Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια εχω το ι9505 και εχω το εξης προβλημα μετα την αναβαθμιση σε 4.4.2 NB9 κολαει στην αρχικη σελιδα δεν παει δεξια αριστερα στις επομενες σελιδες. εχω παει το κινητο 2 φορες στην αντιπροσωπια μου περασαν το firmware ξανα και δεν ειδα καμια διαφορα... το προβλημα υπαρχει ακομα και μου λενε οτι φταει καποια εφαρμογη που εχω εγκαταστηση. το θεμα ειναι οτι πριν την αναβαθμιση σε 4.4.2 ειχα τις ιδιες εφαρμογες χωρις κανενα προβλημα τι να κανω? :(

 

 

γνωστο φαινομενο.. για το παγωμα με την 4.4.2 και μενα το κανει ... και σε έναν γνωστο μου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γνωστο φαινομενο.. για το παγωμα με την 4.4.2 και μενα το κανει ... και σε έναν γνωστο μου.

 

 

ναι ρε γμτο και στο service μου λενε τα δικα τους και δεν γυρναει μου λενε πισω σε jelly bean με τιποτα.

οι εφαρμογες που χρησιμοποιω ειναι μονo:

 

awallet

dropbox

facebook

galaxy s4 universal remote

greek wpa finder

igo primo

skype

svox ariande greek

teamviewer

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάσατε την εκκαθάριση δεδομένων της εφαρμογής Tw Launcher? (Ρυθμίσεις - Γενικά - Διαχείριση Εφαρμογών - Καρτέλα όλα - Αρχική Touchwiz)

Να ενημερώσω βέβαια ότι αυτό θα διαγράψει φακέλους και γενικότερα το στήσιμο που έχετε κάνει.

Link to comment
Share on other sites

εχω το εξης προβλημα στις φωτο

οταν γυρναω το κινητο πλαγια

ωστε να γυρισει και η εικονα για

να τη δω σε μεγαλυτερο μεγεθος

δε γυρνα τελικα

γτ?

Link to comment
Share on other sites

εχω το εξης προβλημα στις φωτο

οταν γυρναω το κινητο πλαγια

ωστε να γυρισει και η εικονα για

να τη δω σε μεγαλυτερο μεγεθος

δε γυρνα τελικα

γτ?

 

δες απο το notification bar εαν ειναι ενεργοποιημενη η περιστροφη οθονης

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάσατε την εκκαθάριση δεδομένων της εφαρμογής Tw Launcher? (Ρυθμίσεις - Γενικά - Διαχείριση Εφαρμογών - Καρτέλα όλα - Αρχική Touchwiz)

Να ενημερώσω βέβαια ότι αυτό θα διαγράψει φακέλους και γενικότερα το στήσιμο που έχετε κάνει.

Κανωντας εκκαθαριση δεδομενων αυτης της εφαρμογης τι ακριβως κανεις?

Σβηνεις οτι ειχες βαλει στην αρχικη σελιδα?

Link to comment
Share on other sites

Κανωντας εκκαθαριση δεδομενων αυτης της εφαρμογης τι ακριβως κανεις?

Σβηνεις οτι ειχες βαλει στην αρχικη σελιδα?

 

Επαναφέρει την εφαρμογή στην εργοστασιακή αρχική της κατάσταση όπως όταν πρωτοάνοιξε η συσκευή.

Καμιά φορά με την αναβάθμιση κάποιες εφαρμογές υπολειτουργούν, αυτός είναι ένας τρόπος για να επαναφέρεις τη σωστή λειτουργία τους.

Link to comment
Share on other sites

volume up+menu+power πατημενα οταν ειναι κλειστο

αλλιως απο τις ρυθμισεις στο menu..

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φίλε μου

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

volume up+menu+power πατημενα οταν ειναι κλειστο

αλλιως απο τις ρυθμισεις στο menu..

Δεν θέλω factory ... Απλά reset. Πως γίνεται ;;;

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς λέγοντας "απλά reset " ? Νομίζω οτι ξέρεις τι σημαίνει το reset ->επαναφορά /επαναφέρω/ξαναρυθμίζω .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Mόνο προς αποφυγή εννοιών. Αυτό είναι το factory reset.

Ειδικά στο xda ως Hard reset αναφέρεται η διαδικασία μέσω odin όπου και φορμάρεται όλη η εσωτερική μνήμη του κινητού και ότι δεδομένο υπάρχει σε αυτή χάνεται! Μην μπερδευτεί κάποιος που διαβάζει και τα 2 και χαθεί.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς λέγοντας "απλά reset " ? Νομίζω οτι ξέρεις τι σημαίνει το reset ->επαναφορά /επαναφέρω/ξαναρυθμίζω .

Οκ ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω για όσους έχουν Cosmote και S4, ρε παιδιά πολλές φορές δεν ακούτε; εννοώ ότι στις 10 κλήσεις η 3 είναι τελείως μουγκά, πρέπει να ξανα καλέσεις. Συμβαίνει και σε εσάς;
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω για όσους έχουν Cosmote και S4, ρε παιδιά πολλές φορές δεν ακούτε; εννοώ ότι στις 10 κλήσεις η 3 είναι τελείως μουγκά, πρέπει να ξανα καλέσεις. Συμβαίνει και σε εσάς;

 

Σ' εμενα δεν συμβαινει κατι τετοιο. Ολες οι κλησεις ειναι ενταξει.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια,εχουμε κανα τιπ για να χτυπαει πιο δυνατα το τηλεφωνο?εχασα 5 κλησεις σημερα σε ενα περιβαλλον οχι και τοσο θορυβωδης και με ηχο κλησης ενα αρκετα δυνατο Mp3...
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια,εχουμε κανα τιπ για να χτυπαει πιο δυνατα το τηλεφωνο?εχασα 5 κλησεις σημερα σε ενα περιβαλλον οχι και τοσο θορυβωδης και με ηχο κλησης ενα αρκετα δυνατο Mp3...

 

Υπάρχει μια επιλογή για αυξημένη ένταση σε τσέπη, αλλά το ψάχνω και δε μπορώ να βρω που είναι.

 

Το βρήκα. Πήγαινε ρυθμίσεις- συσκευή- κλήση και θα το δεις.

Edited by hic_et_nunc
Link to comment
Share on other sites

να πω και εγω το γριφο-προβλημα μου απο τοτε που μου εβαλαν στο service τις samsung το ΝΒ9 firmware εχω προβλημα σε παρα πολλες κλησεις μου ακουω εναν θορυβο σαν φιλτρο κλησεις να το πω σαν να μιλαει ο αλλος μεσα απο σπηλια σαν παρασιτα περιεργα και μολις καλω τον ιδιο αριθμο απο αλλη συσκευη δεν εχω προβλημα ακουω καμπανα πεντακαθαρα.

 

ΥΓ: εχω ελεγξει για το adapt sound & το μειωσει θορυβου.

Link to comment
Share on other sites

τικαρισμενο το εχω αυτο,οπως και την ενταση στο τερμα...:(

 

Μήπως να προσθέσεις και δόνηση στις κλήσεις;; Πάντως δεν είναι χαμηλή η ένταση

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω για όσους έχουν Cosmote και S4, ρε παιδιά πολλές φορές δεν ακούτε; εννοώ ότι στις 10 κλήσεις η 3 είναι τελείως μουγκά, πρέπει να ξανα καλέσεις. Συμβαίνει και σε εσάς;

 

Σ' εμενα δεν συμβαινει κατι τετοιο. Ολες οι κλησεις ειναι ενταξει.

 

Ομοιως. No problem!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...