Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξερει κανεις κανενα widget που να δειχνει τις επαφες με φωτογραφιες για γρηγορη κληση σαν αυτο στο sense 5?Και να δουλευει και σωστα γιατι οσα βρηκα ψιλοκολανε.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξερει κανεις κανενα widget που να δειχνει τις επαφες με φωτογραφιες για γρηγορη κληση σαν αυτο στο sense 5?Και να δουλευει και σωστα γιατι οσα βρηκα ψιλοκολανε.

 

Αν έχεις touchwiz μπορείς να βάλεις widget (είτε contact είτε direct dial) στο home screen

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα! Η πλαινη μπαρα στις ρυθμισεις σε εσας αλλαζει χρωμα απο γκρι σε μπλε οταν την πατατε??? Ενας φιλος μου ειπε προχθες οτι η δικη του δεν αλλαζει. Εμενα οταν αλλαζει σε μπλε ανεβοκατεβαινει πιο γρηγορα...
Link to comment
Share on other sites

Η διαγραφη των δεδομενων και cache των εφαρμογών βοηθάνε σε κατι ρε παιδια όπως παράδειγμα μπορει να γινει πιο γρηγορη η συσκευη???Λεω εγω τωρα αν και δεν είμαι και πολύ σχετικος.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά ήθελα να ρωτήσω , στο s4 που πήρα έχει την τελευταία γερμανική 4.4.2 αν φλασάρω την τελευταία γαλλική 4.4.2 θα γράψει ο knox?θα ήθελα να μου απαντήσει κάποιος που το έχει κάνει. δεν το έχω ρουταρει θέλω μόνο να αλλάξω χώρα προέλευσης λογισμικού μπας κ εμφανιστούν οι συντομεύσεις στην οθόνη κλειδώματος
Link to comment
Share on other sites

Είναι η πέμπτη απάντηση:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=365151

 

Αν και τρέχει τέλεια το xbmc οπότε δε χρειάζεσαι τίποτα από flash:

http://osarena.net/hacks-guides/how-to-egkatastasi-xbmc-gia-tenies-ke-live-streaming-se-ubuntulinux.html

ευχαριστωωω!!!! Edited by nikpaok
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά ήθελα να ρωτήσω , στο s4 που πήρα έχει την τελευταία γερμανική 4.4.2 αν φλασάρω την τελευταία γαλλική 4.4.2 θα γράψει ο knox?θα ήθελα να μου απαντήσει κάποιος που το έχει κάνει. δεν το έχω ρουταρει θέλω μόνο να αλλάξω χώρα προέλευσης λογισμικού μπας κ εμφανιστούν οι συντομεύσεις στην οθόνη κλειδώματος

 

Όχι έχει απαντηθεί άπειρες φορές!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις touchwiz μπορείς να βάλεις widget (είτε contact είτε direct dial) στο home screen

 

Αν δεν κανω λαθος με αυτο τον τροπο βαζεις μια μια επαφή εγω ηθελα κατι σαν αuτο που ειχα στο htc one x που σου εβγαζε ολες τις αγαπημενες επαφες σε ενα ομορφο widget με τις φωτογραφίες τους. Πηρα προσφατα το galaxy s4 και δεν έχω εξοικειωθεί με το touchwiz

Link to comment
Share on other sites

Η διαγραφη των δεδομενων και cache των εφαρμογών βοηθάνε σε κατι ρε παιδια όπως παράδειγμα μπορει να γινει πιο γρηγορη η συσκευη???Λεω εγω τωρα αν και δεν είμαι και πολύ σχετικος.

Γενικά όχι.. Από εκεί και πέρα εξαρτάται κιόλας από τη περίπτωση.

Αν π.χ. μια εφαρμογή σου κολλάει και δημιουργεί γενικότερα προβλήματα στη συσκευή σου φυσικά μια εκκαθάριση υπάρχει περίπτωση να σου λύσει το πρόβλημα. Εκκαθάριση δεδομένων βέβαια σημαίνει αυτομάτως και διαγραφή τυχόν ρυθμίσεων σου, διαλόγων κτλ της εν λόγω εφαρμογής.

Αν δεν κανω λαθος με αυτο τον τροπο βαζεις μια μια επαφή εγω ηθελα κατι σαν αuτο που ειχα στο htc one x που σου εβγαζε ολες τις αγαπημενες επαφες σε ενα ομορφο widget με τις φωτογραφίες τους. Πηρα προσφατα το galaxy s4 και δεν έχω εξοικειωθεί με το touchwiz

 

Δοκίμασε αυτή μήπως σου κάνει : Photo Contacts Widget

Αν όχι θα σου συνιστούσα να ρωτήσεις στο ανάλογο θέμα - Android Προτάσεις, γενικές εφαρμογές - μήπως πάρεις καλύτερες απαντήσεις.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Το κουμπι OFF-On εχει σε σας καποια "περιεργη" αισθηση στο πατημα? Σαν να ειναι λιγο "μεσα"?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Το κουμπι OFF-On εχει σε σας καποια "περιεργη" αισθηση στο πατημα? Σαν να ειναι λιγο "μεσα"?

 

Ναι το έχω παρατηρήσει και 'γω στο δικό μου. Σε σχέση με το κουμπί της έντασης δηλαδή, σα να ναι κάπως πιο "μαλακό" και προς τα μέσα. Δεν έχει κανένα θέμα λειτουργικότητας πάντως. Δεν υπάρχει περίπτωση δηλαδή να το πατήσω και να μην πιάσει ή να μην επανέρθει πάλι έξω. Από κει και πέρα δεν ξέρω αν έτσι είναι σε όλους ή μόνο σε μερικές περιπτώσεις. Σημείωση ότι δεν το χρησιμοποιώ σχεδόν καθόλου γιατί πάντα το αφήνω να κλειδώνει αυτόματα και το ανοίγω με το κεντρικό. Η όποια χρήση που του κάνω είναι μόνο το άνοιγμα του κινητού που γίνεται 2-3 φορές τη βδομάδα.

 

Εξω ειναι απλα οταν το πατας ερχεται στην ευθεια με το πλαισιο

 

Ε προφανώς! Είναι δυνατόν να το πατάς και να πηγαίνει προς τα έξω?? :p

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα μια φορά το κινητό μας με κατέπληξε.

Παρήγγειλα από ebay αντάπτορα hdmi για να αξιοποίησω τη λειτουργία MHL του S4

http://www.ebay.com/itm/1080P-MHL-Micro-USB-to-HDMI-HDTV-ADAPTER-CABLE-LEAD-FOR-SAMSUNG-GALAXY-S4-I9500-/141034620923?pt=UK_MobilePhones_MobilePhoneAccesories_MobilePhoneDataCables_JN&hash=item20d65187fb

Όχι μόνο δουλεύει κανονικά αλλά και η ποιότητα της εικόνας είναι άριστη, επιπέδου DVD.

Και επειδή έχω projector και ξεχωριστό ηχοσύστημα, με το HDMI έστειλα την εικόνα στον projector χρησιμοποιώντας τον παραπάνω αντάπτορα και με καλώδιο 3,5jack τον ήχο στα ηχεία, χρησιμοποιώντας την υποδοχή για ακουστικά του κινητού.

Βέβαια σε τηλεόραση και ο ήχος και η εικόνα μεταφέρονται κανονικά μόνο με το HDMI.

Tρέχει και το XBMC , οπότε έχεις ένα άψογο media center στη τσέπη!!

Link to comment
Share on other sites

Όχι μόνο δουλεύει κανονικά αλλά και η ποιότητα της εικόνας είναι άριστη, επιπέδου DVD.

 

Αυτο, μονο κοπλιμεντο δεν ειναι για το τηλεφωνο μας :lol:

Το κινητο μας εχει HD αναλυση 1080p και οχι αναλυση DVD 576p.

Αν εχει εικονα επιπεδου dvd δεν θα επρεπε να εισαι ικανοποιημενος :p

Link to comment
Share on other sites

Αυτο, μονο κοπλιμεντο δεν ειναι για το τηλεφωνο μας :lol:

Το κινητο μας εχει HD αναλυση 1080p και οχι αναλυση DVD 576p.

Αν εχει εικονα επιπεδου dvd δεν θα επρεπε να εισαι ικανοποιημενος :p

 

DVD BLU RAY εννοούσα :cry:

Link to comment
Share on other sites

Καλως σας βρήκα παιδιά στην παρέα του S4. Έρχομαι από Sony XPeria S.

Μέχρι τώρα του έχω κάνει root και του έχω βάλει philz recovery. Μέσα στο καλοκαίρι μάλλον θα δοκιμάσω και ROM.

Link to comment
Share on other sites

Καλως σας βρήκα παιδιά στην παρέα του S4. Έρχομαι από Sony XPeria S.

Μέχρι τώρα του έχω κάνει root και του έχω βάλει philz recovery. Μέσα στο καλοκαίρι μάλλον θα δοκιμάσω και ROM.

 

 

Καλώς μας ήλθες :)

 

Ευτυχώς που αλλαξοπίστησες! :lol::p

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει αφαιρεσει κανεις την ζελατινα απ την οθονη?? Αυτη που εχει οταν το παιρνουμε καινουριο.

Γιατι μου φενεται χανει λιγο στην αφη οταν ακουμπαμε το δαχτυλο!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, ενας φιλος μου πηρε πριν λιγες μερες το s4 μεταχειρο, το θεμα ειναι οτι δεν μπορουμε να το αναβαθμιζουμε με τιποτα στην 4,4,2 ουτε ota ουτε μεσω kies, μας βγαζει οτι ειναι ενημερωμενο, ενω εχει την 4,2,2, ξερει κανεις τι μπορει να παιζει, μπας και τα καταφερουμε?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει αφαιρεσει κανεις την ζελατινα απ την οθονη?? Αυτη που εχει οταν το παιρνουμε καινουριο.

Γιατι μου φενεται χανει λιγο στην αφη οταν ακουμπαμε το δαχτυλο!!

μια απλη ζελατινα εχει.δεν εχει κατι το διαφορετικο...καλο να βαλεις glass τις spigen..

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, ενας φιλος μου πηρε πριν λιγες μερες το s4 μεταχειρο, το θεμα ειναι οτι δεν μπορουμε να το αναβαθμιζουμε με τιποτα στην 4,4,2 ουτε ota ουτε μεσω kies, μας βγαζει οτι ειναι ενημερωμενο, ενω εχει την 4,2,2, ξερει κανεις τι μπορει να παιζει, μπας και τα καταφερουμε?

Μήπως φοράει καμία custom rom?

Link to comment
Share on other sites

οχι, αλλα και να φοραγε, του καναμε τρεις φορες απαναφορα και ειχαμε παλι τα ιδια και ενα hard reset.

δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν αναβαθμιζεται

Link to comment
Share on other sites

Παιδεια να ρωτησω κατι που δεν πρέπει?:X Το κινητό έχει καποιο θεμα με την "σπασμένες" εφαρμογές? Δοκίμασα μερικές αλλα είτε κρασάρουν είτε κλείνουν
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..ηρθα και γω στην παρεα των γαλαξιων μετα απο χρονια σε σονυ ερικσον και με τελευταιο το sone ericsson neo v..το κινητο ειναι απο αλλο πλανητη...10 επιπεδα πιο πανω..αυτο που θελω να ρωτησω γενικα τι θερμοκρασιες παιζουν σε σας.?εμενα το μεσημερι με την ζεστη ηταν κοντα στους 33 μετα απο λιγο ιντερνετ με 3g και εμεινε αρκετη ωρα εκει...φυσιλογικο ή μη?τωρα ειναι στους 25..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...