Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά . δεν έχω διαβάσει όλα τα ποστ . Μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω . Το θέμα της έλλειψης ράδιο έχει λυθεί με κάποιο τρόπο ?είχα διαβάσει παλαιότερα για εφαρμογή αντίστοιχη...Ευχαριστώ εκ των προτέρων !

 

Radio μόνο με internet .Δεν έχει δέκτη για ράδιο ώστε να δουλέψει το Spirit FM .

 

 

edit : τα μηνύματα που αφορούσαν την διαθεσιμότητα της συσκευής μεταφερθήκαν στο σωστό θεμα ,παρακαλώ να συνεχίσετε εκεί την συζήτηση .

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδες δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ξανά, αλλά διαπιστώνω τρελά lug στην αναπαραγωγή full HD, νόμιζα πως είναι από την κάρτα μνήμης, αλλά το ίδιο κάνει και από τη μνήμη του κινητού, το έχει διαπιστώσει κανείς άλλος ή είμαι ο μόνος, στον υπολογιστή πάντως παίζει κανονικά...

 

Εγώ αντιθέτως .

Στον υπολογιστή lug ενώ στο κινητό σφαίρα.

 

Εδώ δεν είχαμε τέτοιο πρόβλημα στο Siii θα έχουμε στο S4?

 

Τελικά μετά από κάποια tips στο youtube (αυτό που πατάς 7φορες και ξετικάρεις τα animations) εξαλείφθηκε το πρόβλημα, το κινητό έγινε πιο γρήγορο και ανέβηκε και το ποσοστό μπαταρίας από το 38% σε 43%:shock:

[edit] Πάντως από μαμα firm mga με όλα τα καλούδια ανοιχτά, το κινητό ζορίζεται στην αναπαραγωγή HD που έχεις τραβήξει...

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα ξσναρωτησω κι ας φωναζετε....εχει κανεις προβλημα με την πυξιδα ???=MGA

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα ξσναρωτησω κι ας φωναζετε....εχει κανεις προβλημα με την πυξιδα ???=MGA

 

Μηπως χρησημοποιεις smart cover ή βάζεις το κινητο σε τσαντακι με μαγνητικο κούμπωμα ?

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου εξηγησει αν ξερει τα παρακατω running app ? Τι κανουνε και αν παιζει προβλημα να τα κανω ανενεργα...!

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=34643&stc=1&d=1375270793

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=34644&stc=1&d=1375270793

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=34645&stc=1&d=1375270793

Link to comment
Share on other sites

Μηπως χρησημοποιεις smart cover ή βάζεις το κινητο σε τσαντακι με μαγνητικο κούμπωμα ?

 

Ωραιος ο παιχτης.....ΜΑΛΛΟΝ αυτο ειναι....εχω την sview αλλα δεν περιμενα το μαγνητακι να δρα ΤΟΣΟ πολυ..

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

ta screen protector για το s4 ειναι το ιδιο για το i9505 κ το i9500? γιατι αγορασα ενα που ειναι για το ι9500 ενω εχω το ι9505 γιατι δεν ηξερα κ γιατι δεν ειχε για αυτο που εχω. μπορω να το χρησιμοποιησω η να το παω πισω?
Link to comment
Share on other sites

Όταν λαμβάνω SMS με την οθόνη σβηστή βλέπω στο lockcscreen το notification αλλά όταν πατάω επάνω δεν με πηγαίνει στα σμσ. Αντιθέτως μου εμφανίζει από κάτω ένα διάφανο τετράγωνο. Έτσι είναι αυτό στο 4.2.2?
Link to comment
Share on other sites

Όταν λαμβάνω SMS με την οθόνη σβηστή βλέπω στο lockcscreen το notification αλλά όταν πατάω επάνω δεν με πηγαίνει στα σμσ. Αντιθέτως μου εμφανίζει από κάτω ένα διάφανο τετράγωνο. Έτσι είναι αυτό στο 4.2.2?

 

μηπως το εχεις κλειδωμενο κ στο τετραγωνο συ δειχνει οτι πρεπει να το ξεκλειδωσεις?? εγω οταν το εχω κλειδωμενο κ λαβαινω κατι δεν ανοιγει η οθονη μονο ακουγεται ο ηχος κ δονειται γιαυτο εχω βαλει το lockerpro για να μου ερχονται ειδοποιησεις.

Link to comment
Share on other sites

Όταν λαμβάνω SMS με την οθόνη σβηστή βλέπω στο lockcscreen το notification αλλά όταν πατάω επάνω δεν με πηγαίνει στα σμσ. Αντιθέτως μου εμφανίζει από κάτω ένα διάφανο τετράγωνο. Έτσι είναι αυτό στο 4.2.2?

 

Ένας τρόπος είναι να κάνεις swipe στο τετράγωνο (αφού πρώτα αγγίξεις το μήνυμα που θέλεις να δεις "αν δε βλέπεις αποστολέα? ενεργοποίησε το preview message από τις ρυθμισεις του messaging app" και θα σε πάει στο μήνυμα που θες) ένας άλλος είναι να βάλεις το communication widget ή το all messages (αν θες να βλέπεις και mail) και θα μπορείς να ανοίξεις τα SMS οι τις κλήσεις με ένα άγγιγμα από την lock screen.

Link to comment
Share on other sites

Ένας τρόπος είναι να κάνεις swipe στο τετράγωνο (αφού πρώτα αγγίξεις το μήνυμα που θέλεις να δεις "αν δε βλέπεις αποστολέα? ενεργοποίησε το preview message από τις ρυθμισεις του messaging app" και θα σε πάει στο μήνυμα που θες) ένας άλλος είναι να βάλεις το communication widget ή το all messages (αν θες να βλέπεις και mail) και θα μπορείς να ανοίξεις τα SMS οι τις κλήσεις με ένα άγγιγμα από την lock screen.

 

Άρα έτσι παίζει στο 4.2.2. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ένας τρόπος είναι να κάνεις swipe στο τετράγωνο (αφού πρώτα αγγίξεις το μήνυμα που θέλεις να δεις "αν δε βλέπεις αποστολέα? ενεργοποίησε το preview message από τις ρυθμισεις του messaging app" και θα σε πάει στο μήνυμα που θες) ένας άλλος είναι να βάλεις το communication widget ή το all messages (αν θες να βλέπεις και mail) και θα μπορείς να ανοίξεις τα SMS οι τις κλήσεις με ένα άγγιγμα από την lock screen.

αυτο το δευτερο που λες ειναι εφαρμογη απτο play? εμενα γιατι δεν αναβει η οθονη οταν λαβαινω κατι? μηπως παιζει ρολο που εχω το lockerpro για ειδοποιησεις? γινεται καπως να ρυθμισω να μου ερχονται ειδοποιησεις κ να αναβει η οθονη χωρις το lockerpro η καποια αλλη εφαρμογη?

 

γινεται να ορισουμε ως φοντο μια εικονα αλλα να την βαζει κανονικα κ οχι με ζοομ? επισης που μπορω να απενεργοποιησω το scrolling wallpaper? καπως το ειχα κανει αλλα δεν θυμαμαι καθολου.

 

:!:

-- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σας παρακαλούσαμε να αποφεύγετε τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποιήστε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλετε να προσθέσετε κάτι στο μήνυμα σας ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλετε να απαντήσετε ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by m7ixalis
Link to comment
Share on other sites

αυτο το δευτερο που λες ειναι εφαρμογη απτο play? εμενα γιατι δεν αναβει η οθονη οταν λαβαινω κατι? μηπως παιζει ρολο που εχω το lockerpro για ειδοποιησεις? γινεται καπως να ρυθμισω να μου ερχονται ειδοποιησεις κ να αναβει η οθονη χωρις το lockerpro η καποια αλλη εφαρμογη?

 

γινεται να ορισουμε ως φοντο μια εικονα αλλα να την βαζει κανονικα κ οχι με ζοομ? επισης που μπορω να απενεργοποιησω το scrolling wallpaper? καπως το ειχα κανει αλλα δεν θυμαμαι καθολου.

 

:!:

-- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σας παρακαλούσαμε να αποφεύγετε τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποιήστε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλετε να προσθέσετε κάτι στο μήνυμα σας ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλετε να απαντήσετε ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

 

Λοιπόν για τα lockcscreen widget υπάρχουν στο κινητό σου, για να τα δεις πήγαινε lockcscreen setting ενεργοποίησε το multiple widget, και θα μπορείς να προσθέσεις και να αφαιρέσεις κάνοντας swipe από τα αριστερά προς τα δεξιά (από το ύψος του ρολογιού, για τα notification των SMS μπορείς να το βρεις στις ρυθμίσεις του messaging app (είναι προς το τέλος, δυστυχώς δεν γνωρίζω για τα wallpaper, τώρα αν δεν λαμβάνεις ειδοποιησεις για τις κλήσεις? Μάλλον θα πρέπει να βγάλεις την εφαρμογή που λες, και πας application manager - all - contact και ενεργοποίησε το notification.

Edited by SpyGlass
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. το εχω απο χτες και ολα καλα εκτος απο το λεξιλογιο των ελληνικων. δεν γνωριζει αρκετες ελληνικες λεξεις και τισ μπερδευει με αγγλικες. το ειχατε και σεις το προβλημα ?
Link to comment
Share on other sites

Ωραιος ο παιχτης.....ΜΑΛΛΟΝ αυτο ειναι....εχω την sview αλλα δεν περιμενα το μαγνητακι να δρα ΤΟΣΟ πολυ..

Θυμάσαι το τύπο από το σχολείο F=K m1m1/r2 ?? :p

Δεν είναι το "ΑΔΥΝΑΜΟ" μαγνητάκι αλλά το ότι είναι πολύ πολύ ΚΟΝΤΑ!

Link to comment
Share on other sites

Μήνυμα από πρώην κάτοχο galaxy s3: πολλοί λένε ότι δεν αξίζει η αλλαγή από το 3 στο 4. Εγω μετά απο μια εβδομάδα με το 4 να πω απλά πως το αξίζει και με το παραπάνω.

 

Όχι μόνο γιατί είναι πολύ γρήγορο αλλά η αίσθηση που δίνει στο χέρι αν και πλαστικό ειναι πολύ καλή εως και κορυφαία. Η μπαταρία του είναι πολύ καλή και δεν μένεις πότε απο μνήμη ραμ.

 

Θα το ξανά αγόραζα σίγουρα.

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Σημερα μιλησα με το service της samsung για το θεμα με την οθονη.

Επειδη ειμαι σε διακοπες δεν μπορεσα να παω απο εκει οποτε μου ζητησαν να το περιγραψω.

Μου ειπαν οτι ειχαν καποιες αναφορες για καποια θεματα στις οθονες καποιων s4 χωρις να μου διευκρινιζουν τι ακριβως θεματα ηταν αυτα κ αν τελικα αλλαξαν τα πανελ -παρολο που ρωτησα δυο φορες-.

Για να μη τα πολυλογω μου ειπε ο τεχνικος να του στειλω φωτογραφια αν μπορω με το προβλημα για να δουν περι τινος προκειται, τονιζοντας μου φυσικα οτι το αν θα το αλλαξουν θα κριθει απο αυτο που θα δουν οταν ελεγξουν απο κοντα το τηλεφωνο.

Τελος παντων επειδη δεν ειχα pc μαζι του εστειλα ενα λινκ απ το xda.

Το βαζω και εδω.

Στο post 19 εχει και φωτογραφιες .

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2307535&page=2

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε release date του GT-I9506;

 

Αν μιλάς για Ελλάδα το πιθανότερο είναι μην έρθει καν

 

Και κατά τη γνώμη μου τι να έρθει να κάνει; δίκτυα lte advanced δεν έχουμε εδώ καλά καλά δεν έχουμε απλά lte. Απο εκεί και πέρα σίγουρα ο επεξεργαστής του θα είναι πολύ πιο γρήγορος αλλά τι να το κάνεις λες και με του 9505 μασάει κάπου. Οι εφαρμογές πρέπει να γραφτούν πιο καλά. Τώρα μόνο στα benchmarks θα φαίνεται η διαφορά που για μένα δεν μετράει όσο η εμπειρία χρήσης

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά αν είναι στα ίδια λεφτά με καλύτερο επεξεργαστή θα "ψηθώ" να το πάρω.

Δεν παίζει να γίνει παραεισαγωγή απο κανά σκρουτζομάγαζο;

Είμαι σε φάση να περιμένω συνεχώς περιμένοντας το καλύτερο και να δώ πότε θα προβώ σε αγορά.

Πρώτα σκεφτόμουν για note 2, μετά λέω ας περιμένω για το note 3, τώρα λέω ας πάω για το S4 να τελειώνω και ούτο κάθε ΄ξης.

 

Πραγματικά δεν ξέρω ποιά θεωρείται η καλύτερη περίοδος για να αγοράσει κανείς flagship smartphone όσο αναφορά τα λεφτά που θα δώσει και τις επιδόσεις που θα πάρει.

Δικέφαλε θα τρελαθώ.... :yahoo:
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά αν είναι στα ίδια λεφτά με καλύτερο επεξεργαστή θα "ψηθώ" να το πάρω.

Δεν παίζει να γίνει παραεισαγωγή απο κανά σκρουτζομάγαζο;

Είμαι σε φάση να περιμένω συνεχώς περιμένοντας το καλύτερο και να δώ πότε θα προβώ σε αγορά.

Πρώτα σκεφτόμουν για note 2, μετά λέω ας περιμένω για το note 3, τώρα λέω ας πάω για το S4 να τελειώνω και ούτο κάθε ΄ξης.

 

Πραγματικά δεν ξέρω ποιά θεωρείται η καλύτερη περίοδος για να αγοράσει κανείς flagship smartphone όσο αναφορά τα λεφτά που θα δώσει και τις επιδόσεις που θα πάρει.

 

Η υποστήριξη δεν σε ενδιαφέρει. Αν είναι να είναι σαν τον 9500 τι να λέει. τα περισσότερα βγαίνουν για το 9505 που είναι και πιο κοινό!

 

Και πιο πάνω έχω πει το εξης. Ποτέ δεν είναι καλή περίοδος γιατί πάντοτε κάτι θα είναι να βγει τον επόμενο μήνα! Με το περιέμενε δε κάνεις κάτι. Σε γενικές γραμμές στην καλύτερη 5-6 μήνες μετά θα έχουν βγεί καλύτερα τηλέφωνα άρα δεν αξίζει και πολύ η αναμονή για αυτό το λόγο. Όπως δεν αξίζει και μόνο λόγω επεξεργαστή που λες. Εδώ δεν θα μαξάρεις τον υπάρχον στο 9505

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

H υποστήριξη, μαζί με την οθόνη και την επεξεργαστική ισχύ είναι τα σημαντικότερα aspects για μένα.

Να πω πως δεν έχω χειριστεί σχεδόν ποτέ μου android τηλέφωνο (και γενικότερα ελάχιστα smartphones κι αυτά φίλων).

Οπότε και S3 να πάρω που λέει ο λόγος θα είμαι πολύ παραπάνω απο ικανοποιημένος. Απλά θέλω κάτι που να με κρατήσει στα σίγουρα 2-3 χρονάκια και η υποστήριξη με ενδιαφέρει πάρα πολύ.

Δικέφαλε θα τρελαθώ.... :yahoo:
Link to comment
Share on other sites

H υποστήριξη, μαζί με την οθόνη και την επεξεργαστική ισχύ είναι τα σημαντικότερα aspects για μένα.

Να πω πως δεν έχω χειριστεί σχεδόν ποτέ μου android τηλέφωνο (και γενικότερα ελάχιστα smartphones κι αυτά φίλων).

Οπότε και S3 να πάρω που λέει ο λόγος θα είμαι πολύ παραπάνω απο ικανοποιημένος. Απλά θέλω κάτι που να με κρατήσει στα σίγουρα 2-3 χρονάκια και η υποστήριξη με ενδιαφέρει πάρα πολύ.

 

Είσαι λοιπόν σίγουρος για την υποστήριξη που θα έχει στον χώρο των devs η συγκεκριμένη έκδοση? Γενικά από όσο παρακολουθώ το xda, τα περισσότερα που βγαίνουν είναι για το 9505... Οθόνη έχουν ίδια, LTE-A δεν θα χρησιμοποιήσεις ποτέ( εδώ δεν έχουμε επαρκές και καλό από 4g για να μην πω και σε μερικές περιοχές ούτε καν 3g). Οπότε υπάρχει το εξής ρίσκο! Επεξεργαστής VS υποστήριξης.

 

Υποστήριξη: Δεδομένη αμα ρίξεις μία ματιά στο xda για το 9505. Για το 9506 δεν ξέρεις αν θα τύχει ίδιας αποδοχής! Δεν ξέρεις ακόμα καν που θα κυκλοφορήσει και τι εμπορική επιτυχία θα έχει! Εγώ προσωπικά το βλέπω σαν ένα απλό boost της αγοράς του S4 που προσπαθεί να επιτύχει η Samsung για να φτάσει τους στόχους της και να σταματήσει την πτωτική αγορά του μοντέλου όπως είχε ανακοινωθεί πριν κανένα μήνα.

 

Επεξεργαστής: Πιο ισχυρός του 9506 αλλά που θα το δεις εσύ αυτό? Το Galaxy Nexus μου πάει σφαίρα όπως ακριβώς και το S4 μου. Μόνη διαφορά σε καθημερινή χρήση: Μνήμη που όταν γεμίζει του nexus υπάρχει μικρό θεματάκι, αμελητέο αλλά υπάρχει! Ο επεξεργαστής αν και μιλάμε για σχεδόν κινητό 2ετίας στην αγορά είναι ακόμα super.

 

Εν κατακλείδι για 2-3 χρόνια ο επεξεργαστής του 9505 θα σου είναι έτσι κ αλλιώς υπεραρκετός. Πιο αναλυτικά δεν νομίζω να γίνεται!

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...