Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχεις περασει τον φλας πλειερ?

Τον εχω κατεβασμενο στο κινητο αλλα δεν ξερω αν χρειαζεται να κανω καπιοα ρυθμισή η πως και αν περναει στον browser αν μπορεις να βοηθησεις ευχαριστω .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους,

Παρέλαβα κι εγώ χθες από minideal, όλα καλά!

Έχω 2 απορίες που όσο κι αν ψάχνω, δεν έχω βρει κάτι:

1. Τόσο με το default πληκτρολόγιο όσο και με το GO Keyboard που ήταν εγκατεστημένο δεν έχω ελληνικό T9 παρόλο που έχω επιλέξει τα ελληνικά. Πρέπει να κάνω κάτι επιπλέον;

2. Στο home screen υπάρχει ένα κενό (περίπου όσο μια σειρά) στο πάνω μέρος της οθόνης στο οποίο δεν μπορώ να σύρω κάποιο app ή widget. Αυτό είναι φυσιολογικό;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

βουρ για pandawill αυτο κοιτούσα τώρα!

Μεσημέρι παράγγειλα και εγώ και κάνοντας μερικές ώρες μετά chat για να ρωτήσω για τον τύπο φορτιστή, με το καλημέρα μου λένε ... να κοιτάξω άλλο κινητό!

 

Εν ολίγοις δεν έχουν κομμάτια, ούτε και για μένα. Δεν ξέρω αν τα παλικάρια προλάβαν παραπάνω... Μου είπαν αν θέλω να περιμένω μερικές μέρες (ό,τι νάναι)...

Link to comment
Share on other sites

Τον εχω κατεβασμενο στο κινητο αλλα δεν ξερω αν χρειαζεται να κανω καπιοα ρυθμισή η πως και αν περναει στον browser αν μπορεις να βοηθησεις ευχαριστω .

 

Μεσα απο το google πηγαινε ρυθμισεις περιεχομενου και ενεργοποιησε την μεταφραση.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε αν το κινητό υποστηρίζει MHL ή κάποιον άλλον τρόπο σύνδεσης μέσω HDMI; Και αν ναι, έχετε να προτείνετε κάποιο καλώδιο, με προτίμηση να υποστηρίζει παράλληλη φόρτιση;
Link to comment
Share on other sites

Δεν υποστηρίζει mhl αλλά μόνο miracast/wifi display.Kυκλοφορούν στο εμπόριο τηλεοράσεις που υποστηρίζουν miracast αλλά και στικάκια π.χ αυτό το έχω και λειτουργεί πολύ καλά με το v967s και άλλα mtk6589 κινητά.Βέβαια έχει μια μικρή καθυστέρηση στην μεταφορά της εικόνας και δε μπορείς π.χ. να παίξεις παιχνίδια δράσης αλλά για browsing και αναπαραγωγή βίντεο είναι άριστη λύση. Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

Έχω καταλήξει και πάλι στην συγκεκριμένη συσκευή, αυτή την φορά για μένα, την όποια έχω είδη πριν δύο μήνες αγοράσει για δώρο στον ανεψιό .

Το ζητούμενο είναι ότι σήμερα η τιμή της έχει τσιμπήσει προς τα πάνω στο « to2c – 175.99 $ » από όπου έγινε η προηγούμενη αγορά και δεν ξέρω αν αγοράζοντας το από το «pandawill - 147,99 $ » με αγγλικά και κινέζικα μόνο πάνω της κατά πόσο Θα είναι μία εύκολη διαδικασία να το κάνω root και να εγκαταστήσω Ελληνικά και Play Store.

Αξίζει για 28 $ να πειραματιστώ ?

 

Μεσημέρι παράγγειλα και εγώ και κάνοντας μερικές ώρες μετά chat για να ρωτήσω για τον τύπο φορτιστή, με το καλημέρα μου λένε ... να κοιτάξω άλλο κινητό!

 

Εν ολίγοις δεν έχουν κομμάτια, ούτε και για μένα. Δεν ξέρω αν τα παλικάρια προλάβαν παραπάνω... Μου είπαν αν θέλω να περιμένω μερικές μέρες (ό,τι νάναι)...

Παιδια ειχα το zte, πολλες φορες σκεφτομαι οτι εκανα λαθος που το πουλησα σε γνωστο και οχι σε φιλο ή συγγενη μου :(

Στο zte υπαρχει μεγαλη υποστηριξη απο την κοινοτητα ;)

Βλεπω οτι η τιμη εχει παρει την ανηφορα και δεν υπαρχει διαθεσιμοτητα.

 

Πριν λιγες ωρες πηρα στα χερια μου ενα Huawei G610S σε λευκο χρωμα. Στα γρηγορα.... εχει καλυτερη οθονη απο το zte και μπαταρια δειχνει να ειναι στα ιδια με το zte. Δεν ξερω τι υποστιριξη εχει απο την κοινοτητα σε rom κλπ, θα το ψαξω.

Θα γραψω της επομενες ημερες στο επισημο τοπικ του

 

Παλικαρια το ποστ μου δεν ειναι τρολλ, θα γραψω οτι βλεπω, δεν με πληρωνει καμια εταιρεια. Λεφτα δινουμε και θελουμε κατι καλο.

Οσοι εχετε το zte κρατηστε το οσο περισσοτερο μπορειτε.

 

Mod συγνωμη για το off topic :O απλα εγραψα για το λογο οτι δεν υπαρχει διαθεσιμοτητα στο Zte και κοπανανε στη τιμη.

 

edit: δεν το γραφω για να πατε ντε και καλα να παρετε το G610S, απλα δειτε εναλακτικες λυσεις.

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δεν υποστηρίζει mhl αλλά μόνο miracast/wifi display.Kυκλοφορούν στο εμπόριο τηλεοράσεις που υποστηρίζουν miracast αλλά και στικάκια π.χ αυτό το έχω και λειτουργεί πολύ καλά με το v967s και άλλα mtk6589 κινητά.Βέβαια έχει μια μικρή καθυστέρηση στην μεταφορά της εικόνας και δε μπορείς π.χ. να παίξεις παιχνίδια δράσης αλλά για browsing και αναπαραγωγή βίντεο είναι άριστη λύση.

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Θέλω να δοκιμάσω τις δυνατότητές του στο xbmc. Θα δοκιμάσω το στικάκι που προτείνεις.

Link to comment
Share on other sites

Υποστήριξη υπάρχει επειδή είναι ~ 8 μηνών συσκευή.

Κι αυτό στις πρώτες μέρες κυκλοφορίας του δεν είχε υποστήριξη.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά δεν κλειδώνει το GPS, πριν αργούσε και κλείδωνε μόνο οταν είχα wifi ή δεδομένα ανοιχτά. Αφού ! έβαλα μια μνήμη 16gb δεν κλειδώνει με τίποτα !!!!! ακολούθησα τον οδηγό και μετά το βήμα με το "EPO" στο "YGPS" πατάω "hot-> full -> AGPS restart" και γράφει Provider: gps enabled

Status: unavailable

TTFF: Counting

 

και αυτό συνεχίζει για μερικά λεπτά, δεν κλειδώνει.

 

Επίσης, όταν παω στο FasterGPS και επιλέγω Ευρώπη -> Ελλάδα το gps.conf που φτιάχνει που πάει ?

Link to comment
Share on other sites

Μεσα απο το google πηγαινε ρυθμισεις περιεχομενου και ενεργοποιησε την μεταφραση.

 

Τι εννοείς.ρε..φίλε μπορείς να βοηθησεις;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. Γραφω πρωτη φορα στο forum αν και διαβαζω εδω και καιρο τις συζητησεις. Αγορασα πριν κανενα μηνα το zte 967 απο το minideal και ενω δουλευε απροβληματιστα μεχρι προχτες, με εξερεση τις επανεκκινησεις που εκανε μονο του (λυθηκε το προβλημα), ξαφνικα η οθονη εμφανισε πολλες οριζοντιες γραμμες σε ολη την επιφανεια της. Φαινεται να ειναι hardware προβλημα αλλα δεν ειμαι σιγουρος. Το περιεργο ειναι δε μου επεσε ποτε ουτε το πιεσα σε καποια τσεπη κτλ. Ξερει κανεις αν μπορω με καποιο τροπο να ελεγξω αν το προβλημα ειναι λογισμικο; Να κανω επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμισεις η θα γυρισει στα κινεζικα; να δοκιμασω να βαλω αλλη rom; τελος αν χρειαστει επισκευη να το στειλω στην Κινα η θα χασω το χρονο μου και το κινητο;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. Γραφω πρωτη φορα στο forum αν και διαβαζω εδω και καιρο τις συζητησεις. Αγορασα πριν κανενα μηνα το zte 967 απο το minideal και ενω δουλευε απροβληματιστα μεχρι προχτες, με εξερεση τις επανεκκινησεις που εκανε μονο του (λυθηκε το προβλημα), ξαφνικα η οθονη εμφανισε πολλες οριζοντιες γραμμες σε ολη την επιφανεια της. Φαινεται να ειναι hardware προβλημα αλλα δεν ειμαι σιγουρος. Το περιεργο ειναι δε μου επεσε ποτε ουτε το πιεσα σε καποια τσεπη κτλ. Ξερει κανεις αν μπορω με καποιο τροπο να ελεγξω αν το προβλημα ειναι λογισμικο; Να κανω επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμισεις η θα γυρισει στα κινεζικα; να δοκιμασω να βαλω αλλη rom; τελος αν χρειαστει επισκευη να το στειλω στην Κινα η θα χασω το χρονο μου και το κινητο;

 

Στη θεση σου δε θα το εστελνα γιατι θα παρει περιπου στους 2 μηνες η υποθεση.εκτος αν εχεις την υπομονη να περιμενεις.το προβλημα αυτο ετσι οπως το περιγραφεις μου φαινεται να ειναι το φλεξ της οθονης.αυτο πιεστηκε η επεσε κατω χωρις να το καταλαβεις.εχει στο ebay κομπλε σετ στα 35€ παρε ενα και αν πιανουν τα χερια σου αλλαξε την.

Link to comment
Share on other sites

Το minideal εχει παλι στοκ απο οτι βλεπω. Με τη σημερινη ισοτιμια το δινει 124 ευρω περιπου. Δεν πολλα για ενα τετοιων ικανοτητων smartphone, εγω το ειχα παρει κοντα στα 111€ το Σεπτεμβρη και το ελαχιστο που εχει πεσει ποτέ ειναι στα 104€.

Το σαβ/κο περασα απο μεγαλες αλυσιδες να ριξω μια ματια και τρομαξα με τις τιμες που πωλουν παλιας τεχνολογιας κινητα και εν τελει κοροιδευουν/αρμεγουν τον κοσμο. Αν ψαξετε κινητο απο Ελλαδα με 124 ευρω θα απογοητευτειτε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Παρέλαβα κι εγώ χθες από minideal, όλα καλά!

Έχω 2 απορίες που όσο κι αν ψάχνω, δεν έχω βρει κάτι:

1. Τόσο με το default πληκτρολόγιο όσο και με το GO Keyboard που ήταν εγκατεστημένο δεν έχω ελληνικό T9 παρόλο που έχω επιλέξει τα ελληνικά. Πρέπει να κάνω κάτι επιπλέον;

2. Στο home screen υπάρχει ένα κενό (περίπου όσο μια σειρά) στο πάνω μέρος της οθόνης στο οποίο δεν μπορώ να σύρω κάποιο app ή widget. Αυτό είναι φυσιολογικό;

 

Ευχαριστώ!

1. βάλε άλλο πληκτρολόγιο, πχ swiftkey, smartkeyboardpro κλπ, μαζί με το πακέτο ελληνικών αντίστοιχα

2. ναι. Βάλε άλλον launcher, πχ nova, adw, apex, nemus

Link to comment
Share on other sites

1. βάλε άλλο πληκτρολόγιο, πχ swiftkey, smartkeyboardpro κλπ, μαζί με το πακέτο ελληνικών αντίστοιχα

2. ναι. Βάλε άλλον launcher, πχ nova, adw, apex, nemus

thanks, για το 2ο δεν φανταζόμουν ότι ήταν θέμα launcher!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. Γραφω πρωτη φορα στο forum αν και διαβαζω εδω και καιρο τις συζητησεις. Αγορασα πριν κανενα μηνα το zte 967 απο το minideal και ενω δουλευε απροβληματιστα μεχρι προχτες, με εξερεση τις επανεκκινησεις που εκανε μονο του (λυθηκε το προβλημα), ξαφνικα η οθονη εμφανισε πολλες οριζοντιες γραμμες σε ολη την επιφανεια της. Φαινεται να ειναι hardware προβλημα αλλα δεν ειμαι σιγουρος. Το περιεργο ειναι δε μου επεσε ποτε ουτε το πιεσα σε καποια τσεπη κτλ. Ξερει κανεις αν μπορω με καποιο τροπο να ελεγξω αν το προβλημα ειναι λογισμικο; Να κανω επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμισεις η θα γυρισει στα κινεζικα; να δοκιμασω να βαλω αλλη rom; τελος αν χρειαστει επισκευη να το στειλω στην Κινα η θα χασω το χρονο μου και το κινητο;

Στην θέση σου θα έκανα επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις μήπως είναι πρόβλημα software. Στην επαναφορά το κινητό είναι όπως το πήρες αρχικά. Δηλαδή σε ρωτάει για προτιμώμενη γλώσσα κλπ. Δεν γυρίζει στα κινέζικα. Θα χάσεις όμως ρυθμίσεις εφαρμογών και ίσως και επαφές. Για αυτό πάρε ένα πλήρες backup πρώτα.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά δεν κλειδώνει το GPS, πριν αργούσε και κλείδωνε μόνο οταν είχα wifi ή δεδομένα ανοιχτά. Αφού ! έβαλα μια μνήμη 16gb δεν κλειδώνει με τίποτα !!!!! ακολούθησα τον οδηγό και μετά το βήμα με το "EPO" στο "YGPS" πατάω "hot-> full -> AGPS restart" και γράφει Provider: gps enabled

Status: unavailable

TTFF: Counting

 

και αυτό συνεχίζει για μερικά λεπτά, δεν κλειδώνει.

 

Το κάνεις όσο είσαι μέσα στο σπίτι αυτό;

 

Επίσης, όταν παω στο FasterGPS και επιλέγω Ευρώπη -> Ελλάδα το gps.conf που φτιάχνει που πάει ?

Στο system\etc.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειχα το zte, πολλες φορες σκεφτομαι οτι εκανα λαθος που το πουλησα σε γνωστο και οχι σε φιλο ή συγγενη μου :(

Στο zte υπαρχει μεγαλη υποστηριξη απο την κοινοτητα ;)

Βλεπω οτι η τιμη εχει παρει την ανηφορα και δεν υπαρχει διαθεσιμοτητα.

 

Πριν λιγες ωρες πηρα στα χερια μου ενα Huawei G610S σε λευκο χρωμα. Στα γρηγορα.... εχει καλυτερη οθονη απο το zte και μπαταρια δειχνει να ειναι στα ιδια με το zte. Δεν ξερω τι υποστιριξη εχει απο την κοινοτητα σε rom κλπ, θα το ψαξω.

Θα γραψω της επομενες ημερες στο επισημο τοπικ του

 

Παλικαρια το ποστ μου δεν ειναι τρολλ, θα γραψω οτι βλεπω, δεν με πληρωνει καμια εταιρεια. Λεφτα δινουμε και θελουμε κατι καλο.

Οσοι εχετε το zte κρατηστε το οσο περισσοτερο μπορειτε.

 

Mod συγνωμη για το off topic :O απλα εγραψα για το λογο οτι δεν υπαρχει διαθεσιμοτητα στο Zte και κοπανανε στη τιμη.

 

edit: δεν το γραφω για να πατε ντε και καλα να παρετε το G610S, απλα δειτε εναλακτικες λυσεις.

 

Φιλε μου συμφωνο και επαυξανω!!!!Εχω και εγω ενα στα χερια μου απο σημερα,και εγω σε λευκο,ε καμια σχεση με το 967,οντως ειναι πολυ καλυτερο...........και το γραφω αυτο μετα απο 7 διαφορετικα 967 που περασαν απο τα χερια μου.

Δεν υπαρχει περιπτωση να το ξαναπαρω το 967,εκτος και ενα ριξουν την τιμη κατα πολυ,αλλα και παλι δεν υπαρχει λογος να το αγορασω,μετα το 610 δεν εχει καμια τυχη.......:)

Ενα συγνωμη και απο εμενα για το εκτος θεματος σχολιο μου παιδια.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

ναι. Παίζει ρόλο ?

 

Παίζει ναι. Ξανακάνε όλη τη διαδικασία κι όταν φτάσεις στο στάδιο αυτό, να είσαι έξω στο μπαλκόνι.

Και μετά όταν μπεις στην εφαρμογή GPS που έχεις, δοκίμασε το έξω στο μπαλκόνι για να κλειδώσει.

 

Κι επίσης και να τα κάνεις αυτά, να ξέρεις ότι μετά όταν το ψαχουλεύεις μέσα στο σπίτι, μπορεί να δυσκολεύται από λίγο εως πολύ να κλειδώσει γιατί παίζει ρόλος ο χώρος του σπιτιού, ο όροφος κλπ. Κι εγώ π.χ. που -όσον αφορά το GPS- το έχω παραμετροποιήσει πλήρως, στο διπλανό δωμάτιο δεν κλειδώνει καθόλου, στο σαλόνι δίπλα στη μπαλκονόπορτα κλειδώνει μετά από 20'' περίπου, στο μπάνιο λίγο περισσότερο κ.ο.κ.

Link to comment
Share on other sites

πάντως αν ενδιαφέρεστε να βλέπετε ψηφιακά κανάλια έχω αγοράσει το tivizen pico for android και παίζει άψογα στο zte.Πιάνει όλα τα κανάλια και παίζει ακόμη και σε κλειστούς χώρους (με ελάχιστα artifacts ανάλογα την μόνωση του δωματίου).Εγώ προσωπικά το χρησιμοποιώ στο αμάξι όπου έχει full σήμα.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου συμφωνο και επαυξανω!!!!Εχω και εγω ενα στα χερια μου απο σημερα,και εγω σε λευκο,ε καμια σχεση με το 967,οντως ειναι πολυ καλυτερο...........και το γραφω αυτο μετα απο 7 διαφορετικα 967 που περασαν απο τα χερια μου.

Δεν υπαρχει περιπτωση να το ξαναπαρω το 967,εκτος και ενα ριξουν την τιμη κατα πολυ,αλλα και παλι δεν υπαρχει λογος να το αγορασω,μετα το 610 δεν εχει καμια τυχη.......:)

Ενα συγνωμη και απο εμενα για το εκτος θεματος σχολιο μου παιδια.

Περασαν απο τα χερια μου και εμενα αρκετα zte 967, ενα απο αυτα το κρατησα για δικη μου χρηση.

Τοτε, σε αυτα τα χρηματα (~103 εως 110 ευρω) ηταν η καλυτερη αγορα, την ιδια περιοδο το αλλο τηλεφωνο ηταν ποιο ακριβο.

Σε αυτο το ευρος τιμης ακομα και τα 20-25 ευρω εχουν πολυ μεγαλη αξια, τωρα που εχουν την ιδια τιμη και με τα καταστηματα να κοροιδευουν οτι το εχουν διαθεσιμο και μετα να στελνουν mail '''δεν το εχουμε, παρε καποιο αλλο τηλεφωνο....''' αλλαξαν τα πραγματα.

 

Μεχρι πριν λιγες ημερες επερνα τηλεφωνο αυτον που αγορασε το zte μου και τον ρωτουσα αν θελει να μου το πουλησει ;) Οποτε ξαναγραφω, οσοι εχουν το zte εχουν κανει μια αριστη αγορα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω με ποιο προγραμμα μπορουμε να κανουμε backup ολοκληρη τη ρομ.μαζι με τις εφαρμογες απο το τηλεφωνο ;;ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...