edited by GiO_K
Link to comment
Share on other sites

εβαλα την miui και προσπαθω απο τις επιλογες να βαλω να κανει κλησεις μονο απο την σιμ 1

το δεχεται αλλα οταν κανεις επαναφορα το τηλεφωνο χανεται η επιλογη και σε μεταφερει παλι στην επιλογη always

επισεις ρυθμιζοντας την επιλογη να καλει μονο απο την σιμ 1 (π.χ) ο dialer εχει ενεργοποιημενα και τα δυο πληκτρα επιλογης σιμ

υπαρχει καποια ρυθμιση για να διορθωθει αυτο η ειναι προβλημμα της ρομ??????

 

Μάλλον είναι πρόβλημα της ROM.... ακόμα κι αν ενεργοποιηθεί το airplane mode, μολις επανέλθεις σε κανονική λειτουργία πάλι χάνεται η προεπιλογή της SIM

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα . Έχει κανείς δοκιμάσει την εφαρμογή SD Maid που διάβασα ότι καθαρίζει κάποια άχρηστα αρχεία στο κινητό . Αν την έχει δοκιμάσει κανείς μπορεί να μου πεί εντυπώσεις αν είναι καλή ? ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα . Έχει κανείς δοκιμάσει την εφαρμογή SD Maid που διάβασα ότι καθαρίζει κάποια άχρηστα αρχεία στο κινητό . Αν την έχει δοκιμάσει κανείς μπορεί να μου πεί εντυπώσεις αν είναι καλή ? ευχαριστώ

 

Καλή είναι όπως και το clean master αρκεί να προσέξεις μην διαγράψεις τίποτα χρήσιμο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Να κάνω μια χαζή ερώτηση,μετα την ενοποίηση της μνημης,που διαλεγουμε να γινεται εγκατάσταση η εφαρμογές; Στην εσωτερική μνήμη ή στην sd?
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που είχα με τη μη εμφάνιση του ονόματος επαφής το έλυσα (με xposed και gravity box), παρόλο που έγραψαν κάποιοι φίλοι ότι δεν παίζει σε miui :p

 

Μια άλλη ερώτηση: τόσο με τη rom όπως ήρθε το κινητό, όσο και με την miui, όταν ακούω μουσική από τα ακουστικά, η ένταση είναι πάρα πολύ χαμηλή. Δυστυχώς μου αρέσει να ακούω μουσική δυνατά, σε βαθμό διάτρησης τυμπάνων ( :p ) και αυτό είναι ένα σημείο που με έχει ενοχλήσει λίγο (δε γίνεται να ακούς μέταλλο με χαμηλή ένταση). Και ναι μεν μου αρέσει να παίζει δυνατά, αλλά πχ στο λεοφωρείο και τέρμα να το έχω, ο περιβάλλον ήχος θα είναι πιο δυνατός. Δε νομίζω ότι είναι θέμα ακουστικών, γιατί τα ίδια είχα και στο Neo V και όταν το έβαζα τέρμα ξύπναγε και...πεθαμένος :p

Είναι όντως τόσο χαμηλή η ένταση, ή μου έχει ξεφύγει κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Για να ισχυει η εγγύηση του κινητου πρεπει να κάνουμε κατι εμεις; Να δηλώσουμε κάπου το κινητό η οτιδήποτε αλλο;

Το εχω απο τον Νοέμβριο και σήμερα το σκέφτηκα! Συγνώμη αν κανω χαζές ερωτήσεις! :p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Για να ισχυει η εγγύηση του κινητου πρεπει να κάνουμε κατι εμεις; Να δηλώσουμε κάπου το κινητό η οτιδήποτε αλλο;

Το εχω απο τον Νοέμβριο και σήμερα το σκέφτηκα! Συγνώμη αν κανω χαζές ερωτήσεις! :p

 

Καταρχην απο ποιο καταστημα εχει γινει η αγορα?Αλλοι δινουν 6 μηνες αλλοι 1 ετος.

Οχι δεν χρειαζεται να κανεις κατι αλλο εσυ.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

6μηνη εγγύηση δεν έχει; Ήδη έχασες 3 :p

(δεν γνωρίζω δυστυχώς, αγαπητή)

 

χαχαχα! Απο minideal το είχα παρει! Δεν ξερω ποσο χρονικό διαστημα εχει! Αν θυμάμαι καλα απο προηγούμενα ποστ 1 χρόνο μάλλον! Αχριαστη βέβαια να είναι,απλα απο περιέργεια ηθελα να μαθω αν χριαζεται να κανω κάποιες ενέργειες!

Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω στην sd.πειραζει?

Θεωρητικά όχι.Πρακτικά όμως μπορει κάποια στιγμή εντελώς ξαφνικά να αντιμετωπίσεις προβλήματα κάτω απο ορισμένες συνθήκες.πχ. Συνδέεις το κινητό στο pc ως αφαρούμενο δίσκο αποθήκευσης.Αν και πετάει το σχετικό μήνυμα το κινητό ότι μπορεί να σταματήσουν να λειτουργούν κάποιες εφαρμογές,συνήθως ειναι οκ.Ομως υπάρχουν περιπτώσεις όπου οι εφαρμογές που ειναι στην sd απο ρυθμίσεις--->εφαρμογές--->στην κάρτα sd "χτυπάνε" μετά απο την σύνδεση με το pc και χρειάζονται επανεγκάτασταση.Το ίδιο μπορεί να συμβεί αν για κάποιο λόγο το κινητό κολλήσει και χρειαστεί να βγάλεις μπαταρία για να κάνεις επανεκκίνηση ή ακόμη και μετά απο μια κανονική επανεκκίνηση.Επισης αν μια εφαρμογή έχει widget και τη μεταφέρεις στην sd το widget δε λειτουργεί.Γενικά χρήσιμη η λειτουργία αλλά κάποιες φορές δημιουργεί προβλήματα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...