Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι για να το πας μετά στο service θα πρέπει να επαναφέρεις την εργοστασιακή rom (κάνοντας flash μέσω odin) και να μηδενίσεις τον μετρητή μέσω triangleaway.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι για να το πας μετά στο service θα πρέπει να επαναφέρεις την εργοστασιακή rom (κάνοντας flash μέσω odin) και να μηδενίσεις τον μετρητή μέσω triangleaway.

 

Ο μετρητης τι ακριβώς μετράει; Και λίγο off... Αξίζει να δώσω το galaxy nexus μου για το s4;

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Θα ρωταω μεχρι να παρω απαντηση απο καποιον εδω μεσα...λοιπον, καινουριο s4 εδωσα το ιμει στη σαμσουνγκ ,μου ειπα οτι ειναι τσεχικο, οταν το εβαλα στο kies μου εβγαλε οτι εχω γερμανικη εκδοση...γινεται κατι τετοιο σε καινουριο τηλεφωνο χωρις παρεμβαση??προφανως ουτε εγγυηση ισχυει γιατι θα ισχυριστουν οτι εγω αλλαξα την ρομ και εβαλα γερμανικη, ενω δεν εκανα τιποτα τετοιο.
Link to comment
Share on other sites

Θα ρωταω μεχρι να παρω απαντηση απο καποιον εδω μεσα...λοιπον, καινουριο s4 εδωσα το ιμει στη σαμσουνγκ ,μου ειπα οτι ειναι τσεχικο, οταν το εβαλα στο kies μου εβγαλε οτι εχω γερμανικη εκδοση...γινεται κατι τετοιο σε καινουριο τηλεφωνο χωρις παρεμβαση??προφανως ουτε εγγυηση ισχυει γιατι θα ισχυριστουν οτι εγω αλλαξα την ρομ και εβαλα γερμανικη, ενω δεν εκανα τιποτα τετοιο.

 

Μου βάζεις υποψίες τώρα, το δικό μου το kies το βγάζει γερμανικό, υπάρχει κάποιος τρόπος μέσω net να δούμε από που είναι η συσκευή μέσω της samsung? (δίνοντας το ιμει φυσικά)

Link to comment
Share on other sites

Μου βάζεις υποψίες τώρα, το δικό μου το kies το βγάζει γερμανικό, υπάρχει κάποιος τρόπος μέσω net να δούμε από που είναι η συσκευή μέσω της samsung? (δίνοντας το ιμει φυσικά)

Θα παρεις στη samsung hellas να δωσεις το imei...εγω εχω γερμανικη εκδοση ,την πιο προσφατη ,ομως η σαμσουνγκ μου ειπε οτι ειναι τσεχικο το τηλεφωνο...2 μερες ρωταω, κανεις απ τους φωστηρες εδω δε ξερει να απαντησει

Link to comment
Share on other sites

Θα παρεις στη samsung hellas να δωσεις το imei...εγω εχω γερμανικη εκδοση ,την πιο προσφατη ,ομως η σαμσουνγκ μου ειπε οτι ειναι τσεχικο το τηλεφωνο...2 μερες ρωταω, κανεις απ τους φωστηρες εδω δε ξερει να απαντησει

 

Όταν λες το Kies σου λέει ότι είναι γερμανικό, εννοείς ότι βλέπει ότι έχεις γερμανική ρομ, ή έβαλες το μοντέλο σου και το σειριακό αριθμό , όπως αναγράφεται στο βήμα 1 εδώ και σου το έβγαλε γερμανικό;

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες το Kies σου λέει ότι είναι γερμανικό, εννοείς ότι βλέπει ότι έχεις γερμανική ρομ, ή έβαλες το μοντέλο σου και το σειριακό αριθμό , όπως αναγράφεται στο βήμα 1 εδώ και σου το έβγαλε γερμανικό;

Εκει που λεει αναβαθμιση λογισμικου στο κιες μου εβγαλε γερμανικη ρομ...το δευτερο βημα, με ονομα συσκευης και σειριακο αριθμο δε μπορεσα να το κανω, κατι μου εβγαζε λαθος.Δεν αρκει οτι μου βγαζει οτι εχω γερμανικη ρομ??Παρελαβα ενα ''καινουριο'' τηλεφωνο την παρασκευη τσεχικο, με γερμανικη ρομ. Αυτο σημαινει οτι καποιος αλλο την περασε, σωστα??και οτι χανω και εγγυηση??

Link to comment
Share on other sites

Εκει που λεει αναβαθμιση λογισμικου στο κιες μου εβγαλε γερμανικη ρομ...το δευτερο βημα, με ονομα συσκευης και σειριακο αριθμο δε μπορεσα να το κανω, κατι μου εβγαζε λαθος.Δεν αρκει οτι μου βγαζει οτι εχω γερμανικη ρομ??Παρελαβα ενα ''καινουριο'' τηλεφωνο την παρασκευη τσεχικο, με γερμανικη ρομ. Αυτο σημαινει οτι καποιος αλλο την περασε, σωστα??και οτι χανω και εγγυηση??

 

Έτσι όπως τα λες δείχνουν να είναι.

Ή κάνε μανούρα εκεί που το αγόρασες ή βάλε μία τσέχικη μόνος σου (5 λεπτά υπόθεση είναι) και έληξε το θέμα.

 

*Αν έχεις πρόβλημα με το Kies, βάλε το σειριακό που είναι κάτω από τη μπαταρία και μην έχεις συνδεδεμένο το τηλέφωνο μέχρι να σου εμφανίσει τη ρομ που έπρεπε να έχει μαμίσιο.

Link to comment
Share on other sites

Εγω φιλε για να μη σε τρωει να σου πω οτι ΜΑΛΛΟΝ ατην Samsung τα σκατωσανε..πιστευω οτι το τηλεφωνο σου ειναι Γερμανικο και τζαμπα τρελενεσαι με υποθεσεις

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Εκει που λεει αναβαθμιση λογισμικου στο κιες μου εβγαλε γερμανικη ρομ...το δευτερο βημα, με ονομα συσκευης και σειριακο αριθμο δε μπορεσα να το κανω, κατι μου εβγαζε λαθος.Δεν αρκει οτι μου βγαζει οτι εχω γερμανικη ρομ??Παρελαβα ενα ''καινουριο'' τηλεφωνο την παρασκευη τσεχικο, με γερμανικη ρομ. Αυτο σημαινει οτι καποιος αλλο την περασε, σωστα??και οτι χανω και εγγυηση??

 

Εκεί που λέει να βάλεις μοντέλο γράψε

GT-I9505 = (I=i) όπως το βλέπεις, η copy paste.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους...Στην lock screen δεν μου εμφανίζει την επιλογή για Shortcuts..Είμαι με γερμανικη BMGA...τι συμβαίνει?
Link to comment
Share on other sites

Εκεί που λέει να βάλεις μοντέλο γράψε

GT-I9505 = (I=i) όπως το βλέπεις, η copy paste.

λοιπον μολις το εκανα κανονικα απο kies με ονομα και σειριακο αριθμο και μου εβγαλε αυτο : PDA:MGA/PHONE:MGA/CSC:MGA (DBT)

Link to comment
Share on other sites

λοιπον μολις το εκανα κανονικα απο kies με ονομα και σειριακο αριθμο και μου εβγαλε αυτο : PDA:MGA/PHONE:MGA/CSC:MGA (DBT)

 

Tότε είσαι οκ και σου είπαν κουλά από τη Samsung.

Link to comment
Share on other sites

Tότε είσαι οκ και σου είπαν κουλά από τη Samsung.

 

θα ξαναπαρω αυριο να δωσω το ιμει να μου πουν ξανα...εκτος αυτου, το power button ειναι καπως χαλαρο, σα να ''παιζει'' ελαχιστα, πηγα στη wind και το δικο τους ηταν το ιδιο, μετα πηγα στη vodafone και ηταν απολυτα σταθερο στο δικο τους s4...συν οτι τα βιντεο που θα πρεπε να χει μεσα η συσκευη ,τα εργοστασιακα, δεν υπαρχουν πουθενα..

Link to comment
Share on other sites

θα ξαναπαρω αυριο να δωσω το ιμει να μου πουν ξανα...εκτος αυτου, το power button ειναι καπως χαλαρο, σα να ''παιζει'' ελαχιστα, πηγα στη wind και το δικο τους ηταν το ιδιο, μετα πηγα στη vodafone και ηταν απολυτα σταθερο στο δικο τους s4...συν οτι τα βιντεο που θα πρεπε να χει μεσα η συσκευη ,τα εργοστασιακα, δεν υπαρχουν πουθενα..

 

Φίλε και στο δικό μου τα button είναι κάπως χαλαρά. Δεν τρέχει τίποτα γιατι δεν κοιτάς να χαρείς το τηλέφωνο σου και να αφήσεις τα imei,button κτλ?Στη samsung hellas δεν ξέρουν που παν τα 4 σε αυτά τα θέματα (imei) μην τα δένεις και κόμπο αυτα που σου λένε. Έχεις γερμανικό τηλέφωνο ολα μια χαρά.:)

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

θα ξαναπαρω αυριο να δωσω το ιμει να μου πουν ξανα...εκτος αυτου, το power button ειναι καπως χαλαρο, σα να ''παιζει'' ελαχιστα, πηγα στη wind και το δικο τους ηταν το ιδιο, μετα πηγα στη vodafone και ηταν απολυτα σταθερο στο δικο τους s4...συν οτι τα βιντεο που θα πρεπε να χει μεσα η συσκευη ,τα εργοστασιακα, δεν υπαρχουν πουθενα..

 

Αυτο με το power button παίζει αρκετά χρόνια στις συσκευές της samsung!!! (το s3 μου είχε το ίδιο πρόβλημα)

Το MGA firmware δεν έχει demo video μέσα (εκτός αν έκανες ota update)

Όπως γράφει και το παλικάρι, κάτσε να το χαρείς, και άσε την Samsung στον κόσμο της.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε και στο δικό μου τα button είναι κάπως χαλαρά. Δεν τρέχει τίποτα γιατι δεν κοιτάς να χαρείς το τηλέφωνο σου και να αφήσεις τα imei,button κτλ?Στη samsung hellas δεν ξέρουν που παν τα 4 σε αυτά τα θέματα (imei) μην τα δένεις και κόμπο αυτα που σου λένε. Έχεις γερμανικό τηλέφωνο ολα μια χαρά.:)

 

Αυτό ήθελα να πω και γω αλλά με προλαβες!! Χαρείτε το τηλέφωνο και μην το ψειριζετε τόσο........

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου έχει σταματήσει να φορτίζει, επίσης δέν μπορώ να το συνδέσω στον υπολογιστή μου. Μετά απο λίγο ψάξιμο είδα οτι μπορεί να φορτιστεί μόνο όταν είναι κλειστό. Στα χέρια μου το έχω μονο 2 βδομάδες και το πρόβλημα παρουσιάστικε ξαφνικά και χωρίς λόγο. Έκανα ρεστορε, έβγαλα μπαταρία ξανά και ξανά και επίσης το καλώδιο φόρτισης το δοκίμασα και σε άλλο κινητό και δουλεύει μια χαρά. Άρα εφόσον το κινητό φορτίζει κλειστό, πιό μπορεί να είναι το πρόβλημα..?
Link to comment
Share on other sites

Το τηλ το πηρα Πεμπτη μεσημερι.μολις το πηρα το βαλα να φορτισει και αναψε κανονικοτατα η κοκκινη λυχνια.Απο τοτε το εχω φορτισει αλλες τρεις φορες και η λυχνια δεν αναβε.Αναβε μονο η πρασινη ενδειξη οταν τελειωνε η φορτιση.Σημερα πρωι παλι το ιδιο οποτε σκεφτηκα αυριο πρωι να το παω smartech.

Πριν λιγο που γυρισα σπιτι το βαλα να φορτισει και αναψε κανονικα η κοκκινη.Σας εχει τυχει;;Υπαρχει περιπτωση να εχει να κανει με κανεναν απ τους αισθητηρες;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Πανε λιγο ρυθμισεις μετα ενδειξη led και δες μηπως αλλαξε κατι...πρεπει να ειναι τσεκαρισμενο...

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Πανε λιγο ρυθμισεις μετα ενδειξη led και δες μηπως αλλαξε κατι...πρεπει να ειναι τσεκαρισμενο...
ολα τσεκαρισμενα τα ειχα ολες τις μερες.Απλα σημερα αναψε.
Link to comment
Share on other sites

ολα τσεκαρισμενα τα ειχα ολες τις μερες.Απλα σημερα αναψε.

 

Μήπως τύχαινε όταν το έβαζες να είχες ακαθάριστες ειδοποιήσεις??? Τότε θα έβγαζε λίγο νόημα γιατί όταν υπάρχει ειδοποίηση σταματάει να έχει κόκκινο led

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου έχει σταματήσει να φορτίζει, επίσης δέν μπορώ να το συνδέσω στον υπολογιστή μου. Μετά απο λίγο ψάξιμο είδα οτι μπορεί να φορτιστεί μόνο όταν είναι κλειστό. Στα χέρια μου το έχω μονο 2 βδομάδες και το πρόβλημα παρουσιάστικε ξαφνικά και χωρίς λόγο. Έκανα ρεστορε, έβγαλα μπαταρία ξανά και ξανά και επίσης το καλώδιο φόρτισης το δοκίμασα και σε άλλο κινητό και δουλεύει μια χαρά. Άρα εφόσον το κινητό φορτίζει κλειστό, πιό μπορεί να είναι το πρόβλημα..?
καποιος παιδια για βοηθεια??
Link to comment
Share on other sites

καποιος παιδια για βοηθεια??

απο την στιγμη που δεν φορτιζει αλλα δεν το ''βλεπει '' και ο υπολογιστης το προβλημα μαλλον εντοπιζετε στην θυρα usb. Δοκιμασε και με αλλο καλωδιο μηπως.....αλλιως θα πρεπει να κανεις μια βολτα απο το service

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...