Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε ενα γνωστο μου απο χθες οταν ακουμπαει το touchscreen της οθονης ασπριζει στιγμιαια !! ξερετε τι μπορει να ειναι??εχει συμβει σε καποιον αλλο ??
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα!

Αν το έβρισκα τιμή 300 ευρό καινούργιο να το αγόραζα ή όχι.

Τι μου προτείνετε?

Με κλειστά μάτια για αυτά τα χρήματα δεν υπάρχει ανώτερη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι με την έλευση του s5 το s4 αναβαθμίστηκε φοβερά διότι αφενός μεν το s5 δεν έχει ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ (εκτός από βάρος:)), αφετέρου έπεσε και η τιμή του!

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Ενας γνωστος μου εχει το ς4 και ξαφνικα σημερα που ξυπνησε δεν δουλευει το ακουστικο και το μικροφωνο στις κλησεις δηλαδη δεν ακουει τιποτα και δεν τον ακουνε και μερικες φορες ακουγοντε περιεργοι θορυβοι στην αλλη συσκευη.

Με το viber δουλευουν ολα κανονικα και ακουστικο και μικροφωνο.

Καμια βοηθεια κανενας

Το καναμε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμθσεων αλλα τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενω πριν μερικές εβδομάδες μου ειχε έρθει κάποια αναβάθμιση σήμερα μου έβγαλε και άλλη? Τι είναι? Να την κάνω, αξίζει ή θα γίνει τιποτα χειρότερο?
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι με την έλευση του s5 το s4 αναβαθμίστηκε φοβερά διότι αφενός μεν το s5 δεν έχει ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ (εκτός από βάρος:)), αφετέρου έπεσε και η τιμή του!

Οκ, μην τα παραλέμε κιόλας.. ;-)

Ενας γνωστος μου εχει το ς4 και ξαφνικα σημερα που ξυπνησε δεν δουλευει το ακουστικο και το μικροφωνο στις κλησεις δηλαδη δεν ακουει τιποτα και δεν τον ακουνε και μερικες φορες ακουγοντε περιεργοι θορυβοι στην αλλη συσκευη.

Με το viber δουλευουν ολα κανονικα και ακουστικο και μικροφωνο.

Καμια βοηθεια κανενας

Το καναμε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμθσεων αλλα τιποτα

Σήμα κινητής φαίνεται να έχει? Αν λειτουργούν κανονικά οι κλήσεις μέσω internet αλλά όχι μέσω παρόχου μου κάνει για modem. Δοκιμάστε με διαφορετική SIM κάρτα μήπως δουλέψει ειδάλλως πάει για service (αφού δεν δούλεψε και με επαναφορά..).

Παιδια ενω πριν μερικές εβδομάδες μου ειχε έρθει κάποια αναβάθμιση σήμερα μου έβγαλε και άλλη? Τι είναι? Να την κάνω, αξίζει ή θα γίνει τιποτα χειρότερο?

Παιδια μου ειρθε να κανω ενα update 161MB καπου γνωριζει κανεις τι ειναι?

Ο συμφορουμίτης @dp8 αναφέρει στο θέμα Επίσημα Firmwares πως το πέρασε και δεν είδε κάποια διαφορά, αν έχετε απορίες μπορείτε να τον ρωτήσετε εκεί. :-)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και πάλι κύριοι :)

 

Επανέρχομαι με το θέμα της αγοράς του Σ4 μιας και τώρα μόλις βρήκα χρόνο λίγο να ασχοληθώ...

 

Κι ερωτώ πάλι το εξής παράδοξο (στα δικά μου μάτια τουλάχιστον :rolleyes:) με την ελπίδα κάποιος να γνωρίζει:

 

ο σκρουτζ δίνει αρκετά μαγαζιά που το έχουν στα 330κάτι. Ωραία.

 

στο γερμανικό ebay δεν το βρίσκω με λιγότερα από 370φεύγα :cry: και μιλάμε για μια τεράστια αγορά κι όχι μονάχα λόγω 8πλάσιου πλυθησμού...

 

Για να μπερδέψω ακόμα περισσότερο τις ιδεες μου εχθές βράδυ έψαξα να δω τι παίζει σε "επίσημα" μεγάλα μαγαζιά:

 

(τελειώς τυχαίο το παράδειγμα του μαγαζιού, ελπίζω να μη θεωρηθεί διαφήμιση!): http://www.mediamarkt.gr/mcs/product/SAMSUNG-Galaxy-S4-GT-I9505-White-Frost,99452,397537,629815.html?langId=-18 τσουπ στα 450 ευρωπουλάκια, κάτι που "συμβαδίζει" με τη διαφορά από το ίδιο ακριβώς μαγαζί στη Γερμανία: http://www.mediamarkt.de/mcs/product/SAMSUNG-Galaxy-S4-schwarz,48353,464028,615437.html?langId=-3

 

Να σημειώσω εδώ ότι τα κινητά που ψάχνω στο ebay είναι χωρίς brand και βέβαια όχι Β-διαλογής.

 

Πείτε μου σας παρακαλώ τώρα από πού προκείπτει η κουλή τιμή των 330φεύγα από τα ελληνικά σκρουτζομάγαζα :cry: Κι αν η απάντηση είναι ότι πωλούν μονάχα μέσω νετ και δεν έχουν νοίκια κλπ κλπ, το ίδιο ισχύει και τα μαγαζιά του ebay.de...

 

Να κλείσω με το παράδειγμα με το Σ5 μίνι...:

 

http://www.skroutz.gr/s/5207762/Samsung-Galaxy-S5-mini-16GB.html?keyphrase=s5+mini στα 410+ στα ελληνικά μαγαζιά, http://www.ebay.de/sch/Handys-ohne-Vertrag-/9355/i.html?_from=R40&_nkw=s5+mini&_dcat=9355&rt=nc&LH_ItemCondition=1000 385 ευρώ μάλιστα στο ebay.de...

 

Τι στην ευχή συμβαίνει.... :blink::blink:

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να κάνεις την ερώτηση σου στο σωστό θέμα για να πάρεις περισσότερες απαντήσεις.. αν και εκεί έχει ήδη απαντηθεί το ερώτημα σου μερικές φορές. ;-)

 

Διαθεσιμότητα και Αγορά του Samsung Galaxy S4

 

Συνεχίζοντας το off topic να σου πω πάντως πως φίλη από Γερμανία με έβαλε να το παραγγείλω από ιντερνετικό μαγαζάκι Ελλάδας και να της το στείλω.. και με τα μεταφορικά πάλι βγήκε λιγότερο!

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

αν και εκεί έχει ήδη απαντηθεί το ερώτημα σου μερικές φορές. ;-)

 

 

και πού καταλήξατε;! :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι με την έλευση του s5 το s4 αναβαθμίστηκε φοβερά διότι αφενός μεν το s5 δεν έχει ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ (εκτός από βάρος:)), αφετέρου έπεσε και η τιμή του!

 

Τέλειο και οι διαφορές δεν μου φαίνονται τεράστιες....Και η τιμή :cool:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια νομιζω με το τελευταια update που εγινε 161ΜΒ η μπαταρια διωρθηκε καπως,το παρατισησα διοτι οταν το βγαζα απ την φωρτιση απ το 100% που ειταν επεφτε πολυ γρηγορα,ενω σημερα το βγαλα απ την πριζα,εχει περασει μια ωρα και ειναι ακομα στο 100%
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, μπορει να μου απαντησει καποιος τι γινεται με το φαινομενο του Smearing; Απο τοτε που εμφανιστηκε ξαφνικα με μια ενημερωση, δεν εχει διορθωθει. Γνωριζετε κατι;
Link to comment
Share on other sites

[quote name=

 

Σήμα κινητής φαίνεται να έχει? Αν λειτουργούν κανονικά οι κλήσεις μέσω internet αλλά όχι μέσω παρόχου μου κάνει για modem. Δοκιμάστε με διαφορετική SIM κάρτα μήπως δουλέψει ειδάλλως πάει για service (αφού δεν δούλεψε και με επαναφορά..).[/quote]

 

Τελικα με αλλη καρτα ιδιας εταιριας δουλευει κανονικα τι μπορει να γινετε?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, μπορει να μου απαντησει καποιος τι γινεται με το φαινομενο του Smearing; Απο τοτε που εμφανιστηκε ξαφνικα με μια ενημερωση, δεν εχει διορθωθει. Γνωριζετε κατι;

 

Όχι δεν έχουν κάνει κάτι. Ανέβασε λίγο περισσότερο την φωτεινότητα και μετριάζονται λίγο τα πράγματα.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θα ηθελα να κανω μια ερωτηση..εχω το g2 το οποιο παιζει αρκετα δυνατα μουσικη απο τα ακουστικα...το s4 εχει ιδια ποιοτητα ξερει καποιος να μου απαντησει?
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Έχει πολύ καλό ήχο το s4. Είναι άψογο σ' αυτό το κομμάτι. Τώρα συγκριτικά ποιο είναι πιο δυνατό (προφανώς εννοεις καθαρά σε έντασή) δεν μπορώ να πω.

Πάντως σε όλα τα τεστ το s4 είναι από τα κορυφαία.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ!θα το ψαξω κιολας!απλα αν καποιος ειχε και τα 2 τηλεφωνα θα ηταν πιο ευκολο!
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

το s4 εχει πολυ δυνατο ηχο στα ακουστηκα και πιστευω και λογο ποιοτητας ακουστηκων παιζει κ αυτο μεγαλο ρολο.

ρε παιδια εγω δεν εχω παρει ακομα αναβαθμηση τη εγινε εχει βγει για ολα τα κινητα ? η 4.4.3 και καλα οπως την λενε αλλα ειναι παλι 4.4.2

Xiaomi Mi 9t pro red
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ!θα το ψαξω κιολας!απλα αν καποιος ειχε και τα 2 τηλεφωνα θα ηταν πιο ευκολο!

Μιας και ειχα και τα 2 θα σου απαντησω εγω.

Πανω κατω ιδιο σε ενταση και ποιοτητα ηχειο εχουν,ισως του s4 να ειναι λιγο πιο δυνατο.Αλλα λογω καλυτερης θεσης του G2 το ακουγα σχεδον παντα σε μηνυματα και κλησεις κατι που δεν συμβαινει το ιδιο στο S4.

Αυτο οσο αφορα εμενα.

Αν τρωγεσαι να δωσεις το G2 για το S4 i9505 θα σου ελεγα να μην το κανεις,εκτος κι αν καιγεσαι για καρτα sd.Στο συνολο το LG ειναι αρκετα πιο γρηγορο και καλυτερο για καθε μερα χρηση.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εγω δεν εχω παρει ακομα αναβαθμηση τη εγινε εχει βγει για ολα τα κινητα ? η 4.4.3 και καλα οπως την λενε αλλα ειναι παλι 4.4.2

 

Μα 4.4.2 είναι η τελευταία. Κάθε update δε σημαίνει ότι πάει σε άλλο νούμερο. Είναι minor updates που διορθώνουν λεπτομέρειες.

Λογικά από αυτό θα πάμε κατευθείαν σε Android L

Link to comment
Share on other sites

Μιας και ειχα και τα 2 θα σου απαντησω εγω.

Πανω κατω ιδιο σε ενταση και ποιοτητα ηχειο εχουν,ισως του s4 να ειναι λιγο πιο δυνατο.Αλλα λογω καλυτερης θεσης του G2 το ακουγα σχεδον παντα σε μηνυματα και κλησεις κατι που δεν συμβαινει το ιδιο στο S4.

Αυτο οσο αφορα εμενα.

Αν τρωγεσαι να δωσεις το G2 για το S4 i9505 θα σου ελεγα να μην το κανεις,εκτος κι αν καιγεσαι για καρτα sd.Στο συνολο το LG ειναι αρκετα πιο γρηγορο και καλυτερο για καθε μερα χρηση.

 

Νομίζω ότι η ερώτηση ήταν για ακουστικά.

Για απόδοσή από το ενσωματομενο μεγάφωνο, θα συζητήσουμε μονό για OPPO & M8.

Μετά απλά είναι χάος.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Οπα ναι εχεις δικιο.Απο ακουστικα δεν εχω ιδεα.Δεν ακουω μουσικη απο το κινητο.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...