Jump to content

Αλλαγή Παρόχου Λόγω Συχνών Αποσυνδέσεων


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας, ειμαι πάροχος της ON Telecoms σε 24αρα σύνδεση εδώ και 3 χρόνια, ενώ όμως όσον αφορά τιμή και τηλεφωνία δεν έχω αντιμετωπίσει προβλήματα στο Ίντερνετ είναι χάλια με την έννοια οτι αποσυνδέεται κατα τη διάρκεια online gaming κάθε 15 λεπτά και δεν γνωρίζει κανένας το λόγο παρά τις αλλαγές modem, αλλαγή ταχύτητας γραμμής κλπ. Έτσι λοιπόν αποφάσισα να αλλάξω εταιρεία και διαβάζοντας κάποια threads στο site αποφάσισα ανάμεσα σε 3 παρόχους, είτε ΟΤΕ, Forthnet ή Wind(ADSL ή VDSL) ωστόσο έχω κάποιες φοβίες ως προς στα πόσα kbps θα συγχρονίζει η γραμμή σε άλλη εταιρία(Αν και τώρα λόγο βλάβης του ethernet στο PC είμαι με WiFi και μπορώ να πω οτι το κινητό μου πιάνει μεγαλύτερες ταχύτητες απο τον υπολογιστή :p). Εαν μπορείτε να μου βρείτε κάποια λύση στο παρόν πρόβλημα ή μπορείτε να μου προτείνετε κάποια από αυτές τις 2 εταιρίες θα το εκτιμούσα.

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά

Edited by Torroan
Link to comment
Share on other sites

φίλε εγώ σου προτείνω ΟΤΕ. Είναι πιο ακριβός αλλά και πιο σταθερός. Τουλάχιστον στην περίπτωσή μου. Ήμουν παλιότερα στην OTENET και άλλαξα σε forthnet λόγο τιμής. Είχα άπειρα προβλήματα στο internet τα οποία στο online gaming φαινόντουσαν πάρα πολύ. Έχω περάσει και από HOL και ήταν ακόμα χειρότερα (συνεχείς αποσυνδέσεις και κολλήματα). Εδώ και ένα 1,5 χρόνο ξαναγύρισα στον ΟΤΕ στον οποίο δίνω 10euro πιο πολλά αλλά έχω και το κεφάλι μου ήσυχο. Από τα Χριστούγεννα είχα να κάνω restart το router. Το έκλεισα πριν κάνα 10 μέρες επειδή θα έφευγα διακοπές. Πιστεύω πως αν κάποιος δεν ασχολείται καθόλου με online gaming/downloading κτλ μπορεί να συμβιβαστεί με κάτι άλλο που θα έχει και καλή τιμή. Αν πάλι ασχολείται με τα παραπάνω ο ΟΤΕ είναι σχεδόν η σίγουρη λύση.

Λέω σχεδόν γιατί υπάρχουν περιπτώσεις που και με forthnet/hol/on/wind κτλ πάει μια χαρά το internet,αν και δεν έχω συναντήσει σε γνωστούς μου. Μόνο σε Forum έχω διαβάσει με άτομα που είναι ευχαριστημένα.

When someone tells you "you can't". Turn around and say "watch me"
Link to comment
Share on other sites

φίλε εγώ σου προτείνω ΟΤΕ. Είναι πιο ακριβός αλλά και πιο σταθερός. Τουλάχιστον στην περίπτωσή μου. Ήμουν παλιότερα στην OTENET και άλλαξα σε forthnet λόγο τιμής. Είχα άπειρα προβλήματα στο internet τα οποία στο online gaming φαινόντουσαν πάρα πολύ. Έχω περάσει και από HOL και ήταν ακόμα χειρότερα (συνεχείς αποσυνδέσεις και κολλήματα). Εδώ και ένα 1,5 χρόνο ξαναγύρισα στον ΟΤΕ στον οποίο δίνω 10euro πιο πολλά αλλά έχω και το κεφάλι μου ήσυχο. Από τα Χριστούγεννα είχα να κάνω restart το router. Το έκλεισα πριν κάνα 10 μέρες επειδή θα έφευγα διακοπές. Πιστεύω πως αν κάποιος δεν ασχολείται καθόλου με online gaming/downloading κτλ μπορεί να συμβιβαστεί με κάτι άλλο που θα έχει και καλή τιμή. Αν πάλι ασχολείται με τα παραπάνω ο ΟΤΕ είναι σχεδόν η σίγουρη λύση.

Λέω σχεδόν γιατί υπάρχουν περιπτώσεις που και με forthnet/hol/on/wind κτλ πάει μια χαρά το internet,αν και δεν έχω συναντήσει σε γνωστούς μου. Μόνο σε Forum έχω διαβάσει με άτομα που είναι ευχαριστημένα.

 

Θα συμφωνήσω απόλυτα οτι αν θέλεις σιγουριά αλλά με το ανάλογο κόστος πας ΟΤΕ. Eγώ έχω CYTA 2,5χρόνια και ειλικρινά δεν έχω ούτε μία αποσύνδεση και η τηλεφωνία κρύσταλλο!!! Έχω αλλάξει 2 σπίτια(2 βρόχους) και δεν έχω ΚΑΝΕΝΑ απολύτως πρόβλημα. Επίσης καμιά 10αριά γνωστοί μου έβαλαν CYTA και δεν έxω ακούσει κάποιο παράπονο.Κάτι διάβασα για το YOUTUBE οτι κολλάει αλλά σε μένα έτρεχε κανονικά ακόμα και με 4mbps όταν είχα(τώρα έχω 8mbps με 19ευρώ για ΠΑΝΤΑ) μιας και μέγιστα η γραμμή μου φθάνει τα 8,2mbps.Ρώτησα όλους τους γνωστούς μου αν έχουν πρόβλημα με το YOUTUBE και όλοι μια χαρά!Επίσης γνωρίζω οσο αφορά την CYTA αλλα φαντάζομαι οτι θα ισχύει για όλους οτι αν κάνεις αίτηση στην εταιρία και δεν είσαι ευχαριστημένος μπορείς εντός 14ημερών να κάνεις αίτηση σε άλλο πάροχο και δεν πληρώνεις ούτε τέλη ενεργοποίησης ούτε απενέργοποίησης ούτε και αναλογία παγίου αλλά μόνο τα τηλέφωνα που θα κάνεις με χρονοχρέωση. Δεν έχεις τίποτα να χάσεις;)

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις, δυστυχώς Cyta δεν μπορώ να βάλω διότι είναι VoIP, και εγώ προς OTE παρεκλείνω αποκλείωντας την Wind μετά απο διάφορες απόψεις από φίλους μου που έχουν. Ωστόσο έχει να πει κανένας τίποτα για την Forthnet? Βλέπω πως έχει πολύ καλές τιμές στο VDSL και θέλω κάποιες εντυπώσεις αν γίνεται όσον αφορά αυτόν τον πάροχο...
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις, δυστυχώς Cyta δεν μπορώ να βάλω διότι είναι VoIP, και εγώ προς OTE παρεκλείνω αποκλείωντας την Wind μετά απο διάφορες απόψεις από φίλους μου που έχουν. Ωστόσο έχει να πει κανένας τίποτα για την Forthnet? Βλέπω πως έχει πολύ καλές τιμές στο VDSL και θέλω κάποιες εντυπώσεις αν γίνεται όσον αφορά αυτόν τον πάροχο...

 

Δεν έχεις τίποτα να φοβηθείς από την VOIP τεχνολογία. Δεν σε περιορίζει σε κάτι απλά το μόνο μειονέκτημα είναι οτι αν δεν έχεις ρεύμα δεν θα έχεις τηλέφωνο αλλά και με το ασύρματο τηλέφωνο σε όποιον πάροχο και να είσαι πάλι δεν θα έχεις.Μια χαρά δουλεύει και μην ξεχνάς οτι ΟΛΟΙ οι πάροχοι σύντομα θα παρέχουν υπηρεσίες μόνο μέσω VOIP.H POTS τεχνολογία είναι ξεπερασμένη και σύμφωνα με την ευρωπαική ένωση σε λίγο θα υπάρχει μόνο VOIP. Για FORTHNET από γνωστούς μου πολλά παράπονα με την τηλεφωνία.Καλύτερα όμως όσο αφορά την FORTΗNET να απαντήσει κάποιος που έχει.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ cyta εδώ και 2 χρόνια και έχω να πω μόνο τα καλύτερα. Πληρώνω 23 ευρώ για 24άρα γραμμή (πραγματική 12) και θα το κάνω vdsl στα 30, με 29 ευρώ το μήνα. Τους έχω εμπιστοσύνη. Έχω απόσταση μόλις 790 μετά από τον βρόγχο και με συμφέρει. Ρώτησε και εσύ πόση απόσταση έχεις γιατί μπορεί να σε συμφέρει να βάλεις cyta.
Link to comment
Share on other sites

Ενώ ισχύει αυτό που λές όπως έχω αναφέρει έχω συχνές αποσυνδέσεις που σημαίνει πως εαν τύχει να βάλω Cyta ποτέ και συνεχίσουν οι αποσυνδέσεις δεν θα έχω τηλέφωνο.

Επίσης απο ότι κατάλαβα με τον ΟΤΕ μπορώ να έχω μεγαλύτερες ταχύτητες καθώς το σήμα περνά κατευθείαν στον ΟΤΕ από το DSLAM σωστά;

Link to comment
Share on other sites

αυτό που λες για τον οτε ότι θα έχεις μεγαλύτερες ταχύτητες επειδή το σήμα περνά κατευθείαν στον ΟΤΕ από το DSLAM, δεν ισχύει.

την μεγαλύτερη επιρροή στην ταχύτητα που θα πιάνεις, καθώς και στην ποιότητα της σύνδεσης σου, για τις αποσυνδέσεις δλδ, παίζει ρόλο το last mile στο χαλκό (απόσταση και ποιότητα) μέχρι το σπίτι σου και μέσα σ' αυτό. επομένως η ταχύτητα στους διάφορετικούς παρόχους θα είναι πάνω κάτω η ίδια, σημείωση, κάποια διαφορά θα σου κάνει το προφίλ στο οποίο θα είσαι, δηλαδή το snr margin. ο οτε σε βάζει σε 9αρι η hol νομίζω στο 11 και η forthnet 6. για την hol διάβασα ότι στο κατεβάζουν στο 9 άμα τους πρήξεις λίγο. Το να στο κάνουν μεγαλύτερο το νούμερο, που σημαίνει ότι θα πέσει η ταχύτητα, το κάνουν όλοι, το πλεονέκτημα της forthnet είναι ότι σου δίνει την επιλογή να βάλεις 6αρι, που αν η ποιότητα της γραμμής σου είναι καλή και δεν έχεις αποσυνδέσεις, θα σου ανεβάσει την ταχύτητα. Τώρα για την σταθερότητα του οτε, που διαβάζω πολύ τελευταία, αυτό που γίνεται είναι το εξής, δεν δίνει μικρότερο προφίλ από το 9, (όσο μεγαλύτερο το νούμερο τόσο πιο σταθερή γίνεται η γραμμή), οπότε σε γενικές γραμμές φαίνεται πιο σταθερός, αλλά όπως είπα το να το ανεβάσεις είναι απλά ένα τηλ αν έχεις αποσυνδέσεις. Αυτό το έχει κάνει ο οτε για να μην ασχολείτε με τηλέφωνα για πιθανές αποσυνδέσεις σε γραμμές που δεν αντέχουν χαμηλό snr margin και απογοήτευση των άσχετων που απλά θα δουν αποσυνδέσεις και θα πουν ότι δεν είναι καλή η σύνδεση. Από δικιά μου εμπειρία, δεν ισχύουν πλέον οι θεωρίες υπεροχής του οτέ ,όλη στα ίδια είναι. Ένα μικρό πλεονέκτημα για την forthnet, σε τεχνικό επίπεδο, είναι το 6αρι προφίλ. Για μείωση του ping αφού ασχολήσε με gaming βάζεις fast-path. αυτό που έχει ουσία στο μεγαλύτερο βαθμό είναι οι τιμές, εγώ μέχρι τώρα "έκλεβα" από την αδερφή μου που μένει 2 ορόφους πάνω, αλλά τώρα θα βάλω 4νετ 2play που έβγαλε στα 20 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

αυτό που λες για τον οτε ότι θα έχεις μεγαλύτερες ταχύτητες επειδή το σήμα περνά κατευθείαν στον ΟΤΕ από το DSLAM, δεν ισχύει.

την μεγαλύτερη επιρροή στην ταχύτητα που θα πιάνεις, καθώς και στην ποιότητα της σύνδεσης σου, για τις αποσυνδέσεις δλδ, παίζει ρόλο το last mile στο χαλκό (απόσταση και ποιότητα) μέχρι το σπίτι σου και μέσα σ' αυτό. επομένως η ταχύτητα στους διάφορετικούς παρόχους θα είναι πάνω κάτω η ίδια, σημείωση, κάποια διαφορά θα σου κάνει το προφίλ στο οποίο θα είσαι, δηλαδή το snr margin. ο οτε σε βάζει σε 9αρι η hol νομίζω στο 11 και η forthnet 6. για την hol διάβασα ότι στο κατεβάζουν στο 9 άμα τους πρήξεις λίγο. Το να στο κάνουν μεγαλύτερο το νούμερο, που σημαίνει ότι θα πέσει η ταχύτητα, το κάνουν όλοι, το πλεονέκτημα της forthnet είναι ότι σου δίνει την επιλογή να βάλεις 6αρι, που αν η ποιότητα της γραμμής σου είναι καλή και δεν έχεις αποσυνδέσεις, θα σου ανεβάσει την ταχύτητα. Τώρα για την σταθερότητα του οτε, που διαβάζω πολύ τελευταία, αυτό που γίνεται είναι το εξής, δεν δίνει μικρότερο προφίλ από το 9, (όσο μεγαλύτερο το νούμερο τόσο πιο σταθερή γίνεται η γραμμή), οπότε σε γενικές γραμμές φαίνεται πιο σταθερός, αλλά όπως είπα το να το ανεβάσεις είναι απλά ένα τηλ αν έχεις αποσυνδέσεις. Αυτό το έχει κάνει ο οτε για να μην ασχολείτε με τηλέφωνα για πιθανές αποσυνδέσεις σε γραμμές που δεν αντέχουν χαμηλό snr margin και απογοήτευση των άσχετων που απλά θα δουν αποσυνδέσεις και θα πουν ότι δεν είναι καλή η σύνδεση. Από δικιά μου εμπειρία, δεν ισχύουν πλέον οι θεωρίες υπεροχής του οτέ ,όλη στα ίδια είναι. Ένα μικρό πλεονέκτημα για την forthnet, σε τεχνικό επίπεδο, είναι το 6αρι προφίλ. Για μείωση του ping αφού ασχολήσε με gaming βάζεις fast-path. αυτό που έχει ουσία στο μεγαλύτερο βαθμό είναι οι τιμές, εγώ μέχρι τώρα "έκλεβα" από την αδερφή μου που μένει 2 ορόφους πάνω, αλλά τώρα θα βάλω 4νετ 2play που έβγαλε στα 20 ευρώ.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για αυτήν την πληροφορία πραγματικά βοήθησε, απλά δεν ξέρω παρατηρώ πως η Forthnet έχει καλύτερες τιμές απο τον ΟΤΕ ελάχιστα, αλλά καλύτερες μόνο που από οτι έχω διαβάσει σε επίπεδο τεχνικής υποστήριξης και πιο συγκεκριμένα όσον αφορά το γεγονός οτι θέλω να έρθει τεχνικός να ελέγξει τη γραμμή μου δεν τα πάει πολύ καλά. Επίσης δεν ξέρω κατά πόση βελτίωση θα κάνει το VDSL 50άρι από το ADSL 24άρι όσον αφορά την ταχύτητα φυσικά. Για αυτό το λόγο ρωτάω διότι σε καμία βδομάδα θα πρέπει να πάρω την απόφαση μου :P

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για αυτήν την πληροφορία πραγματικά βοήθησε, απλά δεν ξέρω παρατηρώ πως η Forthnet έχει καλύτερες τιμές απο τον ΟΤΕ ελάχιστα, αλλά καλύτερες μόνο που από οτι έχω διαβάσει σε επίπεδο τεχνικής υποστήριξης και πιο συγκεκριμένα όσον αφορά το γεγονός οτι θέλω να έρθει τεχνικός να ελέγξει τη γραμμή μου δεν τα πάει πολύ καλά. Επίσης δεν ξέρω κατά πόση βελτίωση θα κάνει το VDSL 50άρι από το ADSL 24άρι όσον αφορά την ταχύτητα φυσικά. Για αυτό το λόγο ρωτάω διότι σε καμία βδομάδα θα πρέπει να πάρω την απόφαση μου :P

 

τι εννοείς όταν λες, ελάχιστα; το φτηνό 24αρι του οτε είναι στα 33 (28 το 1ο εξάμηνο) και της forthnet στα 23 (20 το 1ο εξάμηνο). με 5 ευρώ έξτρα έχεις απεριόριστα σταθερά αν θες και τα 30' για κινητά, που δίνει ο οτε κοστίζουν 0,9ευρώ με χρονοχρέωση στη forthnet. για απεριόριστα σταθερά στον οτε θες 37 ευρώ (32 το 1ο εξάμηνο).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Wind γιατί είναι τρομερά οικονομική, την έχω και δεν έχω κανένα παράπονο και όποιος ξέρω προσωπικά με σύνδεση Wind δεν μου έχει πει ποτέ ότι αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα ούτε αποσυνδέσεις.
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν η πιο οικονομική προσφορά που εχώ βρει είναι απο forthnet ... http://www.forthnetgroup.gr/Services3PlayForm.aspx?a_id=6208 Και γενικά δεν έχω ακούσει προβλήματα με αποσυνδέσεις ......
Link to comment
Share on other sites

όπως έγραψα στο post #8 οι αποσυνδέσεις είναι θέμα του χαλκού του οτε, απ' το κέντρο έως το σπίτι σου. όλοι σε αυτές πατάνε και αυτές είναι που δημιουργούν τυχόν πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

όπως έγραψα στο post #8 οι αποσυνδέσεις είναι θέμα του χαλκού του οτε, απ' το κέντρο έως το σπίτι σου. όλοι σε αυτές πατάνε και αυτές είναι που δημιουργούν τυχόν πρόβλημα.

 

Για το wifi παίζει ρόλο οτιδήποτε από αυτά που έγραψες στο ποστ #8; Ή είναι τελείως άλλο θέμα;

Link to comment
Share on other sites

Για το wifi παίζει ρόλο οτιδήποτε από αυτά που έγραψες στο ποστ #8; Ή είναι τελείως άλλο θέμα;

 

η παραπομπή για το παραπάνω post, ήταν για τις αποσυνδέσεις που έγραψες.

την ερώτηση σου δεν την κατάλαβα, θες να σου πω αν γράφω στο ποστ για wifi; μπορείς να μου το διευκρινήσεις; έχεις κάποια απορία για το wifi; τελείως άλλο θέμα από τι;

πέρα από το ότι είχα σήμα 2 ορόφους κάτω με wifi απ'το thomson που δίνει η forthnet, της αδερφής μου, δεν αναφέρω κάτι άλλο για wifi

Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείς, δεν το διατύπωσα σωστά.

Αυτό που ρωτάω ουσιαστικά είναι αν σε περίπτωση που το θέμα του χαλκού αποκατασταθεί, οι αποσυνδέσεις σταματούν αυτόματα και δεν ξαναπροκύπτει κανένα θέμα τέτοιο τύπου ή υπάρχει το ενδεχόμενο να συνεχιστούν λόγω "κακής κάλυψης" της εκάστοτε εταιρίας;

Link to comment
Share on other sites

Για να διατυπώσω διαφορετικά και περιεκτικά αυτό που αναφέρει και ο gete, οι αποσυνδέσεις είναι αποκλειστικά πρόβλημα χαλκού, οπότε μόλις αποκατασταθεί αυτό (από τον πάροχο μαζί με τον ΟΤΕ αν είναι στο δίκτυο, ή απο εσένα αν είναι μέσα στο σπίτι σου), σταματούν.
May the Force be with us all...
Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείς, δεν το διατύπωσα σωστά.

Αυτό που ρωτάω ουσιαστικά είναι αν σε περίπτωση που το θέμα του χαλκού αποκατασταθεί, οι αποσυνδέσεις σταματούν αυτόματα και δεν ξαναπροκύπτει κανένα θέμα τέτοιο τύπου ή υπάρχει το ενδεχόμενο να συνεχιστούν λόγω "κακής κάλυψης" της εκάστοτε εταιρίας;

 

αν αποκατασταθεί το πρόβλημα στον χαλκό, δεν θα χεις θέμα με αποσυνδέσεις. δεν υπάρχει κακή κάλυψη από εταιρία.

βέβαια υπάρχει πάντα το ενδεχόμενο να ξαναεμφανιστούν προβλήματα, αν χαλάσει η ένωση πχ του ζεύγους σου, λόγω υγρασίας στο καφαο, οπότε απλά ενημερώνεις την εταιρία σου, που το λέει στον οτε και πάει και το φτιάχνει, ελπίζεις εγκαίρως :p

 

έχω ψηθεί πολύ να βάλω τα αθλητικά της νόβα, θα γλιτώσω τα έξοδα στις καφετέριες, αφού έχεις όλες τις διοργανώσεις της ομάδας σου. τα 10 ευρώ είναι καλή ευκαιρία.

Link to comment
Share on other sites

αν αποκατασταθεί το πρόβλημα στον χαλκό, δεν θα χεις θέμα με αποσυνδέσεις. δεν υπάρχει κακή κάλυψη από εταιρία.

βέβαια υπάρχει πάντα το ενδεχόμενο να ξαναεμφανιστούν προβλήματα, αν χαλάσει η ένωση πχ του ζεύγους σου, λόγω υγρασίας στο καφαο, οπότε απλά ενημερώνεις την εταιρία σου, που το λέει στον οτε και πάει και το φτιάχνει, ελπίζεις εγκαίρως :p

 

έχω ψηθεί πολύ να βάλω τα αθλητικά της νόβα, θα γλιτώσω τα έξοδα στις καφετέριες, αφού έχεις όλες τις διοργανώσεις της ομάδας σου. τα 10 ευρώ είναι καλή ευκαιρία.

Πρέπει να ξέρεις ότι είναι μέχρι 30/6 η προσφορά της forthne....οπότε μάλλον πρέπει να συντομεύσεις τις διαδικασίες

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το wifi είναι υπηρεσία του modem και όχι του παρόχου. Μπορεί να έχεις 457 αποσυνδέσεις την ημέρα σε επίπεδο dsl και καμία στο wifi, επειδή το έχεις ρυθμίσει σωστά, επειδή δεν υπάρχουν παρεμβολές, επειδή το έχεις βάλει σε σωστό σημείο, επειδή... επειδή.. επειδή.

 

Μπορεί πάλι να έχεις dsl runtime 1 μήνα σταθερά και το wifi για τους ακριβώς αντίθετους με τους προαναφερθέντες λόγους να μην παίζει ούτε 2 δευτερόλεπτα. Το wifi είναι καθαρά και ΜΟΝΟ θέμα ρυθμίσεων και όσο το δυνατόν μπλοκαρίσματος εξωτερικών παρεμβολών.

 

Το dsl είναι τελείως διαφορετική υπόθεση, τελείως διαφορετικά μέσα μετάδοσης. Το ένα είναι ο χαλκός που μπορεί να φτάσει και 8 χλμ το μήκος του και 50 συνδέσεις μέχρι την πρίζα σου, και το άλλο είναι ο αέρας, όπου σε πρωτόκολλο wifi 802 b/g/n δεν πιάνει πάνω από 20 μέτρα, και μόνο μια σύνδεση, άντε το πολύ 2 με ενισχυτή/repeater. Μην συγχέουμε τις 2 υπηρεσίες, στο wifi δεν επεμβαίνει ο πάροχος, δεν είναι δική του υπηρεσία.

 

Φτιάξε τον χαλκό σου και το wifi είναι το τελευταίο και λιγότερο σημαντικό με το οποίο θα πρέπει να ασχοληθείς. Ακόμα και είσαι όλη μέρα με αυτό μόνο λόγω δουλειάς, χόμπυ, ενασχόλησης.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...