Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στην καμερα πατε ρυθμισεις,μετα πατατε το γραναζακι ,μετα: πληκτρο εντασης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το e mail με yahoo account δεν μπορεί να λάβει κανένα εισερχόμενο.στελνει κανονικα .το επεγκατεστησα και τον ξαναφτιαξα αλλα τίποτα.οι αυτόματες ρυθμίσεις φαίνονται κανονικά.Μπορει κάποιος να βοηθήσει
Link to comment
Share on other sites

τωρα που αλλαξε ο διακοπτης του gps σε "θεση" πως γινεται να μην ειναι ανοιχτο συγχρονως και το Gps?
Link to comment
Share on other sites

τωρα που αλλαξε ο διακοπτης του gps σε "θεση" πως γινεται να μην ειναι ανοιχτο συγχρονως και το Gps?

Πάτησε παρατεταμένα πάνω στο διακόπτη και άλλαξε τη ρύθμιση σε εξοικονόμηση ενεργειας,όταν θέλεις gps κανείς το αντίστροφο:cool:

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα το πρωί ανά πέντε λεπτά χτυπάει ο ήχος τον οποίο έχω βάλει για τα μηνύματα. Το αστείο είναι ότι μήνυμα δεν μου έρχεται και αυτό χτυπάει ανά πέντε λεπτά.Το έχει και άλλος αυτό το θέμα; Είναι κάποιο Bug της έκδοσης που φοράει; Περίεργες εφαρμογές δεν έχω.έχω τις κλασικές whatsapp, viber,instagram, fb,messenger και άλλες δύο τρεις
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS πήρα ένα τηλέφωνο (εκτός συνόρων...) το οποίο δεν διαθέτει Ελληνική γλώσσα στο μενού (μόνο Αγγλικά και Κινέζικα) μπορεί να μου πει κάποιος πως μπορώ (αν μπορώ) να εγκαταστήσω τα Ελληνικά;

 

Δες εδώ από 3ο ποστ και κάτω, είναι ακριβώς αυτό που ζητάς

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους φίλοι μου ! θέλω την βοηθεια σας και τα φώτα σας ! Η ξαδέρφη μου έχει εδώ και 2 μήνες το Samsung Galaxy S4 και υπάρχουν φορές που της βγάζει απανωτά μηνύματα στην οθόνη γράφοντας ούρς παρουσιάστηκε σφάλμα κατά τη λήψη φωνητικού μηνύματος. δοκιμάστε ξανά. Το έψαξα το κινητό της αλλά δεν βρήκα κάτι !!! Είναι ενοχλητικό συνεχεια το βγάζει !!! Απότι μου είπε και απότι ida δεν έχει στήλη πoτε φωνητικό μήνυμα !!! Τι μπορεί να είναι ???

Φίλε καλημέρα...

Δεν ξέρω εάν βρήκες λύση στο πρόβλημά της ξαδέρφης σου με το μήνυμα... παρόμοιο πρόβλημα είχα και εγώ με ένα κινητό της θείας μου... το έψαξα και βρήκα πως το μήνυμα προέρχεται απο το πρόγραμμα Viber.

 

Άνοιξε το πρόγραμμα και πάτα στις ρυθμίσεις.

Εκεί πήγαινε στα φωνητικά μηνύματα και κάνε εκκαθάριση φωνητικών μηνυμάτων... ή όπως αλλιώς το λέει...

Εάν έχει και εκκαθάριση προσωρινής μνήμης κάνε και αυτό...

Αυτό έκανα και απο τότε δεν εμφάνιζε το μήνυμα...

 

Απο ότι υποψιάζομαι το Viber είχε στην μνήμη του ότι πρέπει να λάβει ένα φωνητικό μήνυμα και όποτε πήγαινε να συνδεθεί στο Internet έκανε προσπάθεια απο μόνο του για την λήψη... και επειδή δεν έβρισκε τίποτα... ξαναδοκίμαζε μετά απο 3 λεπτά αυτόματα...

Όντως ήταν πολύ ενοχλητικό...

 

Ελπίζω να βοήθησα...

Με εκτίμηση.

Δήμήτρης.

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ από 3ο ποστ και κάτω, είναι ακριβώς αυτό που ζητάς

Νομίζω πως είναι κλώνος.

Δεν νομίζω ότι υπάρχει sansung s4 σε όλον τον πλανήτη που να μην έχει και ελληνικά.

Και το δικό μου είναι από Αραβία και την έχει.

samsung is the winner
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως είναι κλώνος.

Δεν νομίζω ότι υπάρχει sansung s4 σε όλον τον πλανήτη που να μην έχει και ελληνικά.

Και το δικό μου είναι από Αραβία και την έχει.

 

 

Χωρίς να αποκλείω την πιθανότητα του κλώνου μιας και δεν το έχω δει, οι γλώσσες δυστυχώς εκ των πραγμάτων δεν μπορούν να βρίσκονται ΟΛΕΣ στα κινητά.

Συνήθως μπαίνουν οι γλώσσες της περιοχής στην οποία απευθύνεται η παρτίδα/μοντέλο και το S4 έχει αρκετές παραλλαγές που διαφέρουν από ήπειρο σε ήπειρο....

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Να κανω και γω μια ερωτηση (παρατηρηση).

Παρατηρησε κανεις μετα την τελευταια αναβαθμιση που αλλαξε και το εικονιδιο απο GPS σε Τοποθεσια... ο καιρος και η τοποθεσια στο widget ΔΕΝ ενημερωνεται αυτοματα μεσω wifi ή κινητων δεδομένων με κλειστο το GPS παρα μονο εφοσον υποχρεωτικα ενεργοποιησης την τοποθεσια?

Ή συμβαινει μονο σε μενα?

Link to comment
Share on other sites

τελικα αξιζει να γινει η τελευταια αναβαθμιση στο κινητο ?? εχετε δει κατι καλυτερο στις επιδοσεις του ??
Link to comment
Share on other sites

Να κανω και γω μια ερωτηση (παρατηρηση).

Παρατηρησε κανεις μετα την τελευταια αναβαθμιση που αλλαξε και το εικονιδιο απο GPS σε Τοποθεσια... ο καιρος και η τοποθεσια στο widget ΔΕΝ ενημερωνεται αυτοματα μεσω wifi ή κινητων δεδομένων με κλειστο το GPS παρα μονο εφοσον υποχρεωτικα ενεργοποιησης την τοποθεσια?

Ή συμβαινει μονο σε μενα?

Δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5507857

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φιλοι εχω 2 αποριες.1ον μου συμβαινει και εμενα αυτό με το gps εκανα το παραπανω που λεει ο φιλος αλλα όταν κλεινω το εικονιδιο πλεον θεση μου κανει παλι το ιδιο δηλαδή πρεπει να ενεργοποιησω παλι το gps.Τωρα το 2ο είναι οτι με το που ανοιξα το κινητο σημερα μου βγαζει κατι ασχετα μηνυματα ότι το samsung accaunt διακοπηκε το google play διακοπηκε η αναπαραγωγή βιντεο διακοπηκε κτλ τι μπορει να είναι αυτό παλι???
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φιλοι εχω 2 αποριες.1ον μου συμβαινει και εμενα αυτό με το gps εκανα το παραπανω που λεει ο φιλος αλλα όταν κλεινω το εικονιδιο πλεον θεση μου κανει παλι το ιδιο δηλαδή πρεπει να ενεργοποιησω παλι το gps.Τωρα το 2ο είναι οτι με το που ανοιξα το κινητο σημερα μου βγαζει κατι ασχετα μηνυματα ότι το samsung accaunt διακοπηκε το google play διακοπηκε η αναπαραγωγή βιντεο διακοπηκε κτλ τι μπορει να είναι αυτό παλι???

Γιατί κλείνεις το εικονίδιο θέση; άστο ανοιχτό και βάλτο στην εξοικονόμηση ενέργειας ώστε να παίρνουν πληροφορίες οι εφαρμογές σου.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί κλείνεις το εικονίδιο θέση; άστο ανοιχτό και βάλτο στην εξοικονόμηση ενέργειας ώστε να παίρνουν πληροφορίες οι εφαρμογές σου.:rolleyes:

 

Σωστος;);)

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι εχω παρατηρησει οτι στο εικονιδιο του καιρου σαν τοποθεσια βγαζει οτι να ναι! Ειμαι Σεπολια,βγαζει Περιστερι,ειμαι Περιστερι βγαζει Πετρουπολη.. οχι τωρα με την τελευταια αναβαθμιση αλλα γενικα!! Οπως και στον καιρο παρατηρω οτι ναναι πολλες φορες. παιζει κατι?
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι εχω παρατηρησει οτι στο εικονιδιο του καιρου σαν τοποθεσια βγαζει οτι να ναι! Ειμαι Σεπολια,βγαζει Περιστερι,ειμαι Περιστερι βγαζει Πετρουπολη.. οχι τωρα με την τελευταια αναβαθμιση αλλα γενικα!! Οπως και στον καιρο παρατηρω οτι ναναι πολλες φορες. παιζει κατι?

Αν είσαι με τα δεδομένα κινητής ανοιχτά και κλειστό το gps αν δεν κάνω λάθος έχει να κάνει με την κεραία που λαμβάνει το σήμα, οπότε εκεί μπορεί να μπερδεύει, τσέκαρε το και με το gps ανοιχτό. ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι με τα δεδομένα κινητής ανοιχτά και κλειστό το gps αν δεν κάνω λάθος έχει να κάνει με την κεραία που λαμβάνει το σήμα, οπότε εκεί μπορεί να μπερδεύει, τσέκαρε το και με το gps ανοιχτό. ;)

Κλειστα τα δεδομενα κινητης παντα καθως και το gps ανοιχτο παντα, μοιαζει σαν να ειναι ενα κλικ πισω το σημειο που δειχνει (η θεση δηλαδη)

Link to comment
Share on other sites

ημουν σε διλλημα που να κανω το ποστ εδώ ή τροποποιησεις αλλα κατεληξα εδω. δεν αντεξα αλλο τα ξεφλουδισματα του νικελ και το εξυσα ολο και το εκανα ασπρο σημερα, μπορω να πω οτι ειναι μια χαρα και σιγουρα πολυ καλυτερο απο το μισο νικελ μισο ασπρο, ετσι και αλλιως οπως πηγαινε θα γινοταν καποια στιγμη μονο του :p
Link to comment
Share on other sites

ημουν σε διλλημα που να κανω το ποστ εδώ ή τροποποιησεις αλλα κατεληξα εδω. δεν αντεξα αλλο τα ξεφλουδισματα του νικελ και το εξυσα ολο και το εκανα ασπρο σημερα, μπορω να πω οτι ειναι μια χαρα και σιγουρα πολυ καλυτερο απο το μισο νικελ μισο ασπρο, ετσι και αλλιως οπως πηγαινε θα γινοταν καποια στιγμη μονο του :p

 

Θεός!!!!! ☺

 

Πάντως το δικό μου έχει κλείσει χρόνο και χωρίς θήκη και χωρίς ιδιαίτερη προσοχή δεν έχει πάθει τίποτα το νικελ.

Link to comment
Share on other sites

Θεός!!!!! ☺

 

Πάντως το δικό μου έχει κλείσει χρόνο και χωρίς θήκη και χωρίς ιδιαίτερη προσοχή δεν έχει πάθει τίποτα το νικελ.

 

Και το δικο μου δεν έχει ουτε ενα σημάδι παρόλο που το μεγαλύτερο διάστημα ήταν με την ορίτζιναλ S-View που το αφήνει ολο ακάλυπτο.

Πιστεύω οτι τα ξεφτισματα οφείλονται σε χτυπήματα η ελαττωματικό φινίρισμα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά! Εχω ένα s4 το οποίο είναι από εκείνα που δίνουν στα μαγαζιά δοκιμαστικά για τον κόσμο. Έτσι δεν αναγνωρίζει σιμ. Όλα τα άλλα είναι ακριβώς τα ίδια. Έχει και θυρα για σιμ πίσω βέβαια. εχει ψάξει κανεις κανένα τρόπο για να γίνει κανονικό ? Κάποιο ανταλλακτικo από eBay η κάτι αντίστοιχο.. Ευχαριστώ !!
Link to comment
Share on other sites

Θεός!!!!! ☺

 

Πάντως το δικό μου έχει κλείσει χρόνο και χωρίς θήκη και χωρίς ιδιαίτερη προσοχή δεν έχει πάθει τίποτα το νικελ.

 

Και το δικο μου δεν έχει ουτε ενα σημάδι παρόλο που το μεγαλύτερο διάστημα ήταν με την ορίτζιναλ S-View που το αφήνει ολο ακάλυπτο.

Πιστεύω οτι τα ξεφτισματα οφείλονται σε χτυπήματα η ελαττωματικό φινίρισμα.

 

στην αρχη ειχε μονο πανω δεξια και αριστερα,φανταζομαι απο το βαλε βγαλε στο τζιν χωρις θηκη οπως και κοντα στην usb θυρα .ε αφου ειχε γινει η αρχη μετα οπως καταλαβαινεται ηταν το μονο ευκολο να συνεχισει να φευγει με το βαλε-βγαλε παλι στις τσεπες. το ιδιο εχω παρατηρησει τουλαχιστον σε αλλα 2 s4 γνωστων μου και σε ενα Νοτε3.

 

για μενα και ο λογος που ηταν το τελευταιο μου samsung αυτο, πιο πολυ ξεφλουδισε αυτο το καλοκαιρι το κινητο παρα εγω απο το καψιμο του ηλιου φετος :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.

Σήμερα απο το πρωι είναι αναμένο το πράσσινο led χωρίς λόγο και δε σβήνει με τίποτα. Ακόμα και απενεργοποιημένη να ειναι η συσκευή είναι αναμμένο. Έσβησε μόνο όταν εβγαλα μπαταρία αλλά αμέσως μόλις την ξαναέβαλα άναψε. Χθες το βράδυ το έβαλα να φορτίσει και αναψε και έσβησε κανονικά. Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...