Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πόσο smooth είναι το scroll σας στην 1.03 όταν είστε μέσα σε εφαρμογές? Facebook tapatalk και browshing μου ψιλό σκαλώνει.

 

Έχω θέμα και με gravity box το ξήλωσα γιατί μου έκλεινε εφαρμογές όπως το playstore Gmail. Καμία ιδέα?

 

Από αυτονομία πάμε τέλεια με πολύ 3g δεδομένα και οθόνη ανοιχτή βγάζω μέρα χαλαρά.

 

Realracing και κάνα δυο άλλα παιχνίδια τα παίζει μια χαρά με a data 16gb class 10

 

Το μέγεθος ακόμα δεν μπορώ να το συνηθίσω και ίσως να είναι ο μόνος λόγος για να το δώσω.

 

απο οτι εχω ακουσει το κινητο γενικα ειναι πολυ σμουθ... οσο για την αυτονομια με λιγο λιγοτερη χρηση θα βγαλεις και 2η μερα... το μεγεθος συνηθιζεται... μην το δωσεις αν θες να ακουσεις την γνωμη ( τουλαχιστον ας το δινες πριν παραγγειλω το δικο μου :p :lol: )

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αξιζει να παρω την adata απο eshop?

 

ναι ναι και ναι! την πηρα οταν ειχε 20 ευρω και ακομα την θεωρησα vfm ποσο μαλλον τωρα στα 11!!! την εχω και το κινητο πεταει

Link to comment
Share on other sites

με εχετε πεισει και εμένα για αυτο το τερατακι.

ομως θελω να ξερω πριν το παραγγειλω τι να ζητησω?

1,03 ή 1,05?

ποιες οι διαφορες?ποια ειναι η καλυτερη?

Link to comment
Share on other sites

με εχετε πεισει και εμένα για αυτο το τερατακι.

ομως θελω να ξερω πριν το παραγγειλω τι να ζητησω?

1,03 ή 1,05?

ποιες οι διαφορες?ποια ειναι η καλυτερη?

 

απο οτι εχω διαβασει εδω απο τα παιδια και η δυο ειναι παρα πολυ καλες και απλοβληματιστες... ρωτησα στο μινιντιλ και ειπαν οτι εχουν την 1.05 τωρα πια στα κινητα τους...

 

ασε ασε και εμενα με πεισανε πηγα πηρα ενα για μενα και μετα επεισα και την ξαδερφη μου και της πηρα και αυτης ενα... αστα βραστα επενδυση στην κινα εχουμε κανει εδω μεσα :p

Link to comment
Share on other sites

με εχετε πεισει και εμένα για αυτο το τερατακι.

ομως θελω να ξερω πριν το παραγγειλω τι να ζητησω?

1,03 ή 1,05?

ποιες οι διαφορες?ποια ειναι η καλυτερη?

 

Απο το To2c που το παρηγγειλα χθες, ζητησα 1.0.5 αλλα μου απαντησαν οτι βαζουν 1.0.3.

Ελπιζω να ειναι ολα καλα!

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Πόσο smooth είναι το scroll σας στην 1.03 όταν είστε μέσα σε εφαρμογές? Facebook tapatalk και browshing μου ψιλό σκαλώνει.

 

Έχω θέμα και με gravity box το ξήλωσα γιατί μου έκλεινε εφαρμογές όπως το playstore Gmail. Καμία ιδέα?

 

Από αυτονομία πάμε τέλεια με πολύ 3g δεδομένα και οθόνη ανοιχτή βγάζω μέρα χαλαρά.

 

Realracing και κάνα δυο άλλα παιχνίδια τα παίζει μια χαρά με a data 16gb class 10

 

Το μέγεθος ακόμα δεν μπορώ να το συνηθίσω και ίσως να είναι ο μόνος λόγος για να το δώσω.

Αυτό με τις εφαρμογές που λες δεν το κατάλαβα.Το gravitybox πως σου έκλεινε τις εφαρμογές; Το tapatalk ειναι κακογραμμένο και σκαλώνει παντού.Για το fb δεν έχω προσωπικό λογαριασμό σε αυτό αλλά στο v967s του φίλου μου που το είδα,μια χαρά πήγαινε.Για browsing δοκίμασες μόνο με τον stock browser; Kαι εγώ αν θα δώσω το δικό μου θα ειναι λόγω μεγέθους αλλά επειδή είναι πολύ .... μικρό μπροστά στο w7s μου.Οι 5" συγκριτικά με τις 5.7" μου φαίνονται λίγες.Το καλό βέβαια είναι το 5" το χειρίζεσαι άνετα με το ένα χέρι για κάποιες κινήσεις π.χ. γρήγορη εγγραφή μηνύματος με ένα χέρι

Link to comment
Share on other sites

απο οτι εχω ακουσει το κινητο γενικα ειναι πολυ σμουθ... οσο για την αυτονομια με λιγο λιγοτερη χρηση θα βγαλεις και 2η μερα... το μεγεθος συνηθιζεται... μην το δωσεις αν θες να ακουσεις την γνωμη ( τουλαχιστον ας το δινες πριν παραγγειλω το δικο μου :p :lol: )

Είναι smooth στις αρχικές οθόνες όπως και στα μενού του, απλά στις εφαρμογές του ήθελα να "γλιστράει" κάπως καλύτερα, τώρα το κάνει "βηματικα"

Στην 1.05 έχει αναφερθεί ότι δουλεύει η πρώτη σιμ συνέχεια σε 3g, δεν ξέρω αν αυτό διορθώθηκε. Αν ναι η 1.05 θα είναι καλύτερη από την 1.03 στα σημεία.

Link to comment
Share on other sites

Είναι smooth στις αρχικές οθόνες όπως και στα μενού του, απλά στις εφαρμογές του ήθελα να "γλιστράει" κάπως καλύτερα, τώρα το κάνει "βηματικα"

Στην 1.05 έχει αναφερθεί ότι δουλεύει η πρώτη σιμ συνέχεια σε 3g, δεν ξέρω αν αυτό διορθώθηκε. Αν ναι η 1.05 θα είναι καλύτερη από την 1.03 στα σημεία.

 

τι εννοεις βηματικα? ποιο ηταν το προηγουμενο σου κινητο?

Link to comment
Share on other sites

με την 1.05 αν η 1η σιμ δουλευει σε 3g συνεχεια τοτε η μπαταρια θα αδειαζει πιο γρηγορα....

μπορει καποιος να το διευκρινισει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ το tapatalk and fb χωρίς κανένα πρόβλημα με το gravity box. Όταν έβαλα το gravity box κάποιες εφαρμογές διαγράφηκαν και δεν μπορούσα να τις περάσω αλλά το έφτιαξα με μια εφαρμογή

 

Edit: sd maid η εφαρμογή που διόρθωσα το πρόβλημα.

Τώρα χρησιμοποιώ tapatalk αλλά δεν βλέπω το γράμμα "φ" ξέρει κανείς το λόγο?

Edited by chourdis
Link to comment
Share on other sites

Sandisk class10 ultra 64gb μια χαρά ειναι η κάρτα.Αν τώρα στα mtk δεν αρέσει η sandisk είναι άλλο θέμα αλλά γενικότερα δεν έχω θέμα σε κάτι άλλο στο κινητό.

Την ιδια καρτα εχουμε, στο δικο μου w7 το δοκιμασα για πανω απο μιση ωρα και παιζει μια χαρα.

Τωρα αλλαξα apk αλλα δεν εχω δοκιμασει να παιξω πολυ ωρα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

με την 1.05 αν η 1η σιμ δουλευει σε 3g συνεχεια τοτε η μπαταρια θα αδειαζει πιο γρηγορα....

μπορει καποιος να το διευκρινισει αυτο?

 

Έχει απαντηθεί σε πιο παλιό ποστ. Καλό είναι να διαβάζουμε όλο το ποστ πριν ρωτήσουμε κάτι ,για να μην λέμε τα ίδια τα ίδια.:)

Όχι ότι βαριόμαστε , αλλά είναι και πιο εύκολο να ψάχνεις κάτι σε 500 ποσταρίσματα παρά σε 1000.;)

Κάποιος απο xda νομίζω το είχε αναφέρει σαν πρόβλημα στην 1.0.5

Σε μένα δουλεύει κανονικα , χωρίς πρόβλημα (με 1.0.5)

Link to comment
Share on other sites

Έχει απαντηθεί σε πιο παλιό ποστ. Καλό είναι να διαβάζουμε όλο το ποστ πριν ρωτήσουμε κάτι ,για να μην λέμε τα ίδια τα ίδια.:)

Όχι ότι βαριόμαστε , αλλά είναι και πιο εύκολο να ψάχνεις κάτι σε 500 ποσταρίσματα παρά σε 1000.;)

Κάποιος απο xda νομίζω το είχε αναφέρει σαν πρόβλημα στην 1.0.5

Σε μένα δουλεύει κανονικα , χωρίς πρόβλημα (με 1.0.5)

H συγκεκριμενη ερωτηση ειναι ουσιωδης και εχει νοημα να ξανα απαντηθει,κουραστικο και βαρετο ειναι να επαναλαμβανετε συνεχεια οπως και να απανταμε συνεχεια στο ποτε θα ερθει το κινητο,πλησιαζει στο Κ/Δ Αθηνας ,αν εφυγε απο την σιγκαπουρη,και αλλα τετοια.

Σε καποιο ποστ λεει καποιος οτι ειτε το βαλει σε gsm ειτε wcdma παντα 3g του διχνει για το Xda το ποστ αυτο το θυμαμαι.Βεβαια τωρα που το διευκρινισες εσυ οτι δεν υπαρχει προβλημα θα την δοκιμασω.

EDIT εκανα ενα γρηγορο ψαξιμο και δεν το βρηκα αυτο που εκανα bold παραπανω...κατι αλλο θα ειχα στο μυαλο μου,αντιθετα βρηκα ξανα το ποστ σου που λες οτι δεν υπαρχει προβλημα

 

Εγώ χρησιμοποιώ το tapatalk and fb χωρίς κανένα πρόβλημα με το gravity box. Όταν έβαλα το gravity box κάποιες εφαρμογές διαγράφηκαν και δεν μπορούσα να τις περάσω αλλά το έφτιαξα με μια εφαρμογή

Edit: sd maid η εφαρμογή που διόρθωσα το πρόβλημα.

Τώρα χρησιμοποιώ tapatalk αλλά δεν βλέπω το γράμμα "φ" ξέρει κανείς το λόγο?

Εμενα αργουσε να μπουταρει εκτος των αλλων σε φαση οτι το εκανα τουβλο.

Το φ ειναι γνωστο θεμα στο ταπα...δεν ξερω το λογο που γινετε αυτο απλα στο αναφερω για να μην νομιζεις οτι φταει το κινητο.

 

 

τι εννοεις βηματικα? ποιο ηταν το προηγουμενο σου κινητο?

Το ΖΤΕ Blade με καποια καστομ ρομ.η κυλιση σε εφορμογες ηταν πολυ ωραια οταν το κινητο δεν κολλαγε.

Παντως ο λανσερ στο V967 ειναι τελειος χωρις το παραμικρο ψεγαδι

Edited by panos_1986
Link to comment
Share on other sites

Την ιδια καρτα εχουμε, στο δικο μου w7 το δοκιμασα για πανω απο μιση ωρα και παιζει μια χαρα.

Τωρα αλλαξα apk αλλα δεν εχω δοκιμασει να παιξω πολυ ωρα.

Θανάση αφού παίζει και σε εσένα με την ίδια κάρτα οκ.Αρα δεν έχει θέμα ουτε η κάρτα.Τελοσπάντων δε με απασχολεί ιδιαίτερα.Για την ώρα που δείχνεις στην εικόνα, ακριβώς έτσι δείχνει και σε μένα.Μάλλον ειναι κάποιο ειδικό ωράριο που έχουν μόνο στο αεροδρόμιο :lol: Εσύ επειδή είσαι πιο κοντά στην Αθήνα λογικά αύριο πρωϊ θα παραλάβεις

 

 

Το ΖΤΕ Blade με καποια καστομ ρομ.η κυλιση σε εφορμογες ηταν πολυ ωραια οταν το κινητο δεν κολλαγε.

Παντως ο λανσερ στο V967 ειναι τελειος χωρις το παραμικρο ψεγαδι

Δε ξέρω τι είχες στο blade αλλά μπροστά στο v967s και όχι μόνο είναι άθλιο σε όλα.Σε ένα blade φίλου που του είχαμε κάνει την μνήμη 512mb και με cm7 που είναι ελαφριά πάλι κόλλαγε τρελά.Ενα angry birds πήγαινες να παίξεις στις φορτωμένες πίστες και σερνότανε..Καμμία σχέση όχι μόνο με το v967s αλλά ούτε καν με το hd2 μου

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω τι είχες στο blade αλλά μπροστά στο v967s και όχι μόνο είναι άθλιο σε όλα.Σε ένα blade φίλου που του είχαμε κάνει την μνήμη 512mb και με cm7 που είναι ελαφριά πάλι κόλλαγε τρελά.Ενα angry birds πήγαινες να παίξεις στις φορτωμένες πίστες και σερνότανε..Καμμία σχέση όχι μόνο με το v967s αλλά ούτε καν με το hd2 μου

 

Χαλαρωσε bbbb το blade ειναι κινητο 3ετιας και οταν βγηκε ηταν πολυ μπροστα για την εποχη του, 512μνημη 260κατι ppi οθονη που δεν το πιστευεις.Angry bird το παιζε οταν αλλα δεν την ανοιγαν καν σαν εφαρμογη.Η συγκριση εχει να κανει με το ρολλαρισμα οταν κατεβαζεις την σελιδα τιποτα αλλο.Οχι στο launcer του κινητου.Ισως να ειναι διαφορετικη ρυθμιση στο τροπο που σταματαει οταν θα αφησεις το δακτυλο σου.Τες πα μην εμβαθυνουμε αλλο στο θεμα.Ολα καλα

Link to comment
Share on other sites

Xαλαρός είμαι φίλε.Απλά η γνώμη μου είναι ότι το blade ποτέ δεν ήταν μπροστά απο την εποχή του με μόνη ίσως εξαίρεση την wvga ανάλυση στις 3,5".Η arm v6 cpu το κρατούσε πίσω σε επιδόσεις.Απλά ήταν φθηνό για την εποχή του και γιαυτό πούλησε.Τελοσπάντων offtopic τέλος.Επισης γιαυτό που λες για το ρολάρισμα.Εχει να κάνει με το full hardware acceleration που εισήγαγε η google απο την ics και πανω και ουσιαστικά χρησιμοποιεί πλήρως την gpu του κινητού ενώ η 2.3 χρησιμοποιούσε ουσιαστικά cpu rendering και είχε ένα πιο "αεράτο" ui αλλά σε καμμία περίπτωση πιο smooth.Στην 4.x υπάρχει ένα μικρό "σκαλοπάτι" μέχρι να ξεκινήσει να ρολλάρει αλλά μετά ειναι πολύ καλύτερο.Ειδικά στον browser σε βαριές σελίδες στυλ http://www.gossip-tv.gr/ η 2.3 σχεδόν σε όλα τα κινητά τρώει απίστευτα κολλήματα και στο ίδιο κινητό με 4.x ρολλάρει κανονικά. Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις ηρθε το κινητο με τα ελτα κουριερ.

απιστευτο δεν το περιμενα σημερα κ ποσο μαλλον να μου το φερει ταχυδρομος κ 4 η ωρα.

τωρα δεν μπορουσα να ελενξω το βαρος κ απο την φουρια μου υπογραψα κ το πηρα

το κουτι ειναι τυλιγμενο με κιτρινημουσταρδη ταινια ενα πραγμα κ εσας ετσι σας ηρθε;

εβγαλα κ 3 φωτο πριν το ανοιξω

Huawei x5

Zte carl

Huawei y210

Samsung e1182

Zte v967s

Link to comment
Share on other sites

Xαλαρός είμαι φίλε.Απλά η γνώμη μου είναι ότι το blade ποτέ δεν ήταν μπροστά απο την εποχή του με μόνη ίσως εξαίρεση την wvga ανάλυση στις 3,5".Η arm v6 cpu το κρατούσε πίσω σε επιδόσεις.Απλά ήταν φθηνό για την εποχή του και γιαυτό πούλησε.Τελοσπάντων offtopic τέλος.Επισης γιαυτό που λες για το ρολάρισμα.Εχει να κάνει με το full hardware acceleration που εισήγαγε η google απο την ics και πανω και ουσιαστικά χρησιμοποιεί πλήρως την gpu του κινητού ενώ η 2.3 χρησιμοποιούσε ουσιαστικά cpu rendering και είχε ένα πιο "αεράτο" ui αλλά σε καμμία περίπτωση πιο smooth.Στην 4.x υπάρχει ένα μικρό "σκαλοπάτι" μέχρι να ξεκινήσει να ρολλάρει αλλά μετά ειναι πολύ καλύτερο.Ειδικά στον browser σε βαριές σελίδες στυλ http://www.gossip-tv.gr/ η 2.3 σχεδόν σε όλα τα κινητά τρώει απίστευτα κολλήματα και στο ίδιο κινητό με 4.x ρολλάρει κανονικά.

 

Αυτο το σκαλοπατι προσπαθουσα να περιγραψω.Δεν το γνωριζα οποτε ειναι φυσιολογικο.Τελος το off topic απο μενα και καλη καρδια!

Link to comment
Share on other sites

και καλη καρδια!

Δεδομένο αυτό φίλε.Εδώ δεν είμαστε για να πλακωνόμαστε αλλά για να ανταλλάσουμε απόψεις και να συζητάμε για τα κινητά μας

παιδια μολις ηρθε το κινητο με τα ελτα κουριερ.

απιστευτο δεν το περιμενα σημερα κ ποσο μαλλον να μου το φερει ταχυδρομος κ 4 η ωρα.

τωρα δεν μπορουσα να ελενξω το βαρος κ απο την φουρια μου υπογραψα κ το πηρα

το κουτι ειναι τυλιγμενο με κιτρινημουσταρδη ταινια ενα πραγμα κ εσας ετσι σας ηρθε;

εβγαλα κ 3 φωτο πριν το ανοιξω

Kαλορίζικο φίλε.Ετσι ειναι τυλιγμένο το κουτί

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

ξεκιναω το ανοιγμα θελει καποιος να δω κατι αλλο;

Ρε συ κοιτα να το χαρεις το κντ και ασε τα αλλα!!!:lol:Ετσι τα στελνουν!!!!!!Μην ανχωνεσαι!!!

Αντε καλοριζικο-καλομιλητο φιλε!!!

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol: το ανοιγμα εχει το χαβαλε.

δεν το εχω ανοιξει βγαζω μερικες φωτο αλλα μολις ειδα την δευτερη μπαταρια τρομαξα

λιγο με το μεγεθος να σας πω την αληθεια.

Huawei x5

Zte carl

Huawei y210

Samsung e1182

Zte v967s

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...