Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S4 I9505


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην έκδοση από το store έχει επιλογή να κάνει το κινητό να φαίνεται χωρίς root για ένα μικρό διάστημα ώστε να μπορεί να έρχεται σε official status για τα update και δεν χάνεις και το root μετά άμα κάνεις ota.

 

Έτσι πέρασα από prerooted mf8 σε mga με ota χωρίς να χάσω το root. Νομίζω αξίζει!

 

 

ODIN fan. Ισως αξίζει αλλά αφου υπάρχουν δημόσια τα firmwares και το odin δεν υπαρζει αλλος λογος πλην της υποστηριξης του dev

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπαρχει καμμια γνωμη για την MGA-MH2 η δεν την περασατε

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εβαλα την τελευταια γερμανικη 6 αυγ. που βγηκε.αν την εχει βαλει καποιος φιλος μπορει να τσεκαρει για καμενο πιξελ στην καμερα κ στις φωτο?μου εβγαλε 3.
Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εβαλα την τελευταια γερμανικη 6 αυγ. που βγηκε.αν την εχει βαλει καποιος φιλος μπορει να τσεκαρει για καμενο πιξελ στην καμερα κ στις φωτο?μου εβγαλε 3.

 

Θεωρω αδιανοητο να φταιει η rom...Βαλε παλι την official για το csc σου οπως σου ειπαν και τα παιδια στο αλλο thread και θα δεις αν φταιει η rom η οχι... Αν ειναι γερμανικη η συσκευη βαλε το προηγουμενο firm το mga με ημερομηνια εκδοσης 11/7

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμισα χθες από MGA σε ΜΗ2 πρώτες εντυπώσεις θετικές, το κινητό πιο γρήγορο τα όποια lag μειώθηκαν αισθητά, αλλά παρατηρώ υπερθέρμανση περισσότερη από ότι σε MGA για μπαταρία είναι νωρίς ακόμα αλλά μέχρι ώρας μου φαίνεται ίδια με την mga...
Link to comment
Share on other sites

Παντως απο ΚΙΕS που δοκιμασα 2-3 φορες να το αναβαθμισω δεν τα καταφερα... παγωνει το Kies! :mad:
Link to comment
Share on other sites

να σας ρωτησω απο που καταλαβαινεις αν εχεις γερμανικης αντιπροσωπειας κινητο.και το τελευταιο firmware γινετε μεσω odin h αναβαθμιση?γιατι εγω εκανα αναβαθμιση απο το κινητο και κατεβασε 1,5mb και δεν αλλαξε σε Mh2 αρα δεν ηταν αναβαθμιση του firmware
Link to comment
Share on other sites

μεσω κιες μπορεις να δεις τι ρομ εχεις...εγω γερμανικο εχω και εκανα χτες την αναβαθμιση...υποψην οτι μονο το csc εγινε mh2...η εκδοση παραμενει mga
Link to comment
Share on other sites

Παντως απο ΚΙΕS που δοκιμασα 2-3 φορες να το αναβαθμισω δεν τα καταφερα... παγωνει το Kies! :mad:

Κανε το με odin ,γρήγορα και εύκολα . ;)

να σας ρωτησω απο που καταλαβαινεις αν εχεις γερμανικης αντιπροσωπειας κινητο.και το τελευταιο firmware γινετε μεσω odin h αναβαθμιση?γιατι εγω εκανα αναβαθμιση απο το κινητο και κατεβασε 1,5mb και δεν αλλαξε σε Mh2 αρα δεν ηταν αναβαθμιση του firmware

Διάβασε το FAQ ,πρώτο post.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

αααα ωραιος γιατι μολις τώρα πατησα *#1234# και μου γραφει AP:I9505XXUBMGA CPI:9505XXUBMGA CSC:I9505OXABMH2

και το κινητο το πηρα πριν μια εβδομαδα!

Edited by panagos22
Link to comment
Share on other sites

αααα ωραιος γιατι μολις τώρα πατησα *#1234# και μου γραφει AP:I9505XXUBMGA CPI:9505XXUBMGA CSC:I9505OXABMH2

και το κινητο το πηρα πριν μια εβδομαδα!

 

Μου εκανε μεσω ΟΤΑ αναβαθμιση πριν λιγο η οποια κρατησε 1 λεπτο, εκανε επανεκκινηση και μου λεει οτι ''εγκατασταθηκε επιτυχως''....πατησα αυτο που ειδα απο σενα τωρα(*#1234#) και μου γραφει ακριβως το ιδιο..δηλαδη η MBH ειναι τοσο μικρη??σε 3-4 ποστ πριν κατι διαβαζα για GigaByte σε μεγεθος

Link to comment
Share on other sites

Παντως απο ΚΙΕS που δοκιμασα 2-3 φορες να το αναβαθμισω δεν τα καταφερα... παγωνει το Kies! :mad:

 

E καλά μη νομίζεις κι εμένα με τη δεύτερη τρίτη πήρε μπροστά... Γενικά είναι της υπομονής, αλλά άμα πάρει μπροστά είναι φυσέκι...:p

Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να κάνω αναβάθμιση υλικολογισμικου και προετοιμασία στο gt-i9500 και μου βγάζει την παρακάτω φωτογραφία..ξέρετε γιατί?
Link to comment
Share on other sites

δεν εχεις μπαταρια πανω απο τουλαχιστον 60%.... (αυτο ηταν σε εμενα το μνμ αλλα στα ελληνικα)

 

 

προσπαθώ να κάνω αναβάθμιση υλικολογισμικου και προετοιμασία στο gt-i9500 και μου βγάζει την παρακάτω φωτογραφία..ξέρετε γιατί?
Link to comment
Share on other sites

δεν εχεις μπαταρια πανω απο τουλαχιστον 60%.... (αυτο ηταν σε εμενα το μνμ αλλα στα ελληνικα)

 

εμένα γιατί μου το βγάζει κινέζικα?

EDIT:είμαι με 100% μπαταρία και μου βγάζει το ίδιο.

Edited by Andreas69k
Link to comment
Share on other sites

Βγαζει καποιο σφαλμα.. εμενα 3 φορες με εβαλε σε download mode και μου πεταξε αυτο το μυνημα... τελικα ανοιξα το WIFI και σε 1 λεπτο κατεβασε απο ΟΤΑ και τελειωσε κομπλε!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο xda λένε στην καινούργια MH2 έχει μειωθεί το shutter lag. Μπορεί να το επιβεβαιώσει κάποιος?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο xda λένε στην καινούργια MH2 έχει μειωθεί το shutter lag. Μπορεί να το επιβεβαιώσει κάποιος?

 

Ποια είναι αυτή η MH2 βρε παιδιά? Που την βρίσκουμε? Κανονικά από το sammobile?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Ναι μην ψαχνετε εκδοση mh2 το csc της ειναι mh2...Η εκδοση ειναι MGA παλι...

 

Να σαι καλά! Ενώ η πρώτη MGA είχε csc MG3?ποιας χώρας "mh2" προτείνετε?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά! Ενώ η πρώτη MGA είχε csc MG3?ποιας χώρας "mh2" προτείνετε?

 

Εγώ την έχω περάσει από την πρώτη στιγμή που βγήκε λόγω γερμανικής συσκευής κι αυτό που έχω διαπιστώσει και το έχω πει κι από την αρχή είναι ότι έχουν εξαφανιστεί τα μικρολαγκαρίσματα και ζεσταίνεται ελάχιστα εκτός κι αν παίζεις πάρα πολύ ώρα κάποιο απαιτητικό παιχνίδι πχ. real racing. Από μπαταρία το ίδιο καλή όσο η αρχική MGA!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έχω περάσει από την πρώτη στιγμή που βγήκε λόγω γερμανικής συσκευής κι αυτό που έχω διαπιστώσει και το έχω πει κι από την αρχή είναι ότι έχουν εξαφανιστεί τα μικρολαγκαρίσματα και ζεσταίνεται ελάχιστα εκτός κι αν παίζεις πάρα πολύ ώρα κάποιο απαιτητικό παιχνίδι πχ. real racing. Από μπαταρία το ίδιο καλή όσο η αρχική MGA!

 

Ωραία, και εγώ είδη έβαλα την γερμανική να κατεβαίνει και κάποια στιγμή θα την περάσω. Τώρα έχω την πρώτη ισπανική MGA σε ρουμανική συσκευή. Όχι ότι έχω πρόβλημα αλλά μιας και διαβάζω καλές κριτικές θα την περάσω!

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έχω περάσει από την πρώτη στιγμή που βγήκε λόγω γερμανικής συσκευής κι αυτό που έχω διαπιστώσει και το έχω πει κι από την αρχή είναι ότι έχουν εξαφανιστεί τα μικρολαγκαρίσματα και ζεσταίνεται ελάχιστα εκτός κι αν παίζεις πάρα πολύ ώρα κάποιο απαιτητικό παιχνίδι πχ. real racing. Από μπαταρία το ίδιο καλή όσο η αρχική MGA!

 

Παρατήρησες μικρότερο shutter lag στην κάμερα?

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησες μικρότερο shutter lag στην κάμερα?

 

Για shutter lag ειλικρινα δεν μπορω να εκφρασω την γνωμη μου,γιατι δεν ειχα δωσει τοσο σημασια σε αυτο! Το εχω ενα μηνα τωρα και κατευθειαν ειχα την MF8, μετα MGA κι εδω και λιγες μερες την τελευταια MGA και δεν διαπιστωσα κατι.Αυτα που διαπιστωσα ειναι αυτα που εγραψα παραπανω. Περιμενε την γνωμη καποιου αλλου για την καμερα γιατι εγω δεν παρατηρησα κατι...:)

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...