Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απ' ότι είδα μόλις τώρα μου έβγαλε και εμένα μια ενημέρωση λογικά η κιτκατ είναι αλλά τρέμω να την κάνω μιας και λειτουργεί μια χαρά το τηλεφωνάκι μου και δεν έχω και ιδιαίτερη όρεξη να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και να το ξαναστήνω μετά για να την εγκαταστήσω... οπ'οτε θα είμαι μάλλον από τους λίγους αν όχι ο μοναδικός με BE που θα φοράω την 4.3..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είχα το sygic στην micro sd από το παλιό κινητό, το έκανα εγκατάσταση και δεν έτρεχε καθόλου.

Πρέπει να φταίει το γνωστό θέμα με την kit kat και τις εφαρμογές στην sd.

Εγκατέστησα την εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=nextapp.sdfix και όλα καλά.

Πρέπει όμως να είσαι root.

 

Ευχαριστω φιλε μου δεν ειμαι root και δεν το τολμαω ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω αν είμαι εκτός θέματος απλά έχω πρόβλημα.φόρτιζα το s4 και το χρησιμοποιούσα παράλληλα μου έσβησε και δεν ξανά άνοιξε.άλλαξα μπαταρίες φορτιστές δοκίμασα τα πάντα .το κινητό το έχω περίπου ένα χρόνο και δεν μου είχε παρουσιάσει ποτέ πρόβλημα.απλά αναρωτιέμαι αν είχε κάποιος ανάλογο πρόβλημα αν γνωρίζει αν έχει χτυπήσει πλακέτα η αν είναι κάτι άλλο πιστεύω ότι έφταιγε το ρεύμα γιατί είμαι φαντάρος σε φυλάκιο και περνούμε από μπαταρίες που φορτίζουν από ανεμογεννήτριες.ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά .έχω πάρει το κιν εδω και μια βδομαδα και χωρις να το χρησιμοποιω παω να το ξεκλειδώσω και τρωει κολλημα και πρεπει να κανω επανεκίνηση .μου το κάνει μια φορά την μέρα.κάθε μέρα.τι να κάνω???
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά.

Έχω το Samsung S4 I9505.

Μετά από συγχρονισμό με gmail και συγχωνευση λογαριασμών όλες μου οι επαφές είναι "g" σημαδεμένες.

Έψαξα επιλογή για να έχω τις επαφές μου αποθηκευμένες στο τηλέφωνο και να μην υπάρχει προσβαση από τον παρακολουθητή που λεγεται Google αλλά δεν υπάρχει καμία.

Δεν θέλω απλά να κάνω backup των επαφών ή εξαγωγή κ.λ.π.

Θέλω να έχω τις επαφές μόνο στο τηλέφωνο και πουθενά αλλού.

Υπάρχει τρόπος?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

και τι σχεση εχει αυτο με το s4?

κατεβασε μια εφαρμογη που να κανει διαχειριση των επαφων,κανε αντιγραφη στη συσκευη, και μετα μπες στο gmail απο υπολογιστη,πηγαινε στα αριστερα επανω που λεει contacts και κανε διαγραφη σε ολες

Edited by stelioz78

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,αγορασα προσφατα ενα galaxy s4 και απο οτι φαινεται δεν εχει την εφαρμογη s voice,δεν μπορω να πω οτι με νοιαζει ιδιαιτερα αλλα απλα θελω να ξερω γιατι και αν μπορω να κανω κατι για να την αποκτησω! ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,αγορασα προσφατα ενα galaxy s4 και απο οτι φαινεται δεν εχει την εφαρμογη s voice,δεν μπορω να πω οτι με νοιαζει ιδιαιτερα αλλα απλα θελω να ξερω γιατι και αν μπορω να κανω κατι για να την αποκτησω! ευχαριστω!

 

http://www.dummies.com/how-to/content/svoice-on-the-samsung-galaxy-s-4.html

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Υπαρχει τροπος να επιστρεψω απο kit kat στην 4.3.3 ;;;

Δοκιμασμενο πλεον με 2 s4 καποια κομπλα παιζει και εχω προβλημα στις κλησεις.Μαλλον με καποιο προγραμμα αλλα δεν ξερω με ποιο.

Τελοσπαντων πως μπορω να επαναφερω εξ ολοκληρου το κινητου να κανω restore στην 4.3.3 ;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και Χριστος Ανεστη! Σε μενα που εχω το Edition δεν ηρθε ακομα η αναβαθμιση. Ειμαι αραγε ο μονος?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και Χριστος Ανεστη! Σε μενα που εχω το Edition δεν ηρθε ακομα η αναβαθμιση. Ειμαι αραγε ο μονος?

 

Χρονια πολλα. Οχι, δεν εισαι ο μονος...

NOKIA:5110,6150,6210,6310,6310i,6510,7110,E51,6700c,6700s, C3-01,N8,701,515, Lumia 925.

8110,8210,8250,8310,8810,8850,8910,8910i,8600Luna,8800,8800 Sirocco, 8800Arte.

SAMSUNG:Galaxy Note 8, Tab S 8.4

Galaxy Note3, Galaxy Alpha, S7 edge

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται επαναφορά στην 4.3? Μέσω Odin δεν μπορώ να την περάσω?

 

Όχι downgrade δε γίνεται. Μόνο αν περάσεις Custom ROM το οποίο συνεπάγεται root και KNOX 0x1.

Link to comment
Share on other sites

Όχι downgrade δε γίνεται. Μόνο αν περάσεις Custom ROM το οποίο συνεπάγεται root και KNOX 0x1.

Ειχα κανει root και εχει γραψει ο knox,τωρα ομως δεν ειμαι root.Μπορω απο 4.4 να παω σε 4.3?μεσω odin παντα εννοω...

Link to comment
Share on other sites

Ειχα κανει root και εχει γραψει ο knox,τωρα ομως δεν ειμαι root.Μπορω απο 4.4 να παω σε 4.3?μεσω odin παντα εννοω...

 

official όχι. Δεν γίνεται downgrade. Μόνο σε 4.3 ή 4.2.2 CUSTOM ROM μπορείς να πας. Που σημαίνει αφού είσαι με Knox 0x1 ξαναρουτάρεις, ξαναπερνάς custom recovery και περνάς την ρομ.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ποια εκδοση φοραει το δικο σου?

 

Ειναι Πορτογαλικο (TPH) και φοραει την 4.3

NOKIA:5110,6150,6210,6310,6310i,6510,7110,E51,6700c,6700s, C3-01,N8,701,515, Lumia 925.

8110,8210,8250,8310,8810,8850,8910,8910i,8600Luna,8800,8800 Sirocco, 8800Arte.

SAMSUNG:Galaxy Note 8, Tab S 8.4

Galaxy Note3, Galaxy Alpha, S7 edge

Link to comment
Share on other sites

Ειναι Πορτογαλικο (TPH) και φοραει την 4.3

 

Και το δικό μου είναι από ρουμανία και αν και βγήκε προχθές η αναβάθμιση σε 4.4 δεν την έκανα, σκέφτομαι τι μπορεί να αντιμετωπίσω και θα μείνω στην 4.3 .

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου είναι από ρουμανία και αν και βγήκε προχθές η αναβάθμιση σε 4.4 δεν την έκανα, σκέφτομαι τι μπορεί να αντιμετωπίσω και θα μείνω στην 4.3 .

 

Μάλλον πολύ καλά θα κάνεις! ! Μου φαίνεται τόσο "απίστευτο" να μην επιτρέπει η Google να αποθηκεύουμε στην εξωτερική κάρτα, που θέλω να πιστεύω οτι κάτι άλλο συμβαίνει. Σε τρία διαφορετικά προγράμματα πάντως που δοκίμασα, δεν τα κατάφερα με την 4.4.2.. την πολυδιαφημισμένη kit-kat. Αν όντως ισχύει τότε η ταπεινή μου γνώμη είναι, ότι γίνεται ένα τεραάστιο βήμα προς τα πίσω. Ευχομαι λόγω άγνοιας να κάνω εγώ κάτι λάθος

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πολύ καλά θα κάνεις! ! Μου φαίνεται τόσο "απίστευτο" να μην επιτρέπει η Google να αποθηκεύουμε στην εξωτερική κάρτα, που θέλω να πιστεύω ότι κάτι άλλο συμβαίνει. Σε τρία διαφορετικά προγράμματα πάντως που δοκίμασα, δεν τα κατάφερα με την 4.4.2.. την πολυδιαφημισμένη kit-kat. Αν όντως ισχύει τότε η ταπεινή μου γνώμη είναι, ότι γίνεται ένα τεράστιο βήμα προς τα πίσω. Εύχομαι λόγω άγνοιας να κάνω εγώ κάτι λάθος

 

Και εγώ δεν είμαι γνώστης αλλά από τα προβλήματα που αντιμετωπίζουν πολλοί απ' ότι ακούω με την Kit-Kat έχω αποθαρρυνθεί ως προς την αναβάθμιση και εκτός αυτού με αποθαρρύνει και το γεγονός να κάνω reset to factory defaults και να τα ξαναπεράσω όλα και να μην δουλεύει και σωστά? κρίμα.. :(

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα εδώ και λίγες μέρες που έκανα την αναβάθμιση σε κιτ κατ τρώει την μπαταρία σε μισή μέρα έχω βάλει το transparent weather clock λέτε να φταίει αυτό ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Με συγχωρειτε αν εχει υπωθει σε προηγουμενα post. Σκεφτομαι να κανω την ενημερωση κιτ κατ σε γαλλικο s4 αλλα βλεπω απο καποια ατομα που λενε για την καρτα sd οτι δεν σε αφηνει πλεον να αποθηκευσεις. Μπορει καποιος που εχει παρομοια εμπειρια να μου πει ακριβως τι δεν μπορεις να αποθηκευσεις? Ουτε φωτο ουτε μουσικη? Πειτε μου αν γνωριζετε παρακαλω.

 

Σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

και οι εφαρμογες μεταφερονται κανονικα και αποθηκευεις οτι θελεις.απλα δεν μπορουν γραψουν στην sd καποιες εφαρμογες

δηλαδη για παραδειγμα εγω κατεβαζα τορρεντ στην sd,τωρα δεν το κανει,μονο στην σταθερη μνημη.αλλα με τον file explorer της σαμσουνγκ τα μεταφερω στην sd κανονικα μετα

Edited by stelioz78

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...