Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

"Επίσης όλο αυτό συνοδεύεται από λογισμικά όπως τα Knox Apps που θα ελέγχουν και θα "στεγανοποιούν" εφαρμογές που κατεβαίνουν από το Play, θα προστατεύουν τη συσκευή από κλοπή, και πολλά άλλα πράγματα σχετικά με ασφάλεια. Δες εδώ για περισσότερα."

 

Αυτό το προσπέρασες.

 

Μαλλον δεν το προσεξα !!Σε ευχαριστω παντος !!!Δηλαδη το κανεις η δεν το κανεις install το knox υπαρχει ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους !

Αν κατεβασω την 4.3 θα μπορω να εγκαταστησω καποιο προγραμμα εκτος του play store οπως κανω τωρα με την 4.2.2 ?

Edited by m7ixalis
Link to comment
Share on other sites

ο λογαριασμός που έχεις φτιάξει είναι pop3/imap ή exchange ;

 

Έχω την εντύπωση ότι το έχεις ρυθμίσει ως pop.

Βάλτο ως exchange και λογικά θα στο εμφανίσει.

 

Nαι το εχω ως imap. Aυτο φταιει δηλαδη?

Link to comment
Share on other sites

Nαι το εχω ως imap. Aυτο φταιει δηλαδη?

 

Βάλτο ως exchange (ο διακομιστής είναι m.hotmail.com)

Link to comment
Share on other sites

Βάλτο ως exchange (ο διακομιστής είναι m.hotmail.com)

 

To εφτιαξα! Ευχαριστω παιδια!

 

Εdit. Στη ρυθμιση μεγεθος ανακτησης email τι βαζω? Τι ακριβως ειναι?

Edited by Leon_G
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους !

Αν κατεβασω την 4.3 θα μπορω να εγκαταστησω καποιο προγραμμα εκτος του play store οπως κανω τωρα με την 4.2.2 ?

Μπορείς δεν αλλάζει κάτι .

 

Μαλλον δεν το προσεξα !!Σε ευχαριστω παντος !!!Δηλαδη το κανεις η δεν το κανεις install το knox υπαρχει ?

Ναι, στα καινούργια firmware .

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

To εφτιαξα! Ευχαριστω παιδια!

 

Εdit. Στη ρυθμιση μεγεθος ανακτησης email τι βαζω? Τι ακριβως ειναι?

 

Όταν ανοίγεις καμιά φορά ένα μεγάλο email, σου βγάζει ένα μήνυμα "φόρτωση περισσότερων λεπτομερειών" και πρέπει να το πατήσεις για να το δεις ολόκληρο.

Αν μεγαλώσεις αυτό το μέγεθος, θα στο κάνει και σε ανάλογα μεγαλύτερα emails.

Αν το βάλεις "όλα", θα στο κατεβάζει πάντα ολόκληρο.

Εγώ το αφήνω στο default (50kb).Δεν υπάρχει λόγος να κατέβει όλο, αν δε το ζητήσω.

Link to comment
Share on other sites

το κινητό μου(9500) ξαφνικά κάνει επανεκινησεις συνεχεια την μια πίσω από την άλλη και όταν ανάβει χτυπάει ότι η μπαταρία είναι άδεια 0%,πατάω ok και ξανά πάλι το ίδιο επανεκκινήσεις και το ίδιο μπαταρία 0% τι να κάνω??

εντωμεταξύ η μπαταρία μου είναι full 100%

Link to comment
Share on other sites

το κινητό μου(9500) ξαφνικά κάνει επανεκινησεις συνεχεια την μια πίσω από την άλλη και όταν ανάβει χτυπάει ότι η μπαταρία είναι άδεια 0%,πατάω ok και ξανά πάλι το ίδιο επανεκκινήσεις και το ίδιο μπαταρία 0% τι να κάνω??

εντωμεταξύ η μπαταρία μου είναι full 100%

 

Για αρχή βγάλε την μπαταρία για λίγο και βάλε την ξανά .

Είναι stock το τηλέφωνο ?

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

το κινητό μου(9500) ξαφνικά κάνει επανεκινησεις συνεχεια την μια πίσω από την άλλη και όταν ανάβει χτυπάει ότι η μπαταρία είναι άδεια 0%,πατάω ok και ξανά πάλι το ίδιο επανεκκινήσεις και το ίδιο μπαταρία 0% τι να κάνω??

εντωμεταξύ η μπαταρία μου είναι full 100%

 

Μαλλον φουσκωσε η μπαταρια. Τα ιδια εκανε και εμενα. Μολις αλλαξα μπαταρια εστρωσε. Service και αναμονη μια δυο μερες να σου δωσουν αλλη η πας στον γερμανο οπως εκανα εγω και αγοραζει μια αλλη και τελειωνεις. Κοιτα μονο η καινουργια να ειναι made in korea και οχι china.

 

Ολα αυτα φυσικα αφου τσεκαρεις οτι οντως εχεις φουσκωμενη μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Βάλτο ως exchange (ο διακομιστής είναι m.hotmail.com)

 

Aυτο το microsoft exchange που εκανε ο Leon λειτουργει και με λογαριασμο gmail ? Ή μονο με outlook?

 

Kαι γενικα ο exchange καιει παραπανω μπαταρια απ τους imap?

Edited by karn
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον φουσκωσε η μπαταρια. Τα ιδια εκανε και εμενα. Μολις αλλαξα μπαταρια εστρωσε. Service και αναμονη μια δυο μερες να σου δωσουν αλλη η πας στον γερμανο οπως εκανα εγω και αγοραζει μια αλλη και τελειωνεις. Κοιτα μονο η καινουργια να ειναι made in korea και οχι china.

 

Ολα αυτα φυσικα αφου τσεκαρεις οτι οντως εχεις φουσκωμενη μπαταρια.

 

τώρα που το παρατηρώ νομίζω ειναι όντως φουσκωμένη, αλλά πως έγινε αυτο?

η εγγύηση το καλύπτει?

Edited by Andreas69k
Link to comment
Share on other sites

Αν σε καλύπτει η εγγύηση στην Ελλάδα παρόλο που έχεις το 9500 πες μας όταν ξεμπερδέψεις να ξέρουμε...
Link to comment
Share on other sites

Αν σε καλύπτει η εγγύηση στην Ελλάδα παρόλο που έχεις το 9500 πες μας όταν ξεμπερδέψεις να ξέρουμε...

 

1ο είμαι απο Κυπρο και 2ο μου δώσανε κανονικότατη εγγύηση οταν το αγορασα απο εδω, αλλα θα δειξει

Link to comment
Share on other sites

Ποιές οι εντυπώσεις σας από το την 4.3 μέχρι στιγμής; Συγκριτικά με τη 4.2.2 και όχι με τη leaked version της 4.3.
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σας!

Αγόρασα πριν 2-3 εβδομάδες ένα Galaxy S4 από skroutzo-μάγαζο υποτίθεται Σλοβακίας βάσει αυτών που μου είπε ο πωλητής και του αυτοκόλλητου πάνω στη ΣΦΡΑΓΙΣΤΗ συσκευασία, αλλά η συσκευή έχει CSC: ΒΤU (Μ.Βρετανίας) και PDA: I9505XXUDMH6

Τι με συμβουλεύετε να κάνω?

Edited by Meraklis87
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σας!

Αγόρασα ένα Galaxy S4 από skroutzo-μάγαζο υποτίθεται Σλοβακίας βάσει αυτών που μου είπε ο πωλητής και του αυτοκόλλητου πάνω στη ΣΦΡΑΓΙΣΤΗ συσκευασία, αλλά η συσκευή έχει CSC: ΒΤU (Μ.Βρετανίας) και PDA: I9505XXUDMH6

Τι με συμβουλεύετε να κάνω?

 

To IMEI να αναγράφεται στην απόδειξη και η εγγύηση ισχύει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

To IMEI να αναγράφεται στην απόδειξη και η εγγύηση ισχύει κανονικά.

 

Το γράφει το ΙΜΕΙ η απόδειξη.

Εννοείς ότι δεν θα έχω πρόβλημα με τη Samsung εάν χρειαστεί service στα πλαίσια της εγγύησης, παρόλο που θα δουν Σλοβάκικη συσκευή με Αγγλικό CSC και περασμένο Ελληνικό firmware?

Link to comment
Share on other sites

Το γράφει το ΙΜΕΙ η απόδειξη.

Εννοείς ότι δεν θα έχω πρόβλημα με τη Samsung εάν χρειαστεί service στα πλαίσια της εγγύησης, παρόλο που θα δουν Σλοβάκικη συσκευή με Αγγλικό CSC και περασμένο Ελληνικό firmware?

 

Στα λόγια σου είπε ότι είναι σλοβάκικη.Μπορεί και ο ίδιος να μη ξέρει από που τα κάνει το κατάστημα εισαγωγή.

Οι προμηθευτές συνέχεια αλλάζουν.

Διάβασε εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=365151 για να διαπιστώσεις από μόνος σου αν είναι ή όχι σλοβάκικο.

Αν όντως είναι, πας και του το τρίβεις στα μούτρα.

Link to comment
Share on other sites

Στα λόγια σου είπε ότι είναι σλοβάκικη.Μπορεί και ο ίδιος να μη ξέρει από που τα κάνει το κατάστημα εισαγωγή.

Οι προμηθευτές συνέχεια αλλάζουν.

Διάβασε εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=365151 για να διαπιστώσεις από μόνος σου αν είναι ή όχι σλοβάκικο.

Αν όντως είναι, πας και του το τρίβεις στα μούτρα.

 

Eίναι όντως Σλοβάκικη η συσκευή το τσέκαρα μέσω KIES και η ΣΦΡΑΓΙΣΤΗ συσκευασία είχε αυτοκόλλητο που λέει Slovak Telekom a.s.

Άρα θα έχω θέμα αν χρειαστώ την εγγύηση της Samsung?

Link to comment
Share on other sites

Eίναι όντως Σλοβάκικη η συσκευή το τσέκαρα μέσω KIES και η ΣΦΡΑΓΙΣΤΗ συσκευασία είχε αυτοκόλλητο που λέει Slovak Telekom a.s.

Άρα θα έχω θέμα αν χρειαστώ την εγγύηση της Samsung?

 

Στην θέση σου θα έστελνα ένα email στη Samsung αναφέροντας τα πάντα και να μου έλεγαν αν ισχύει η εγγύηση, δίνοντας και ΙΜΕΙ και όλα.

Αν ναι, κανένα πρόβλημα (έχεις και επίσημη απάντηση).

Αν όχι... πίσω στο μαγαζί και χαμός.

Ότι και να κάνεις, ενημέρωσέ μας για το αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Aυτο το microsoft exchange που εκανε ο Leon λειτουργει και με λογαριασμο gmail ? Ή μονο με outlook?

 

Kαι γενικα ο exchange καιει παραπανω μπαταρια απ τους imap?

 

Το δοκιμασα και με το gmail μου και μου βγαζει κατι περιεργα σχετικα με ενα πιστοποιητικο ασφαλειας. Θα σου ανεβασω screenshot οταν γυρισω σπιτι να δεις.

Για διακομιστη φυσικα δεν λειτουργουσε το m.google.com που εβαζε το τηλεφωνο αυτοματα μονο του και εβαλα m.gmail.com που ναι μεν δουλεψε αλλα εγραφε αυτο με το πιστοποιητικο που σου πα και που δεν εχω ιδεα τι ειναι...

 

 

Μπαταρια που ρωτας, γιατι να καει παραπανω? Καιει οσο ενας imap με push φανταζομαι. Γενικα σαν imap βλεπω οτι λειτουργει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...