Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απο την στιγμη που δεν φορτιζει αλλα δεν το ''βλεπει '' και ο υπολογιστης το προβλημα μαλλον εντοπιζετε στην θυρα usb. Δοκιμασε και με αλλο καλωδιο μηπως.....αλλιως θα πρεπει να κανεις μια βολτα απο το service
Με αλλο s4 φορτιζει κανονικα μονο το δικο μ δεν φορτιζει.. αλλα αν ειχε χαλασει δεν θα φορτιζε καν, το κιν ομως αν το κλεισω κ το βαλω να φορτισει φορτιζει κανονικα.. αυτο ειναι το τρελο τις υποθεσης..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μήπως τύχαινε όταν το έβαζες να είχες ακαθάριστες ειδοποιήσεις??? Τότε θα έβγαζε λίγο νόημα γιατί όταν υπάρχει ειδοποίηση σταματάει να έχει κόκκινο led

Μεχρι πριν λιγη ωρα πιστευα οτι ειχε καει το κοκκινο.Απ τη στιγμη που ξανα αναψε προφανως καποιο κολημα θα ταν.Αν το ξανακανει θα το παω smartech

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους...Στην lock screen δεν μου εμφανίζει την επιλογή για Shortcuts..Είμαι με γερμανικη BMGA...τι συμβαίνει?

 

Μια βοήθεια εδώ?

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι πριν λιγη ωρα πιστευα οτι ειχε καει το κοκκινο.Απ τη στιγμη που ξανα αναψε προφανως καποιο κολημα θα ταν.Αν το ξανακανει θα το παω smartech

 

Πριν το πας για service.

Βάλε το κινητό να φορτίσει κάπου με χαμηλό amp όπως ένα pc - μια gaming console, =θα πάρει περισσότερη ώρα, (φουλ φόρτιση)

Στο δωμάτιο που έχεις το φορτιστή αν έχει μεγάλη αυξομείωση θερμοκρασίας (air contact...) πρέπει να βρεις άλλη μπρίζα!

Όταν πάει 30% (αύριο) δοκίμασε να δεις αν φορτίζει (σε άλλη μπρίζα έτσι κι αλλιώς)

 

Μπορεί απλά να ήταν μία απότομη αύξηση της τάσης!

Αν το ξανακανει μετά από αυτό που περιγράφω?!!! Τότε πρέπει να το πας service.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα βαζοντας το S/N στο kies μου εβγαλε το εξης PDA:MGA / PHONE;MGA/CSC:MG3 (LUX)

Τι σημαινει αυτο παιδια ειμαι καλυμενος?Ειναι πρωτη φορα που αγοραζω απο σκρουτζομαγαζο γι αυτο εχω αγχωθει.

 

Οσον αφορα το κοκκινο led παιζει να εχει να κανει με τον αποκλεισμο που εχω μετα τις 11 το βραδυ στις ειδοποιησεις.Χθες στις 7 το απογευμα αναψε κανονικα το κοκκινο led.Το βραδυ ομως γυρω στις 1 που πηγα να το βαλω να φορτισει πληρως δεν αναψε.Σημερα το πρωι ηταν αναμενο το πρασινο.Το βγαζω και με το που το ξαναβαζω αναβει το κοκκινο.Θα το τσεκαρω αποψε.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα βαζοντας το S/N στο kies μου εβγαλε το εξης PDA:MGA / PHONE;MGA/CSC:MG3 (LUX)

Τι σημαινει αυτο παιδια ειμαι καλυμενος?Ειναι πρωτη φορα που αγοραζω απο σκρουτζομαγαζο γι αυτο εχω αγχωθει.

 

Οσον αφορα το κοκκινο led παιζει να εχει να κανει με τον αποκλεισμο που εχω μετα τις 11 το βραδυ στις ειδοποιησεις.Χθες στις 7 το απογευμα αναψε κανονικα το κοκκινο led.Το βραδυ ομως γυρω στις 1 που πηγα να το βαλω να φορτισει πληρως δεν αναψε.Σημερα το πρωι ηταν αναμενο το πρασινο.Το βγαζω και με το που το ξαναβαζω αναβει το κοκκινο.Θα το τσεκαρω αποψε.

 

Έχεις εγγύηση, αν ανησυχείς για αυτό?

 

Για το led, τσέκαρετο όπως λες, θα σου πρότεινα όταν εγκαθιστάς μια εφαρμογή να διαβάζεις τα permission που ζητάει!!! και να αποφεύγεις την εγκατάσταση αν ζητά πρόσβαση σε λειτουργίες που είναι άσχετες σε σχέση με αυτά τα οποία προορίζεται η εφαρμογή.

 

Για night mode μπορείς απλά να βάλεις το battery widget reborn (η beta version είναι free) έχει night mode η κάτι αντίστοιχο.

Edited by SpyGlass
Link to comment
Share on other sites

Το ερωτηματικο στο τελος με ανησυχει!Εχω η οχι?

 

Ή απόδειξη που έχεις γράφει το ιμει; αν όχι, εγγύηση δεν υπάρχει. Ή αν υπάρχει, θα υπάρχει μόνο από εκεί που το πήρες.... Αν.....

Link to comment
Share on other sites

Εγγυηση υπαρχει κανονικα στην Σμαρτεκ στο Χαιδαρι και χωρις να αναγραφει το ιμει.Δοκιμασμενο απο μενα.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Ή απόδειξη που έχεις γράφει το ιμει; αν όχι, εγγύηση δεν υπάρχει. Ή αν υπάρχει, θα υπάρχει μόνο από εκεί που το πήρες.... Αν.....

 

Πήρα το κινητό μου από σκρουτζομάγαζο (άλλη μάρκα αλλά δεν έχει σημασία). Στην απόδειξη δεν είχαν γράψει imei και είχα τον ίδιο φόβο. Εφόσον όμως η συσκευή είναι καινούρια ( άρα δεν τίθεται θέμα να είναι εκτός εγγύησης )και με ελληνικό imei δεν είχα κανένα θέμα στο σέρβις.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Εγγυηση υπαρχει κανονικα στην Σμαρτεκ στο Χαιδαρι και χωρις να αναγραφει το ιμει.Δοκιμασμενο απο μενα.

 

Επειδή το τηλέφωνο δεν έχει δύο χρόνια που κυκλοφορεί. Γι αυτό σε κάλυψε. Μόλις κλείσουν δύο χρόνια από την ημερομηνία κυκλοφορίας του, χωρίς ιμει δεν υπάρχει εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω το ακουστικο στο s4 στις κλησεις ποσο δυνατο ειναι,

εχω το galaxys3 &iphone 5 .ειμαι ικανοποιημενος και απο τα 2 με καλυτερο τι ι φον ,το galaxy note ειναι πιο χαμηλο .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

 

Από χθες είμαι ευτυχής κάτοχος του εν λόγω κινητού,όλα καλά το έχω φέρει στα μέτρα μου με τα backup και όλα,αλλά αυτό το ρημάδι το stock browser υπάρχει τρόπος να συγχρονίσει τα bookmarks του gmail μου;;

 

Πριν που ήμουν με το s3 Και μετά με το note 2 μια χαρά αυτομάτως τα συγχρόνιζε τώρα δεν έχει καν επιλογή για χειροκίνητο συγχρονισμό..

 

Έχετε να μου προτείνετε κάποια λύση (:),πέραν του να αλλάξω πλοηγό,επειδή έχω πάρα πολλά bookmarks και αποθηκευμένες σελίδες από τα προηγούμενα κινητά μου..

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων,για τον χρόνο σας

Από τα δεκάδες κινητά που αλλάζω κάθε μήνα,εντύπωση μου κάνει πάντα το..επόμενό μου:PP
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω με πιο σκεπτικό η Samsung αφαίρεσε αυτή τη δυνατότητα από τον stock browser στο s4.

Βάλε τον chrome και θα έχεις συγχρονισμό bookmark.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το τηλέφωνο δεν έχει δύο χρόνια που κυκλοφορεί. Γι αυτό σε κάλυψε. Μόλις κλείσουν δύο χρόνια από την ημερομηνία κυκλοφορίας του, χωρίς ιμει δεν υπάρχει εγγύηση.

 

Ενα galaxy s2 τους πηγα μιας φιλης μου καπου τον Μαρτιο.Δε νομιζω οτι ισχυει αυτο που λες.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Έκλεισα 2 εβδομάδες με το κινητό και έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος. Η καθυστέρηση (LAG) που λένε πολλοί ουσιαστικά για μένα δεν υπάρχει και αν υπάρχει σε κάποιες ίσως περιπτώσεις δεν θα με κάνει να σκάσω! Φυσικά και είναι πιο γρήγορο από το εξαιρετικό SII που είχα.

 

Η οθόνη κλασική SAMSUNG, εξαιρετική δηλαδή και φαίνεται καμπάνα κάτω από το δυνατό φως του ήλιου!! Καλύτερα δεν νομίζω να γίνεται! Το παράξενο που έχω προσέξει και δοκιμάστε το όσοι μπορείτε, είναι ότι βλέποντάς την 1η φορά με τα γυαλιά ηλίου POLAROID που έχω, δίνει την αίσθηση 3D!!!!!

 

Η μπαταρία με χρήση όπως είναι φυσικό ξεζουμίζεται, αλλά αντέχει περισσότερο από του SII. Σε πλήρη αναμονή όμως, χωρίς BLUETOOTH-WIFI κτλ, παρά μόνο απλή σύνδεση, κρατά πάνω από 100 ώρες. Δηλαδή χάνει το πολύ 1% την ώρα.

 

Θερμοκρασία όπως και το SII πιάνει, αλλά ποτέ δεν της έδωσα σημασία.

 

Το GPS κλειδώνει πολύ γρήγορα σε σχέση με το SII που αργούσε απαράδεκτα, ειδικά στο SPORTS TACKER , ενώ τώρα σε ελάχιστα δευτερόλεπτα. Επίσης το SYGIC που έχω αγορασμένο επιτέλους δουλεύει γρήγορα, γιατί στο SII καθυστερούσε λίγο να δώσει τις οδηγίες πχ για να στρίψω. Δεν ξέρω αν είναι λογικό αυτό!

 

Επιτέλους το βίντεο έχει PAUSE!

 

Από ήχο κατά την κλίση είναι απλά ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ και επιτέλους ακούω καθαρά ακόμη και σε θορυβώδες περιβάλλον, όταν με το SII είχα πρόβλημα και άκουγα μόνο με τα ακουστικά του BLUETOOTH.

 

Εδώ και λίγες μέρες φαγώθηκε να περάσω την MGA, αλλά θέλω πρώτα να σιγουρευτώ ότι είναι καλύτερη από την MF8 και μετά να την περάσω....

 

Θέματα που έχω και θα ήθελα την βοήθειά σας αν μπορείτε βέβαια ….

 

1) Επειδή με εξυπηρετούσε (στο SII που είχα) αφάνταστα το Cyberon Voice Speed dial και τώρα με το S4 πατώντας το Bluetooth ενεργοποιείτε το S-VOICE, μπορώ με κάποιο τρόπο να το βάλω μπει σε 1η προτεραιότητα ή θα πρέπει να κάνω επιβολή διακοπής (freeze) το S-VOICE? Αν το παγώσω μπορεί να επανέλθει ή θα έχει προβλήματα βάση της προειδοποίησης που μου βγάζει το κινητό;

 

2) Δεν έβαλαν στην φωτογραφική επιλογή ημερομηνίας επάνω στην φωτογραφία. Για αυτόν το λόγο χρησιμοποιούσα το lg camera, το οποίο το δοκίμασα και εδώ, αλλά για κάποιο περίεργο λόγο βγάζει μια θολούρα στις φωτογραφίες (στην μέση περίπου) όταν την ίδια στιγμή το πρόγραμμα κάμερας που έχει το κινητό τις βγάζει πεντακάθαρες. Δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει!!

 

3) Χρησιμοποιώ επίσης πολύ για διάβασμα το COOL READER, στο οποίο η φωνητική ανάγνωση λειτουργούσε πολύ καλά στο SII με την 2.3.4 που είχα . Στο S4 όμως αλλά και στο tablet (SAMSUNG 5100) που έχω με την 4.0.3 δεν μπορεί να διαβάσει για κάποιο λόγο…. Είναι προφανώς θέμα λειτουργικού.

 

4) Με έχει εκνευρίσει αφάνταστα ότι η κάρτα μνήμης μετά από το φορμάτ που απαιτεί το κινητό δεν μπορεί να την διαβάσει ο υπολογιστής αν την βγάλω και την βάλω σκέτη σαν στικάκι. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!

 

Αυτά προς το παρόν.

Edited by topet
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Αυτο είναι το θέμα..Ότι προτιμώ τον stock και εκεί έχω τις αποθηκευμένες σελίδες..Υπάρχει άραγε τρόπος να επαναφέρω backup;
Από τα δεκάδες κινητά που αλλάζω κάθε μήνα,εντύπωση μου κάνει πάντα το..επόμενό μου:PP
Link to comment
Share on other sites

Αυτο είναι το θέμα..Ότι προτιμώ τον stock και εκεί έχω τις αποθηκευμένες σελίδες..Υπάρχει άραγε τρόπος να επαναφέρω backup;

 

Αν εχεις ακομα το s3? πήγαινε samsung account (s3) πάτα sync - τσέκαρε τα bookmark και λογικά μόλις κάνεις ανανέωση στο s4 (sync, θα περάσουν)

1 ίσως όχι όλα

2 το κόλπο πιάνει μόνο μία φορά! μετά καλό θα ήταν να πάρεις backup.

 

(αν έχει κάνει αυτόματα ανανέωση στο s3 μετά το login από το s4 δυστυχώς δεν υπάρχει τρόπος να τα επαναφέρεις)

Link to comment
Share on other sites

Μπα δε τα είχα κάνει με το note 2 backup γιατί νόμιζα ότι θα τα περάσει αυτομάτως..Που να ήξερα ότι άλλαξε τα πλάνα:(
Από τα δεκάδες κινητά που αλλάζω κάθε μήνα,εντύπωση μου κάνει πάντα το..επόμενό μου:PP
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα έχω ένα πρόβλημα με το s4 έχω το iPhone 5 και το s4 δεν έχω ασύρματο Internet και αναγκαζωμε να μπαίνω με την σύνδεση μου. Το μεν iPhone μπαίνει σφαίρα στης σελίδες το δε Samsung σέρνεται σε σημείο που να αγανακτω και να το κλεινω. Μήπως έχω κάνει κάποια ρύθμιση λάθος ; Μήπως πρέπει να κάνω κάτι που δεν έχω κάνει ; Το σήμα με το G το βγάζει πάνω πάνω θα ήμουν ευγνώμων αν μου λύση κάποιος φίλος το πρόβλημα μου ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα έχω ένα πρόβλημα με το s4 έχω το iPhone 5 και το s4 δεν έχω ασύρματο Internet και αναγκαζωμε να μπαίνω με την σύνδεση μου. Το μεν iPhone μπαίνει σφαίρα στης σελίδες το δε Samsung σέρνεται σε σημείο που να αγανακτω και να το κλεινω. Μήπως έχω κάνει κάποια ρύθμιση λάθος ; Μήπως πρέπει να κάνω κάτι που δεν έχω κάνει ; Το σήμα με το G το βγάζει πάνω πάνω θα ήμουν ευγνώμων αν μου λύση κάποιος φίλος το πρόβλημα μου ευχαριστώ

 

πηγενε ρυθμισεις-περισσοτερα δικτυα-δικτυα κινητης τηλεφωνιας και διαλεξε λειτουργια δικτυου wcdma/gsm η και lte αν εχεις.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Μου ράγισε το τζάμι απο το s4 αλά δουλεύει κανονικά ξέρουμε τιμές αλλαγής και που ; Χωρίς εγγύηση
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...