Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μνημη ram γιατι υπαρχει διαθεσιμη μονο 1,1GB?

 

Πόση θες να σου δειχνει? 2gb?

 

 

 

 

 

επειδή πάλι στα ελληνικά μου το βγάζει ανεβάζω screenshoot.[ATTACH]33364[/ATTACH]

 

Κάποια εφαρμογή για block κλήσεων δεν έχεις φαντάζομαι

 

 

Edit

Έχω viber και δεν μου βγάζει τέτοιο μήνυμα

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Κάποια εφαρμογή για block κλήσεων δεν έχεις φαντάζομαι

 

Απ οσο ξέρω όχι! Λες να είναι καμια εφαρμογή που να έχει πρόσβαση στις επαφές μου; Μήπως το viber;

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς με το 1ο κομμάτι; τι 10€ διαφορά, και τι προσετταρισμένο;;;

 

Πες στο γνωστό σου, πως δεν αγοράζεις θερμάστρα Samsung, ΚΙΝΗΤΟ αγοράζεις. Αν είναι μια παρτίδα προβληματική, και από την παρτίδα αυτή 100 πάνε στη Γερμανία, 80 στην Αγγλία, 10 στην Ελλάδα και 10 στην Ιταλία, και τα 200 θα έχουν κάποιο θέμα. Εκτός αν είσαι τόσο τυχερός, σαν το δικό μου πρώτο S4 Που δεν ανέβαζε και τόσο πολύ (ούτε στο ακουστικό), αλλά έπινε την μπαταρία νεράκι!

 

Γερμανικά έχω πάρει αρκετά S3 & S3 lte, και με κανένα δεν είχα θέμα. Και τα 3 S4 Που έχουν εράσει από τα χέρια μου ήταν ελληνικά, το 1ο από wind, τα άλλα 2 από Πλαίσιο..

 

Καλησπέρα και συγγνώμη για την καθυστερημένη απάντησή μου. Σε ένα από τα πιο φθηνά μαγαζιά που βρήκα στο skroutz και μίλησα μαζί τους, είχε περίπου μια διαφορά 10€ το ένα από το άλλο, μάλλον επειδή το ένα είχε ελληνικό manual και το άλλο όχι. Επίσης το ένα ήταν εισαγώμενο από Γερμανία και το άλλο από την Ελληνική Αντιπροσωπεία. Τελικά αγόρασα αυτό που είναι από την Ελληνική Αντιπροσωπεία βάσει των λεγόμενων του πωλητή. Anyway τώρα μπαίνω για πρώτη φορά στο παιχνίδι των Android οπότε θα το ψάξω εξονυχιστικά! Δυο μέρες πάντως χρήσης δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο θέμα θερμότητας αλλά δε το έχω ζορίσει ακόμα...Ίδωμεν!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/stakis78/12473/208131/0/stakis-logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Πόση θες να σου δειχνει? 2gb?

 

 

 

 

 

 

 

Κάποια εφαρμογή για block κλήσεων δεν έχεις φαντάζομαι

 

 

Edit

Έχω viber και δεν μου βγάζει τέτοιο μήνυμα

 

ειχα την εντυπωση οτι θα εδειχνε 1,6 ως 1,7.

Link to comment
Share on other sites

Αποκλειεις το γεγονος καποια απο αυτα να ειναι διαλογης (απο το εργοστασιο) και γι αυτο να πωλουνται φτηνοτερα ?

 

Το αγόρασα αλλά δεν παρατήρησα οποιοδήποτε στοιχείο μπορεί να δείξει β' διαλογής. Η αλήθεια είναι ότι είχε κανονικά το ελληνικό manual και γενικά μέχρι τώρα κανένα θέμα.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/stakis78/12473/208131/0/stakis-logo.gif
Link to comment
Share on other sites

ειχα την εντυπωση οτι θα εδειχνε 1,6 ως 1,7.

 

Η συνολικη ειναι 1.78gb και το 1.6-1.7gb ελευθερο ειναι δυσκολο να υπαρξει και εντελει δεν το θες κιολας.

 

Απ οσο ξέρω όχι! Λες να είναι καμια εφαρμογή που να έχει πρόσβαση στις επαφές μου; Μήπως το viber;

Last call

Ξερεις να κανεις clear cache και data στο BadgeProvider?Θα το βρεις στο application manager-All

Κανε μετα reboot και δες αν θα σου βγαλει το μηνυμα (δεν μου αρεσει που ειναι μονο στα ελληνικα)

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Σε ένα από τα πιο φθηνά μαγαζιά που βρήκα στο skroutz και μίλησα μαζί τους, είχε περίπου μια διαφορά 10€ το ένα από το άλλο, μάλλον επειδή το ένα είχε ελληνικό manual και το άλλο όχι. Επίσης το ένα ήταν εισαγώμενο από Γερμανία και το άλλο από την Ελληνική Αντιπροσωπεία.!

 

Αν επιτρέπεται, ποιο κατάστημα σου είπε ότι έχει Γερμανικό?

Link to comment
Share on other sites

Καμιά απολύτως διαφορά. Το 4G δουλεύει μια χαρά και με 3G sim. Εχω πιάσει μέχρι 26mbit με LTE

Πως σας φαίνεται?

http://www.myphone.gr/forum/newreply.php?do=newreply&p=4748349#editpost[/url]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες! Το αποτύπωμα οθόνης δουλεύει σε σας; Προσπαθώ ανελέητα και δεν μπορώ να το λειτουργήσω, ενώ είναι ενεργοποιημένο.

 

Κανονικά φίλε απλά στην αρχή θέλει δουλειά μέχρι να το μάθεις. Πέρνα το χέρι σου πάνω από την οθόνη(να την ακουμπάς όμως ολόκληρη) και είσαι έτοιμος. Προσοχή, όχι με την παλάμη ν'ακουμπάς την οθόνη αλλά το χέρι σου κάθετα. Θ'ακουμπάει δηλαδή το μικρή σου δαχτυλάκι μέχρι τον καρπό ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια αγόρασα το αμερικάνικο S4 απο ebay επειδή το βρήκα σε καλή τιμή (380 ευρώ) και θελω να ρωτήσω εάν ξέρει κάποιος εαν μπορώ να το φλασαρω με καποια ευρωπαϊκή rom απο το i9505, λόγω του ότι είναι ακριβώς το ίδιο hardware.
Link to comment
Share on other sites

 

Λιγο παρανοικα αποτελεσματα:

Με 2 μπαρες πιανεις 52 mbps down αλλα 6 mbps up? Το λογικο ηταν να πιανεις 15-25 down και 6-12 up. Εγω οταν επιανα 54 που εχω πιασει ειχα 26 up...

Edited by icy20
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Λιγο παρανοικα αποτελεσματα:

Με 2 μπαρες πιανεις 52 mbps down αλλα 6 mbps up? Το λογικο ηταν να πιανεις 15-25 down και 6-12 up. Εγω οταν επιανα 54 που εχω πιασει ειχα 26 up...

 

Δεν πάει πάντα αναλογικά... Εχω πιάσει 40 down 6 up, 41 down 10.8 up, 24 down 16 up, 9.1 down 14 up... Asynchronous είναι οι ταχύτητες! Επειδή λένε μέχρι 100 down και 50 up, δε σημαίνει πως θα πιάνει όσο μπορεί στο κατέβασμα και το ανέβασμα θα είναι το 1/2 :)

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

Καθε φορα που ανοιγω το τηλεφωνο μετα απο κλεισιμο, οταν παει να μπει στην κεντρικη οθονη, μου βγαζει μηνυμα αν θελω να μπω με το touchwiz ή με το "προγραμμα ευκολης εκκινησης" Ενω επιλεγω το "Παντα" και το touchwiz, αυτο συνεχιζει να με ρωταει

Εκανα clear cache και στα 2 προγραμματα, αλλα αυτο συνεχιζει

Καποια ιδεα;

Link to comment
Share on other sites

Καθε φορα που ανοιγω το τηλεφωνο μετα απο κλεισιμο, οταν παει να μπει στην κεντρικη οθονη, μου βγαζει μηνυμα αν θελω να μπω με το touchwiz ή με το "προγραμμα ευκολης εκκινησης" Ενω επιλεγω το "Παντα" και το touchwiz, αυτο συνεχιζει να με ρωταει

Εκανα clear cache και στα 2 προγραμματα, αλλα αυτο συνεχιζει

Καποια ιδεα;

 

Την επομενη φορα που θα στο βγάλει επελεξε αυτόν που θελεις και πάτα μετα την επιλογη παντα...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Καθε φορα που ανοιγω το τηλεφωνο μετα απο κλεισιμο, οταν παει να μπει στην κεντρικη οθονη, μου βγαζει μηνυμα αν θελω να μπω με το touchwiz ή με το "προγραμμα ευκολης εκκινησης" Ενω επιλεγω το "Παντα" και το touchwiz, αυτο συνεχιζει να με ρωταει

Εκανα clear cache και στα 2 προγραμματα, αλλα αυτο συνεχιζει

Καποια ιδεα;

 

Το SetDefaultLauncher στο settings-More-application manager-Tab "All" του έκανες clear cache-clear data?

 

@Νικόλας το έχει κάνει ήδη αυτο προεδράρα

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά φίλε απλά στην αρχή θέλει δουλειά μέχρι να το μάθεις. Πέρνα το χέρι σου πάνω από την οθόνη(να την ακουμπάς όμως ολόκληρη) και είσαι έτοιμος. Προσοχή, όχι με την παλάμη ν'ακουμπάς την οθόνη αλλά το χέρι σου κάθετα. Θ'ακουμπάει δηλαδή το μικρή σου δαχτυλάκι μέχρι τον καρπό ;)

 

Καλημερα.Που ειναι αυτη η επιλογη ρε παιδια με το αποτυπωμα οθονης;

Θελω να δω αν εχω προβλημα και εγω στην δικη μου συσκευη.

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Το SetDefaultLauncher στο settings-More-application manager-Tab "All" του έκανες clear cache-clear data?

 

@Νικόλας το έχει κάνει ήδη αυτο προεδράρα

 

Δυστυχως το ιδιο κανει. Το εχω 2 μερες το κινητο και το εκανε απο την 1η φορα.

Ειτε επιλεξω το touchwiz ειτε το προγραμμα ευκολης εκκινησης και μετα το "Παντα", αυτο συνεχιζει μετα απο reboot να με ρωταει.

Τι χαζο κολλημα ειναι αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως το ιδιο κανει. Το εχω 2 μερες το κινητο και το εκανε απο την 1η φορα.

Ειτε επιλεξω το touchwiz ειτε το προγραμμα ευκολης εκκινησης και μετα το "Παντα", αυτο συνεχιζει μετα απο reboot να με ρωταει.

Τι χαζο κολλημα ειναι αυτο;

 

Όντως!!!Δυστυχώς δεν βρήκα κάπου λύση (έχει αναφερθεί πάλι εδώ μέσα)

Και εδώ τα ίδια διάβασα http://forums.androidcentral.com/samsung-galaxy-s4/279605-asking-easy-launcher-touch-wiz.html

Τα clear data-cache δεν δείχνει να παίζουν και δείχνει σαν bug

Αν θες δοκίμασε με αυτή την εφαρμογή αν θα μπορέσεις να τον κάνεις μόνιμο τον launcher https://play.google.com/store/apps/details?id=com.twsitedapps.homemanager&feature=related_apps#?t=W10.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο μου κανει και με την εφαρμογη.

Μεχρι στιγμης εχω 2 bug.

Αυτο με τον launcher και αυτο με την λειτουργια δικτυου οπου πρεπει να το εχω "Μονο WCDMA" για να εχω H σημα. Με την επιλογη GSM/WCDMA εχω συνεχεια Ε.

 

Δεν πειραζει το Σαββατο θα το rootαρω και θα περασω αλλη rom.

Ελπιζω να φτιαξουν

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Μια απλη ερωτηση στα παιδια που εχουν περασμενο το τελευταιο firmware το Γερμανικο ΜΕΑ.

Ποση ωρα κανει να φορτιση απο 1% εως 100%;

Με το προηγουμενο firmware ME2 εκανε ακριβως 2ωρες.

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

αυτο με την λειτουργια δικτυου οπου πρεπει να το εχω "Μονο WCDMA" για να εχω H σημα. Με την επιλογη GSM/WCDMA εχω συνεχεια Ε.

 

Με την rom δε πιστεύω να αλλάξει κάτι. Όταν το χεις σε gsm/wcdma αλλάζει ανάλογα με την ισχύ του σήματος σε κάθε περιοχή. Εκεί που είσαι το γρηγορότερο σήμα είναι ασθενές και σε γυρνάει συνεχώς σε E.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζα οτι κλειδωνει αν δει σημα H, αλλα δεν ηξερα οτι αν ειναι αδυνατο προτιμαει το E.

Με το s3 παντως ημουν συνεχεια στο H με H+ εδω στο Χαλανδρι

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Μια απλη ερωτηση στα παιδια που εχουν περασμενο το τελευταιο firmware το Γερμανικο ΜΕΑ.

Ποση ωρα κανει να φορτιση απο 1% εως 100%;

Με το προηγουμενο firmware MC2 εκανε ακριβως 2ωρες.

 

Δεν το αφηνω κατω απο 15% αλλα κανει την ιδια ωρα περιπου με πριν (XXUAME2).

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

:!: Λοιπόν, φίλοι και φίλες...

 

Από αύριο, ξεκινάει η εμπορική διάθεση του 4G στο δίκτυο της Vodafone, όπου είναι ενεργό αυτή τη στιγμή. Και δε θα είναι σε λίγα μέρη! Ενδεικτικά να πω πως στο 80% τουλάχιστον της Θεσσαλονίκης υπάρχει κάλυψη! :)

 

Σαν χαρούμενοι κάτοχοι του S4, όταν το αγοράσαμε και πήγαμε να δούμε τις ρυθμίσεις δικτύου, ξενερώσαμε βλέποντας ως στην επιλογή δικτύου είχαμε μόνο GSM/WCDMA (αυτόματη σύνδεση), Μόνο GSM, και Μόνο WCDMA. Εκεί κάπου είναι που σου γυρνάνε τα μυαλά, και λες "****το, έχω 730€ κινητό, υποτίθεται πως θέλω να έχω 4G, και δε μπορώ;" Πολλοί θα ακούσετε να σας λένε να αγοράσετε νέες κάρτες σιμ για να έχετε 4G. Αν η κάρτα σας δεν έχει πρόβλημα και δεν είναι παλαιότερης τεχνολογίας, ή αν το SIM Serial δεν ξεκινάει από 8930-0500-2012, αλλά 2002, 2003, 2001, θα χρειαστείτε νέα κάρτα. Οι υπόλοιποι, πρέπει να κάνετε το εξής ΠΑΡΑ πολύ απλό για να μπορέσετε να έχετε κάλυψη. ΔΕΝ έχει να κάνει με το δίκτυο, το δίκτυο θα ενεργοποιηθεί από αύριο (άντε, αν όχι αύριο, μεθαύριο...). Στη συσκευή είναι όλο το θέμα...

 

1. Πηγαίνετε στις κλήσεις

2. Πατάτε *#0011# για να μπείτε στο ServiceMode (το παλιότερο *#197328640# από τα S, S2, S3 και τα υπόλοιπα Galaxy).

3. Πατάτε το αριστερό πλήκρτο από το Home (Pop-up menu), και από το μενού επιλέγετε το BACK.

4. Δε θα δείτε καμία διαφορά στην οθόνη. Πατήστε τώρα το αριστερό πάλι, και από το μενού επιλέξτε το KEY INPUT. Στο παραθυράκι που ανοίγει γράψτε 3, και πατήστε ΟΚ.

5. Περιμέμενετε 4-5 δευτερόλεπτα να φορτώσει η οθόνη.

6. Από το μενού που έχει ανοίξει, πατήστε στο [5] PREF MODE Set

7. Αν στο NOW: xxxxx όπου xxxxxx λέει GSM_WCDMA_ONLY, πατήστε στο [2] GWL (GSM_WCDMA_LTE εν συντομία...). Αν όπου xxxxxx λέει GWL, πατήστε το δεξί πλήκτρο επιλογής (back touch key) και βγείτε στην κεντρική οθόνη.

8. Θα πετάξει μια νέα οθόνη όπου θα λέει GWL! PLZ REBOOT

9. Πατήστε το αριστερό πάλι, και επιλέξστε το 1ο που γράφει END

10. Κάντε μια επανεκκίνηση στη συσκευή σας, και μεγειά το 4G στο κινητό σας :)

 

ΠΡΟΣΟΧΗ! Οταν θα μπείτε στις επιλογές δικτύου που είπα και παραπάνω, θα δείτε να γράφει πάλι GSM/WCDMA (αυτόματη σύνδεση), κλπ κλπ. ΔΕΝ ΘΑ ΛΕΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΓΙΑ LTE! Αυτό δεν επηρεάζει σε κάτι, αφού ήδη θα το έχετε ρυθμίσει μέσω του Service Menu ώστε να έχετε και 2G και 3G και 4G, ανάλογα της κάλυψης του σήματος! Αν βαρεθείτε το 4G και θέλετε να το απενεργοποιήσετε ΣΤΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ΣΑΣ (και όχι στη σύνδεσή σας), θα πάτε στις επιλογές δικτύου, διαλέξτε πχ. το ΜΟΝΟ GSM, και μετά πάλι το GSM/WCDMA (αυτόματη σύνδεση), για να έχετε επιλογή ΜΟΝΟ ανάμεσα σε 2G και 3G. Αν θέλετε να απενεργοποιήσετε το 4G στη γραμμή σας, απευθυνθείτε στο κοντινότερο κατάστημα της Vodafone, στο 1399 για τους εταιρικούς, ή στο 13830 για τους πελάτες λιανικής!

 

Σε περίπτωση που ΔΕΝ σας έρθει μήνυμα πως έχει ενεργοποιηθεί το 4G δίκτυο στη σύνδεσή σας, ρωτήστε γιατί!

 

Για ό,τι άλλο θέλετε, είμαι στα διάθεσή σας :) :!:

 

Ακολούθησα τη διαδικασία εδώ και τρεις μέρες αλλά παρόλα αυτά κι ενώ κυκλοφορώ στην Αθήνα στο κέντρο, πουθενά δεν είδα 4g... Τι συμβαίνει; Χρειάζεται να πάρω τηλέφωνο τη Vodafone?

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...