Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δεν εχεις ενεργοποιημένο το USB Debugging δεν γίνεται .

 

Και εάν το έχουμε ενεργοποιημένο πως γίνεται? Έτσι για πληροφόρηση?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα παιδιά...

 

Τον τελευταίο καιρό αντιμετωπίζω 2 σοβαρά προβλήματα και μάλλον πρέπει Να πάω για service...

 

ΤΟ πρώτο είναι ότι το κάτω μέρος της οθόνης όταν το κινητό το βγάλω από πλήρη φόρτιση τρεμοπαίζει η οθόνη και το ίδιο μου το κάνει και όταν φτάνει η μπαταρία στο 5%. Δοκιμασμένο με 2 μπαταρίες και στις δύο το ίδιο. Το έχω καιρό το πρόβλημα και έλεγα θα είναι software πρόβλημα, αλλά παρόλο τις 2 τελευταίες αναβαθμίσεις, δεν έφτιαξε.

 

Το δευτερο πρόβλημα είναι ότι η κάμερα όταν τραβάω φωτογραφίες τις βγάζει θολές σχετικά... Και για να τραβήξει καθαρή πρέπει να κάνω ένα touch στην οθόνη. Και πάλι δεν την βγάζει πάντα καθαρή... ΣΕ σύγκριση με iphone 4s, το 4s έβγαζε κλάσης ανώτερη... Οπότε και με προβληματιζει...

 

 

Τι συστηνετε για service? Arvato ή στο Χαϊδάρι;;;

 

Πρέπει να έχω απόδειξη μαζί;;; είμαι περίπου στους 15 μήνες που το έχω.

 

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

H smartec έχει το επίσημο service της samsung και εκεί να το πας με την απόδειξη του .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να εχεις πρόβλημα ,πήγαινε και θα δεις τι θα σου πουν ή πάρε τους πρώτα ενα τηλέφωνο .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πρόβλημα. Δεν μου μπαίνει σε recovery αλλά ούτε σε download Mode . Έχει συμβεί σε άλλον κάτι τέτοιο;Έχω το black edition με 4.3 αν αυτό λέει κάτι. Πήγα να κάνω αναβάθμιση κάνοντας επαναφορά σε εργοστασιακές πρώτα κι εκεί το πήρα χαμπάρι. Έκανα τελικά από το μενού επαναφορά αλλά η αναβάθμιση απέτυχε. Μετά κοιτάω αν μπορώ να μπω σε download mode αλλά κι εκεί τα ίδια. Και στις δύο περιπτώσεις δεν κάνει τίποτα και μόλις αφήσω τα κουμπιά ανοίγει κανονικά η συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω το εξής πρόβλημα. Έκανα αναβάθμιση firmware στην τελευταία έκδοση 4,4,2 XXUGNG8. Το κινητό από τότε έχει αρχίσει και κάνει random short reboots. Δηλαδη βγαζει την οθονη με το λογοτυπο της Samsung και ξαναμπαινει στην αρχική οθόνη χωριςνα ζητάει κωδικούς ξεκλειδωματος SIM. Επίσης κάποιες φορές κολλάει η αρχική οθόνη και δε μπορώ να μπω στα μενού ή να αλλάξω σελίδες αρχικής οθόνης.

Η κατάσταση του κινητού πριν την αναβάθμιση ήταν με root από odin chainfire σε εργοστασιακό firmware. επίσης είχα εγκαταστήσει busybox. Κατα την αναβάθμιση δεν ειχα κάνει unroot. Μετα έκανα πάλι root, έβαλα busybox, και έκανα freeze με το titanium ότιδηποτε υπηρχε σε knox καθώς και μερικές εργοστασιακες εφαρμογες που δε χρησιμοποιω.

 

Έχει κανένας καμια ιδεα τι μπορει να συμβαινει?? Γιατί έχει αρχισει να γινεται εκνευριστικό και θέλω να αποφύγω την πλήρη εγκατασταση από την αρχη με full reset και backups κλπ κλπ...

Link to comment
Share on other sites

Κάνε Απεγκατασταση οτιδήποτε έχει σχέση με Knox. Να ρωτήσω κι εγώ αν γνωρίζει κάποιος, αν υπάρχει εφαρμογή για να χειρίζομαι τον αποκωδικοποιητή του ΟΤΕ TV ;
Link to comment
Share on other sites

Κάνε Απεγκατασταση οτιδήποτε έχει σχέση με Knox. Να ρωτήσω κι εγώ αν γνωρίζει κάποιος, αν υπάρχει εφαρμογή για να χειρίζομαι τον αποκωδικοποιητή του ΟΤΕ TV ;

 

Μπορεις να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος ως προς το τι έχει σχέση με knox?? Διοτι εγω όπως προανέφερα έχω κανει freeze ότι έβλεπε το titanium (δεν τα απεγκαθιστω μηπως τελικά χρειαζονται). Η αναζήτηση μεσω ES file explorer βρίσκει πολλά αρχεια με το λεκτικό knox. Αλλά πρέπει να τα διαγράψω όλα?? Επίσης μήπως υπάρχουν και άλλα που δεν περιέχουν το λεκτικό knox αλλά έχουν σχέση??

Link to comment
Share on other sites

μονο με root θα κανεις απεγκατασταση τον knox!!!δεν χρειαζεται αυτη η εφαρμογη!!ουτε να την παγωσεις..σβησιμο!

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάνε Απεγκατασταση οτιδήποτε έχει σχέση με Knox. Να ρωτήσω κι εγώ αν γνωρίζει κάποιος, αν υπάρχει εφαρμογή για να χειρίζομαι τον αποκωδικοποιητή του ΟΤΕ TV ;

 

με το watch on που εχει η συσκευη σου κανε σαρωση και θα σου βγαλει τους αποδωκοποιητες

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Να κανω μια ερωτηση φιλοι μου.Εχω %5BATTACH%5D49510%5B/ATTACH%5D .Εχω κανει root με towelroot ολα οκ.Σημερα μου εβγαλε ενημερωση γυρω στα 200 mb η οποια δεν ξερω τι ειναι.Τι γινεται τωρα.την κανω? Οχι?κανω καποια βηματα με το root?:confused:
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και αρκετό καιρό η μπαταρία μου αδειάζει μεσα σε λίγες ωρες. Ακόμα και οταν δεν το χρησιμοποιώ καταναλώνει στο περίπου ενα 20% την ώρα. Τι μπορει να φταίει παιδιά. Εχω και πολυ καιρό να παρακολουθήσω εδώ μεσα το τι γινεται και εχω χάσει την μπάλα. Όπως χάνει τώρα η εθνική ****το..... :mad:
Link to comment
Share on other sites

μονο με root θα κανεις απεγκατασταση τον knox!!!δεν χρειαζεται αυτη η εφαρμογη!!ουτε να την παγωσεις..σβησιμο!

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

με το watch on που εχει η συσκευη σου κανε σαρωση και θα σου βγαλει τους αποδωκοποιητες

 

Δηλαδή ποια αρχεία να σβήσω?? Επαναλαμβάνω πως έχω κάνει root ξανά μετά το update και πως πριν από το update δεν εμφάνιζε αυτά τα προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

με root θα σου εμφανιζει συνεχεια οτι ενα προγραμμα προσπαθουσε να εγκατασταθει αλλα απεκλειστει!!εξαιτιας του superuser(root)!!πηγαινε system app με root explorer και σβησε οτι εχει σχεση με knox,θα δεις γυρω στα 6 app knox
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

με root θα σου εμφανιζει συνεχεια οτι ενα προγραμμα προσπαθουσε να εγκατασταθει αλλα απεκλειστει!!εξαιτιας του superuser(root)!!πηγαινε system app με root explorer και σβησε οτι εχει σχεση με knox,θα δεις γυρω στα 6 app knox

Ευχαριστώ πολύ!! Μέχρι στιγμής δεν μου έχει εμφανίσει κανένα από τα συμπτώματα!!!

 

σε νορμαλ χρηση ειναι φυσιολογικο στη διαχειριση μνημης να ειναι 1,38/1,77 gb ? σε ολους ετσι ειναι ?

 

Είναι φυσιολογικό. Βέβαια να θυμάσαι ότι εξαρτάται και πόσα ακόμα έχεις εγκατεστημένα εσύ και σου απορροφούν μνήμη.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και αρκετό καιρό η μπαταρία μου αδειάζει μεσα σε λίγες ωρες. Ακόμα και οταν δεν το χρησιμοποιώ καταναλώνει στο περίπου ενα 20% την ώρα. Τι μπορει να φταίει παιδιά. Εχω και πολυ καιρό να παρακολουθήσω εδώ μεσα το τι γινεται και εχω χάσει την μπάλα. Όπως χάνει τώρα η εθνική ****το..... :mad:

 

Καμιά ιδέα παιδιά......; Το φορτίζω 2-3 φορές την μερα. Μου εχει σπάσει τα νεύρα.

Link to comment
Share on other sites

Καμιά ιδέα παιδιά......; Το φορτίζω 2-3 φορές την μερα. Μου εχει σπάσει τα νεύρα.

 

και εγώ τα ίδια, αν έχω ανοικτό WIFI ή mobile data τελειώνει αμέσως η μπαταρία

In my dream I was drowning my sorrows

But my sorrows, they learned to swim

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων για αρχή και αν δεν δεις διαφορά (που θα δεις) τότε κοιτάμε τα υπόλοιπα
Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων για αρχή και αν δεν δεις διαφορά (που θα δεις) τότε κοιτάμε τα υπόλοιπα

 

θα χαθούν τα πάντα;

Θα πρέπει να ξαναβάλω κάθε εφαρμογή;

In my dream I was drowning my sorrows

But my sorrows, they learned to swim

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά με το gmail όταν το βάζεις αρχίζει και κατεβάζει εφαρμογές επαφές κτλ. Δηλαδή εγώ τελευταία φορά που έκανα μετά απλά χρειάστηκε να βάλω τις εφαρμογές στη σειρά που με βολεύουν. Γενικά πάντως ναι εργοστασιακές ρυθμίσεις αυτό σημαίνει, να χάνονται όλα και να είναι σαν να βγάζεις ένα καινούργιο κινητό από το κουτί του
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα έχω κάνει root το κινητό και μου βγάζει κάτι αναβαθμίσεις το θέμα είναι ότι έχω σβήσει ότι έχει σχέση με το knox για τις επανεκκίνησεις αλλά δεν μου έχει γράψει είμαι 0x0 να τις κάνω η θα έχω θέμα μετά ?
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Αν θα κάνεις την αναβάθμιση που σου έρχεται δεν θα μπορείς να το κάνεις root με το towelroot.Η αναβάθμιση είναι για να κλείσει την "τρύπα" για root οπότε μετά θα πρέπει να το κάνεις root με τον πατροπαράδοτο τρόπο που γράφει το KNOX.
Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα. πηρα ενα s4 mini μαλλον πολωνιας. κατι εφαρμογες που εχει, δεν βλεπω τροπο να τις βγαλω, οποτε τις αφηνω? πως βαζω καιρο στhν αρχικη οθονη?χρειαζεται καποια εφαρμογη? κατα την ενργοποιησh και απενεργ/ση βγαζει μια λαχανι οθονη και γραφει plus+. kai ekei den mporv na kanv kati!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...