Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννοείς το play store ? Στης ρυθμίσεις εψαξες;; εκει που λεει αυτόματη ενημέρωση εφαρμογων;;

 

τις ενημερωσεις απο το play strore εννοω όντως αλλα στις ρυθμισεις δεν μπορω να βρω τιποτα για ενημέρωση εφαρμογων, ουτε για αυτοματη ουτε manual..που ακριβως βρισκεται αυτη η επιλογη?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τις ενημερωσεις απο το play strore εννοω όντως αλλα στις ρυθμισεις δεν μπορω να βρω τιποτα για ενημέρωση εφαρμογων, ουτε για αυτοματη ουτε manual..που ακριβως βρισκεται αυτη η επιλογη?

 

Μπες στο Playstore και πατα το κατω αριστερα κουμπι του κινητου σου....θα σου βγαλει ενα μικρο μενου....πατα ρυθμισεις και θα το δεις

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι είναι καλά,ε; 3η φόρτιση...
Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα αδερφια,

-Ζηταω αρχικα συγνωμη για το ενδεχομενα να ειμαι εκτος τοπικ-

 

Ενας φιλος εχασε(δεν νομιζει να του το κλεψανε,αλλα δεν το αποκλειει εντελως.) το galaxy s4 του και με ρωτησε εαν γινετε με καποιο τροπο να εντοπιστει.

(Κυριακη 18/8 το εχασε σε πολυσυχναστη παραλια κοντα στο Ηρακλειο,αν εχει καμια σχεση)

 

Ειχα πετυχει παλιοτερα στο site της samsung καποια σχετικη σελιδα,αλλα δυστηχως δεν την ξαναβρηκα με ενα προχειρο ψαξιμο.

 

Καμια ιδεα?Xρειαζομαστε IMEI του κινητου η κατι αντιστοιχο?

 

Ευχαριστω για τον χρονο σας...

Link to comment
Share on other sites

Πες του σιγα σιγα να μαζευει λεφτα για αλλο κινητο δυστυχως...

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Αν είχε κάποιο πρόγραμμα όπως το android lost ή το cerberus, κάτι θα μπορούσε να κάνει.

Για κοίταξε κι εδώ...

http://findmymobile.samsung.com/device/m/deviceList.do

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχώς έχει δίκιο ο απο πάνω :(..ας μαζεύει λεφτά για άλλο και την επόμενη φορά να μην το αφήνει χωρίς επιβλεψη :(
Link to comment
Share on other sites

Για σβηστη οθονη μια χαρα ειναι.. :lol:

 

:lol: έχεις δίκιο, μου έκανε εντύπωση χθες 5:00 το πρωί το έβγαλα απο το φορτιστη, μετά στη δουλειά δεν το άνοιξα καθόλου, μέχρι τις 12 περίπου που το κοίταξα, είχε φάει μόνο 2%, κάτι που με το nexus δεν γινόταν ποτέ. Απο και και πέρα, λίγο wifi, λίγο μια σειρά που είδα και λίγο 3G, και το αποτέλεσμα αυτό μέχρι τωρα... Δεν με εχει απογοητεψει πάντως μέχρις στιγμής...

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Τα μηνύματα που αφορούσαν την υπερθέρμανση μεταφερθήκαν στο σωστό θεμα

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα σας ειμαι ξανα πλεον κατοχος ενος s4 μιας και το προηγουμενο μου το εδωσα.

Οι διαφορες που εντοπισα και θα ηθελα την βοηθεια σας ειναι οι εξης:

1) Στο κουτι απο εξω στο πλαι αναγραφει το ιμει της συσκευης σε 3 ιδια αυτοκολλητακια και επισης united kingdom samsung ltd. Στο προηγουμενο μονο το ιμει και το χρωμα σε ενα αυτοκολλητο.

 

2) Τσεκαρα το ιμει και ειναι ιδιο με αυτο στα info. Αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι μολις το ανοιξα χωρις σιμ καρτα για πρωτη φορα ολα ηταν στα γερμανικα (στην επιλογη γλωσσας την πρωτη φορα), επελεξα ελληνικα ολα οκ.Στο αλλο ηταν αγγλικα σαν προεπιλεγμενη.

 

3)Οταν συνδεθηκα με wifi, εκανε το κλασσικο update και μετα αλλο ενα μικροτερο 1.5 mb. Μετα στα applications της συσκευης ειχε προεγκατεστημενες 4 εφαρμογες στα γερμανικα!! Στο αλλο τιποτα.

 

Συνδεθηκα στο kies με τις οδηγιες που μου δωσατε και εβγαλε DBT (GERMANY).

Εχω καποιο θεμα? ειναι καλο η κακο αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Καλο για σενα γιατι ειναι γερμανικη η συσκευη σου αρα συνηθως θα παιρνεις πρωτος τα updates...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Το γράφω εδώ γιατί δεν ξέρω αν ισχύει για όλα τα Android.

Το Tapatalk 4 το έχει σε προσφορά στα 0.75€.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.quoord.tapatalkHD

Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com/itm/121138306328?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649

Παιδιά, το παραπάνω μοντέλο που μόλις κυκλοφόρησε στην Κορέα και ενώ έχει octa, υποστηρίζει κανονικά 4G (και μάλιστα LTE-A), ενώ έχει και 32GB εσωτερική μνήμη, θα παίζει κανονικά στις συχνότητες 4G της Ελλάδας/Ευρώπης;

Άλλο ένα: http://www.ebay.com/itm/121145708685?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649

Λάθος! Έχει τον Snapdragon 800, όχι τον octa (ακόμη καλύτερα)!

Edited by Pharmex
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com/itm/121138306328?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649

Παιδιά, το παραπάνω μοντέλο που μόλις κυκλοφόρησε στην Κορέα και ενώ έχει octa, υποστηρίζει κανονικά 4G (και μάλιστα LTE-A), ενώ έχει και 32GB εσωτερική μνήμη, θα παίζει κανονικά στις συχνότητες 4G της Ελλάδας/Ευρώπης;

Άλλο ένα: http://www.ebay.com/itm/121145708685?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649

Λάθος! Έχει τον Snapdragon 800, όχι τον octa (ακόμη καλύτερα)!

 

Γνωστό αυτό! το 9506 έχει Snapdragon 800 και μόνη ακόμα διαφορά είναι το LTE-A που έτσι κ αλλιώς δεν έχουμε Ελλάδα. Εδώ δεν έχουμε καν αξιόπιστο 4g...

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Γνωστό αυτό! το 9506 έχει Snapdragon 800 και μόνη ακόμα διαφορά είναι το LTE-A που έτσι κ αλλιώς δεν έχουμε Ελλάδα. Εδώ δεν έχουμε καν αξιόπιστο 4g...

Στις περιοχές που κινούμαι, μια χαρά είναι το 4G! Δεν μου απάντησες όμως σχετικά με τις συχνότητες. Ο πωλητής αναφέρει ότι το 4G του είναι στα 850/1800 MHz και το 3G στα 1900/2100 MHz. Θα έχω πρόβλημα να παίξει σωστά εδώ;

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Ξέρει κανείς γιατί τα sms μου, έρχονται επισης και στα εισερχόμενα των μαιλ μου? έχω συνδέσει τον hotmail λογαριασμό μου στα εμαιλ του κινητού???

 

 

Κανείς να γνωρίζει κάτι???

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος μέσω του watch on ή αλλου προγράμματος , να μπορει το S4 να ελέγξει την Nova ή το ΟΤΕ ΤV ;

 

Watch On δεν έχει τους κωδικούς. Τώρα εγώ πριν κανένα μήνα είχα κάνει αγορά 2 remote από play να τα δοκιμάσω και δεν δούλεψε κανένα με Nova 865 ή 831 οπότε και έκανα refund. Έστειλα report αλλά δεν ξέρω αν το διορθώσανε-εισήγαγαν τους κωδικούς για αυτά τα μοντέλα της Pace.

Αν κάποιος βρει λύση ή remote που να λειτουργεί ας μας πει!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλο για σενα γιατι ειναι γερμανικη η συσκευη σου αρα συνηθως θα παιρνεις πρωτος τα updates...

 

Σε ευχαριστω για την απαντηση σου.

Παιδια εχω παρατηρησει το εξης: Στο μοντελο γραφει το κλασσικο gt-i9505. Σε πολλα καταστηματα που πηγα στα demo τους ολα μα ολα τα s4 εγραφαν gt-i9505X.

Yπαρχει καποια διαφορα?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απαντηση σου.

Παιδια εχω παρατηρησει το εξης: Στο μοντελο γραφει το κλασσικο gt-i9505. Σε πολλα καταστηματα που πηγα στα demo τους ολα μα ολα τα s4 εγραφαν gt-i9505X.

Yπαρχει καποια διαφορα?

Ναι είναι μοντέλα επίδειξης κι όχι για πώληση. Νομίζω δεν έχουν ίσως και δυνατότητα πραγματοποιησης κλήσεων

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι μοντέλα επίδειξης κι όχι για πώληση. Νομίζω δεν έχουν ίσως και δυνατότητα πραγματοποιησης κλήσεων

 

Εχεις δικιο μολις το επαληθευσα. Σε ευχαριστω πολυ. Εκανα λαθος που το εδωσα ειναι οτι καλυτερο ειχα ποτε απο κινητο αλλα οκ το ξαναπηρα παλι.

Ελπιζω μονο να βρω την ιδια υποστηριξη στο φορουμ και το ποσο ασχολουνται τα μελη οπως και με το optimus g thread.

Καλως σας βρηκα και παλι.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο μολις το επαληθευσα. Σε ευχαριστω πολυ. Εκανα λαθος που το εδωσα ειναι οτι καλυτερο ειχα ποτε απο κινητο αλλα οκ το ξαναπηρα παλι.

Ελπιζω μονο να βρω την ιδια υποστηριξη στο φορουμ και το ποσο ασχολουνται τα μελη οπως και με το optimus g thread.

Καλως σας βρηκα και παλι.

 

και εμείς εδω δεν πάμε πίσω :p

καλώς ήρθες και πάλι...και όπου μπορούμε βοηθάμε :)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...