Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά υπάρχει καμιά εφαρμογή ώστε να μπορούμε να τραβήξουμε φωτογραφίες πατώντας κάποιο από τα hardware κουμπιά και όχι από το αφής που έχουμε;

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά υπάρχει καμιά εφαρμογή ώστε να μπορούμε να τραβήξουμε φωτογραφίες πατώντας κάποιο από τα hardware κουμπιά και όχι από το αφής που έχουμε;

Μέσα από την εφαρμογη της κάμερας στις ρυθμίσεις υπάρχει η επιλογή..

Link to comment
Share on other sites

Μέσα από την εφαρμογη της κάμερας στις ρυθμίσεις υπάρχει η επιλογή..

Αν σου πω ότι δεν είχε τύχει ποτέ να τη βρω... Ευχαριστώ :D:D

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

Αν σου πω ότι δεν είχε τύχει ποτέ να τη βρω... Ευχαριστώ :D:D

 

Δεν υπήρχε πάντα γι αυτό. Στην 4.4.2 μπήκε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπήρχε πάντα γι αυτό. Στην 4.4.2 μπήκε.

Α έτσι εξηγείται! Ωραία. Βασικά πήρα μια θήκη αδιάβροχη και δοκίμασα να τραβήξω φωτογραφία κάτω από το νερό αλλά δε λειτουργούσε η αφή οπότε τώρα θα μπορέσω μια χαρά.

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω ακριβώς το πρόβλημα σου...εγώ αυτό που βλέπω είναι ότι όταν ανοίγω το κάλυμα μου εμφανίζει στιγμιαία το wallpaper της αρχικής οθόνης και μετά εμφανίζει το wallpaper της οθόνης προστασίας με το αριθμητικό keypad (έχω προστασία με PIN). Με την ευκαιρία να πω ότι τελευταία έχω ένα άλλο πιο σοβαρό πρόβλημα: ύστερα, μάλλον, από κάποια ειδοποίηση, μερικές φορές, η οθόνη δεν ξανακλείνει και μένει ανοιχτή να δείχνει την ώρα, με αποτέλεσμα να καταναλώνει την μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

10524446_10204393256211902_2127435931_n.jpg?oh=27f741b2c1e469f3323e4aee09abb0f1&oe=53BD3992&__gda__=1404945411_39d980da3a59b7f7157edaab577c2c0e

 

Παιδια καλημερα μπορει να μου πει καποιος πως βγαζω το Knox απο την μπαρα συντομευεσεων?:wacko:

Not everyone understands house music..it's a spiritual thing..a body thing..a soul thing..
Link to comment
Share on other sites

Πάτα παρατεταμένα πανω του και στο μενου που θα σου βγάλει ξετικαρε την εμφάνιση ειδοποιήσεων .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Πάτα παρατεταμένα πανω του και στο μενου που θα σου βγάλει ξετικαρε την εμφάνιση ειδοποιήσεων .

Μπράβο ρε Μιχάλη! Πριν καιρό είχα βάλει δοκιμαστικά το KNOX και μου άρεσε σαν λειτουργία ασφαλείας. Αλλά μου έβγαζε αυτή τη μόνιμη ειδοποίηση που μου είχε σπάσει τα νεύρα και δεν έβρισκα πώς να τη βγάλω από κει... Είχα δοκιμάσει τα πάντα, δεν γινόταν τίποτα. Μόνο Ultrex και παρατεταμένο κλικ δεν είχα δοκιμάσει... Ήταν τόσο απλό! :up:

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Θελω τα φωτα σας σε κατι. Εγινε μια αναβαθμιση πριν 2 μερες στο κινητο μου .Ενώ ειχε εγκατασταθεί πριν 2+ μηνες η νεα εκδοση του λειτουργικου android kit-kat ειδα ότι κατεβασε μια καινουργια αναβαθμιση προχτες με μικρες αλλαγες και χωρις να αλλαξει το λειτουργικο και παραμενει το 4.4.2.

 

Όμως από τοτε που εγινε η αναβαθμιση αυτή μου συμβαινει το φαινομενο να ενεργοποιούνται απο μονα τους τα δεδομενα κινητου και να χρεωνομαι χωρις να το θελω. Μου εχει γινει μεγαλο αγχος και κάθε λιγο και λιγάκι ελεγχο το κινητο μου μηπως και ενεργοποιηθηκε το ιντερνετ του κινητου (όχι το wifi αλλα της κινητης) .

 

Ξερεται πιο πιθανον πρόγραμμα ενεργοποιεί αυτόματα τα δεδομενα κινητου?Απο τοτε που εγινε η αναβαθμιση αυτή βλεπω ένα εικονιδιο το "ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ SAMSUNG ACCOUNT" να εμφανίζεται στις ειδοποιήσεις.

 

Γνωριζει κατι κανεις?

Edited by toulge
Nikos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Θελω τα φωτα σας σε κατι. Εγινε μια αναβαθμιση πριν 2 μερες στο κινητο μου .Ενώ ειχε εγκατασταθεί πριν 2+ μηνες η νεα εκδοση του λειτουργικου android kit-kat ειδα ότι κατεβασε μια καινουργια αναβαθμιση προχτες με μικρες αλλαγες και χωρις να αλλαξει το λειτουργικο και παραμενει το 4.4.2.

 

Όμως από τοτε που εγινε η αναβαθμιση αυτή μου συμβαινει το φαινομενο να ενεργοποιούνται απο μονα τους τα δεδομενα κινητου και να χρεωνομαι χωρις να το θελω. Μου εχει γινει μεγαλο αγχος και κάθε λιγο και λιγάκι ελεγχο το κινητο μου μηπως και ενεργοποιηθηκε το ιντερνετ του κινητου (όχι το wifi αλλα της κινητης) .

 

Ξερεται πιο πιθανον πρόγραμμα ενεργοποιεί αυτόματα τα δεδομενα κινητου?Απο τοτε που εγινε η αναβαθμιση αυτή βλεπω ένα εικονιδιο το "ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ SAMSUNG ACCOUNT" να εμφανίζεται στις ειδοποιήσεις.

 

Γνωριζει κατι κανεις?

 

Δε νομίζω οτι εχει να κάνει με την αναβάθμιση, τουλάχιστον στο δικό μου δεν εχω παρατηρησει κατι. Πιθανον ευθυνεται καποια εφαρμογη.

Link to comment
Share on other sites

Η αναβαθμιση φταιει σιγουρα αφενος γιατι το κανει αμεσως μετα από αυτή , και αφετέρου επειδή το ιδιο ακριβως κανει και στο κινητο του αδερφου μου. Ενεργοποιει τα δεδομενα κινητης από μονο του.

 

Εφαρμογή εχω να εγκαταστήσω πανω από 1 μηνα

Nikos
Link to comment
Share on other sites

Η αναβαθμιση φταιει σιγουρα αφενος γιατι το κανει αμεσως μετα από αυτή , και αφετέρου επειδή το ιδιο ακριβως κανει και στο κινητο του αδερφου μου. Ενεργοποιει τα δεδομενα κινητης από μονο του.

 

Εφαρμογή εχω να εγκαταστήσω πανω από 1 μηνα

 

Έκανες factory reset μετά το update?

Aν όχι κάνε (αφού σώσεις ότι χρειάζεσαι από φώτος,βίντεο και αρχεία) μήπως κάποια εφαρμογή σου έχει προκαλέσει το θέμα με το να ανοίγει τα δεδομένα.Για την θερμοκρασία κάποια εφαρμογή δουλεύει στο παρασκήνιο συνέχεια και θερμαίνεται από αυτό λογικά.

Α και έχεις την 4.4.2 σωστά?

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν εκανα factory reset γιατι αυτό ηθελα να αποφυγω από τοτε που κατεβηκε η kit-kat δηλαδή να μην μπλεκω με factory reset και χασιμο χρονου. Όμως ενώ με την εγκατασταση της 4.4.2 δεν ειχα το παραμικρο πρόβλημα με αυτή που ηρθε προχτες εντελως ξαφνικα αντιμετωπίζω αυτό το σπαστικο πρόβλημα. Ασε που με χρεωνει με δεδομενα κινητης εκει που δεν το περιμενω...
Nikos
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα εχει βγει αναβαθμηση για ολους για το I9505 ??:worry: εχω την 4.4.2 εκανα αναζητηση αλλα δεν μου εβγαλε τπτ
Xiaomi Mi 9t pro red
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν εκανα factory reset γιατι αυτό ηθελα να αποφυγω από τοτε που κατεβηκε η kit-kat δηλαδή να μην μπλεκω με factory reset και χασιμο χρονου. Όμως ενώ με την εγκατασταση της 4.4.2 δεν ειχα το παραμικρο πρόβλημα με αυτή που ηρθε προχτες εντελως ξαφνικα αντιμετωπίζω αυτό το σπαστικο πρόβλημα. Ασε που με χρεωνει με δεδομενα κινητης εκει που δεν το περιμενω...

 

Για να μην σε χρεωνει, σβήσε το apn απο την συνδεση internet. Αν το χρειαστείς το ξαναβαζεις. Σπαστικο, αλλα η μονη λυση μεχρι να βρεις τι φταιει.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορεις να μν κανεις factory reset ....μετα απο update..μετα λετε γιατι εχει lag το κινητο.factory reset μετα απο update ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ!!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορεις να μν κανεις factory reset ....μετα απο update..μετα λετε γιατι εχει lag το κινητο.factory reset μετα απο update ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ!!!

Έχω κάνει 4 update firmware και δεν έχω κάνει factory reset.

Σκεφτομαι όμως να κάνω.

Αν και δεν αντιμετωπίζω σοβαρά προβλήματα.

Έχω όμως την εντύπωση ότι κάπως η μπαταρία ζορίζεται λιγάκι παραπάνω.

Ερωτώ:

πως μπορώ να κάνω reset και να επαναφέρω ακριβώς , ακόμα και τις οθόνες μου, στην προτερα κατάσταση;

Θα πρέπει να βγάλω την sd μου για να την προφυλάξω;

Με kies; με κάποιο app όπως το my backup pro π.χ.

Προσπαθώ να βρω κάτι στο youtube σχετικό και δεν έχει κάτι ξεκάθαρο.

Σας ευχαριστώ εκ τον προτέρων.

samsung is the winner
Link to comment
Share on other sites

https://www.youtube.com/watch?v=OD095a06wAg

 

home button+power+volume down

Edited by ernesto1983
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

https://www.youtube.com/watch?v=OD095a06wAg

 

home button+power+volume down

Αυτά τα έχω δει όλα.

Ξέρω πως να κάνω factory reset.

Το θέμα μου είναι:

Επαναφερονται όλα ; όπως πριν;

Ναι ή όχι;

Κανένα από αυτά τα βίντεο δεν το ξεκαθαρίζει.

samsung is the winner
Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα έχω δει όλα.

Ξέρω πως να κάνω factory reset.

Το θέμα μου είναι:

Επαναφερονται όλα ; όπως πριν;

Ναι ή όχι;

Κανένα από αυτά τα βίντεο δεν το ξεκαθαρίζει.

 

Κατέβασε το Helium backup από το store και έχει οδηγίες τι να κάνεις με την βοηθεια υπολογιστή για πλήρες backup αρχείων.:)

 

Αλιώς κάνεις το factory reset** και μόλις βάλεις τον λογαριασμό σου όταν το στήνεις ξανά θα σου ζητήσει το email να επαναφέρει επαφές,κωδικούς wifi και θα σου κατεβάσει αυτόματα τις εφαρμογές που είχες από το store.(χωρίς ρυθμίσεις και data)

 

**Σωσε φωτογραφίες,βίντεο και αρχεία που έχεις στην κάρτα την εδωτερική γιατί με το reset διαγράφονται όλα.

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το Helium backup από το store και έχει οδηγίες τι να κάνεις με την βοηθεια υπολογιστή για πλήρες backup αρχείων.:)

 

Αλιώς κάνεις το factory reset** και μόλις βάλεις τον λογαριασμό σου όταν το στήνεις ξανά θα σου ζητήσει το email να επαναφέρει επαφές,κωδικούς wifi και θα σου κατεβάσει αυτόματα τις εφαρμογές που είχες από το store.(χωρίς ρυθμίσεις και data)

 

**Σωσε φωτογραφίες,βίντεο και αρχεία που έχεις στην κάρτα την εδωτερική γιατί με το reset διαγράφονται όλα.

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Την sd το την κάνω;

Format ή όχι;

samsung is the winner
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Την sd το την κάνω;

Format ή όχι;

Δέν χρειάζεται να κάνεις τίποτα άλλο.Γίνεται το format με το factory reset.:)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...