Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αμα βρητε κντ με 100 ευρο με τετοια sprcs και τοσο αξιοποιστο να παρω και εγω 2 ρε παιδια......αυτο το κοκκινο πια......:)

 

@faethie

Με ποιο προγραμμα το δοκιμασες φιλε?Υποθετω εβαια οτι εχεις ανοιχτο το gps.......:pναι μην γελας,εχω τυχει σε ατομο που τοχε κλειστο και περιμενε να δουλεψει.........:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

@faethie

Με ποιο προγραμμα το δοκιμασες φιλε?Υποθετω εβαια οτι εχεις ανοιχτο το gps.......:pναι μην γελας,εχω τυχει σε ατομο που τοχε κλειστο και περιμενε να δουλεψει.........:lol:

 

Sygic, Google Maps και τα Engineer Tools του GravityBox. Ανακάλυψα οτι για να κλειδώσει, πρέπει να ανοίξω το gps, μετά να πάω και να ενεργοποιήσω χειροκίνητα την επιλογή gps on στο Location Egineer Mode του Gravity Box, να έχω ανοιχτα τα Data ή το WiFi, να κατεβάσει το EPO, και μετά "κλειδώνει". Άπαξ και κλειδώσει, μετά και να κλείσω τα data κρατά το σήμα τούμπανο, 11 δορυφόροι και ακρίβεια απίθανη. Αν απενεργοποιήσω το GPS και το ξανανοίξω, πρέπει να τα ξανακάνω απο την αρχή. WTF????

Link to comment
Share on other sites

σε καποιον που εκανε 12 μερες να ερθει εκανε 12 μερες συνολικο ή 12 μερες να ερθει ελλαδα?
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα συνέβησαν και τα 2.Το χειρότερο μου ειναι 19 ημέρες συνολικά και στις 12 ημέρες φάνηκε ελλάδα και το καλύτερο μου σε 11 ημέρες συνολικά παρέλαβα απο την ημέρα της παραγγελίας
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα συνέβησαν και τα 2.Το χειρότερο μου ειναι 19 ημέρες συνολικά και στις 12 ημέρες φάνηκε ελλάδα και το καλύτερο μου σε 11 ημέρες συνολικά παρέλαβα απο την ημέρα της παραγγελίας

 

αθηνα μενεις?

Link to comment
Share on other sites

Στην Κοζάνη

 

α δηλαδη εκανε 2 μερουλες περιπου να ερθει σε εσενα σωστα? αρα εχω ελπιδες και εγω να ερθει μεχρι την αλλη παρασκευη 20 του μηνους ενω παρηγγειλα στις 8!!!

Link to comment
Share on other sites

α δηλαδη εκανε 2 μερουλες περιπου να ερθει σε εσενα σωστα? αρα εχω ελπιδες και εγω να ερθει μεχρι την αλλη παρασκευη 20 του μηνους ενω παρηγγειλα στις 8!!!

 

Έχουν θεματα στο αεροδρόμιο αυτο τον μήνα, κανουν και 5 μερες για να το διωχουν απο εκεί, σε 10 μέρες οπως μου ειπαν ομαλοποιουνται τα πραγματα, , αλλά μην φωνάζουμε αν ιδιωτικοποιηθη θα ειναι free?απλα μια ερώτηση κανω

Link to comment
Share on other sites

Ο φιλος bbbb μου εδωσε σήμερα για κάποιες ώρες το κινητό και τον ευχαριστώ πολύ. Πριν πω την γνώμη μου να πω ότι είμαι κάτοχος τόσο του thl w100 όσο και του umi x2 ενώ είχα και κάποιο διάστημα και το thl w7. Στη δοκιμή είχα δίπλα δίπλα όλα τα κινητά. Θα ξεκινήσω με τα αρνητικά (για μένα φυσικά). Πρώτα από όλα η οθόνη. Υστερούσε τόσο έναντι σαφώς του Χ2 όσο και του 100. Μου φάνηκε ότι είχε πιο ξεθωριασμενα χρώματα αν και δεν μπορώ να πω ότι είχε πορτοκαλί αντί για κόκκινο κλπ που άκουσα εδώ μέσα. Επίσης τα δύο τζάμια μου φάνηκε να έχουν μεγάλη απόσταση μεταξύ τους κατά συνέπεια να κάνει η εικόνα σαν είδωλο από κατω, αν καταλαβαίνετε τι θέλω να πω. Κατά δεύτερον η κάμερα, ιδιαίτερα η μπροστινή μου φάνηκε απαράδεκτη. Η κανονική επίσης θα μπορούσε να είναι καλύτερη. Τρίτον πραγματικά ξενέρωσα με τη θέση του power button. Για μένα εκεί που βρίσκεται ακυρώνει εντελώς τη χρήση με το ένα χέρι. Από κει και πέρα η ποιότητα κατασκευής μου φάνηκε καλή, το καπάκι ποιοτικό. Το GPS, πραγματικά άψογο. Το δοκίμασα δίπλα δίπλα με το Χ2 και μόνο που δεν έκλαψα με την διαφορά στην απόδοση τους. Μακράν το καλύτερο από κάθε κινέζικο που έπεσε στα χέρια μου. Το σήμα Wi-Fi πολύ καλό, επίσης καλύτερο από το Χ2, ο ήχος του ηχείου ποιοτικος και αρκετά δυνατός ενώ η μπαταρία οση ώρα το επεξεργαζομουν δεν έλεγε να πέσει με τίποτα. Έπαθα πλάκα. Συμπερασματικά, και σε σύγκριση με το w100 που θεωρώ ότι είναι άμεσος ανταγωνιστής του το θεωρώ ανώτερο καθώς βρίσκω να υπολείπεται μόνο στην ποιότητα της οθόνης και να υπερέχει σε κάθε άλλο σημείο. Τίμιο κινητό με Τ κεφαλαίο και άψογη αγορά στην τιμή που βρίσκεται! Edited by Monolithic
Link to comment
Share on other sites

Ο φιλος bbbb μου εδωσε σήμερα για κάποιες ώρες το κινητό και τον ευχαριστώ πολύ. Πριν πω την γνώμη μου να πω ότι είμαι κάτοχος τόσο του thl w100 όσο και του umi x2 ενώ είχα και κάποιο διάστημα και το thl w7. Στη δοκιμή είχα δίπλα δίπλα όλα τα κινητά. Θα ξεκινήσω με τα αρνητικά (για μένα φυσικά). Πρώτα από όλα η οθόνη. Υστερούσε τόσο έναντι σαφώς του Χ2 όσο και του 100. Μου φάνηκε ότι είχε πιο ξεθωριασμενα χρώματα αν και δεν μπορώ να πω ότι είχε πορτοκαλί αντί για κόκκινο κλπ που άκουσα εδώ μέσα. Επίσης τα δύο τζάμια μου φάνηκε να έχουν μεγάλη απόσταση μεταξύ τους κατά συνέπεια να κάνει η εικόνα σαν είδωλο από κατω, αν καταλαβαίνετε τι θέλω να πω. Κατά δεύτερον η κάμερα, ιδιαίτερα η μπροστινή μου φάνηκε απαράδεκτη. Η κανονική επίσης θα μπορούσε να είναι καλύτερη. Τρίτον πραγματικά ξενέρωσα με τη θέση του power button. Για μένα εκεί που βρίσκεται ακυρώνει εντελώς τη χρήση με το ένα χέρι. Από κει και πέρα η ποιότητα κατασκευής μου φάνηκε καλή, το καπάκι ποιοτικό. Το GPS, πραγματικά άψογο. Το δοκίμασα δίπλα δίπλα με το Χ2 και μόνο που δεν έκλαψα με την διαφορά στην απόδοση τους. Μακράν το καλύτερο από κάθε κινέζικο που έπεσε στα χέρια μου. Το σήμα Wi-Fi πολύ καλό, επίσης καλύτερο από το Χ2, ο ήχος του ηχείου ποιοτικος και αρκετά δυνατός ενώ η μπαταρία οση ώρα το επεξεργαζομουν δεν έλεγε να πέσει με τίποτα. Έπαθα πλάκα. Συμπερασματικά, και σε σύγκριση με το w100 που θεωρώ ότι είναι άμεσος ανταγωνιστής του το θεωρώ ανώτερο καθώς βρίσκω να υπολείπεται μόνο στην ποιότητα της οθόνης και να υπερέχει σε κάθε άλλο σημείο. Τίμιο κινητό με Τ κεφαλαίο και άψογη αγορά στην τιμή που βρίσκεται!

 

να σαι καλα φιλε για την κριτικη σου... το οτι εχουν αποσταση τα τζαμια σημαινει οτι δεν ειναι κολλημενα και οτι αν σπασει θα σπασει μονο το εξωτερικο γυαλι και οχι η οθονη αφης?

Edited by giannis808
Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα φιλε για την κριτικη σου... το οτι εχουν αποσταση τα τζαμια σημαινει οτι δεν ειναι κολλημενα και οτι αν σπασει θα σπασει μονο το εξωτερικο γυαλι και οχι η οθονη αφης?

 

Μάλλον εννοεί οτι δεν είναι One Glass Solution... Και νομίζω οτι αν σπάσει, το αλλάζεις όλο αλλιώς κάνεις πατέντες με ανταλλακτικά και πάστες κλπ, αλλά έτσι κι αλλιώς, τρέχα βρες ανταλλακτικά για τέτοια μοντελα...

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εννοεί οτι δεν είναι One Glass Solution... Και νομίζω οτι αν σπάσει, το αλλάζεις όλο αλλιώς κάνεις πατέντες με ανταλλακτικά και πάστες κλπ, αλλά έτσι κι αλλιώς, τρέχα βρες ανταλλακτικά για τέτοια μοντελα...

 

καλα ναι σωστο και αυτο... αλλα ogs εχουν πολυ λιγα κινητα... και ενα Huawei y300 που εχω εγω δεν εχει ογσ αλλα δεν με ενοχλει το βαθος του... το umi x2 εξαλλου εχει full hd λογικο ειναι να εχει καλυτερα χρωματα...

Link to comment
Share on other sites

Ο φιλος bbbb μου εδωσε σήμερα για κάποιες ώρες το κινητό και τον ευχαριστώ πολύ. Πριν πω την γνώμη μου να πω ότι είμαι κάτοχος τόσο του thl ........Συμπερασματικά, και σε σύγκριση με το w100 που θεωρώ ότι είναι άμεσος ανταγωνιστής του το θεωρώ ανώτερο καθώς βρίσκω να υπολείπεται μόνο στην ποιότητα της οθόνης και να υπερέχει σε κάθε άλλο σημείο. Τίμιο κινητό με Τ κεφαλαίο και άψογη αγορά στην τιμή που βρίσκεται!

Ως αναφορά στις φωτογραφικές τους δυνατότητες ; Τι παρατηρήσες ;

( είναι τόσες πολλές οι εναλλακτικές -g3s, x7 ,w200,w100,zte , faea f2 ... - και τόσο σχετικές οι κρίσεις που πονεσαν τα ματιά μου στο διάβασμα )

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο δοκίμασα τo x2 του φίλου monolithic και η πίσω κάμερα ειναι αρκετά καλή αλλά σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού του hd2 ειναι καλύτερη.To w7s το έχεις δει τι βγάζει.Γενικά δεν έχω βρει κινέζικο αυτής της κατηγορίας >=300$ που να έχει καλύτερη νυχτερινή απόδοση απο του hd2.Το δε zte σε μη περιβάλλον ημέρας,δυσκολεύεται πάρα πολύ να εστιάσει και έχει πολύ θόρυβο και στη φώτο και στο βίντεο.Σε φως δωματίου προσπαθείς να κινήσεις την κάμερα δεξιά-αριστερά και "σέρνεται" όλη η εικόνα σαν να έχεις βάλει shutter speed.Βάζοντας το iso απο το αυτόματο στο 100,σκοτεινιάζει η εικόνα αλλά διορθώνεται η κίνηση.Και σε τελείως σκοτάδι το flash του ειναι καλύτερο απο του w7s αλλά πολύ πιο χειρότερο απο του hd2.Γενικά σε εξωτερικό χώρο και φως ημέρας,τα πιο πολλά θα βγάλουν μια αξιοπρεπή φωτογραφία αν παίξεις λιγο και με τις ρυθμίσεις τους. Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την οθόνη, ρίξτε μια ματιά στο παρακάτω βίντεο όπου γίνεται σύγκριση του v987, v967s και v956. Εκεί που φαίνεται να πάσχει η οθόνη του v967s, είναι το μαύρο όπου φαίνεται πιο γκρι σε σχέση με τα άλλα δύο, ακόμα και όταν είναι τελείως κλειστές οι οθόνες. Στο 5:10 του βίντεο μπορείτε να δείτε και να συγκρίνετε το κόκκινο.

 

Link to comment
Share on other sites

Την θάψατε την οθόνη ρε σεις. Αν είναι δυνατόν, μια χαρά είναι για τα χρήματά του, μην τα θέλουμε όλα τέλεια. Σε καθημερινή χρήση ανάθεμα αν προσέξει κανείς τετοιες λεπτομέρειες
Link to comment
Share on other sites

Την θάψατε την οθόνη ρε σεις. Αν είναι δυνατόν, μια χαρά είναι για τα χρήματά του, μην τα θέλουμε όλα τέλεια. Σε καθημερινή χρήση ανάθεμα αν προσέξει κανείς τετοιες λεπτομέρειες

 

καλα τα λες... οταν το επιασε μονο του δεν καταλαβαινεις διαφορα στην οθονη

Link to comment
Share on other sites

Την θάψατε την οθόνη ρε σεις. Αν είναι δυνατόν, μια χαρά είναι για τα χρήματά του, μην τα θέλουμε όλα τέλεια. Σε καθημερινή χρήση ανάθεμα αν προσέξει κανείς τετοιες λεπτομέρειες

 

+1 συμφωνώ κι εγώ, προσωπικά μια χαρά μου είναι η οθόνη, δε ζητώ απο το κινητό επαγγελματικό colour calibration, το sunlight legibility με απασχολεί πιο πολύ, αλλά προσωπικά με full brightness με καλύπτει. Τα υπόλοιπα είναι nitpicking κατ' εμε, ειδικά για κινητό των 100 ευρώ (100 ευρω, το λέω και δε το πιστεύω κοιτάζοντας το :p)

Link to comment
Share on other sites

+1 συμφωνώ κι εγώ, προσωπικά μια χαρά μου είναι η οθόνη, δε ζητώ απο το κινητό επαγγελματικό colour calibration, το sunlight legibility με απασχολεί πιο πολύ, αλλά προσωπικά με full brightness με καλύπτει. Τα υπόλοιπα είναι nitpicking κατ' εμε, ειδικά για κινητό των 100 ευρώ (100 ευρω, το λέω και δε το πιστεύω κοιτάζοντας το :p)

 

αχχαχαχα ναι εμεις καταντησαμε να θελουμε και την πιτα ολοκληρη και τον σκυλο χορτατη... λογικα ειναι το 987 ππου εχει 170 ευρω να εχει καλυτερη οθονη... ειναι αληθεια ομως οτι σε σχεση με τα αλλα 2 κντ εχει καπως ξεχωριασμενα χρωματαα

Edited by giannis808
Link to comment
Share on other sites

Είτε απενεργοποιείς την γρήγορη εκκίνηση (quick boot) είτε βγάζεις και ξαναβαζεις την μπαταρία, και μπαίνεις στο recovery με volume up + power (κρατας το volume up συνεχόμενα μεχρι να μπει στο recovery!)

Ακριβώς όπως σου τα είπε και θα δουλέψει σίγουρα....

Αμα βρητε κντ με 100 ευρο με τετοια sprcs και τοσο αξιοποιστο να παρω και εγω 2 ρε παιδια......αυτο το κοκκινο πια......:)

Χαχαχα, πες τα ντε....

Ο φιλος bbbb μου εδωσε σήμερα για κάποιες ώρες το κινητό και τον ευχαριστώ πολύ. Πριν πω την γνώμη μου να πω ότι είμαι κάτοχος τόσο του thl w100 όσο και του umi x2 ενώ είχα και κάποιο διάστημα και το thl w7. Στη δοκιμή είχα δίπλα δίπλα όλα τα κινητά. Θα ξεκινήσω με τα αρνητικά (για μένα φυσικά). Πρώτα από όλα η οθόνη. Υστερούσε τόσο έναντι σαφώς του Χ2 όσο και του 100. Μου φάνηκε ότι είχε πιο ξεθωριασμενα χρώματα αν και δεν μπορώ να πω ότι είχε πορτοκαλί αντί για κόκκινο κλπ που άκουσα εδώ μέσα. Επίσης τα δύο τζάμια μου φάνηκε να έχουν μεγάλη απόσταση μεταξύ τους κατά συνέπεια να κάνει η εικόνα σαν είδωλο από κατω, αν καταλαβαίνετε τι θέλω να πω. Κατά δεύτερον η κάμερα, ιδιαίτερα η μπροστινή μου φάνηκε απαράδεκτη. Η κανονική επίσης θα μπορούσε να είναι καλύτερη. Τρίτον πραγματικά ξενέρωσα με τη θέση του power button. Για μένα εκεί που βρίσκεται ακυρώνει εντελώς τη χρήση με το ένα χέρι. Από κει και πέρα η ποιότητα κατασκευής μου φάνηκε καλή, το καπάκι ποιοτικό. Το GPS, πραγματικά άψογο. Το δοκίμασα δίπλα δίπλα με το Χ2 και μόνο που δεν έκλαψα με την διαφορά στην απόδοση τους. Μακράν το καλύτερο από κάθε κινέζικο που έπεσε στα χέρια μου. Το σήμα Wi-Fi πολύ καλό, επίσης καλύτερο από το Χ2, ο ήχος του ηχείου ποιοτικος και αρκετά δυνατός ενώ η μπαταρία οση ώρα το επεξεργαζομουν δεν έλεγε να πέσει με τίποτα. Έπαθα πλάκα. Συμπερασματικά, και σε σύγκριση με το w100 που θεωρώ ότι είναι άμεσος ανταγωνιστής του το θεωρώ ανώτερο καθώς βρίσκω να υπολείπεται μόνο στην ποιότητα της οθόνης και να υπερέχει σε κάθε άλλο σημείο. Τίμιο κινητό με Τ κεφαλαίο και άψογη αγορά στην τιμή που βρίσκεται!

Αυτό με την οθόνη που λες σε σχέση με το w100, εγώ δεν το είδα. Υπάρχει μια διαφορά στην απεικόνιση των χρωμάτων αλλά σε καμία περίπτωση δεν θα έλεγα ότι υπερτερεί κάποιο σε σχέση με το άλλο όσο αφορά την ποιότητα της οθόνης.

Μάλλον εννοεί οτι δεν είναι One Glass Solution... Και νομίζω οτι αν σπάσει, το αλλάζεις όλο αλλιώς κάνεις πατέντες με ανταλλακτικά και πάστες κλπ, αλλά έτσι κι αλλιώς, τρέχα βρες ανταλλακτικά για τέτοια μοντελα...

Ακόμα και αυτό που λένε ogs είναι δύο διαφορετικα ας πούμε γυαλιά, με την μικρότερη δυνατή απόσταση μεταξύ τους. Από κάτω βρίσκεται η lcd screen και από πάνω το digitizer το οποίο φροντίζει για το touch της συσκευής.

Σε κάποιο απλό χτύπημα ή πέσιμο το πιθανότερο είναι να σπάσει μόνο το digitizer. Αν είσαι αστέρι μπορεί να σπάσεις και την οθόνη από μέσα :)

Ανταλλακτικά βρίσκεις εύκολα για τα περισσότερα. Ενδεικτικά για το 967 κοστίζει περίπου 50-55 δολάρια ή οθόνη και το digitizer

Link to comment
Share on other sites

Eπιβεβαιώνω και εγώ ότι απο κλειστό κινητό με κρατημένο power + volume up και απενεργοποιημένη τη γρήγορη εκκίνηση,μπαίνει κανονικά στο recovery
Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=ZNpUgod35zc εδω παντως που προφανως εχει κατι σε Nova launcher το μαυρο ειναι μαυρο
Link to comment
Share on other sites

Εγω ενα θα σας πω..........στο γραφειο εχουν παρει το ιδιο κντ,απο την στιγμη που ειδαν το 1ο που εφερα αλλα 4 ατομα.Και ολοι με ευχαριστουν,ηταν τα πιο τιμια 105-120 ευρω που εδωσαν ποτε λενε.

Τωρα για ολους τους φιλους εδω μεσα που λενε για την οθονη του,παιδια ναι σαφως εαν το βαλεις διπλα σε ενα κντ με διπλασια σχεδον τιμη θα δεις σιγουρα διαφορα,π.χ.το 987 εχει σαφως καλυτερη οθονη αλλα και σχεδον 80-100 δολλαρια διαφορα.

Εδω εχουμε το απολυτο χεχρι στιγμης vfm,και προσπαθουμε να του βρουμε καποιο ψεγαδι,δεν λεω οκ εν μερη καλο να γινεται και αυτο,ωστε να υπαρχει διαλογος και φυσικα μια αντιπαραθεση,αλλα μην ψυριζουμε την μαιμου........:lol:

Παντως ειναι ενα απο τα πιο ολοκληρωμενα κντ που περασαν απο τα χερια μου,σε ενα φασμα τιμης εως τα 120-200 ευρω.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εγω ενα θα σας πω..........στο γραφειο εχουν παρει το ιδιο κντ,απο την στιγμη που ειδαν το 1ο που εφερα αλλα 4 ατομα.Και ολοι με ευχαριστουν,ηταν τα πιο τιμια 105-120 ευρω που εδωσαν ποτε λενε.

Τωρα για ολους τους φιλους εδω μεσα που λενε για την οθονη του,παιδια ναι σαφως εαν το βαλεις διπλα σε ενα κντ με διπλασια σχεδον τιμη θα δεις σιγουρα διαφορα,π.χ.το 987 εχει σαφως καλυτερη οθονη αλλα και σχεδον 80-100 δολλαρια διαφορα.

Εδω εχουμε το απολυτο χεχρι στιγμης vfm,και προσπαθουμε να του βρουμε καποιο ψεγαδι,δεν λεω οκ εν μερη καλο να γινεται και αυτο,ωστε να υπαρχει διαλογος και φυσικα μια αντιπαραθεση,αλλα μην ψυριζουμε την μαιμου........:lol:

Παντως ειναι ενα απο τα πιο ολοκληρωμενα κντ που περασαν απο τα χερια μου,σε ενα φασμα τιμης εως τα 120-200 ευρω.

 

με κανετε και ανυπομονω!!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη σε καθημερινή χρήση και σε κλειστό χώρο είναι απολαυστικότατη... λόγω δουλειάς αυτές τις μέρες κυριολεκτικά δεν εχω βγει απο το σπίτι (:() και δεν ξέρω τι λέει σε συνθήκες ήλιου, αν και τη τέσταρα στο μπαλκόνι και είδα οτι διαβάζεται, που δεν μπορεί κανείς να ζητήσει περισσότερα απο μια οθόνη κάτω των 400 ευρώ...

Γενικά ας πούμε οτι με άριστα το note 2, s4 κλπ ας πούμε οτι θα του βαζα (με αυστηρότητα) ένα 70/100 στην οθόνη, κι ας λήξει το θέμα, μην τρομάζουμε τον κόσμο...

Σίγουρα πάντως το να πάω απο τα 105 στα 170 ευρώ για (ας πούμε) καλύτερη οθόνη το θεωρώ τραγικό. Να μην βλεπόταν η οθόνη να λεγα εντάξει, αλλά εδώ πραγματικά μιλάμε για nitpicking...

 

ΥΓ. ΟΚ με το Boot, volume up + power did the trick! Απλά είχε διαβάσει κατι άλλες οδηγίες (volume down ή και τα δύο volume πατημένα και power, και δε ξέρω γιατί αλλά κολλούσε όταν το έκανα αυτό...)

Όσον αφορά το GPS, κατέβασα το GPS Status και το Faster GPS, έκανα reset AGPS data, άλλαξα το region σε Greece και τώρα με data ανοικτά πιάνει σήμα σε 40 sec, με ακρίβεια ουσιαστικά 1 μέτρου! Δεν ξέρω τι επιδόσεις έχει σε εσάς, εμένα πάντως μου είναι υπεραρκετό το GPS υπο τέτοιες συνθήκες. Μένει να το δοκιμάσω σε καμμιά διαδρομή αλλά αυτό απο Δευτέρα....

Όσον αφορά τη κάμερα, το περισσότερο noise οφείλεται στο πολύ επιθετικό ανέβασμα του ISO σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού. Απο τα 400 και πάνω αρχίζει το noise. Αν τραβά κανείς με ISO 200 (θυσιάζοντας λίγη φωτεινότητα στις φωτο), το noise μειώνεται κατά πολύ. Με ISO 100 ακόμα και σε πίσσα σκοτάδι σχεδόν που δοκίμασα, ήταν ουσιαστικά ανύπαρκτο. Θα ποστάρω φωτος σε αναλυτικό review που θα κάνω μόλις προλάβω.

 

Να κάνω και μια ερώτηση: Πρακτικά υπάρχει κάποιος λόγος να αλλάξει κανείς ROM? Εμένα μια χαρά μου φαίνεται η 1.0.5 του minideal, ειδικα με GravityBox, Greenify και 2.5 γιγα fix δεν μασάει καθόλου...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...