Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κριτήριο για την ποιότητα μιας οθόνης ,είναι και η ικανότητά της να απεικονίζει όσο τον δυνατόν καλύτερα το περιεχόμενό της.

Στο screenshot που έδειξα πριν ΑΥΤΟ ακριβώς που βλέπω εγώ στην συσκευή με τα μάτια μου ,είναι ΑΥΤΟ που βγάζει και το screenshot.(Εννοείται ότι μπαίνουν και άλλοι παράγοντες μέσα ,όπως η ικανότητα απόδοσης χρωμάτων στην οθόνη του κάθε ΗΥ που βλέπει την φωτο κλπ , αλλά αν εμπλέξουμε και αυτά δεν θα βγάλουμε άκρη ποτέ.)

Συμφωνώ βέβαια ότι όταν πρόκειται για σύγκριση , πρέπει να γίνεται με τον ίδιο τρόπο (ή δύο screenshots ή δύο φωτο).

Έβγαλα δυο φωτο από το ιδιο screenshot που ανέβασα πιο πάνω,με διαφορετικη φωτογραφική μηχανή γιατι υποπτεύθηκα κάτι και θα τις ανεβάσω να τις δείτε.......

 

εσυ ειπαμε εχεις την 1.0.5 του μινιντιλ σωστα? τωρα θα ανεβασεις φωτο απο φωτογραφικη μηχανη που ουσιαστικα θα ειναι σαν το σκρινσοτ που ανεβασες πιο πανω σβωστα?

 

Κριτήριο για την ποιότητα μιας οθόνης ,είναι και η ικανότητά της να απεικονίζει όσο τον δυνατόν καλύτερα το περιεχόμενό της.

Στο screenshot που έδειξα πριν ΑΥΤΟ ακριβώς που βλέπω εγώ στην συσκευή με τα μάτια μου ,είναι ΑΥΤΟ που βγάζει και το screenshot.(Εννοείται ότι μπαίνουν και άλλοι παράγοντες μέσα ,όπως η ικανότητα απόδοσης χρωμάτων στην οθόνη του κάθε ΗΥ που βλέπει την φωτο κλπ , αλλά αν εμπλέξουμε και αυτά δεν θα βγάλουμε άκρη ποτέ.)

Συμφωνώ βέβαια ότι όταν πρόκειται για σύγκριση , πρέπει να γίνεται με τον ίδιο τρόπο (ή δύο screenshots ή δύο φωτο).

Έβγαλα δυο φωτο από το ιδιο screenshot που ανέβασα πιο πάνω,με διαφορετικη φωτογραφική μηχανή γιατι υποπτεύθηκα κάτι και θα τις ανεβάσω να τις δείτε.......

 

wtf??? ποια απο τις δυο εικονες ειναι του κινητου σου? η μια ειναι μπλε και πορτοκαλι και η αλλη κανονικη με μαυρο και κοκκινο

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνετε συνεχόμενα posts. Χρησιμοποιήστε την τροποποίηση αν θέλετε να διορθώσετε κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλετε να απαντήσετε σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κριτήριο για την ποιότητα μιας οθόνης ,είναι και η ικανότητά της να απεικονίζει όσο τον δυνατόν καλύτερα το περιεχόμενό της.

Στο screenshot που έδειξα πριν ΑΥΤΟ ακριβώς που βλέπω εγώ στην συσκευή με τα μάτια μου ,είναι ΑΥΤΟ που βγάζει και το screenshot.(Εννοείται ότι μπαίνουν και άλλοι παράγοντες μέσα ,όπως η ικανότητα απόδοσης χρωμάτων στην οθόνη του κάθε ΗΥ που βλέπει την φωτο κλπ , αλλά αν εμπλέξουμε και αυτά δεν θα βγάλουμε άκρη ποτέ.)

Συμφωνώ βέβαια ότι όταν πρόκειται για σύγκριση , πρέπει να γίνεται με τον ίδιο τρόπο (ή δύο screenshots ή δύο φωτο).

Έβγαλα δυο φωτο από το ιδιο screenshot που ανέβασα πιο πάνω,με διαφορετικη φωτογραφική μηχανή γιατι υποπτεύθηκα κάτι και θα τις ανεβάσω να τις δείτε.......

 

Η πρωτη με το φλας ειναι παρμενη με μια

olympous και η δευτερη με κινητο lenovo,που εχει πολυ καλη φωτο

Φίλε απλά επιβεβαιώνεις αυτό που έγραψα και εγώ απο την πρώτη στιγμή που αρχίσαμε να ψάχνουμε το θέμα.

Last time :p το κόκκινο τουλάχιστον στο δικό μου v967s δεν ειναι έντονο κόκκινο αλλά κάπως ξεβαμμένο και σε καμμία περίπτωση τόσο πορτοκαλί όσο το τράβηξε η κάμερα του κινητού.Πόσο πιο κατανοητά να το πω ρε παιδιά;

Η δική μου φωτό που το δείχνει πορτοκαλί ειναι τραβηγμένη απο το thl w7s μου και η δική σου που επίσης το δείχνει πορτοκαλί ειναι πάλι από κάμερα κινέζικου κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε απλά επιβεβαιώνεις αυτό που έγραψα και εγώ απο την πρώτη στιγμή που αρχίσαμε να ψάχνουμε το θέμα.

 

Η δική μου φωτό που το δείχνει πορτοκαλί ειναι τραβηγμένη απο το thl w7s μου

 

αρα επιβεβαιωνουμε οτι το χρωμα ΠΟΥ ΒΛΕΠΕΤΕ στην οθονη ειναι το πρωτο το οποιο ειναι τραβηγμενο με την ολυμπους σωστα?

Link to comment
Share on other sites

wtf??? ποια απο τις δυο εικονες ειναι του κινητου σου? η μια ειναι μπλε και πορτοκαλι και η αλλη κανονικη με μαυρο και κοκκινο

 

Χαχα ,είναι το ιδιο screenshot , από δυο διαφορετικές μηχανές.:lol::lol:

 

Ξαναλέω αυτό που βλέπω εγώ στο κινητό , είναι ακριβώς όπως στο screenshot

Link to comment
Share on other sites

Χαχα ,είναι το ιδιο screenshot , από δυο διαφορετικές μηχανές.:lol::lol:

 

Ξαναλέω αυτό που βλέπω εγώ στο κινητό , είναι ακριβώς όπως στο screenshot

 

και το δευτερο σκρινσοτ γτ ειναι μπλε και πορτοκαλι?? τι παιζει?? μπερδευτηκα

Link to comment
Share on other sites

Φίλε απλά επιβεβαιώνεις αυτό που έγραψα και εγώ απο την πρώτη στιγμή που αρχίσαμε να ψάχνουμε το θέμα.

 

Η δική μου φωτό που το δείχνει πορτοκαλί ειναι τραβηγμένη απο το thl w7s μου και η δική σου που επίσης το δείχνει πορτοκαλί ειναι πάλι από κάμερα κινέζικου κινητού.

 

Χαίρομαι που συμφωνούμε :):)

Εγώ απλώς επιμένω ότι στην συσκευή τουλάχιστον που έχω μπροστά μου ,αυτό που βλέπουν τα μάτια μου στην συσκευή είναι αυτό που βλέπω στο screenshot και είναι αυτό που ανέβασα.

 

αρα επιβεβαιωνουμε οτι το χρωμα ΠΟΥ ΒΛΕΠΕΤΕ στην οθονη ειναι το πρωτο το οποιο ειναι τραβηγμενο με την ολυμπους σωστα?

 

Ναι αυτό που είναι και πολύ κοντά στο screenshot.

 

και το δευτερο σκρινσοτ γτ ειναι μπλε και πορτοκαλι?? τι παιζει?? μπερδευτηκα

Είναι θέμα φωτογραφικού φακού που απεικονιζει το αντικειμενο .

Το ίδιο πράγμα ένας φακός το δείχνει κόκκινο , ο άλλος πορτοκαλοκιτρινο :)

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνετε συνεχόμενα posts. Χρησιμοποιήστε την τροποποίηση αν θέλετε να διορθώσετε κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλετε να απαντήσετε σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αλλαγη της Rom απο την 1.03 στην Minideal 1.05 , τα εβαλα διπλα διπλα και να το αποτελεσμα... Υπαρχει διαφορα στο χρωμα και παλι υπερ της Rom του Carliv , πιο ζωηρά χρώματα και το μαύρο μοιάζει μαύρο και οχι γκρι.. Διακρίνετε πολύ εύκολα κάτω απο το ασπρο κομμάτι :D

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

Το τοπικ τρεχει γρηγορα (καλο αυτο), ειμαι με τη rom 105 απο minideal.

Προς στιγμης δεν αλλαζω rom, ειδα οτι το δευτερο zte που περιμενω για εναν φιλο μου εφτασε σημερα στο αεροδρομιο, οποτε θα περιμενω δευτερα-τριτη να ερθει και να δοκιμασω της rom απο xda.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Αρα αυτό το ξεθωριασμένο κόκκινο που βλέπω εγώ στην v1.03 φτιάχνει στην v1.05 και ακόμη περισσότερο στη ρομ του carliv
Link to comment
Share on other sites

kandreou μπορεις να βγαλεις φωτογραφια τα δυο τηλεφωνα μαζι στο μενου> ρυθμισεις> σχετικα με το τηλεφωνο ?

Στο δικο μου, στο επανω μερος της οθονης ειναι μαυρο-μαυρο και οσο κατεβαινει το ματι ξεθωριαζει το μαυρο, στο κατω μερος ειναι ξεθωριασμενο.

Ευχαριστω

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αλλαγη της Rom απο την 1.03 στην Minideal 1.05 , τα εβαλα διπλα διπλα και να το αποτελεσμα... Υπαρχει διαφορα στο χρωμα και παλι υπερ της Rom του Carliv , πιο ζωηρά χρώματα και το μαύρο μοιάζει μαύρο και οχι γκρι.. Διακρίνετε πολύ εύκολα κάτω απο το ασπρο κομμάτι :D

 

Οι παραπανω φωτο εξηγουν αρκετα πραγματα

 

Το βασικοτερο ισως ειναι η διαφορα μεταξυ 1.03 και 1.05 του μινιντιλ.Κανει μπαμ η πρωτη φωτο σε σχεση με την τριτη στην αποδοση χρωματων.

Εξηγει το γιατι γκρινιαζαν καποιοι παραπανω για το λεγομενο πορτοκαλοκοκκινο αντι του καθαρου κοκκινου,ενω αλλοι το εβλεπαν πιο καλο το χρωμα.

Οντως βελτιωθηκε λιγο το χρωμα με τις βελτιωσεις της ρομ του παιδιου,αλλα η διαφορα ειναι μαλλον μικρη και ορατη μονο αν μπουν διπλα διπλα οι συσκευες.Μπραβο του παντως που το βελτιωσε.

 

Edit karthan7:

 

Μου το κανει και μενα στην 1.0.5

Οπως μπορω να το καταλαβω εγω ,δεν ξεθωριαζει το μαυρο απλως φωτιζεται αμυδρα το κατω μερος της οθονης

Πανω που φαινεται οτι λυσαμε το θεμα των χρωματων,θα ανοιξουμε το θεμα του bleeding της οθονης

Χαχα,χαμος θα γινει

Edited by xkaliak
Link to comment
Share on other sites

Αρα αυτό το ξεθωριασμένο κόκκινο που βλέπω εγώ στην v1.03 φτιάχνει στην v1.05 και ακόμη περισσότερο στη ρομ του carliv

 

Οι παραπανω φωτο εξηγουν αρκετα πραγματα

 

Το βασικοτερο ισως ειναι η διαφορα μεταξυ 1.03 και 1.05 του μινιντιλ.Κανει μπαμ η πρωτη φωτο σε σχεση με την τριτη στην αποδοση χρωματων.

Εξηγει το γιατι γκρινιαζαν καποιοι παραπανω για το λεγομενο πορτοκαλοκοκκινο αντι του καθαρου κοκκινου,ενω αλλοι το εβλεπαν πιο καλο το χρωμα.

Οντως βελτιωθηκε λιγο το χρωμα με τις βελτιωσεις της ρομ του παιδιου,αλλα η διαφορα ειναι μαλλον μικρη και ορατη μονο αν μπουν διπλα διπλα οι συσκευες.Μπραβο του παντως που το βελτιωσε.

 

Φτάνω στα ίδια συμπεράσματα ακριβώς, απλα να πω οτι φαίνεται με το μάτι οτι ειναι πιό ζωηρά τα χρώματα στη Rom του Carliv αλλα οχι αυτο το χάος που ηταν στην αρχή:lol:

 

Οντως ειναι ξεθοριασμενο αλλα στην minideal αλλα δεν ειναι θεμα οθονης γιατι στου Carliv ειναι μαυρο σχεδον μεχρι κατω... ερχεται φωτο σε λιγο

Edited by kandreou

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία θέλει ...... αγώνα για να τελειώσει :lol::lol::lol: από προχθες το βράδυ που το φόρτισα,κράτησα backup,το άνοιξα-έκλεισα,σύνδεσα με το pc ένα δεκάλεπτο για αντιγραφή της νέας ρομ,την φλάσαρα,την έστησα με τα προγράμματά μου και τώρα ειναι στο 27%.Απλά δεν υπάρχει αυτή η αυτονομία
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο σχετικες συζιτησεις που ελαβαν μερος με διαφορους φιλους,σχετικους με τα χρωματα,αποδοσεις οθονων σε πολυ γνωστο site του Ελλαδικου net,κατεληξα στα εξης......

Εαν το εχεις το θεμα των ρυθμισεων μπορεις και το πιο κακορυθμισμενο πανελ,να το φερεις σε ενα σημειο που να μην πιστευεις το τελικο αποτελεσμα,ειδικα οταν εχουμε ενα πανελ ips,κατι τετοιο γινεται και εδω με τις rom,ο ανθρωπος το δουλεψε το θεμα,και αλλαξε ριζικα την αποδοση τις οθονης....σε ενα που ηρθε σε εμενα με την εργοστασιακη rom,οχι αυτην του minideal,το κοκκινο ηταν του......Ολυμπιακου :)

Οποτε αυτο που εκανε ο dev carliv ειναι να βελτιωση ακομα παραπερα την rom του στο σημειο αυτο και εδωσε ενα παρα πολυ καλο αποτελεσμα,οσο αφορα κυριως το μαυρο.

Ενταξει ειπαμε,δεν προκειται να πιασει ποτε σε καμια περιπτωση μια amoled,αλλα απο οτι βλεπω και εδω ειναι σε ενα παρα πολυ καλο σημειο πλεον.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

αναμεσα στην 1.0.5 και Max Flavour for ZTE V967S v-3.3 ποια ειναι καλυτερη?

edit: Max Flavour slim or full?

Edited by chourdis
Link to comment
Share on other sites

kandreou μπορεις να βγαλεις φωτογραφια τα δυο τηλεφωνα μαζι στο μενου> ρυθμισεις> σχετικα με το τηλεφωνο ?

Στο δικο μου, στο επανω μερος της οθονης ειναι μαυρο-μαυρο και οσο κατεβαινει το ματι ξεθωριαζει το μαυρο, στο κατω μερος ειναι ξεθωριασμενο.

Ευχαριστω

 

Ορίστε αυτό που ζήτησες... σιγουρα πιο μαύρο :D

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγω οτι με το ματι η διαφορα μεταξυ των δυο ειναι θεμα gamma... Η 1.0.5 εχει gamma γυρω στο 1.8, ενω η custom rom λογικα θα εχει γυ

ρω στο 2.2 που θεωρειται το optimal σε τετοιες οθονες. Τωρα δε ξερω αν υπαρψει κανα ροοτ προγραμμα που να διορθωνει το gamma, αλλα αν υπαρχει και το δοκιμασει κανεις πιστευω θα δει εξισου ζωντανο μαυρο και χωρις ξεθωριασμα

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δεν δουλεύει η HDR Camera (εφαρμογή)

σε εμενα δουλευει κανονικα φιλε 1.05

το οτι υπαρχει θεμα στο κοκκινο ειναι γεγονος κ σημερα το σιγουρεψα ακομα περισσοτερο

καθως ενω προσπαθουσα να βγαλω μια φωτο σε ενα πακετο τσιγαρα παλ μαλλ

αντι για κοκκινο εβλεπα αυτο το πορτοκαλοκοκκινο.

ας περιμενουμε να βγει κατι ολοκληρομενο κατεμε να εχεις κ τα σωστα χρωματα κ να μπορουν κ οι 2 θεσεις να συνδεθουν με 3g.

θα δοκιμασω καποια στιγμη κ αυτο με το endomondo κ το gps

Edited by aekfc212

Huawei x5

Zte carl

Huawei y210

Samsung e1182

Zte v967s

Link to comment
Share on other sites

Eσύ φίλε τώρα λες για το κόκκινο που δε μπορεί να αποδώσει σωστά η κάμερα του κινητού και όχι για το κόκκινο που δε δείχνει η οθόνη.Αυτό λοιπόν ειναι θέμα του φακού της κάμερας που φοράνε τα κινέζικα αυτής της κατηγορίας και όχι της οθόνης.Αυτό το κάνει και το lenovo του xkaliak αλλά και το δικό μου thl w7s. Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Ορίστε αυτό που ζήτησες... σιγουρα πιο μαύρο :D

Σε ευχαριστω, το ιδιο ειναι και στο δικο σου και στο δικο μου με τη minideal .

Η διαφορα ειναι ορατη .

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Eσύ φίλε τώρα λες για το κόκκινο που δε μπορεί να αποδώσει σωστά η κάμερα του κινητού και όχι για το κόκκινο που δε δείχνει η οθόνη.Αυτό λοιπόν ειναι θέμα του φακού της κάμερας που φοράνε τα κινέζικα αυτής της κατηγορίας και όχι της οθόνης.Αυτό το κάνει και το lenovo του xkaliak αλλά και το δικό μου thl w7s.

κ να τραβαει κοκκινο η καμερα αν η οθονη το αποδιδει ετσι δεν νομιζω να φταιει η καμερα.

αν δεν την εχω σβησει θα προσπαθησω να την μεταφερω στο νετμπουκ να δω τι χρωμα εχει η φωτο

Huawei x5

Zte carl

Huawei y210

Samsung e1182

Zte v967s

Link to comment
Share on other sites

Αρα ειναι καλυτερη ο ρομ 1.0.5? ηρθε το κινητο μου την παρασκευη θα παω δευτερα να το παραλαβω στο ταχυδρομειο και κατα πασα πιθανοτητα θα εχει την 1.0.3.:) σε ολλα τα αλλα δουλευει καλα η 1.0.5??
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω προβλημα εγκαταστησα την Max Flavour full και το κινητο ανοιγει και κλεινει μετα απο (5-10 λεπτα χρησης), εχω backup αλλα δεν μπορω να μπω στο recovery πως γινεται να μπεις?:cry:
Link to comment
Share on other sites

Power+Volum Up

Η, αφού μπαίνεις για κάποια λεπτά, κατέβασε από το Play το Quick boot. Έχει επιλογή για να μπεις στο recovery

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...