Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν το παρω απο εξω για παραδειγμα γαλλια. θα παιρνω τις ενημερωσεις ας πουμε την 4.3 οταν ερθει στη γαλλια? δλδ παρολο που θα ειμαι στην ελλαδα αν δεν βγει ενημρωση για τη γαλλια και κανω αναβαθμιση λογισμικου δεν θα μου βγαλει κατι. υπαρχει ομως περιπτωση να ερθει μια ενημερωση για την ελλαδα μονο και να μην ερθει για τη γαλλια?

τη γαλλια την εβαλα σαν παραδειγμα.

Όταν θα βγει η ενημέρωση για την χωρά που είναι το τηλέφωνο σου τότε θα την πάρεις ,σε οποια χώρα /ήπειρο και να είσαι .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hp.android.print

 

Τυπώνω από pdf μεχρι εξελοφιλα χωρίς κανενα πρόβλημα.

 

Canon EPP για εκτυπωτές Canon.

Printershare για τα πάντα.

 

Καλά για προγράμματα από το Google play υπάρχουν αρκετά.

Απλά έλεγα χωρίς εξωτερικό πρόγραμμα μήπως υπήρχε κάποιος τρόπος εκτός από τις φωτογραφίες.

Link to comment
Share on other sites

Καλά για προγράμματα από το Google play υπάρχουν αρκετά.

Απλά έλεγα χωρίς εξωτερικό πρόγραμμα μήπως υπήρχε κάποιος τρόπος εκτός από τις φωτογραφίες.

 

Έτσι μόνο σε Samsung εκτυπωτές.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Μια ερωτηση.Απο την εμπειρια σας ειναι κσλυτερα να βαζω την ρυθμιση anti-shake στην καμερα η οχι;γιατι δεν εχει επθλογη Iso οταν ενεργοποιητε;

 

οχι...χειροτερευει την ποιοτητα και τα χρωματα της φωτογραφιαςσ

Link to comment
Share on other sites

Ειχα ξαναρωτησει σχετικα με το πως μπορω να κανω φωνητικη κληση καποιας επαφης.Καποιος μου απντησε οτι γινεται μονο στα Αγγλικα.Ξερει καποιος ποιος ειναι ο τροπος να κανω φωνητικη κληση σε μια επαφη στα Ελληνικα λιγο αναλυτικα μεσω ποιας εφαρμογης και με ποια διαδικασια πατωντας ποιο κουμπι?
Link to comment
Share on other sites

Ειχα ξαναρωτησει σχετικα με το πως μπορω να κανω φωνητικη κληση καποιας επαφης.Καποιος μου απντησε οτι γινεται μονο στα Αγγλικα.Ξερει καποιος ποιος ειναι ο τροπος να κανω φωνητικη κληση σε μια επαφη στα Ελληνικα λιγο αναλυτικα μεσω ποιας εφαρμογης και με ποια διαδικασια πατωντας ποιο κουμπι?

 

Δίνεις το κινητό στην γραμματέα σου και της λες...

 

"Καλέστε μου παρακαλώ τον κύριο Παπαδόπουλο"!! :lol:

 

 

ΥΓ. Μην θυμώσεις...Χιούμορ κάνω! :)

Linux myphone υπογραφή.jpeg

Link to comment
Share on other sites

ποια γραμματεα τωρα με την κριση την απελυσα και αυτη!!!1

Οχι βρε δεν παρεξηγιεμαι μου αρεσει το χιουμορ και καλο ηταν αυτο που ειπες!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ειχα ξαναρωτησει σχετικα με το πως μπορω να κανω φωνητικη κληση καποιας επαφης.Καποιος μου απντησε οτι γινεται μονο στα Αγγλικα.Ξερει καποιος ποιος ειναι ο τροπος να κανω φωνητικη κληση σε μια επαφη στα Ελληνικα λιγο αναλυτικα μεσω ποιας εφαρμογης και με ποια διαδικασια πατωντας ποιο κουμπι?

 

Γίνεται μεσω του s-voice και η μοναδική λύση μεχρι να ερθει η υποστηριξη και στην ελληνική, είναι να καταχωρήσεις τις επαφές σου με greeklish! Αν π.χ την επαφή ''Μαρία'' το αλλάξεις σε ''Maria'' με ενα απλο ''call Maria'' εχεις αυτο που θες!

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις απο που μπορω να αγορασω στην ελλαδα εκτος απο το google το s4 google edition και αν αυτο εχει τα εφε με την καμερα που εχει το κανονικο s4 release?
Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεται fits. Μόνο Αμερική αυτό. Και οι επιλογές δεν πλησιάζουν καν την κάμερα του touchwiz. Μπορείς αν θες στο κανονικό s4 να περάσεις την Google Edition rom.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...Επειδη σκεφτομαι μεταβαση απο το 3 στο 4 καπου ακουσα οτι τα ευρωπαικα εχουν προβλημα με 4g και sms ενω τα ελληνικα οχι.

 

Ισχυει κατι τετοιο ?

 

Ευχαριστω πολυ.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ακούσει κάτι τέτοιο. Οι περισσότεροι από εδώ μέσα έχουμε κάποιο s4 από ευρωπαϊκή χώρα και δεν είχαμε κάποιο θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Ειχα ξαναρωτησει σχετικα με το πως μπορω να κανω φωνητικη κληση καποιας επαφης.Καποιος μου απντησε οτι γινεται μονο στα Αγγλικα.Ξερει καποιος ποιος ειναι ο τροπος να κανω φωνητικη κληση σε μια επαφη στα Ελληνικα λιγο αναλυτικα μεσω ποιας εφαρμογης και με ποια διαδικασια πατωντας ποιο κουμπι?

 

Βάλε το CYBERON VOICE (δεν είναι τζάμπα) και κάνεις την δουλεία σου όπως θες με Ελληνικά, με Αγγλικά, με Κινέζικα κτλ, σε σχέση με το ανόητο s-voice της SAMSUNG. Πρέπει να παγώσεις όμως το s-voice μέσω δυνατότητας που δίνει το κινητό.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cyberon.cvsd

 

-------------------------------------

 

Παιδιά αγόρασα NFC TAGS για όσους ξέρουν, εγκατέστησα τα απαιτούμενα προγράμματα, ενεργοποίησα το NFC του κινητού και δεν δουλεύει. Το δοκίμασα σε S4 MINI φίλου και δουλεύει μια χαρά. Καμιά ιδέα για το τι μπορεί να συμβαίνει;;:confused:

Edited by StratosGR
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Βάλε το CYBERON VOICE (δεν είναι τζάμπα) και κάνεις την δουλεία σου όπως θες με Ελληνικά, με Αγγλικά, με Κινέζικα κτλ, σε σχέση με το ανόητο s-voice της SAMSUNG. Πρέπει να παγώσεις όμως το s-voice μέσω δυνατότητας που δίνει το κινητό.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cyberon.cvsd

 

-------------------------------------

 

Παιδιά αγόρασα NFC TAGS για όσους ξέρουν, εγκατέστησα τα απαιτούμενα προγράμματα, ενεργοποίησα το NFC του κινητού και δεν δουλεύει. Το δοκίμασα σε S4 MINI φίλου και δουλεύει μια χαρά. Καμιά ιδέα για το τι μπορεί να συμβαίνει;;:confused:

 

Έχεις μαμά μπαταρία;

Αν ναι, μάλλον την πάτησες με τα συγκεκριμένα nfc.

Kάποια NFC tags είναι ασύμβατα με το S4 και κάποια άλλα τηλέφωνα, λόγω μαμακίας της εταιρείας που κατασκευάζει τα τσιπάκια.

Αν αγόρασες λοιπόν τα Mifare classic, έπαιξες κι έχασες.Πούλα τα.

Πάρε NTAG203. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Έχεις μαμά μπαταρία;

Αν ναι, μάλλον την πάτησες με τα συγκεκριμένα nfc.

Kάποια NFC tags είναι ασύμβατα με το S4 και κάποια άλλα τηλέφωνα, λόγω μαμακίας της εταιρείας που κατασκευάζει τα τσιπάκια.

Αν αγόρασες λοιπόν τα Mifare classic, έπαιξες κι έχασες.Πούλα τα.

Πάρε NTAG203. :cool:

 

Ναι η μπαταρία είναι η γνήσια με το NFC και τα tags είναι από άλλη εταιρεία της android tags.

http://www.androidpolice.com/2012/04/12/fun-with-nfc-automating-simple-tasks-with-an-nfc-capable-phone/

 

Παίζει άραγε να έχει κάποιο πρόβλημα το τηλέφωνο ή η μπαταρία;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Ναι η μπαταρία είναι η γνήσια με το NFC και τα tags είναι από άλλη εταιρεία της android tags.

http://www.androidpolice.com/2012/04/12/fun-with-nfc-automating-simple-tasks-with-an-nfc-capable-phone/

 

Παίζει άραγε να έχει κάποιο πρόβλημα το τηλέφωνο ή η μπαταρία;

 

Και αυτή η εταιρεία που λες, μπορεί να χρησιμοποιεί τα συγκεκριμένα τσιπάκια.

Είναι τα πιο διαδεδομένα.

Βάλε το τηλέφωνο σου κολλητά με του φίλου σου το μίνι και αν ακούσεις το μπιπ, βάζω στοίχημα ότι είναι τα mifare classic.

Link to comment
Share on other sites

Και αυτή η εταιρεία που λες, μπορεί να χρησιμοποιεί τα συγκεκριμένα τσιπάκια.

Είναι τα πιο διαδεδομένα.

Βάλε το τηλέφωνο σου κολλητά με του φίλου σου το μίνι και αν ακούσεις το μπιπ, βάζω στοίχημα ότι είναι τα mifare classic.

Θα το δοκιμάσω και θα ενημερώσω...;)

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...Επειδη σκεφτομαι μεταβαση απο το 3 στο 4 καπου ακουσα οτι τα ευρωπαικα εχουν προβλημα με 4g και sms ενω τα ελληνικα οχι.

 

Ισχυει κατι τετοιο ?

 

Ευχαριστω πολυ.

 

Οχι Γιάννη δεν ισχύει. Παρτο ευρωπαικο .:)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εδω και τρεις μερες το κινητο κλεινει μια φορα τη μερα απο μονο του.οι εφαρμογες που εχω ειναι μονο το elixir και ο φακος.τι μπορει να φταει;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εδω και τρεις μερες το κινητο κλεινει μια φορα τη μερα απο μονο του.οι εφαρμογες που εχω ειναι μονο το elixir και ο φακος.τι μπορει να φταει;

 

Θα σου πω το κλασσικό(πια!) με την μπαταρία. Δες εαν είναι φουσκωμένη. Εαν οχι, μάλλον πας για service.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα εχω γαλλικο τηλ και μολισ μου ηρθε οτα αναβαθμιση 680μβ εκτιμω ειναι η 4.3 ,εχει παρατηρησει κανεισ προβληματα ?την βαζω αερα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το S4 active τι διαφορες εχει ???Δεν βρηκα ειδικο θεμα εδω

 

Ευχαριστω....

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα συμβαίνει αυτό. Όπως ακριβώς το γράφεις. Αλλά δεν έχω βρει κάποια εξήγηση ακόμα. Εγώ απλά βγάζω και ξαναβάζω την κάρτα. Έχει να μου συμβεί πάνω από 3 βδομάδες.

 

Καλησπερα

Επειδη με το ιδιο θεμα ταλαιπωρηθηκα περιπου για εναν χρονο θα σας πω την λυση.

Αλλαγη sim. Αλλα ζητηστε και ψαξτε για τελευταιας παρτιδας καρτα.

Εγω ειχα κουραστει ... τι firmware αλλαξα ... τι ρυθμισεις... τι χαρτακια.... μεχρι και τον ανταπτορα της καρτας sim αλλαξα αφου τον εσκισα με τα χαρτακια... τπτ...

Οι παλιες καρτες sim που ακομα και σημερα τις πουλανε εχουν θεμα με τα δικτυα HSPA και 4g.

Οταν το κινητο αλλαζει απο 3g σε 2g για παραδειγμα... οι παλιες καρτες εχουν θεμα και σε πεταει απο το δικτυο....

Αλλαξε και θα με θυμηθεις!

~~~ Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Εδω και 2 μερες, ενω το κινητο με νορμαλ χρηση μου κραταγε 2 μερες (με κλειστο το βραδυ), τωρα ζεσταινεται αρκετα και με το ζορι μου κραταει 1 μερα.

Εχω βαλει το battery stats, αλλα δεν βρισκω κατι παραξενο.

Κοιταξα την μπαταρια και εχει μια μικρη καμπυλη απο την μια πλευρα.

Δεν βγαζει ματι δηλαδη οτι ειναι φουσκωμενη.

Αν την τοποθετησεις σε ενα τραπεζι, η μια πλευρα δεν εφαπτεται τοσο καλα οσο η αλλη.

Αυτο εννοειτε εσεις οταν λετε φουσκωμενη;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...