Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με το κατάλληλο καλώδιο το οποιο πρέπει να ειναι συμβατό με το S4 θα κάνεις τα πάντα.

Εγώ περιμένω ενα που εχω παραγγείλει.

Εχω μια φθηνή HD TV την οποία εχω κάνει smart συνδεοντας την μονίμως με το Macbook μου το οποίο χειρίζομαι με remote mouse απο το s4 μου η απο ασύρματο πληκτρολόγιο που διαθέτει pad..

Μόλις μου έλθει το καλώδιο θα συνδέω στην δεύτερη HDMI το S4 για να βλέπω τα βίντεο και τις φωτογραφίες μου.

Βεβαίως με μια smart tv γίνεται ασύρματα αλλά να ξέρετε οτι αυτές οι εφαρμογές που κάνουν ασύρματο share τρώνε την μπαταρία.

Βεβαίως μπορώ να τα στέλνω ασύρματα και στο macbook και να προβαλονται μέσω αυτού στην TV. Δεν το εχω δοκιμάσει θα το προσπαθήσω απόψε και θα σας πω.

 

EDIT

Γίνεται και ασύρματα μεσω του macbook απλά καθυστερεί λίγο να γίνει η μεταφορά μέσω του wifi. Αλλά φαντάζομαι θα χρειάζεται ο ίδιος χρόνος μέσω All Share στην smart tv.

 

Έχει hdmi x4, έχει ένα τέτοιο ανταπτορα ο γερμανος στσ 19,90€ και γράφει επάνω συμβατό με samsung galaxy s3 και s4 το ξέρει κανείς το συγκεκριμένο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με το κατάλληλο καλώδιο το οποιο πρέπει να ειναι συμβατό με το S4 θα κάνεις τα πάντα.

Εγώ περιμένω ενα που εχω παραγγείλει.

Εχω μια φθηνή HD TV την οποία εχω κάνει smart συνδεοντας την μονίμως με το Macbook μου το οποίο χειρίζομαι με remote mouse απο το s4 μου η απο ασύρματο πληκτρολόγιο που διαθέτει pad..

Μόλις μου έλθει το καλώδιο θα συνδέω στην δεύτερη HDMI το S4 για να βλέπω τα βίντεο και τις φωτογραφίες μου.

Βεβαίως με μια smart tv γίνεται ασύρματα αλλά να ξέρετε οτι αυτές οι εφαρμογές που κάνουν ασύρματο share τρώνε την μπαταρία.

Βεβαίως μπορώ να τα στέλνω ασύρματα και στο macbook και να προβαλονται μέσω αυτού στην TV. Δεν το εχω δοκιμάσει θα το προσπαθήσω απόψε και θα σας πω.

 

EDIT

Γίνεται και ασύρματα μεσω του macbook απλά καθυστερεί λίγο να γίνει η μεταφορά μέσω του wifi. Αλλά φαντάζομαι θα χρειάζεται ο ίδιος χρόνος μέσω All Share στην smart tv.

 

Εχω 3 plasma αλλά καμιά δεν είναι ουτε καν HD οπότε δεν έχω συνδέσει ποτέ κανένα καλώδιο μιας και δεν γίνεται :) ..μιας και μεταφερόμαστε σε άλλη εποχή πια, είπα να κάνω την μετάβαση σε smart καθώς θεώρησα οτι θα μπορέσω να εκμεταλλευτώ σε μεγαλύτερο βαθμό τα smartphone/tablet μου. Παιχνίδι ασύρματα θα μπορώ να μεταφέρω στην tv; Π.χ modern combat 4;;

Link to comment
Share on other sites

Aloha.

 

Έχω ένα Galaxy S 4, i9505 μοντέλο 100% εργοστασιακή ROM και δεν έχει πειραχτεί ποτέ.

 

Το τηλέφωνο κολλάει σε bootloop και στην Recovery wipe data/cache δεν αλλάζουν τη κατάσταση. Επίσης στη Recovery βγάζει «άγνωστη εντολή».

 

Καμιά ιδέα; Επίσης αν φλασάρω εργοστασική ROM θα αυξηθεί ο counter;

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Aloha.

 

Έχω ένα Galaxy S 4, i9505 μοντέλο 100% εργοστασιακή ROM και δεν έχει πειραχτεί ποτέ.

 

Το τηλέφωνο κολλάει σε bootloop και στην Recovery wipe data/cache δεν αλλάζουν τη κατάσταση. Επίσης στη Recovery βγάζει «άγνωστη εντολή».

 

Καμιά ιδέα; Επίσης αν φλασάρω εργοστασική ROM θα αυξηθεί ο counter;

Πέρνα του ξανά την rom με odin ,δεν γράφει o counter .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν εχετε απο τις νεες τηλεορασεις που εχουν την δυνατοτιτα miracast νομιζω λεγεται τοτε μπορειτε πολυ απλα και χωρις κανενα wifi απλα εποικηνωνια τηλεορασης με κινητο να βλεπεις στην τηλεοραση οτι ακριβως βλεπεις και στο κινητο.

Το εχω κανει στη δικη μου samsung ue40f6670s που εχω και δουλευει μια χαρα.

 

Να και ενα βιντεο που δειχνει πως ακριβως δουλευει η εν λογο τεχνολογια.

http://www.youtube.com/watch?v=JxSJ57Q3zak

Link to comment
Share on other sites

Εχω 3 plasma αλλά καμιά δεν είναι ουτε καν HD οπότε δεν έχω συνδέσει ποτέ κανένα καλώδιο μιας και δεν γίνεται :) ..μιας και μεταφερόμαστε σε άλλη εποχή πια, είπα να κάνω την μετάβαση σε smart καθώς θεώρησα οτι θα μπορέσω να εκμεταλλευτώ σε μεγαλύτερο βαθμό τα smartphone/tablet μου. Παιχνίδι ασύρματα θα μπορώ να μεταφέρω στην tv; Π.χ modern combat 4;;

Δεν ξέρω αλλα το βλέπω δύσκολο να παίζεις παιχνίδι ασύρματα. Δεν ειναι μουσική η βίντεο που μπορεί να κάνει μπουφερινγκ πριν ξεκινήσει.

Εγω επειδή δεν εμπιστεύομαι τέτοιες λειτουργίες δοκιμάζω αυτο τον καιρό όπως σου ειπα με το macbook σε μια 32αρα HD που την εχω αποκλειστικά για μενα και αν δω στην πορεία οτι με βολεύει ετσι, θα αγοράσω για την οικογένεια μια 50αρα απλη samsung FHD

 

 

 

 

 

 

Aloha.

 

Έχω ένα Galaxy S 4, i9505 μοντέλο 100% εργοστασιακή ROM και δεν έχει πειραχτεί ποτέ.

 

Το τηλέφωνο κολλάει σε bootloop και στην Recovery wipe data/cache δεν αλλάζουν τη κατάσταση. Επίσης στη Recovery βγάζει «άγνωστη εντολή».

 

Καμιά ιδέα; Επίσης αν φλασάρω εργοστασική ROM θα αυξηθεί ο counter;

Καλως τον, καλή χρονιά.

Ο counter δεν αλλάζει με official αρκεί να ειναι 4.3 εφοσον ειχε πριν παλι την 4.3

Προσπαθησε να βρεις την δικιά του για να μην αλλάξει το CSC.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αλλα το βλέπω δύσκολο να παίζεις παιχνίδι ασύρματα. Δεν ειναι μουσική η βίντεο που μπορεί να κάνει μπουφερινγκ πριν ξεκινήσει.

Εγω επειδή δεν εμπιστεύομαι τέτοιες λειτουργίες δοκιμάζω αυτο τον καιρό όπως σου ειπα με το macbook σε μια 32αρα HD που την εχω αποκλειστικά για μενα και αν δω στην πορεία οτι με βολεύει ετσι, θα αγοράσω για την οικογένεια μια 50αρα απλη samsung FHD

.

 

Το έψαξα λίγο και γινεται κανονικά μεσω allshare... θα γραψω εντυπώσεις την Παρασκευή

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,

 

Θελω να αγορασω το samsung galaxy s4 και ειναι το πρωτο μου κινητο τετοιας τεχνολογιας.. Ειδα οτι σε καποια site το εχουν εως παρα πολυ πιο φθηνο απο τα "επισημα" καταστηματα και την τιμη αγορας. Για ποιο λογο γινεται αυτο?? Υπαρχει περιπτωση να μην ειναι το αυθεντικο??

Link to comment
Share on other sites

Το αυθεντικό είναι. Απλά είναι εισαγωγής από κάποια άλλη χώρα της ΕΕ. Βρες ένα κατάστημα στοskroutz το οποίο έχει θετικές αξιολογήσεις και αγόρασε το από εκεί.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν εχετε απο τις νεες τηλεορασεις που εχουν την δυνατοτιτα miracast νομιζω λεγεται τοτε μπορειτε πολυ απλα και χωρις κανενα wifi απλα εποικηνωνια τηλεορασης με κινητο να βλεπεις στην τηλεοραση οτι ακριβως βλεπεις και στο κινητο.

Το εχω κανει στη δικη μου samsung ue40f6670s που εχω και δουλευει μια χαρα.

 

Να και ενα βιντεο που δειχνει πως ακριβως δουλευει η εν λογο τεχνολογια.

http://www.youtube.com/watch?v=JxSJ57Q3zak

 

To miracast είναι μέσω wifi.

Link to comment
Share on other sites

είναι λογικό να υπάρχουν τέτοιες διαφορές στις τιμές εφόσον υπάρχει ελεύθερη εισαγωγή από το εξωτερικό.

Οι εταιρείες κινητής πουλάνε ακριβά την συσκευή για΄τι έχουν και τις επιδοτήσεις κάτι που δεν υπάρχει στο skroutz και σε παρόμοια μαγαζιά. Αν πχ η cosmote το πουλούσε και αυτή 410 τότε με την επιδότηση έπρεπε να το δώσει τσάμπα

 

φιλε δεν ειναι αυτο κατι αλλο πεζεται που δεν το ξερουμε εμεις γιατι υπαρχουν και σκρουτζομαγαζα που το δινουν 689 εαν ξερη καποιος ας απαντηση εμενα μου εχη πη καποιος υπαληλος μεγαλης αλυσιδας οτι αγοραζουν απο την εδω αντιπρωσοπεια πολυ ποιο ακριβα απο την τιμη που πουλανε τα σκρουτζομαγαζα

Link to comment
Share on other sites

φιλε δεν ειναι αυτο κατι αλλο πεζεται που δεν το ξερουμε εμεις γιατι υπαρχουν και σκρουτζομαγαζα που το δινουν 689 εαν ξερη καποιος ας απαντηση εμενα μου εχη πη καποιος υπαληλος μεγαλης αλυσιδας οτι αγοραζουν απο την εδω αντιπρωσοπεια πολυ ποιο ακριβα απο την τιμη που πουλανε τα σκρουτζομαγαζα

Αυτός που στο δίνει από ελεύθερη εισαγωγή στο skrouz 689 ευρώ μάλλον σε κλέβει και δεν το έχεις καταλάβει ακόμα. Τα έχουμε πει και τα έχουμε γράψει πολλές φορές σε προηγούμενα ποστ. Στα γνωστά καταστήματα κινητής τηλεφωνίας κοστίζει 689 στα άλλα καταστήματα 400 και είναι πολύ απλό αν π.χ η cosmote ή η vodafone το πωλούσαν 400 σαν συσκευή με την επιδότηση ή με συμβόλαιο θα έπρεπε να σου έδιναν και επιπλέον χρήματα αντί να τους έδινες εσύ. Τίποτα δεν παίζει λοιπόν, προχώρα στην αγορά και δεν έχεις τίποτα να φοβηθείς. Έχεις και δύο χρόνια πανευρωπαϊκή εγγύηση. Αν δεν πείθεσαι από αυτά τότε ακούμπα τα 689:)

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Πέρνα του ξανά την rom με odin ,δεν γράφει o counter .

 

Καλως τον, καλή χρονιά.

Ο counter δεν αλλάζει με official αρκεί να ειναι 4.3 εφοσον ειχε πριν παλι την 4.3

Προσπαθησε να βρεις την δικιά του για να μην αλλάξει το CSC.

 

Ευχαριστώ πολύ. Τελικά μετά από κάποιες δοκιμές διαπίστωσα πως είναι πρόβλημα ελαττωματικής μπαταρίας (απ' ότι φαίνεται και στο Google search είναι συχνό φαινόμενο). Στη πρίζα το τηλέφωνο ανοίγει και δουλεύει μια χαρά. Δυστυχώς χάθηκαν φωτογραφίες/βίντεο και άλλα αρχεία για κάποιο λόγο..

 

Τέλοσπάντων. Εύχόμαι σε όλους καλή χρονιά με υγεία και αγάπη πάνω απ' όλα. :)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

To miracast είναι μέσω wifi.

Ναι αλλα ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΧΡΗΣΗ ΡΟΥΤΕΡ ειναι μεσω wifi της τηλεορασης και του κινητου δεν χρειαζεται να εχεις απολυτως τιποτα αλλο.

 

Παιδια οποιος εχει περασει την 4.4 μπορει να μας πει αν εχει δοκιμασει το νεο arm σκηνικο και αν ναι λεει?

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Το έψαξα λίγο και γινεται κανονικά μεσω allshare... θα γραψω εντυπώσεις την Παρασκευή

 

Καλή Χρονιά σε όλους.

Δοκίμασα το samsung link (πρώην All share) μεταξύ του S4 και του Note8.

Αυτό που δεν μου άρεσε είναι ότι τα βίντεο και οι φωτογραφίες προβάλλονται σε μικρότερη ανάλυση. Δείχνουν πολυ χειρότερα απ ότι ειναι στην πραγματικότητα.

 

Πήρα screenshots από την οθόνη του Note8 μεγενθυνοντας περίπου το ίδιο κομματι της φωτογραφίας. Στην πανω φωτο ειναι οπως φαίνεται στο allshare ενω στην κάτω ειναι το screenshot απο την αποθηκευμένη φώτο.

Φοβάμαι οτι δεν θα μ αρέσει στην 40αρα οθονη η εικόνα που θα μου δίνει το all Share.

(Εννοείται οτι η πραγματική φώτο ειναι καλύτερη αφού αυτο που βλέπετε προέρχεται απο crop και screenshot).

 

http://img854.imageshack.us/img854/46/g5fy.jpg

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΧΡΗΣΗ ΡΟΥΤΕΡ ειναι μεσω wifi της τηλεορασης και του κινητου δεν χρειαζεται να εχεις απολυτως τιποτα αλλο.

 

Παιδια οποιος εχει περασει την 4.4 μπορει να μας πει αν εχει δοκιμασει το νεο arm σκηνικο και αν ναι λεει?

καλή χρονιά με υγεία για όλους μας.

νομιζω οτι miracast το ονομάζει η lg. Στη δικιά μου samsung ονομάζεται screen mirroring και είναι τέλειο!

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη χρονια σε ολους.Μπορει να μου εξηγησει καποιος τι ακριβως ειναι η εφαρμογη mobogenie που ζηταει αδεια εγκαταστασης στο κινητο;Να την εγκαταστησω;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη χρονια σε ολους.Μπορει να μου εξηγησει καποιος τι ακριβως ειναι η εφαρμογη mobogenie που ζηταει αδεια εγκαταστασης στο κινητο;Να την εγκαταστησω;

 

Οχι φιλε ειναι καποιο ειδος malware για κινητο ΜΗΝ του δωσεις δικαιωματα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη χρονια σε ολους.Μπορει να μου εξηγησει καποιος τι ακριβως ειναι η εφαρμογη mobogenie που ζηταει αδεια εγκαταστασης στο κινητο;Να την εγκαταστησω;

http://www.mobogenie.com/

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobogenie.markets&hl=el

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

καλή χρονιά με υγεία για όλους μας.

νομιζω οτι miracast το ονομάζει η lg. Στη δικιά μου samsung ονομάζεται screen mirroring και είναι τέλειο!

Ναι εχεις απολυτο δικιο σε αυτο φιλε μου τωρα προσεξα οτι και στη δικη μου τηλεοραση το λεει mirroring.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά μπορώ να περάσω επαφές από iPhone 5 στο s4 μέσω outlook

μπορεις μέσω του kies ή να μεταφέρεις τις επαφές από το outlook στο gmail και από εκει στο s4

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια σε ποιο φακελο πρεπει να βαλουμε τα mp3 αρχεια μας για να μπορουμε μετα να τα βαλουμε σαν ringtones?

 

Εχω δοκιμασει στην sdcard\ringtones ή media ή rintones\mp3 αλλα τσιφος με το μαμα προγραμμα του κινητου και δεν τα βλεπει για να τα εμφανισει στη λιστα επιλογων ringtones με το προγραμμα es explorer μπορω να παω σε οποιοδηποτε φακελο θελω και τα δεχετε σαν ringtone αλλα θελω να μπορει να τα δει με το μαμα προγραμμα του κινητου.

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε ειναι καποιο ειδος malware για κινητο ΜΗΝ του δωσεις δικαιωματα!!

 

Είσαι απολυτα σίγουρος γι' αυτό που λες;:rolleyes:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια σε ποιο φακελο πρεπει να βαλουμε τα mp3 αρχεια μας για να μπορουμε μετα να τα βαλουμε σαν ringtones?

 

Εχω δοκιμασει στην sdcard\ringtones ή media ή rintones\mp3 αλλα τσιφος με το μαμα προγραμμα του κινητου και δεν τα βλεπει για να τα εμφανισει στη λιστα επιλογων ringtones με το προγραμμα es explorer μπορω να παω σε οποιοδηποτε φακελο θελω και τα δεχετε σαν ringtone αλλα θελω να μπορει να τα δει με το μαμα προγραμμα του κινητου.

 

Τα ringtones που θέλεις βάλε τα στους φακέλους που λες αλλά τη δουλειά μη τη κανεις με file browser του κινητού. Συνδεσε κανονικά το τηλέφωνο με καλώδιο με το pc σου και κάνε απο το pc copy paste τα αρχεία που θέλεις στους φακέλους του κινητού.

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...