Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το εχω ηδη ενσ μισαωρο στη μπριζα και εχει παει μόλις 17% .ειναι η τριτη φορτιση αυτη

 

Μη το αφήνεις να πέφτει τόσο χαμηλά ή να κλείνει, δεν χρειάζεται. Εγώ το βάζω για φόρτιση όταν είναι γυρω στο 20-30% αλλά και 40-50%. Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με τις μπαταρίες λιθίου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σε ολους . Θα ηθελα να ρωτησω τι φταει που δεν εχει ερθει update ουτε μεσω οτα ουτε μεσω kies . Στο kies μ δειχνει οτι εχω btu μοντελο δηλαδη απο αγγλια κ στο σερβις της samsung μ λενε οτι ειναι γερμανικο αλλα απο update τιποτα . Γιατι ιιιιι . . ? ? Το κιες μου λεει δεν ειναι δυνατη η αναβαθμιση μεσω kies . . ! ! Γιατι συμβαινει η ασυμφωνια software μ hardware . . . . Πωσ θα παρω αναβαθμιση τελικα μεσω odin . . ? ? Το τηλεφωνο μ ειναι τελιξα original η οχι . . Αγορα εγινε απο skdoutzomagazo . Οταν ειχα ανοιξει το τηλεφωνο πρωτη φορα μ εκανε update απο καπου αρα κατι αλλο παιζει
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους . Θα ηθελα να ρωτησω τι φταει που δεν εχει ερθει update ουτε μεσω οτα ουτε μεσω kies . Στο kies μ δειχνει οτι εχω btu μοντελο δηλαδη απο αγγλια κ στο σερβις της samsung μ λενε οτι ειναι γερμανικο αλλα απο update τιποτα . Γιατι ιιιιι . . ? ? Το κιες μου λεει δεν ειναι δυνατη η αναβαθμιση μεσω kies . . ! ! Γιατι συμβαινει η ασυμφωνια software μ hardware . . . . Πωσ θα παρω αναβαθμιση τελικα μεσω odin . . ? ? Το τηλεφωνο μ ειναι τελιξα original η οχι . . Αγορα εγινε απο skdoutzomagazo . Οταν ειχα ανοιξει το τηλεφωνο πρωτη φορα μ εκανε update απο καπου αρα κατι αλλο παιζει

 

Ακολούθησε αυτά τα βήματα για να δεις πέρα απ το λογισμικό που έχεις, τι λογισμικό θα έπρεπε να έχεις.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα θεμα με το κινητο ....κατι επαθε κ κολλαει υπερβολη καμια αναγκαστικο κλεισιμο σε κατι που δεν ξερω τι ειναι com.google+κατι αλλο......!!κ το play store δεν με βαζει καν μεσα..ερετε υι μπορει να εγινε?
Link to comment
Share on other sites

κατι παίζει με την πρίζα σου η εχει προβλημα ο φορτιστής - καλώδιο.κανονικα φορτιζει πολυ γρηγορα.

 

Βάλε κάποιο καλώδιο από άλλο τηλέφωνο αν έχεις.

 

Το εχω ηδη ενσ μισαωρο στη μπριζα και εχει παει μόλις 17% .ειναι η τριτη φορτιση αυτη

 

Καλημέρα.Η τελευταία 4.2.2 mh5 έκανε ακριβώς 2 ώρες και 7 λεπτά να φορτίσει από το 1% έως το 100% ενώ η 4.3 mj5 έκδοση απο 1% έως 100% για να φορτίσει χρειάζεται 3 ώρες ακριβώς.Όλα αυτά πού σού γράφω είναι τσεκαρισμένα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. παιδιά. Πείτε μου αν υπάρχει ένα πρόγραμμα που να μπλοκάρει τις διαφημίσεις στα παιχνίδια και στα βίντεο στο Youtube όταν είμαι συνδεδεμένος στο ίντερνετ. Όπως στο κομπιούτερ με το πρόγραμμα ad blocker.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Η τελευταία 4.2.2 mh5 έκανε ακριβώς 2 ώρες και 7 λεπτά να φορτίσει από το 1% έως το 100% ενώ η 4.3 mj5 έκδοση απο 1% έως 100% για να φορτίσει χρειάζεται 3 ώρες ακριβώς.Όλα αυτά πού σού γράφω είναι τσεκαρισμένα.

κατι προβλημα εχεις τοτε .εμενα δεν ειχε διαφορα στην φορτισει απο 4.2.2 σε 4.3 σε κανενα απο τα δυο.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. παιδιά. Πείτε μου αν υπάρχει ένα πρόγραμμα που να μπλοκάρει τις διαφημίσεις στα παιχνίδια και στα βίντεο στο Youtube όταν είμαι συνδεδεμένος στο ίντερνετ. Όπως στο κομπιούτερ με το πρόγραμμα ad blocker.

Υπαρχει φιλε μου και οχι μονο ενα αλλα νομιζω οτι ολα χρειαζωνται να εχεις κινητο που ειναι ρουτ.

 

Μακαρι να υπηρχε κατι τετοιο και για ΜΗ ΡΟΥΤ κινητα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Μου χαλασαν τα ακουστικα της Samsung που ειχε η συσκευασια του S4.Τα ακουστικα καλυπτονται κανονικα απο την εγγυηση η οχι;;;Η αγορα εγινε το καλοκαιρι.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Μπορει να μου εξηγησει καποιος τι σημαινει αυτο που εμφανιζεται στη μεση στον player του youtube. Το βλεπω σε οποιοδηποτε βιντεο κ ταυτοχρονα ριχνει οπως βλεπετε κ την φωτεινοτητα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Μπορει να μου εξηγησει καποιος τι σημαινει αυτο που εμφανιζεται στη μεση στον player του youtube. Το βλεπω σε οποιοδηποτε βιντεο κ ταυτοχρονα ριχνει οπως βλεπετε κ την φωτεινοτητα.

 

Μάλλον έχεις ενεργοποιήσει το allshare.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχεις ενεργοποιήσει το allshare.

 

Σε ευχαριστω. Πως το απενεργοποιω αυτο? Αν κ δεν θυμαμαι να εχω ενεργοποιησει κατι τετοιο...

Link to comment
Share on other sites

 

Αν διαβάσεις την περιγραφή της εφαρμογής που προτείνεις, θα δεις ότι για να πάρει backup των δεδομένων των εφαρμογών, πρέπει να είσαι root.

Αν όμως είσαι root, δεν ασχολείσαι με το mybacckup pro. Πηγαίνεις κατευθείαν στο titanium.

 

Το Helium όμως παίρνει backup τα δεδομένα των εφαρμογών χωρίς να είσαι root.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω. Πως το απενεργοποιω αυτο? Αν κ δεν θυμαμαι να εχω ενεργοποιησει κατι τετοιο...

 

Κατέβασε με τα δυο δαχτυλα απο πανω προς τα κατω ωστε να εμφανιστούν ολα τα διακοπτακια..Screen mirroring λεει.Με αυτο αν είσαι στο ιδιο wifi με τη τηλεόραση σου πατας εκει και σου προβαλει τη φωτογραφια στη τηλεόραση.

Γινεται και στα βιντεο αλλα στα 1080p εχει σπασιματα.

Link to comment
Share on other sites

Αν διαβάσεις την περιγραφή της εφαρμογής που προτείνεις, θα δεις ότι για να πάρει backup των δεδομένων των εφαρμογών, πρέπει να είσαι root.

Αν όμως είσαι root, δεν ασχολείσαι με το mybacckup pro. Πηγαίνεις κατευθείαν στο titanium.

 

Το Helium όμως παίρνει backup τα δεδομένα των εφαρμογών χωρίς να είσαι root.

 

Κανεις λαθος !!! Δεν θελε root το mybackup pro

 

Το εχω στα must προραμματα και ποτε δεν ημουν root

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Κανεις λαθος !!! Δεν θελε root το mybackup pro

 

Το εχω στα must προραμματα και ποτε δεν ημουν root

 

Εσύ κάνεις λάθος.

Ενώ δεν είναι απαραίτητο στην εγκατάσταση, ορισμένες λειτουργίες του (όπως αυτό που ζήτησε ο φίλος), απαιτούν root.

Link to comment
Share on other sites

Εσύ κάνεις λάθος.

Ενώ δεν είναι απαραίτητο στην εγκατάσταση, ορισμένες λειτουργίες του (όπως αυτό που ζήτησε ο φίλος), απαιτούν root.

 

Χωρις να ειμαι root εχω παρει backup και εχω κανει restore χωρις ποτε να εχω προβλημα.Ακομα και στις αρχικες οθονες

 

Tο μονο που εγω δεν επλεγω ειναι οι επαφες αφου τις εχω σε gmail

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

είναι eu φαντάζομαι δεν το πήρα με σύνδεση

 

Δεν έχει σημασία αυτό. Branded cosmote π.χ είναι όταν υπάρχουν προεγκατεστημένες εφαρμογές της κοσμοτέ στην συσκευή και συνήθως υπάρχει και το σήμα της εταιρίας κατα την ενεργοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να ειμαι root εχω παρει backup και εχω κανει restore χωρις ποτε να εχω προβλημα.Ακομα και στις αρχικες οθονες

 

Tο μονο που εγω δεν επλεγω ειναι οι επαφες αφου τις εχω σε gmail

 

Το παλικάρι ζήτησε αυτό που είναι στα bold.

 

Copy paste από το mybackup pro:

Το MyBackup Pro λειτουργεί σε όλες τις Android συσκευές κινητής τηλεφωνίας, ανεξάρτητα από το αν διαθέτουν ή όχι πρόσβαση root.

Για χρήστες που έχουν κάνει root τις συσκευές τους: Μπορείτε να δημιουργήσετε αντίγραφα ασφαλείας των apk+data, καθώς και των συνδέσμων του Android market!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Πριν αναβαθμίσω σε 4.3 εκανα συγχρονισμό με το kies για εχτρα ασφάλεια

τωρα με την 4.3 θελέι το kies 3 με το οποίο συνδέω και δεν μου φαιρνει πισω τις επαφες μου.. η γενικα πως κανω επαναφορα επαφων απο το google acount?

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και εγώ στην 4.3. όλα δείχνουν να λειτουργούν καλά και ομαλά. ίσως να έχει μεγαλύτερη ταχύτητα ο touchwiz αλλά δεν είμαι σίγουρος... έγινα και root οπότε όλα καλά μέχρι που έβαλα το titanium back up... Με το που το ανοίγω για πρώτη φορά και βγάζει το κλασσικό μήνυμα "αίτηση πρόσβασης root" μένει εκεί και βγαίνει από πάνω η ηλίθια ειδοποίηση του knox και πάπαλα... Έχει κανείς καμιά ιδέα; Χωρίς το titanium τι να το κάνω το root και την 4.3 ή την 4.4 ή την 4.5333...

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...