Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε ποια περιοχη μενεις;

Αττικη ειμαι,αλλα δεν παιζει κανενα ρολο πιστευω αυτο.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αναμένω το κινητό και όσoι το κατέχουν θα μπορούν να μου λύσουν μια απορία καθώς δεν είμαι σίγουρος εάν έχει τέθεί στις δεκάδες σελίδες του νηματος: Σε περίπτωση αναπάντητης κλήσης ή μηνυματος, αναβοσβήνει κάποιο led φωτάκι ειδοποίησης? Ευχαριστώ για την όποια απάντηση και κρίμα για τον φίλο με το τελωνείο (τώρα τρέmει και το δικό μου φυλλοκάρδι που περιμένω με την singpost).
Link to comment
Share on other sites

Αναμένω το κινητό και όσoι το κατέχουν θα μπορούν να μου λύσουν μια απορία καθώς δεν είμαι σίγουρος εάν έχει τέθεί στις δεκάδες σελίδες του νηματος: Σε περίπτωση αναπάντητης κλήσης ή μηνυματος, αναβοσβήνει κάποιο led φωτάκι ειδοποίησης? Ευχαριστώ για την όποια απάντηση και κρίμα για τον φίλο με το τελωνείο (τώρα τρέmει και το δικό μου φυλλοκάρδι που περιμένω με την singpost).

Ναι φιλε εχει led για αυτην την δουλεια.Να μην σου κατσει ειναι φιλε......

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Αναμένω το κινητό και όσoι το κατέχουν θα μπορούν να μου λύσουν μια απορία καθώς δεν είμαι σίγουρος εάν έχει τέθεί στις δεκάδες σελίδες του νηματος: Σε περίπτωση αναπάντητης κλήσης ή μηνυματος, αναβοσβήνει κάποιο led φωτάκι ειδοποίησης? Ευχαριστώ για την όποια απάντηση και κρίμα για τον φίλο με το τελωνείο (τώρα τρέmει και το δικό μου φυλλοκάρδι που περιμένω με την singpost).

 

Λεφτας δεν ειμαι, αλλα ε, οχι και να τρεμει το φυλοκαρδι μας για 30-40 Ευρα! Το κινητο αξιζει τα λεφτα του ακομα κι ετσι. Αλλωστε το ρισκο του τελωνειου το ξερουμε και το εχουμε αποδεχθει!

Κι εγω ειμαι απ΄αυτους που το περιμενουν ακομη....:(

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Λεφτας δεν ειμαι, αλλα ε, οχι και να τρεμει το φυλοκαρδι μας για 30-40 Ευρα! Το κινητο αξιζει τα λεφτα του ακομα κι ετσι. Αλλωστε το ρισκο του τελωνειου το ξερουμε και το εχουμε αποδεχθει!

Κι εγω ειμαι απ΄αυτους που το περιμενουν ακομη....:(

 

Έχουμε κοινή προσέγγιση, τα αξίζει τα χρήματά του αλλά και τα 40€ είναι ένα μεγάλο πλεονέκτημα ακόμα και για αυτούς που έχουν λεφτά!!! Όσον αφορά το ρίσκο του τελωνείου είναι πράγματι "λαχείο".

Link to comment
Share on other sites

Αττικη ειμαι,αλλα δεν παιζει κανενα ρολο πιστευω αυτο.

Προσπαθω να καταλαβω αν υπαρχει καποιο κριτηριο η κατι αλλο που παιζει ρολο. Δευτερη φορα σε σενα παραειναι γκαντεμια.

Και οπως λεγεται συμπτωση επαναλαμβανομενη παυει να ειναι συμπτωση.

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να καταλαβω αν υπαρχει καποιο κριτηριο η κατι αλλο που παιζει ρολο. Δευτερη φορα σε σενα παραειναι γκαντεμια.

Και οπως λεγεται συμπτωση επαναλαμβανομενη παυει να ειναι συμπτωση.

 

Χωρις να θελω να φανω καπως......αλλα μαλλον κραταν ονοματα......απο αυτους που πληρωσαν........για ψιλοσεναριο παει

να γινει.Βεβαια να πω εδω,οτι δεν ειναι το μονο που εφερα απο εκει ετσι,ηδη εχω παρει και αλλα στα χερια μου,χωρις καμια παρενεργεια.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω....

Ευχομαι να μη σου ξανατυχει. Ουτε σε σενα ουτε και σε κανεναν αλλον.

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Εχω την 1.0.3 απο μινιντιλ. Η μπαταρια ειναι αψογογη. Η 1.0.5 πως τα παει?

Αξιζει να την φλασαρω? Την max flavour 3.3 λεω, αφου κανω πρωτα το 2.5γβ παρτισιον

 

Η 1.0.5 είναι μια χαρά και στο θέμα της μπαταρίας και σίγουρα αξίζει. Την flavour δεν την έχω δοκιμάσει αλλά φαίνεται να έχει γίνει μια βελτίωση στην απεικόνιση των χρωμάτων και δεν ξέρω αν έχει άλλα θετικά ή αρνητικά.

Σίγουρα και οι δύο είναι καλύτερες από την 1.0.3

Εγώ κρατάω ακόμα την 1.0.5 μιας και απ ότι βλέπω ο Carliv κάνει συνεχώς βελτιώσεις στην δικιά του. Σε λίγο καιρό μπορεί να την δοκιμάσω.

Το partition το κάνεις 2.5γβ και μετά αλλάζεις οποια ρομ θες μέσω recovery, χωρίς να χρειαστεί να το ξανακάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την SD κάρτα της Adata, την είχα αγοράσει κι εγώ απο την προσφορά του E-Shop, και δουλεύει χωρίς κανένα πρόβλημα με το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να καταλαβω αν υπαρχει καποιο κριτηριο η κατι αλλο που παιζει ρολο. Δευτερη φορα σε σενα παραειναι γκαντεμια.

Και οπως λεγεται συμπτωση επαναλαμβανομενη παυει να ειναι συμπτωση.

 

Το θέμα είναι απλό πολύ λίγες οι εισαγωγές και επειδή δεν έχουν δουλειά κατι πρέπει να κάνουν, είμαι πολύ συχνά στο τελωνείο λογο δουλειας και έτσι για να ξέρετε εαν φέρετε ηλεκτρονικά γενικά με τιμολόγια μονο φπα πληρώνει για τον λογο οτι μονο εκεί φτιαχνονται όλα

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι απλό πολύ λίγες οι εισαγωγές και επειδή δεν έχουν δουλειά κατι πρέπει να κάνουν, είμαι πολύ συχνά στο τελωνείο λογο δουλειας και έτσι για να ξέρετε εαν φέρετε ηλεκτρονικά γενικά με τιμολόγια μονο φπα πληρώνει για τον λογο οτι μονο εκεί φτιαχνονται όλα

 

Μπορείς να το εξηγήσεις λίγο παραπάνω αυτό; :confused:

http://www.photoin.gr | all about design!
Link to comment
Share on other sites

Καταφερε κανεις να βαλει σωστα το προστατευτικο φιλμ που μας στελνει δωρο το minideal; Οτι και αν εκανα δεν τα καταφερα να το κανω να μην εχει φουσκαλες και στη συνεχεια το ξεκολλησα ολο για να προσπαθησω παλι, αλλα γεμισε σκουπιδακια. Εκανα πειραματα με το φιλμ και τελικα καταλαβα οτι δεν εχει κόλλα στην πλευρα που εφαπτεται, απλα ειναι η επιφάνεια του σαν μικροσκοπικές μικροίνες και "σκαλώνει" πανω στην οθονη του κινητου, πιανοντας την γερά. Μηπως δεν ειναι καλης ποιοτητας αυτο που μας στελνει το minideal; Δεν εχω εμπειρια στο θεμα.

Θα ψαξω κανα φιλμ για αγορα απο Ελλάδα, αν και δεν ξερω αν θα βρω κατι να ταιριαξει στο 967.

Αν εχει κανεις καμμια πρόταση από εγχωρια καταστηματα, ας ποστάρει.

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να θελω να φανω καπως......αλλα μαλλον κραταν ονοματα......απο αυτους που πληρωσαν........για ψιλοσεναριο παει

να γινει.Βεβαια να πω εδω,οτι δεν ειναι το μονο που εφερα απο εκει ετσι,ηδη εχω παρει και αλλα στα χερια μου,χωρις καμια παρενεργεια.

 

 

βρε παιδιά είναι αναμενόμενο...

 

πήγα σήμερα ταχυδρομείο να ψάξω για το δικό μου και το κέντρο διανομής είναι γεμάτο με κίτρινα δέματα από SingPost!

 

μπροστά μου παρέλαβε ένας δεματάκι και όταν το ρώτησα τι καλό αγόρασε έγινε Λούης....!!!

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά είναι αναμενόμενο...

 

πήγα σήμερα ταχυδρομείο να ψάξω για το δικό μου και το κέντρο διανομής είναι γεμάτο με κίτρινα δέματα από SingPost!

 

μπροστά μου παρέλαβε ένας δεματάκι και όταν το ρώτησα τι καλό αγόρασε έγινε Λούης....!!!

Mε λιγα λογια το ξευτιλησατε το θεμα εκει στην Αθηνα,το κρατος χανει λεφτα γιατι ειναι παρανομη η εισαγωγη απο τριτες χωρες χωρις δασμους και τελωνιο,ειπαμε να παρετε ενα ετσι αλλα εσεις ολοι εχετε παρει απο 5 (δεν αναφερωμε σε"σενα προσωπικα leasedline)και μαλιστα μερικοι εστησαν και μαγαζακια στο youtube!

Μια ζωη τα ιδια μην δειτε μελι να πεσετε μεσα με το κεφαλι,τωρα που το πηραν χαμπαρι τελειωσαν τα μπερεκετια!

Edited by valsam
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά είναι αναμενόμενο...

 

πήγα σήμερα ταχυδρομείο να ψάξω για το δικό μου και το κέντρο διανομής είναι γεμάτο με κίτρινα δέματα από SingPost!..!!!

 

Ετσι μπράβο! για να ξερουμε τι λεμε και να μη θεωρουμε οτι μονο εμεις εδω μεσα ειμαστε πονηροι και οι αλλοι τρωνε βλιτα! Λετε δεν ξερουνε τι γινεται?

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

5 Αυγούστου ο εκτελωνιστης μου μου έδειξε εγραφο γνωστού πωλητη κινητών που ζητούσε να έχουν δασμους και τα μικρα δέματα με απλό ταχυδρομείο .Το ότι δεν πληρώνουν όλα ειναι γιατί οταν πάει ο τύπος μέσα λέει αυτα να περασουν αυτα οχι, , απλά το χέρι σηκώνει, ο τρόπος που πολύ δύσκολα περνάς. ... είναι να έρθει Παρασκευή απόγευμα Δευτέρα 4 30 το εχουν πάρει χωρίς να το δειξουν πουθενά ακόμη και με EMS

Link to comment
Share on other sites

Mε λιγα λογια το ξευτιλησατε το θεμα εκει στην Αθηνα,το κρατος χανει λεφτα γιατι ειναι παρανομη η εισαγωγη απο τριτες χωρες χωρις δασμους και τελωνιο,ειπαμε να παρετε ενα ετσι αλλα εσεις ολοι εχετε παρει απο 5 (δεν αναφερωμε σε"σενα προσωπικα leasedline)και μαλιστα μερικοι εστησαν και μαγαζακια στο youtube!

Μια ζωη τα ιδια μην δειτε μελι να πεσετε μεσα με το κεφαλι,τωρα που το πηραν χαμπαρι τελειωσαν τα μπερεκετια!

 

Είναι και αυτό μια άποψη :lol:

 

Πάντως παρανομία ουσιαστικά από τον αγοραστή δεν υφίσταται. Τα ψευδή στοιχεία στο πακέτο τα αναγράφει ο πωλητής που στην προκειμένη είναι το εκαστοτε κατάστημα.

 

Όσο αφορά το κράτος που αναφέρεις φίλε μου, να είσαι σίγουρος ότι αν υπηρχε η δυνατότητα να αγοράσει κανείς το 967 από κατάστημα στην Ελλάδα με 104ε+φπα =130ε περίπου, παρα πολλοί θα το αγοραζαν από εδώ (και εγώ). Τώρα γιατί εδώ με τα ίδια χρήματα το κράτος παίρνει και το μερίδιο του και αφήνει να σου πασάρουν οι μάγκες συσκευές 2 ετών πίσω, θα πρέπει να σε προβληματισει.

 

Ο καθένας από την πλευρά του έχει το δίκιο του :)

 

Υπόψη, δεν γράφω από Αθήνα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι και αυτό μια άποψη :lol:

 

Όσο αφορά το κράτος που αναφέρεις φίλε μου, να είσαι σίγουρος ότι αν υπηρχε η δυνατότητα να αγοράσει κανείς το 967 από κατάστημα στην Ελλάδα με 104ε+φπα =130ε περίπου, παρα πολλοί θα το αγοραζαν από εδώ (και εγώ). Τώρα γιατί εδώ με τα ίδια χρήματα το κράτος παίρνει και το μερίδιο του και αφήνει να σου πασάρουν οι μάγκες συσκευές 2 ετών πίσω, θα πρέπει να σε προβληματισει.

 

Αν το τηλέφωνο έκανε 130-140ε όλοιιιιιιιιι θα το αγοράζαμε από κατάστημα. Και 150-160ε να έκανε πάλι πάνω από 80% από κατάστημα θα το αγοράζαμε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δε πρόκειται να κάνει τόσο στην Ελλάδα.Η zte επίσημα φέρνει πολύ χειρότερα τηλέφωνα σε αυτά τα λεφτά και άλλοι που φέρνουν π.χ. τα thl δείτε τι τιμές έχουν http://e-smartbuy.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=2163&category_id=187&option=com_virtuemart&vmcchk=1&Itemid=77

το w100 που το παίρνεις απευθείας από κίνα 149$ δηλαδή γύρω στα 115€ το πουλάει 248€ !!! πάνω απο 100% της αρχικής τιμής.Και να δεχτούμε ότι περιλαμβάνει και το 23% φόρο πάλι δε στέκει το 248€ γιατι δεν ειναι δυνατόν να θες να βγάλεις κέρδος σχεδόν ένα ακόμη τηλέφωνο

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Είναι και αυτό μια άποψη :lol:

 

Πάντως παρανομία ουσιαστικά από τον αγοραστή δεν υφίσταται. Τα ψευδή στοιχεία στο πακέτο τα αναγράφει ο πωλητής που στην προκειμένη είναι το εκαστοτε κατάστημα.

 

Όσο αφορά το κράτος που αναφέρεις φίλε μου, να είσαι σίγουρος ότι αν υπηρχε η δυνατότητα να αγοράσει κανείς το 967 από κατάστημα στην Ελλάδα με 104ε+φπα =130ε περίπου, παρα πολλοί θα το αγοραζαν από εδώ (και εγώ). Τώρα γιατί εδώ με τα ίδια χρήματα το κράτος παίρνει και το μερίδιο του και αφήνει να σου πασάρουν οι μάγκες συσκευές 2 ετών πίσω, θα πρέπει να σε προβληματισει.

 

Ο καθένας από την πλευρά του έχει το δίκιο του :)

 

Υπόψη, δεν γράφω από Αθήνα.

 

Στην τιμή χωρίς ΦΠΑ πρέπει να υπολογίσεις και το τελωνείο δηλαδή 140 ευρώ και τελική τιμή θα ήταν τα 140 συν ΦΠΑ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δε πρόκειται να κάνει τόσο στην Ελλάδα.Η zte επίσημα φέρνει πολύ χειρότερα τηλέφωνα σε αυτά τα λεφτά και άλλοι που φέρνουν π.χ. τα thl δείτε τι τιμές έχουν http://e-smartbuy.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=2163&category_id=187&option=com_virtuemart&vmcchk=1&Itemid=77

το w100 που το παίρνεις απευθείας από κίνα 149$ δηλαδή γύρω στα 115€ το πουλάει 248€ !!! πάνω απο 100% της αρχικής τιμής.Και να δεχτούμε ότι περιλαμβάνει και το 23% φόρο πάλι δε στέκει το 248€ γιατι δεν ειναι δυνατόν να θες να βγάλεις κέρδος σχεδόν ένα ακόμη τηλέφωνο

 

Φιλε αυτός που θα τα πουλάει Ελλάδα δεν θα αγορασει 1 μίνιμουμ 100, οποτε φαντάζεσαι τι τιμή θα έχεις, για να πάρεις μία ιδέα το τηλέφωνο που σου είπα ότι μου αρέσει το πουλάνε 205 έστειλα μήνυμα για 500 τεμάχια και μου είπε 80 δολάρια

Edited by stargreek

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δε πρόκειται να κάνει τόσο στην Ελλάδα.Η zte επίσημα φέρνει πολύ χειρότερα τηλέφωνα σε αυτά τα λεφτά και άλλοι που φέρνουν π.χ. τα thl δείτε τι τιμές έχουν http://e-smartbuy.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=2163&category_id=187&option=com_virtuemart&vmcchk=1&Itemid=77

το w100 που το παίρνεις απευθείας από κίνα 149$ δηλαδή γύρω στα 115€ το πουλάει 248€ !!! πάνω απο 100% της αρχικής τιμής.Και να δεχτούμε ότι περιλαμβάνει και το 23% φόρο πάλι δε στέκει το 248€ γιατι δεν ειναι δυνατόν να θες να βγάλεις κέρδος σχεδόν ένα ακόμη τηλέφωνο

Αυτό ακριβώς λέω και εγώ. Βρήκαν ξέφραγο αμπέλι και βαράνε όλοι. Εφόσον λοιπόν το ΚΡΆΤΟΣ δεν ενδιαφέρεται για μας, κάνουμε και εμείς ότι μπορούμε.

Στην τιμή χωρίς ΦΠΑ πρέπει να υπολογίσεις και το τελωνείο δηλαδή 140 ευρώ και τελική τιμή θα ήταν τα 140 συν ΦΠΑ

Από τα 104 στα 140 πως εφτασες χωρίς ΦΠΑ; Τι περιλαμβάνει το τελωνείο αν δεν περιλαμβάνει φπα;

Εμένα πριν 2 χρόνια όταν μου σταμάτησαν ένα πακέτο από αμερικα, πλήρωσα φπα και ένα επιπλέον πρόστιμο (καμιά 20αρια ευρώ), που όταν ρώτησα για ποιο λόγο είναι αυτό, μου είπαν ότι είναι το κόστος για την φόρμα που συμπλήρωσε ο τελωνειακος :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε αυτός που θα τα πουλάει Ελλάδα δεν θα αγορασει 1 μίνιμουμ 100, οποτε φαντάζεσαι τι τιμή θα έχεις, για να πάρεις μία ιδέα το τηλέφωνο που σου είπα ότι μου αρέσει το πουλάνε 205 έστειλα μήνυμα για 500 τεμάχια και μου είπε 80 δολάρια

Αρα ακόμη χειρότερα από αυτά που λέω.Μιλάμε για υπερκέρδος.Θα ξεφύγω λίγο παραπέρα επειδή εδώ ειναι Ελλάδα :lol: και θα υποθέσω ότι αυτός που παραγγέλνει τα 500 κομμάτια ίσως και έχει και την κατάλληλη άκρη στο τελωνείο και θα τα περάσει με μικρή τιμή...οπότε το κέρδος του πολλαπλασιάζεται για τα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστα στο τελωνείο σου ζητούν parking list και τιμολόγιο κου ξέρεις πολύ τι θα γράφει, αυτο ειναι το κρατος μας, φερνεις ενα ρούχο με κομμάτια με δέρμα και πληρωνεις λιγότερο απο αυτο που ειναι με πλαστικό

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...