Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν υπαρχει η επιλογη για να βαλουμε shortcuts στην οθονη κλειδωματος.

Γερμανικο DBT εχεις?

 

Ναι τωρα γερμανικο dbt

Βεβαια φοράω custom rom..

Δςν ξέρω αν παίζει ρολο... αλλα δεν ειχα θεμα σε καμια ρομ ειτε μαμα ειτε Καστομ με τις συντομεύσεις. ...

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι τωρα γερμανικο dbt

Βεβαια φοράω custom rom..

Δςν ξέρω αν παίζει ρολο... αλλα δεν ειχα θεμα σε καμια ρομ ειτε μαμα ειτε Καστομ με τις συντομεύσεις. ...

 

Παντως με ενα search στο νετ ολοι κανουν την ιδια αναφορα οτι τους λειπει η επιλογη σε γερμανικο τηλεφωνο..

Παραδειγμα (αν και υπαρχουν απειρα):

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2186416

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το παρέλαβα από skroutz, είναι το Γερμανικό και έκανα και την αναβάθμιση. Γιατί άραγε δεν μου διαβάζει την 64 CB κάρτα μνήμης που έβαλα της SANDISK CLASS 10;:worry: Μου λέει ότι είναι κατεστραμμένη! Ο υπολογιστής την βλέπει. Φορμάτ δεν την έκανα. Την χρησιμοποίησα όπως ακριβώς ήταν.
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν η εφαρμογή που υπήρχε στο s3 για να βλέπουμε όλες τις εφαρμογές στο multiview κάνει και για το s4; Ή αν υπάρχει άλλη για το συγκεκριμένο μοντέλο,?
Link to comment
Share on other sites

Θα πας στα settings και μετα more settings του exchange και θα ξετικαρεις τον συγχρονισμο sms.

 

Δεν εχει τετοια επιλογη μονο tasks ,mail ,contacts,calendar τι κανουμε? Κανεις?

Edited by Yiorgos
I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν η εφαρμογή που υπήρχε στο s3 για να βλέπουμε όλες τις εφαρμογές στο multiview κάνει και για το s4; Ή αν υπάρχει άλλη για το συγκεκριμένο μοντέλο,?

 

Αν εννοείς το Samsung Multi Window Manager απο το play ,δουλεύει κανονικά .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

HELP!!!

ρε παιδια ελεος τι κανω λαθος και οταν παω να το φορτησω (2 φορα μου το κανει ) ανεβενει στο 94% και μετα αναβει κοκκινο λαμπακι? παταω ενα κουμπι κανει και καλα loading και μετα απο λιγο παλι ΚΟΚΚΙΝΟ ! ολα αυτα με σβηστη συσκευη...

 

επησεις τα προγραματα/παραθυρα δεν κλεινουν κατα την εξοδο με καποιον τροπο ? πχ στον browser το κανω πισω και αντι να κληνει μετα συνεχιζει απο την σελιδα που εβλεπα ....

 

τι δεν κανω καλα ? εσεις τι κανετε ? σας βγαζει αφτο το προβλημα ?

Edited by ArGy-mObiLe
Link to comment
Share on other sites

Guest bossgs3
Γειά.... ρε παιδιά εμένα με ME2..... Τι είμαι τελικά;;; ρουμανικό η γερμανικό...:\ έχω να κάνω αναβάθμιση ενα μιση μηνα....έλεος....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!!

Έχω iPhone κ έχω λίγο πιο μικρή κάρτα sim από του galaxy υπάρχει κάποιος ανταπτορας να παίρνει την κάρτα κ να μπαίνει στο galaxy ??

Για να μην χρειαστεί να αλλάξω σιμ κ χάσω τις επαφές ... :O

Link to comment
Share on other sites

επησεις τα προγραματα/παραθυρα δεν κλεινουν κατα την εξοδο με καποιον τροπο ? πχ στον browser το κανω πισω και αντι να κληνει μετα συνεχιζει απο την σελιδα που εβλεπα ....

 

Που είναι το παράξενο με τον browser??? Multitasking έχουμε... Γιατί να κλείσει?

Γειά.... ρε παιδιά εμένα με ME2..... Τι είμαι τελικά;;; ρουμανικό η γερμανικό...:\ έχω να κάνω αναβάθμιση ενα μιση μηνα....έλεος....

 

Δεν διάβασες καθόλου μου φαίνεται. Λέει στο FAQ αν δεν κάνω λάθος πως μπορείς να το δείς μέσω KIES.

 

Καλησπέρα !!!

Έχω iPhone κ έχω λίγο πιο μικρή κάρτα sim από του galaxy υπάρχει κάποιος ανταπτορας να παίρνει την κάρτα κ να μπαίνει στο galaxy ??

Για να μην χρειαστεί να αλλάξω σιμ κ χάσω τις επαφές ... :O

 

Τώρα αν σε ρωτήσω ότι εν έτη 2013, χρήστης iphone έχεις ακόμα τις επαφές στην SIM??? Ποιος το κάνει αυτό το σφάλμα πλεόν...

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!!

Έχω iPhone κ έχω λίγο πιο μικρή κάρτα sim από του galaxy υπάρχει κάποιος ανταπτορας να παίρνει την κάρτα κ να μπαίνει στο galaxy ??

Για να μην χρειαστεί να αλλάξω σιμ κ χάσω τις επαφές ... :O

 

Εχει σε ολα τα καταστηματα τηλεφωνιας ανταπτορες.. γερμανος κλπ

Οσων αφορα τις επαφες, περασε τες στο icloud, παρε ενα backup απο το iphone στον υπολογιστη, και μετα αφου παρεις το galaxy βαλε την εφαρμογη kies στο pc, συνδεσε την συσκευη κ μεσα στην εφαρμογη υπαρχει επιλογη να περασεις ο, τι θες απο το backup του iphone στην καινουρια σου συσκευη... επαφες, ημερολογια, φωτογραφιες κλπ. Αρκει να υπαρχει backup του iphone στον υπολογιστη σου... το βρισκει αυτοματα το kies κ επιλεγεις τι θες να περασεις στο galaxy κ τελειωσες. Ειναι απλο κ ευκολο...

Link to comment
Share on other sites

στην wind δεν στο βγαζει γιατι δεν εχει 4g.....βαλε καρτα αλλης εταιριας και θα στο βγαλει

 

Οκ το καταλαβαινω αυτο αλλα για το θεμα των shortcuts εχεις καμια λυση ?? Εσυ τα εχεις ?? :ninja:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το παρέλαβα από skroutz, είναι το Γερμανικό και έκανα και την αναβάθμιση. Γιατί άραγε δεν μου διαβάζει την 64 CB κάρτα μνήμης που έβαλα της SANDISK CLASS 10;:worry: Μου λέει ότι είναι κατεστραμμένη! Ο υπολογιστής την βλέπει. Φορμάτ δεν την έκανα. Την χρησιμοποίησα όπως ακριβώς ήταν.

 

Αν εισαι root απο recovery mount ext sdcart - unmount extsdcart και μετα format extsdcard και εισαι οκ

Link to comment
Share on other sites

τα εχω κανονικα, την αναβαθμιση την περασες με full wipe η την περασες πανω απο την προηγουμενη?
Link to comment
Share on other sites

τα εχω κανονικα, την αναβαθμιση την περασες με full wipe η την περασες πανω απο την προηγουμενη?

 

Την περασα με full wipe γιατι τι πολο παιζει και υπαρχει λυση??Να ξαναπερασω απο πανω την mea και μετα ξανα την mga?? :)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

σε παρομοιες περιπτωσεις παιδιων ειτε με την mga ειτε με την mf8 η λυση ηταν περασμα mea με hard reset πριν και μετα περασμα της νεοτερης παλι με hard reset meta
Link to comment
Share on other sites

Αυτά βγαίνουν στο swipe lockscreen, υποθέτω το ξέρετε ε; Αν έχεις ξερώ γω pattern, δε βγαίνουν.
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Αυτά βγαίνουν στο swipe lockscreen, υποθέτω το ξέρετε ε; Αν έχεις ξερώ γω pattern, δε βγαίνουν.

 

Με πρόλαβες.... Πήγα να το πώ και εγώ!!!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

σε παρομοιες περιπτωσεις παιδιων ειτε με την mga ειτε με την mf8 η λυση ηταν περασμα mea με hard reset πριν και μετα περασμα της νεοτερης παλι με hard reset meta

 

Μα ούτε η γερμανική mea δεν το είχε σαν επιλογή. Μόνο κάμερα και αγαπημένες εφαρμογές και φυσικά κάποια γραφικά μπορούσες και μπορείς να βάλεις στην αρχική οθόνη.

 

Λοιπον απο πεισμα ξενυχτησα και εκανα την διαδικασια εβαλα την mea και τωρα εχω την mga με τα αναλογα hard reset

αλλα shortcuts ουτε για δειγμα κριμα γιατι κοντεψε να με παρει ο υπνος...!!Αυριο στησιμο απτην αρχη !!! ;);)

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον απο πεισμα ξενυχτησα και εκανα την διαδικασια εβαλα την mea και τωρα εχω την mga με τα αναλογα hard reset

αλλα shortcuts ουτε για δειγμα κριμα γιατι κοντεψε να με παρει ο υπνος...!!Αυριο στησιμο απτην αρχη !!! ;);)

 

Δεν σε προλαβα... Την ειχα κανει και εγω τη διαδικασια αλλα τιποτα...

 

 

Παντως η MGA ειναι πολυβολο! Εχω πιο ελευθερη ραμ και πολυ καλυτερη μπαταρια! Αν ειχα και shortcuts θα εριχνα πυροτεχνηματα.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε προλαβα... Την ειχα κανει και εγω τη διαδικασια αλλα τιποτα...

 

 

Παντως η MGA ειναι πολυβολο! Εχω πιο ελευθερη ραμ και πολυ καλυτερη μπαταρια! Αν ειχα και shortcuts θα εριχνα πυροτεχνηματα.:lol:

 

Έχει shortcuts η MGA...

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Έχει shortcuts η MGA...

 

Aλεξη σε εμενα δεν εχει. Δεν ειχε ουτε η ΜΕΑ ουτε η ΜF8 ουτε η MGA.. Σε DBT τηλεφωνο παντα.

Link to comment
Share on other sites

Παντως με ενα search στο νετ ολοι κανουν την ιδια αναφορα οτι τους λειπει η επιλογη σε γερμανικο τηλεφωνο..

Παραδειγμα (αν και υπαρχουν απειρα):

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2186416

 

Δεν εισαι ο μονος.:p

Link to comment
Share on other sites

Aλεξη σε εμενα δεν εχει. Δεν ειχε ουτε η ΜΕΑ ουτε η ΜF8 ουτε η MGA.. Σε DBT τηλεφωνο παντα.

 

Δεν εισαι ο μονος (Γερμανικο DBT).Ακριβως το ιδιο και σε εμενα.Εχω μια εντυπωση οτι αυτη που προλαβαν και εκαναν update απο ΜΕΑ σε ΜF8 με Kies η ΟΤΑ εχουν shortcuts κανονικα.Εμεις που δεν προλαβαμε (για καποιο λογο η Samsung κατεβασε την MF8 απο τον server της) και φλασαραμε απο ΜΕΑ σε MF8 (κατεβασμενη απο sammobile) με ODIN δεν εχουμε επιλογη shortcuts.Μπορει να κανω και λαθος.

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Δεν εισαι ο μονος.Ακριβως το ιδιο και σε εμενα.Εχω μια εντυπωση οτι αυτη που προλαβαν και εκαναν update απο ΜΕΑ σε ΜF8 με Kies η ΟΤΑ εχουν shortcuts κανονικα.Εμεις που δεν προλαβαμε και φλασαραμε απο ΜΕΑ σε MF8 (κατεβασμενη απο sammobile) με ODIN δεν εχουμε επιλογη shortcuts.Μπορει να κανω και λαθος.

 

Δεν ισχυει. Εχω κανει και τα δυο. (Απελπισμενος mode :lol:)

Aυτη τη στιγμη εχω ΜGA που προηλθε απο αναβαθμιση με ΚΙΕΣ απο MF8 ή οποια με τη σειρα της προηλθε απο αναβαθμιση με ΟΤΑ απο ΜΕΑ. No shortcuts.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...