Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όντως μπορεί να είναι από το δίκτυο αλλά εγώ είμαι 10 χρόνια σε συμβόλαιο cosmote και δεν το έχω πάθει ποτέ.Για καλό και για κακό κάνε μια επαννεκίνηση μήπως έχει φάει κανένα κοκομπλόκο το κινητό.:)
Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Cosmote έχω αλλά δεν την ακουω:lol:

Υπάρχει μια ρύθμιση με την ένταση του ακουστικου , αλλά δεν θυμάμαι που.

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Πολλες φορες το δημιουργει και η κακη ληψη σηματος αυτο το προβλημα. Που και που κι εγω το παθενα παλιοτερα σε περιοχες με πολυ κακο σημα. Πιθανον το δικο σου να ειναι τυχαιο ομως. Κανε ενα restart το τηλεφωνο οπως ειπε και ο φιλος απο πανω, δοκιμασε να μιλησεις και σε αλλες περιοχες με ληψη απο διαφορετικη κεραια ας πουμε και αν συνεχισει και στο κανει παντα αλλαξε μια sim και τσεκαρε για να σιγουρευτεις οτι οντως φταιει μονο η συσκευη και οχι κατι στην γραμμη η στην sim σου.

 

Αν κανεις ολα τα παραπανω και δεν διορθωθει μπορεις να απευθυνθεις σε καταστημα! ;)

make it a topless afternoon
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!!

 

Έχω ενα θεματάκι τελευταία...

 

Όταν μιλάω στο τηλ με κάποιον ακούν την φωνή μου πίσω!!! Ειναι πολυ εκνευριστικο!!

 

Έχει κανεις το ίδιο πρόβλημα?!

 

Τι μπορεί να φταίει!?

 

Ευχαριστώ !!!

Φοράει κανένα από τα δύο κινητά θήκη σαν και αυτή;;;Αν ναι δοκιμάστε να τις βγάλετε!Το ίδιο θέμα είχα εγώ με το s2...

Link to comment
Share on other sites

εδώ και καιρό δεν βλέπω επιλογές στα μενού των android για

αναμονή κλίσης και απόκρυψη η οχι αριθμου είναι κάπου κριμένα?

 

Ναι, μπες για να κάνεις κλήση και πάτα το αριστερό κουμπί αφής (σε aosp τουλάχιστον εκεί είναι τέτοιου είδους ρυθμίσεις).

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει γιατί το τηλέφωνο όταν το ξεκλείδωνω φαίνεται πως δεν έχει συνεχή σύνδεση δεδομένων? Πολλές φορές μου στέλνουν στο WhatsApp και τα μηνύματα έρχονται μετά από 5 λεπτά. Είμαι με κοσμοτε
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει γιατί το τηλέφωνο όταν το ξεκλείδωνω φαίνεται πως δεν έχει συνεχή σύνδεση δεδομένων? Πολλές φορές μου στέλνουν στο WhatsApp και τα μηνύματα έρχονται μετά από 5 λεπτά. Είμαι με κοσμοτε

 

Δεν νομίζω να φταίει το κινητό. Έχω το ίδιο πρόβλημα είχα κοσμοτε και έχω αλλάζει 4 διαφορετικές συσκευές και πάντα είχα αυτό το πρόβλημα. Μάλλον είναι θέμα δικτύου. Ας μας πει και κάποιος άλλος αν ξέρει.

:D
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχετε βάλει πρόγραμμα εξοικονόμησης μπαταρίας;
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχετε βάλει πρόγραμμα εξοικονόμησης μπαταρίας;

 

Εγώ προσωπικά όχι. Ούτε την εξοικονόμηση ενέργειας έχω ανοίξει. Και είμαι σε WCDMA/GSM

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οταν ανοιγω την καμερα μου βγαζει μαυρο και μετα απο λιγα δευτερα λεει προβλημα καμερας!τι να κανω?samsumg s4 9505 εχω!
Link to comment
Share on other sites

Του έκανες restart πριν ποστάρεις το πρόβλημα?:)
Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

3 με 4 φορες του εκανα!

 

Κανεις????

 

Κανε factory reset ,και αν συνεχίσει περνά ξανά το firmware με odin .

Αν δεν φτιάξει με κανένα από αυτά το πας στο service.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να ρωτήσεις στο σωστό θέμα Android - προτάσεις: GPS και Πλοήγηση

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Κανε factory reset ,και αν συνεχίσει περνά ξανά το firmware με odin .

Αν δεν φτιάξει με κανένα από αυτά το πας στο service.

 

Με το factory χανονται ολα κ πρεπει να το ξαναστησω παλι το τηλ???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

πηρα το s4 απο υποκαταστημα στο διαδικτυο κ κανοντας την διαδικασια με το samsung kies μου εδειξε οτι το κινητο ειναι απο Ουγγαρια.

Μπορειτε να με ενημερωσετε σε τι επιπεδο αξιολογησης βρισκεται (σε ποιοτητα υλικου κλπ,γτ εχω ακουσει οτι παιζει ρολο η χωρα προελευσης ) κ κατα ποσο ειναι αξιοπιστο?

Επισης πηρα τηλ την samsung της οποιασ ο εκπροσωπος μου ζητησε το imei της συσκευης για να το βρει μεσω του λογισμικου,αλλα αργοτερα με ενημερωσε πως δεν ειναι ενεργοποιημενοσ αυτος ο αριθμος του λογισμικου κ θα το κοιταξει με αλλο τροπο κ θα με ενημερωσει...

Link to comment
Share on other sites

Με το factory χανονται ολα κ πρεπει να το ξαναστησω παλι το τηλ???

Ναι ,κράτα backup αυτά που θελεις .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχετε βάλει πρόγραμμα εξοικονόμησης μπαταρίας;

 

Όχι τίποτα.

 

Το ίδιο θέμα είχα σε NEXUS 4, Galaxy s3, Xperia Z και στο S4.

:D
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το να προτεινετε "επαναφορα εργοστασιακων ρυθμίσεων" με το παραμικρο δεν θα ελεγα οτι ειναι και καμια ουσιαστικη συμβουλη ετσι.

ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΕΤΣΙ.

 

Αν ηταν να κανουμε επαναφορα με το παραμικρο π.χ. δεν δουλευει η εφαρμογη καμερας οπως του φιλου.

 

Οταν ανοιγω την καμερα μου βγαζει μαυρο και μετα απο λιγα δευτερα λεει προβλημα καμερας!τι να κανω?samsumg s4 9505 εχω!

Δοκιμασε να γυρισεις στης εργοστασιακες ρυθμησεις το προγραμμα της καμερας και να απεγκαταστησεις ολα τα updates του προγραμματος της καμερας.

 

Καλησπέρα ποιο είναι το πιο αξιόπιστο free προγραμμα πλοηγησης για το S4??

Δεν νομιζω να υπαρχει free προγραμμα πλοηγησης.

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Οταν ανοιγω την καμερα μου βγαζει μαυρο και μετα απο λιγα δευτερα λεει προβλημα καμερας!τι να κανω?samsumg s4 9505 εχω!

 

*#34971539#

πατα την πρωτη επιλογη κι αστο να κανει Update.reboot.

Link to comment
Share on other sites

*#34971539#

πατα την πρωτη επιλογη κι αστο να κανει Update.reboot.

Με βαση αυτο ο κωδικος που ειπες κανει camera firmware update σωστα?

 

Για να καταλαβω καλα αν πατησεις σε οποιοδηποτε κινητο samsung καπιοιον απο τους παραπανω κωδικους το κινητο ψαχνει απο μονο του αν υπαρχει αναβαθμηση του και την κατεβαζει για να την κανει?

 

Γενικοτερα πως ακριβως δουλευουν οι παραπανω κωδικοι και χανουμε κατι αν τους κανουμε?

 

Υπαρχει ρυθμιση που να ενεργοποιηται το τηλεφωνο οταν χτυπαει το ξυπνητηρι;

Νομιζω σε κανενα android κινητο δεν μπορεις να βαλεις ξυπνητήρι και να το κλεισεις εντελως γιατι πολυ απλα δεν θα χτυπησει ποτε το κινητο.

Για να δουλεψει το ξυπνητηρι πρεπει το κινητο να ειναι ανοιχτο.

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...