Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο gsmarena η βαθμολογία επηρεάζεται υπερβολικά απο το χρόνο ομιλίας όπου είναι απίθανο να μιλήσει κανείς σε κινητό τόσο πολύ.

Έχω ανεβάσει παρα πολλά screen shots στο θέμα για την αυτονομία του S4 που αποδεικνύουν οτι το 9500 είναι φοβερό. Σε καμία περίπτωση δεν είναι κατώτερο απο το αδελφακι του.

 

ετσι ειναι Κωστα.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μολις παρατηρησα οτι αντιμετωπιζω το εξης προβλημα! Η οθονη, στο σκουρο γκρι χρωμα δεν ειναι ομοιομορφη η απεικονηση! Απο κατω φαινεται κιτρινοπη κ καθως ανεβαινει γινεται πιο σκουρα!!

 

Αυτο εμφανιζεται εντονα στο μενου των ρυθμισεων και οπου υπαρχει σκουρο γκρι τονο! Ειναι προβλημα software η hardware?!?

 

Το ψαξα λιγο και αλλοι χρηστες εχουν αυτο το θεμα.. Τι παιζει?!? ενδεχεται να μ αντικαταστησουν την συσκευη??

 

Edit:

 

Αυτο ακριβως εμφανιζεται... Τι κανω?!?

Edited by Architekt
Link to comment
Share on other sites

Με το θεμα που ανεφερα εγω πριν 2 σελιδες για το θεμα με την επεξεργασια φωτογραφιων γνωριζει καποιος κατι..??Αν καποιος γνωριζει μπορει να με βοηθησει?Εστω μια γνωμη.
Link to comment
Share on other sites

Μολις παρατηρησα οτι αντιμετωπιζω το εξης προβλημα! Η οθονη, στο σκουρο γκρι χρωμα δεν ειναι ομοιομορφη η απεικονηση! Απο κατω φαινεται κιτρινοπη κ καθως ανεβαινει γινεται πιο σκουρα!!

 

Αυτο εμφανιζεται εντονα στο μενου των ρυθμισεων και οπου υπαρχει σκουρο γκρι τονο! Ειναι προβλημα software η hardware?!?

 

Το ψαξα λιγο και αλλοι χρηστες εχουν αυτο το θεμα.. Τι παιζει?!? ενδεχεται να μ αντικαταστησουν την συσκευη??

 

Edit:

 

Αυτο ακριβως εμφανιζεται... Τι κανω?!?

 

Δοκίμασε με μία μαύρη φωτογραφία να δεις αν στο κάνει...

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με μία μαύρη φωτογραφία να δεις αν στο κάνει...

 

δεν το κανει... μονο στο σκουρο γκρι.. :confused:

Link to comment
Share on other sites

δεν το κανει... μονο στο σκουρο γκρι.. :confused:

 

Δοκίμασε με μία σκούρα γκρι φωτογραφία τότε. Φτιάξε μία στο Photoshop με το σωστό χρώμα που θέλεις και πέρασε την στο κινητό.

 

Γιατί ίσως να είναι θέμα λογισμικού 'η συνδυασμού χρωμάτων αυτό που σου συμβαίνει...

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Στην επιλογή Διαχείριση μνήμης ραμ εκκαθάριση μνήμης σημαίνει ότι κλείνει ότι εφαρμογές τρέχουν ή ότι διαγράφει πράγματα ? Edited by mmaria_82
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με μία σκούρα γκρι φωτογραφία τότε. Φτιάξε μία στο Photoshop με το σωστό χρώμα που θέλεις και πέρασε την στο κινητό.

 

Γιατί ίσως να είναι θέμα λογισμικού 'η συνδυασμού χρωμάτων αυτό που σου συμβαίνει...

 

το κανει... σε καθε σκουρα γκρι αποχρωση το κανει... και σε φωτογραφιες και στο μενου αλλα και στο browsing... μαλλον hardware ε?? :(

παιζει να μ την αντικαταστησουν?!?

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα :(

 

Δε μπορώ να σε βοηθήσω παραπέρα. :(

Περίμενε μήπως έχει και κάποιο άλλοι παιδί καμία ιδέα 'η ξέρουν κάτι παραπάνω..

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτησω και εγω κατι... Υπαρχει καποια ρυθμιση που να αποφασιζουμε που θα αποθηκευονται οι εφαρμογες που κατεβαζουμε?

Εγω θελω ολες να μπαινουν στην συσκευη. Αλλα οταν κατεβαζω αλλες μπαινουν στην καρτα αλλες στη συσκευη.

 

edit. Και κατι αλλο. Παρατηρειτε ρε παιδια στην οθονη ενα μοβ tint? Καντε μου μια χαρη. Ανοιξτε την εφαρμογη της μουσικης και κρατηστε το τηλεφωνο σε landscape mode. Κοιταξτε τωρα κατω που εχει τα κουμπια PLAY RW FW οπως ξεκιναει η μπαρα δεν εχει αλλο χρωμα απο αυτο που καταληγει? Εμενα ξεκιναει νορμαλ και καταληγει κανοντας ενα μοβ tint. Σας παρακαλω πειτε μου για να ξερω αν θα το στειλω στο σερβις.. Εγω στο δικο μου και σε εκθεσιακο το βλεπω.. Αλλα μπορει να ειναι ελαττωμα και στα δυο. ( να ειστε σε σκοτεινο δωματιο αλλιως δεν φαινεται ευκολα)

και το παιδι εδω το ιδιο προβλημα με μενα :(

 

αυριο θα επικοινωνησω με την samsung! ελπιζω να με κατανοησουν... :worry:

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα στον chrome εχει αυτο το ελαφρυ ξεθωριασμα στο κατω μερος της οθονης. Αλλα, καμια σχεση με αυτο που εχει στο βιντεο στο youtube. Πιστευω οτι ολα στο σκοταδι το κανουν. Απο την αλλη, αντε να βγαλεις ακρη με το service...
Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα στον chrome εχει αυτο το ελαφρυ ξεθωριασμα στο κατω μερος της οθονης. Αλλα, καμια σχεση με αυτο που εχει στο βιντεο στο youtube. Πιστευω οτι ολα στο σκοταδι το κανουν. Απο την αλλη, αντε να βγαλεις ακρη με το service...

 

παντου στο κανει, οχι μονο στον chrome... μπες και στις ρυθμισεις και δες το... θα το παρατηρησεις στην εναλλαγη σε landscape... σε καθε βαθια γκρι αποχρωση το κανει...

 

μονιζω πως βρηκα μια μικρη λυση... εαν αλλαξει τον τροπο απεικονησης απο "τυπικη" σε "δυναμικο" κααατι διορθωνεται.. οχι εντελως ομως...

Link to comment
Share on other sites

Ναι και στις ρυθμισεις και οπου αλλου. Απλα ανεφερα τον chrome λογω του βιντεο. Αλλα δεν ειναι κατι που με ενοχλει, ουτε που θα το ειχα δει, αν δεν το διαβαζα πρωτα...το εχω 3 μηνες το κινητο και δεν το ειχα προσεξει..επρεπε να κλεισω τα φωτα στο δωματιο και να το προσεξω, αλλιως...με τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

Στην επιλογή Διαχείριση μνήμης ραμ εκκαθάριση μνήμης σημαίνει ότι κλείνει ότι εφαρμογές τρέχουν ή ότι διαγράφει πράγματα ?

 

Το πρώτο. Απλά καθαρίζει την προσωρινή μνήμη

Link to comment
Share on other sites

Μηπως καποιος απο εσας ξερει αν μπορουμε να κανουμε φωνητικη κληση στις επαφες του τηλεφωνου?Ποια ειναι η διαδικασια ποιο κουμπι παταμε και πως γινεται?
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα και παλι.

Ξερω οτι εχει αναφερθει και σε προηγουμενα ποστ αλλα ειπα να σας ρωτησω ξανα μηπως εχει αλλαξει κατι.

Του αδερφου μου το μαυρο s4, (το εχει 1 μηνα περιπου) ενω δειχνει οτι εχει σημα, το τηλεφωνο οταν τον καλουν δειχνει κλειστο.

Αν βγαλει μπαταρια και κανει restart, παιζει κανονικα.

Δεν εχει δοκιμασει ακομα hard reset, μιας και θα χασει πολλα πραγματα.

Υπαρχει καποια λυση η παμε για αντικατασταση πλακετας? Υπαρχει περιπτωση να ειναι απο software το θεμα?

(η sim ειναι καινουργια)

To δικο μου το λευκο ειναι μια χαρα αγορασμενα απο το ιδιο καταστημα.

 

Kαποιος την γνωμη του? Ειναι σημαντικη η γνωμη σας πριν παω Service

Link to comment
Share on other sites

Μηπως καποιος απο εσας ξερει αν μπορουμε να κανουμε φωνητικη κληση στις επαφες του τηλεφωνου?Ποια ειναι η διαδικασια ποιο κουμπι παταμε και πως γινεται?

 

Τι εννοεις?

Αν συρεις πανω στην επαφη το δαχτυλο σου, τοτε καλεις την επαφη κανονικα.

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις?

Αν συρεις πανω στην επαφη το δαχτυλο σου, τοτε καλεις την επαφη κανονικα.

 

Δεν μιλάω για τέτοια κλήση. Μιλαω για φωνητικη να λεω δηλαδη κληση Μιχαλης κινητο και να καλει τον Μιχαλη που εχω αποθηκευμενο στην επαφη το κινητο

Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλάω για τέτοια κλήση. Μιλαω για φωνητικη να λεω δηλαδη κληση Μιχαλης κινητο και να καλει τον Μιχαλη που εχω αποθηκευμενο στην επαφη το κινητο

 

sorry misunderstood :p

ελληνικα δεν αναγνωριζει.

μονο ξενα

πx. call mike κλπ κλπ

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

Kαποιος την γνωμη του? Ειναι σημαντικη η γνωμη σας πριν παω Service

 

Προφανώς το χρώμα δεν έχει σημασία. Αρχικά πρέπει οπωσδήποτε να δοκιμάσει ένα hard reset. Απο εκεί πρέπει να ξεκινήσει. Αν μετά από αυτό το συνεχίζει τότε ναι πας για service

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς το χρώμα δεν έχει σημασία. Αρχικά πρέπει οπωσδήποτε να δοκιμάσει ένα hard reset. Απο εκεί πρέπει να ξεκινήσει. Αν μετά από αυτό το συνεχίζει τότε ναι πας για service

 

Απο χτες δεν εχει παρουσιασει το παραμικρο. δουλευει συνεχεια κανονικα.

Σε οποιον του εχει τυχει το ιδιο πραγμα, μπορει να μου πει την συχνοτητα που του το εκανε?

Ευχαριστω για την απαντηση σου φιλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως καποιος απο εσας ξερει αν μπορουμε να κανουμε φωνητικη κληση στις επαφες του τηλεφωνου?Ποια ειναι η διαδικασια ποιο κουμπι παταμε και πως γινεται?

 

Υπάρχει αυτή η εφαρμογή που κάνει φωνητική κλήση στα Ελληνικά ονόματα. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cyberon.cvc.ELL&hl=el

Πρέπει όμως να απενεργοποιήσεις την φωνητική λειτουργία του κινητού και να είναι τα ονόματα σωστά γραμμένα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μια γρήγορη ερώτηση.

 

Μόλις με ενημέρωσαν ότι το κινητό θα το έχω την Πέμπτη. Επίσης μου είπαν ότι μόλις το βάλω σε λειτουργία θα μου ζητήσει να κάνω update ώστε να έχω Ελληνικό πληκτρολόγιο κλπ.

 

Να προχωρήσω κανονικά σε αναβάθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά τέσσερις μέρες το έχω και μέχρι στιγμής είμαι ενθουσιασμένος θα έλεγα. Μόνο ένα περίεργο μου συμβαίνει. Ο Bs player μου παίζει ταινίες χωρίς τον ήχο! Ενώ οι άλλοι players, και ο μαμά και ο MX παίζουν κανονικά με ήχο την ίδια ταινία, ο Bs την παίζει χωρίς ήχο. Εννοείται ότι έχω ελέγξει τις ρυθμίσεις του και την ένταση του την οποία τη βάζω στο 200 που είναι το τέρμα αλλά τίποτα... Τον έσβησα και τον ξανακατέβασα αλλά πάλι το ίδιο κάνει. η ταινία την οποία παίζει έτσι είναι mkv. Ακριβώς την ίδια την παίζει κανονικά, δηλαδή με ήχο, το S2 του αδερφού μου.Έχει κανείς καμιά ιδέα για το τι γίνεται;

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά τέσσερις μέρες το έχω και μέχρι στιγμής είμαι ενθουσιασμένος θα έλεγα. Μόνο ένα περίεργο μου συμβαίνει. Ο Bs player μου παίζει ταινίες χωρίς τον ήχο! Ενώ οι άλλοι players, και ο μαμά και ο MX παίζουν κανονικά με ήχο την ίδια ταινία, ο Bs την παίζει χωρίς ήχο. Εννοείται ότι έχω ελέγξει τις ρυθμίσεις του και την ένταση του την οποία τη βάζω στο 200 που είναι το τέρμα αλλά τίποτα... Τον έσβησα και τον ξανακατέβασα αλλά πάλι το ίδιο κάνει. η ταινία την οποία παίζει έτσι είναι mkv. Ακριβώς την ίδια την παίζει κανονικά, δηλαδή με ήχο, το S2 του αδερφού μου.Έχει κανείς καμιά ιδέα για το τι γίνεται;

 

Ψαξε στο play μηπως πρέπει να εγκαταστήσεις κάποιο codec για τον ήχο.:)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...