Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια ποιο ιντερνετ χρησιμοποιειτε? Τον chrome ή της samsung? Υπερτερει καποιος? Ευχαριστω

 

κανεναν απ' τους δυο γιατι δεν υποστηριζουν flash.

Next browser

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τι διαφορές έχει το καινούριο firmware; τώρα το περνάω...

 

Υπάρχει σχετικό θέμα στην Κεντρική σελίδα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ένδειξη θερμοκρασίας επεξεργαστή πως μπορούμε να πάρουμε με το νέο firmware BMEA? Ο κωδικός *#0228# δεν λειτουργεί όπως πριν.
Link to comment
Share on other sites

Χθες παρέλαβα το νέο μου Samsung. Εντυπώσεις άριστες, καμία σχέση με το s3 που είχα. Όταν βρω χρόνο θα το ψάξω περισσότερο εννοείται.

Καμία ρύθμιση που πρέπει να κάνω σίγουρα έχετε να μου προτείνετε;

Και κάτι ακόμα, το nba jam δεν λειτουργεί για το s4; Ή εγώ είδα λάθος;;

Edited by morfaros
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση πως αλλάζει το background ώστε να ειναι λευκό με τα γράμματα μαυρα ;

Settings / My device /Accessibility /και τικαρης το Negative colours

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Settings / My device /Accessibility /και τικαρης το Negative colours

 

Φίλε γράψε σε παρακαλω τι κανεις ελληνικά για μας που δεν καταλαβενουμε ευχαριστω

 

Παιδιά καλημερα μήπως ξέρετε ποτε θα μπορούμε να βάλουμε την καινούργια αναβάθμιση μέσω wi-fi ? γιατι απο τον υπολογιστή μου φενετε αρκετα δύσκολο Με το IPhone ήταν πολυ εύκολο εδώ μου φενετε δύσκολο και φωβαμε μήπως και τα κάνω μανταρα

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Φίλε γράψε σε παρακαλω τι κανεις ελληνικά για μας που δεν καταλαβενουμε ευχαριστω

Ρυθμίσεις συστήματος / Η Συσκευή μου / Προσβασιμοτητα / Αρνητικά χρώματα .

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη αν εχει απαντηθει ηδη. Θα αρχισω να διαβαζω το θεμα απο την αρχη, αλλα εχω μια πρωτη ερωτηση.

Υπαρχει καποιος τροπος να δω το παρεχομενο σημα στην καθε περιοχη ? (αν εχει 3G ή οχι ?)

Εγω το μονο που βλεπω ειναι η ισχυς του σηματος...

 

Πρέπει να ανοίξεις μέσα από τα settings το Mobile data. Με το που συνδεθείς στο ίντερνετ δίπλα στις μπάρες της ισχύος θα εμφανίσει και ένα γράμμα ανάλογα με την ταχύτητα που έχεις σε εκείνο το σημείο.

Φυσικά αυτό θα το κάνεις μόνο αν έχεις κάποιο πρόγραμμα δεδομένων με τη σύνδεση του κινητου σου, για να μην υπάρξουν χρεώσεις.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.

Γράφω εδώ γιατί εσείς μπορείτε να μου δώσετε μια απάντηση .

έχω το ι9500 απο UAE (αραβικά εμιράτα).

Είδα σήμερα στο http://samsung-updates.com/region/?region=MBC

οτι υπάρχει firmware γερμανικό για το ι9500.

1 )Είναι αλήθεια ???

2) πως γίνετε αφού στην Γερμανία υπάρχει μόνο το ι 9505 ???

3) και αν ναι ,μπορώ να το κατεβάσω ??

4) και αν το κατεβάσω και το εγκαταστήσω θα πρέπει να το ξαναστήσω απο την αρχή ,, δλδ θα γίνει κάτι σαν format ???

Σας υπερευχαριστώ εκ των προτέρων .

1. Είναι αλήθεια: http://www.sammobile.com/firmwares/1/?model=GT-I9500&pcode=MBC#firmware

2. Αυτό δεν μπορώ να το ξέρω.

3. Ναι, μπορείς να το κατεβάσεις από το link που παράθεσα παραπάνω.

4. Όχι, αν το περάσεις με Odin σύμφωνα με τον οδηγό δεν το ξαναστήνεις από την αρχή γιατί δεν χάνεις τίποτα. Αν και ένα factory reset συνίσταται για να κάτσει καλά η αναβάθμιση.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Φίλε γράψε σε παρακαλω τι κανεις ελληνικά για μας που δεν καταλαβενουμε ευχαριστω

 

Δεν γινεται αυτο που θες.

 

Καλημέρα .

 

Μια απάντηση σας παρακαλώ και σε μένα στο 1289 ερώτημα .

 

σας ευχαριστώ .

 

Αν και δεν εχω το τηλεφωνο δεν μου φαινεται και τοσο καινουργιο το firmware.

Στη Γερμανια θεωρητικα κυκλοφορει οποτε εχει βγει και το αντιστοιχο firmware.Για τα υπολοιπα,ισχυει ο,τι σου ειπε ο φιλος πιο πανω

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να ανοίξεις μέσα από τα settings το Mobile data. Με το που συνδεθείς στο ίντερνετ δίπλα στις μπάρες της ισχύος θα εμφανίσει και ένα γράμμα ανάλογα με την ταχύτητα που έχεις σε εκείνο το σημείο.

Φυσικά αυτό θα το κάνεις μόνο αν έχεις κάποιο πρόγραμμα δεδομένων με τη σύνδεση του κινητου σου, για να μην υπάρξουν χρεώσεις.

 

Eυχαριστω για την απαντηση φιλε.

Αυτο το εντοπισα και εγω, αλλα μου φαινοταν πολυ βλακωδες το να πρεπει να συνδεθεις στο Internet για να δεις την ποιοτητα του σηματος. Μεγαλο fault απο τη Samsung αυτο :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω για την απαντηση φιλε.

Αυτο το εντοπισα και εγω, αλλα μου φαινοταν πολυ βλακωδες το να πρεπει να συνδεθεις στο Internet για να δεις την ποιοτητα του σηματος. Μεγαλο fault απο τη Samsung αυτο :wacko:

 

Γιατι ειναι μεγαλο λαθος να πρεπει να συνδεθεις στο internet για να δεις τί ποιοτητα σηματος εχεις?

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη αν εχει απαντηθει ηδη. Θα αρχισω να διαβαζω το θεμα απο την αρχη, αλλα εχω μια πρωτη ερωτηση.

Υπαρχει καποιος τροπος να δω το παρεχομενο σημα στην καθε περιοχη ? (αν εχει 3G ή οχι ?)

Εγω το μονο που βλεπω ειναι η ισχυς του σηματος...

 

Πας Ρυθμίσεις-Περισσότερα-Πληροφορίες συσκευής-Κατάσταση

Στο "Τύπος δικτύου κινητής τηλεφωνίας" σου δείχνει το παρεχόμενο σήμα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ειναι μεγαλο λαθος να πρεπει να συνδεθεις στο internet για να δεις τί ποιοτητα σηματος εχεις?

Γιατι ακομα και συσκευες 5ετιας, εχουν ενα εικονιδιο 3G διπλα απο τις μπαριτσες του σηματος, οταν η περιοχη υποστηριζει 3G.

Aν θελεις να κανεις μια βιντεοκληση μεσω 3G τι πρεπει να κανεις ? Να μπαινεις συνεχεια στο Internet καθε 500 μετρα ωστε να δεις αν αλλαξε κατι ?

Δεν ειναι ευκολοτερο να ριχνεις μια ματια στην οθονη και να το βλεπεις ?

 

Πας Ρυθμίσεις-Περισσότερα-Πληροφορίες συσκευής-Κατάσταση

Στο "Τύπος δικτύου κινητής τηλεφωνίας" σου δείχνει το παρεχόμενο σήμα.

 

Σωστος φιλε. Ευχαριστω :)

Εξισου κουραστικος τροπος για να δουμε αν μια περιοχη εχει σημα 3G παντως :(

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Σωστος φιλε. Ευχαριστω :)

Εξισου κουραστικος τροπος για να δουμε αν μια περιοχη εχει σημα 3G παντως :(

 

Παντα υπαρχει τροπος.Υπαρχει και εφαρμογη στο playstore για να βαλεις widget.Network signal info.Τα 5ετιας που το εμφανιζουν iphone ειναι(ρωταω δεν ειρωνευομαι,γιατι η "γλωσσα" του forum ευκολα παρεξηγειται)?

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση. Οταν παω να ανοιξω το φακελο της μουσικης που εχω στην εξωτερικη καρτα απο οποιοδηποτε file explorer με πεταει εξω...Ξερετε τι μπορει να παιζει? Ειναι θεμα καρτας SD ?

Εν τω μεταξυ σε αλλους φακελους της SD πχ φωτο μπαινει κανονικα. Κι οταν μπαινω απο προγραμμα μουσικης παιζει κανονικα τα τραγουδια και της SD...

Edited by konstantinos86
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση. Οταν παω να ανοιξω το φακελο της μουσικης που εχω στην εξωτερικη καρτα απο οποιοδηποτε file explorer με πεταει εξω...Ξερετε τι μπορει να παιζει? Ειναι θεμα καρτας SD ?

Εν τω μεταξυ σε αλλους φακελους της SD πχ φωτο μπαινει κανονικα. Κι οταν μπαινω απο προγραμμα μουσικης παιζει κανονικα τα τραγουδια και της SD...

 

Δοκιμασε να βαλεις μερικα τραγουδια στην εσωτερικη και ανοιξε το φακελο με το file explorer που σε πεταει εξω στην εξωτερικη.

Προσωπικα δεν εχω κανενα θεμα

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να βαλεις μερικα τραγουδια στην εσωτερικη και ανοιξε το φακελο με το file explorer που σε πεταει εξω στην εξωτερικη.

Προσωπικα δεν εχω κανενα θεμα

 

Το δοκιμασα και λειτουργει κανονικα στην εσωτερικη...

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κάποιος να ενεργοποιήσει το HD Voice?

Υποστηρίζεται άραγε Ελλάδα απο τους πάροχους?

Δυστυχώς είμαι στο τελευταίο Γερμανικό firmware που το μενού έχει απενεργοποιηθεί και πρέπει να βάλω προηγούμενο modem για να ενεργοποιηθεί πάλι, αλλά είμαι εκτός και βαριέμαι να δοκιμάζω...:p

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2287992

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κάποιος να ενεργοποιήσει το HD Voice?

Υποστηρίζεται άραγε Ελλάδα απο τους πάροχους?

Δυστυχώς είμαι στο τελευταίο Γερμανικό firmware που το μενού έχει απενεργοποιηθεί και πρέπει να βάλω προηγούμενο modem για να ενεργοποιηθεί πάλι, αλλά είμαι εκτός και βαριέμαι να δοκιμάζω...:p

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2287992

 

δες εδώ

 

So I flashed the ME2 modem, checked the status and the HD voice was already activated...

 

μάλλον είναι default ενεργοποιημένο....... αλλά δεν νομίζω να υποστηρίζεται Ελλάδα.

 

If we were to re-start our travels in Georgia moving from East to West, we would have mobile HD voice service in Armenia and Turkey before hitting a dead zone block in Greece, Macedonia, Montenegro, Slovakia, and Bosnia/Herzegovina. Once you move east out of the Mediterranean towards the Atlantic, the rest of Western Europe already has or is trialing HD voice.

 

με την ευκαιρία να αναφέρω κάτι.....σε επικοινωνία με χρήστη που ήταν σε LTE δίκτυο διαπίστωσα μια απίστευτη καθαρότητα φωνής που ποτέ δεν είχα διαπιστώσει......εάν έχει κανείς χρήστης LTE ήδη ας επικοινωνήσει με PM για επιβεβαίωση. Αυτό βέβαια με την παλιά ROM. υποτίθεται στη γερμανική είναι ενεργοποιημένο. Δευτέρα που θα είμαι σε LTE θα επιβεβαιωσω

Edited by argic
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημερα μήπως ξέρετε ποτε θα μπορούμε να βάλουμε την καινούργια αναβάθμιση μέσω wi-fi ? γιατι απο τον υπολογιστή μου φενετε αρκετα δύσκολο Με το IPhone ήταν πολυ εύκολο εδώ μου φενετε δύσκολο και φωβαμε μήπως και τα κάνω μανταρα

 

Δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα...Ξέχασε το...

 

Υπάρχουν όχι μόνο οδηγίες, αλλά και εικόνες για τη διαδικασία μέσω pc odin.Δε νομίζω ότι είναι δυσκολο!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=363603

 

@argic thanks.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημερα μήπως ξέρετε ποτε θα μπορούμε να βάλουμε την καινούργια αναβάθμιση μέσω wi-fi ? γιατι απο τον υπολογιστή μου φενετε αρκετα δύσκολο Με το IPhone ήταν πολυ εύκολο εδώ μου φενετε δύσκολο και φωβαμε μήπως και τα κάνω μανταρα

έτσι ήμουν και εγώ

δεν έχεις να φοβηθείς τπτ. είναι πολύ απλό. θα συμβούλευα να βάλεις τη rooted κατευθείαν rom από εδώ

 

https://hotfile.com/dl/225831396/8e3a82f/I9505XXUBMEA-PRE-ROOTED-ODEX-FULL.rar.html

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...