Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και όπως είχα πει έκανα compile έναν kernel για το η9505 από τα σημερινά sources τις samsung.

 

Είναι όλα default με την μονη διαφορα την απενεργοποίηση των root restrictions.

 

Ευχαριστώ.

 

http://s24.postimg.org/njv318sn9/Screenshot_2013_06_21_18_45_58.png

 

https://docs.google.com/file/d/0B7S-bznVXd7BLVluaFQ0OXR5c3M/edit?usp=sharing

 

Edit:Τεστάρω τώρα και τον 1.4 kernel του wanam με ενσωματωμένα τα καινούρια sources τις samsung. ;)

 

Ta firmware της καμερας που βρισκονται? στον Kernel?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ta firmware της καμερας που βρισκονται? στον Kernel?

 

Στην ROM αν δεν απατώμαι στον kernel έχει αλλα firmware (tsp - sensor hub - touch key - sound).

Αν είσαι με MEA firmware και πάνω τότε δεν έχεις ανάγκη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση...εγω εχω vodafone και εχω στειλει το μηνυμα που ενεργοποιει το 4G και εκανα και την ενεργοποιηση απ το service menu. Παρ ολ αυτα εχω δει το κινητο να πιανει μεχρι και H+ Πρεπει να κανω κατι αλλο? Το οτι μου βγαζει H+ σημαινει οτι οντως εχει ενεργοποιηθει απλα δε πιανει 4g?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση...εγω εχω vodafone και εχω στειλει το μηνυμα που ενεργοποιει το 4G και εκανα και την ενεργοποιηση απ το service menu. Παρ ολ αυτα εχω δει το κινητο να πιανει μεχρι και H+ Πρεπει να κανω κατι αλλο? Το οτι μου βγαζει H+ σημαινει οτι οντως εχει ενεργοποιηθει απλα δε πιανει 4g?

 

Απλά δεν έχεις κάλυψη στην περιοχή σου :)

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

Απλά δεν έχεις κάλυψη στην περιοχή σου :)

 

Μενω Γαλατσι το χω δοκιμασει και χθες που πηγα Παγκρατι...πουθενα ρε ****το

Link to comment
Share on other sites

Μενω Γαλατσι το χω δοκιμασει και χθες που πηγα Παγκρατι...πουθενα ρε ****το

 

Παγκρατι που ημουν χτες το βραδυ ουτε εμενα επιανε 4 g

Link to comment
Share on other sites

Μενω Γαλατσι το χω δοκιμασει και χθες που πηγα Παγκρατι...πουθενα ρε ****το

 

Γαλάτσι πιάνει..

 

Όχι παντού αλλα πιάνει.

Link to comment
Share on other sites

Μιλησα με Smartec σημερα και το κινητο ειναι ετοιμο μαλιστα το εστειλαν κιολας.Μπραβο τους πολυ γρηγορο service.

 

Την ρωτησα τι επισκευη εκαναν και μου ειπε οτι αλλαξαν τον κονεκτορα και εκαναν αναβαθμιση για τα ακούστικα!?!?

 

Τι αναβαθμιση ειναι αυτη?

Link to comment
Share on other sites

Έχουν βάλει φορούσε πλέον μέσω ebay και δύσκολα θα βρεις τηλ χωρίς φόρους. Αν γράψει δείγμα σπασμένο κτλ θα πληρώσεις 3 ευρώ λογικά.
~~~ Νίκος
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4722903#post4722903

τον κωδικο μπορεις να τον βρεις στην συσκευασια?σε ποιο σημειο?αρχικα p.x. σε s/n,p/n?

 

Aν γινόταν τόσο απλά, δε θα μπαίναμε σε ιδιαίτερες διαδικασίες για να τον βρούμε :)

Link to comment
Share on other sites

Smartec για έλεγχο. ΔΕΝ είναι φυσιολογική τόση ζέστη, και το Power save δεν είναι λύση... Αν είναι να το έχουμε σε χαμηλή, ας παίρναμε S1....

 

μετα απο 5 doa λογο θερμοκρασιας και πολλες επικοινωνιες με κεντρικα της σαμσουνγκ....η απαντηση τους ηταν οτι ειναι φυσιολογικο...διαβασε και το θεμα που εχω ανοιξη σχετικα με την υπερθερμανση για να δεις αδερφε ποσο απαραδεκτη ειναι...

Link to comment
Share on other sites

Που πιάνει Γαλάτσι για να το δοκιμάσω;

 

Τώρα τι να σου πω...

Πήγαινε Γαλατσίου και Πατησίων και θα πιάσει...

Εμενα τουλάχιστον πριν 1 ώρα εκεί έπιανε.

 

Αν πας και δεν πιάσει μην με βρίζεις και με πιάσει κάνας βήχας ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το s4 και από την πρώτη μέρα που το πείρα καθώς λερώνει η οθόνη του επάνω στο ακουστικό γύρο γύρο και πέρα από τους αισθητήρες δημιουργείτε ένα θάμπωμα όπως και στα capacitive πλήκτρα, μόλις το καθαρίσω δεν φαίνεται τίποτα από που προκύπτει αυτό έχει κανένας το ίδιο πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το s4 και από την πρώτη μέρα που το πείρα καθώς λερώνει η οθόνη του επάνω στο ακουστικό γύρο γύρο και πέρα από τους αισθητήρες δημιουργείτε ένα θάμπωμα όπως και στα capacitive πλήκτρα, μόλις το καθαρίσω δεν φαίνεται τίποτα από που προκύπτει αυτό έχει κανένας το ίδιο πρόβλημα.

 

Βρώμικα χέρια, ίσως;; Δεν έχει ολεοφοβική οθόνη νομίζω, όπως το iPhone, οπότε φαίνεται η κάθε λιπαρότητα του δέρματος. Δοκίμασε αν βάλεις screen protector, να βάλεις ένα ματ..

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

Βρώμικα χέρια, ίσως;; Δεν έχει ολεοφοβική οθόνη νομίζω, όπως το iPhone, οπότε φαίνεται η κάθε λιπαρότητα του δέρματος. Δοκίμασε αν βάλεις screen protector, να βάλεις ένα ματ..

 

Νομιζω εχει ολεοφοβικη επιστρωση...

Αν και να μην εχει, υπαρχει στο εμποριο ειδικο ολεοφοβικο λαδι για κινητα.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όλες οι εφαρμογές τέτοιου τύπου χρειάζονται root? Υπάρχει κάποια που δεν χρειάζεται;

 

Γιατί έχεις να κάνεις με αρχεία συστήματος.

Και το root σου είναι ακριβώς αυτό.Πρόσβαση στα αρχεία συστήματος.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ήθελα να ρωτήσω. Θέλω στο αμάξι να μην χρησιμοποιώ jack καλώδιο για να παίζω μουσική. Εφόσον δεν έχει δέκτη fm το κινητό μας γίνεται ή όχι να κάνουμε fm transmitting? Δηλαδή να εκπέμπει σε μια συχνότητα fm και το ραδιόφωνο του αυτοκινήτου να το δέχεται σαν ένα οποιοδήποτε άλλο σήμα fm
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Εχω μεταφερει καποιες εφαρμογες στην εξωτερικη καρτα sd, αλλα με τον root explorer οπως και με τον δικο του file manager, μπαινοντας στην εξωτερικη καρτα δεν τις βλεπω. Υπαρχει καποια απαντηση;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...